شاید زمانی که مجرد بودید یا با همسر و دوست خود سفر می کردید، رزرو نکردن هتل از قبل، بخشی از ماجراجویی های سفر شما محسوب می شد. اما وقتی بچه با خود دارید، باید آستانه قرار گرفتن او در شرایط سخت را در نظر بگیرید. به فکر کودک خود باشید، هتل ها و ترانسفرها را از قبل رزرو کنید، تا در مقصد گرفتار نشوید. گشتن به دنبال هتل در خیابان ها یا در انتظار اتوبوس یا مترو ماندن، برای کودکان بسیار آزار دهنده است.حتماً از قبل داشتن تخت خواب مخصوص نوزاد را چ ککنید، حتی اگر در وبسایت عنوان…
برنامه های سفری که در زمان مجردی یا قبل از بچه دار شدن داشتید را فراموش کنید. در حال حاضر شرایط فرق می کند. سعی نکنید فعالیت ها و بازدید از جاذبه های زیادی را در برنامه سفر خود بگنجانید. فعالیت هایی که نیاز به انرژی زیادی دارد را صبح انجام دهید و هنگامیکه که به هتل بر می گردید کمی استراحت کنید و برای تفریح کودکان خود وقت و انرژی بگذارید.
به دلیل سر و صدا و گریه های کودک خود در فضاهای عمومی خصوصاً هواپیما، معذب نشوید. بسیاری از والدین در چنین شرایطی کودکان خود را دعوا می کنند. این کار خاطره بدی در ذهن آنها ایجاد می کند و باعث می شود فضای هواپیما را مساوی با فضای گریه و بی تابی تلقی کنند. اکثر مسافران نیز قباً در شرایط مشابه شما بوده اند، در نتیجه سروصدا و گریه کودک شما را درک می کنند. آرامش خود را حفظ کنید، بخندید، از همسفران خود کم کبخواهید.
هدایایی را با خود بیاورید و در مواقع مناسب به کودکان خود تقدیم کنید. هنگامیکه دری کپرواز یا مسیر طولانی هستید، به کودکان خود ی کهدیه کوچ کنظیر ماشین، پازل یا کتاب مصور بدهید.بهتر است بعضی از سوغاتی های کوچکی که می خرید را کودکانتان انتخاب کنند تا خاطره ای از سفر خود داشته باشند.
انتخاب مقصد در سفر خانوادگی بسیار اهمیت دارد. هنگام انتخاب مقصد، باید نیازهای کودکان خود را در نظر بگیرید و در عین حال باید برای شما جذاب باشد. اکثر مقاصد گردشگری پارک های تفریحی و جاذبه های مناسب برای خانواده ها دارند. اگر فرزند شما نیاز به کالسکه دارد، بهتر است مقاصدی را انتخاب کنید که خیابان ها و پیاده روهای مناسبی دارند. باید از رفتن به مقاصدی که در جنگل ها و مسیرهای ناهموار هستند، خودداری کنید.بهتر است برای جلوگیری از خستگی، از پروازهای مستقیم، هتل های واقع در مرکز شهر و نزدی کبه جاذبه های اصلی )نظیر ساحل(…