پارک آبی استانبول شهر آبی کوچکی است که در آن علاوه بر استخر های مختلف از جمله استخر مواج، استخر المپیک و استخر بچه ها و سرسره ها و تونل های آبی مرتفع ، دلفین زیبایی به نام یونس نیز نگهداری می شود که نمایش ارائه می دهد و شما می توانید به همراه خانواده لحظات شادی را در پارک دلفین استانبول سپری کنید.
بازار بزرگ استانبول (به ترکی: Kapalıçarşı) به معنی "بازار تحت پوشش، همچنین Büyük Çarşı، به معنی" بازار بزرگ در استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای تحت پوشش در جهان است. این بازار دارای ۶۰ راهرو و بیش از 3000 مغازه بوده و روزانه حدود 250هزار تا 400هزار بازدیدکننده اعم از توریست‌ها یا ساکنین محلی برای خرید به این بازار مراجعت می‌کنند. بازار بزرگ در سال 1455 به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد و در قرن 16 گسترش پیدا کرد.
موزه ی فرش استانبول ( به ترکی Divriği Ulu Cami Museum) از تعداد زیادی فرش از قرن 15 تا قرن 19 از اقصی نقاط جهان تشکیل شده است. در این موزه تخته های بزرگی قرار دارد که فرش ها برای نمایش بر روی آن قرار گرفته است که البته این تخته ها به صورت مجزا هستند.
موزه باستان‌ شناسی استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul Arkeoloji Müzesi) بزرگترین موزه باستان شناسی در ترکیه و یکی از غنی ترین موزه‌ های جهان است که حاوی بیش از 1 میلیون شی مربوط به تمام دوره‌ های تمدن بشری است. 3 ساختمان در این مجموعه موزه قرار دارند که یکی موزه باستان‌ شناسی، دیگری موزه شرق باستان و سومی موزه هنر اسلامی است. این موزه در منطقه امینونو استانبول و در نزدیکی کاخ توپ‌ گاپی قرار دارد.
موزه هنرهای اسلامی ترکیه (به ترکی: Türk ve İslam Eserleri Müzesi ) موزه ای واقع در میدان سلطان احمد در منطقه فاتح استانبول ترکیه است. این موزه در سال 1524 در ساختمان سابق کاخ Pargalı Ibrahim Pasha که وزیر دوم سلیمان یکم و شوهر خواهر سلطان (خدیجه سلطان) بود، است.