تور گرجستان

اطلاعات تور

  • مدت زمان: 1 روز
  • اعتبار تور: 0
  • قیمت: تا 1 میلیون تومان
  • مبدا: 0
  • مقصد: 0
  • نوع سفر: 0
  • شرکت هواپیمایی: 0
  • هتل های محل اقامت: 0
  • تاریخ شروع تور: 0
  • تاریخ پایان تور: 0

هتل ها

تور گرجستان

با شرکت در تور گرجستان میتوانید یک تجربه رویایی را در ذهن خود به ثبت برسانید. در این مقاله میخواهیم راجع به مزایای شرکت در تور گرجستان و جاذبه های این کشور صحبت کنیم پس تا پایان همراه ما باشید.

تور گرجستان و سفر به این کشور زیبا

مساحت کشور گرجستان زیاد نیست اما آب و هوای بسیار خوب و جاذبه های شگفت انگیزش باعث شده سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود بکشاند. به جرات میتوان گفت که تور گرجستان یکی از تورهای پرطرفدار ایرانیان است و مجموعه ما هر ساله امکان شرکت در آن را فراهم کرده است. مردم گرجستان به زبان گرجی صحبت میکنند و بسیار مهربان و مهمان نوازند. در ادامه شما را با آب و هوای این کشور آشنا خواهیم کرد که بر اساس آن بتوانید بهترین زمان شرکت در تور را برگزینید.


تور گرجستان و آگاهی از آب و هوای این کشور

بخش غربی گرجستان آب و هوای نیمه گرمسیری و بخش شرقی آن آب و هوای قاره ای دارد. در شمال کشور یک منطقه کوهستانی وسیع به نام قفقاز وجود دارد که از ورود هوای سرد به داخل کشور جلوگیری میکند. دمای هوا در فصل تابستان به طور میانگین بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان بین 2 تا 4 درجه سانتی گراد است. به دلیل همجوار بودن با دریای سیاه تفاوت آب و هوایی در این کشور دیده میشود.

خرید تور گرجستان

برای شرکت در تور گرجستان میتوانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. خدمات تور بسته به بودجه شما ارائه خواهد گردید و امکان برگزاری تورهای لوکس نیز فراهم شده است. با شرکت در تور میتوانید دوستان جدیدی پیدا کنید و از تور لیدر نیز جهت شناخت بیشتر کشور مورد نظر بهره بگیرید.

زمان مناسب برای شرکت در تور گرجستان

اگر به قصد تفریح در تور گرجستان شرکت میکنید ما در اینجا سعی میکنیم بهترین زمان سفر به این کشور را برای شما ذکر نماییم تا بسته به آن فصل مناسبی را برگزینید و بتوانید از همه جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید. گرجستان یک کشور 4 فصل به شمار می آید و نمیتوان همچون دیگر کشورها برای آن فصول پرگردشگر یا کم گردشگر تعریف کرد، همه ایام برای بازدید از این کشور زیبا مناسب است اما جهت آگاهی بیشتر شما ویژگی هایی که ممکن است در فصول مختلف با آن روبرو شوید را در ادامه مطرح میکنیم. البته این را هم ناگفته نگذاریم که بیشترین نیمه کشور آب و هوای گرمسیری دارد.

اگر در فصل بهار به گرجستان سفر کنید با یک هوای متعادل روبرو میشوید که البته روزهای آخر بهار بارندگی را نیز مشاهده خواهید کرد، به همین دلیل سعی کنید همیشه چتر و بارانی همراه خود داشته باشید تا هنگام بارندگی خیس نشوید. در فصل تابستان آب و هوای سواحل این کشور رطوبت زیادی دارد و ممکن است افرادی که به هوای گرمسیری عادت ندارند کمی اذیت شوند، البته این را هم بدانید که تعداد مسافر در این ایام از دیگر فصول بیشتر است. فصل پاییز گرجستان بسیار زیبا و شگفت انگیز است، در این فصل شما رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و سبز را در کنار یکدیگر در طبیعت مشاهده خواهید کرد، امکان بارش باران نیز وجود دارد بنابراین همانطور که گفته شد سعی کنید همیشه بارانی و چتر همراه خود داشته باشید.

در ادامه میتوانید بعضی از مناظر زیبای کشور گرجستان را مشاهده نمایید.

جاذبه های گردشگری گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کنید میتوانید از همه جاذبه های طبیعی این کشور بازدید نمایید. کوهستان های واقع در گرجستان آب و هوای بی نظیری دارند و مکانی مناسب را برای یک تفریح مناسب مهیا کرده اند. در کنار همه این موارد مردم محلی بسیار مهمان نواز هستند و از حضور شما در کشورشان استقبال میکنند. پیاده روی در کوچه های باریک و پر پیچ و خم نیز میتواند یادآور خاطرات قشنگی برای شما باشد، در ادامه به تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور اشاره خواهیم کرد. افرادی که قصد دارند به این کشور سفر نمایند و از مناطق شگفت انگیزش دیدن کنند میتوانند مراحل رزرو تور گرجستان را از طریق بخش مربوطه طی نمایند. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما در ارتباط باشید.

بازدید از قلعه ناریکالا در تور گرجستان

این قلعه در پایتخت گرجستان واقع شده است و در قرن چهارم ساخته شده است. قلعه ناریکالا روی یک تپه ساخته شده و اگر به بالای این تپه بروید میتوانید رود کر و همچنین زیبایی های شهر تفلیس را بصورت همزمان مشاهده نمایید. اطراف این بنا با دیوار پوشیده شده است و به نوعی حصاربندی شده است، دو بخش حصاربندی شده میان حمام های گوگردی و باغ گیاه شناسی شهر تفلیس قرار گرفته است. در بخش پایینی بنا کلیسای سنت نیکلاس ساخته شده است، این بخش نیز در سالهای اخیر بازسازی شده است. اگر به داخل کلیسا بروید با دیوارهایی نقاشی شده روبرو میشوید که جلوه ای از تمدن و فرهنگ گرجستان را به نمایش گذاشته است.

شرکت در تور گرجستان و بازدید از کوه قازبگی

افراد علاقمند به پیاده روی و کوهنوردی میتوانند بخشی از زمان خود را به بازدید از این کوه زیبا اختصاص دهند، البته خوب است بدانید که با شرکت در تور گرجستان نیز میتوانید در کنار همسفران خود لحظات خوبی را در این منطقه سپری کنید. این کوه جزو بلندترین کوه های منطقه بشمار می آید، از بالای آن میتوانید همه مناظر اطراف را بخوبی مشاهده نمایید. اگر با تور لیدر خود هماهنگ کنید میتوانید برنامه صعود به قله کوه را نیز در تفریحات خود بگنجانید چرا که شهر از بالای این بخش از کوه قفقاز بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. به این کوه لقب اورست کوچک داده اند.

اوپلیستسیخه و تور گرجستان

این جاذبه یک شهر سنگی شگفت انگیز است که در دل صخره تراشیده شده است. در بخش غربی رودخانه کر این شهر واقع شده است و میتوانید از تماشای سرداب ها تونل های آن لذت ببرید. در سال 2007 میلادی این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما از این جاذبه بی نظیر دیدن کنید.

کلیسای Gergeti Trinity

طبیعت و چشم انداز اطراف این کلیسا شگفت انگیز است و هرگز نباید آن را از دست بدهید. موقعیت ساخت این کلیسا، دامنه کوه قازبکی است، در قرن 14 میلادی ساخته شده است و کوه قفقاز را میتوانید از آنجا مشاهده نمایید. از دیگر جاذبه های گرجستان برج ناقوسی نیز در جوار این کلیسا قرار دارد و قدمت آن نیز به قرن 14 میلادی بازمیگردد. ویژگی های این کلیسا با دیگر کلیساهایی که تابحال دیده اید بسیار متفاوت است، طبیعت اطرافش آن را به یکی از بناهای مشهور کشور و در واقع نماد کشور گرجستان تبدیل کرده است. اگر بخواهید با ماشین مسیر تپه را تارسیدن به کلیسا طی کنید باید یک جیپ اجاره کنید، در اینصورت نیم ساعت تا رسیدن به کلیسا فاصله دارید. اما اگر اهل ورزش و پیاده روی باشید میتوانید این مسیر را پیاده طی کنید که در اینصورت حدود 3 ساعت زمان میبرد تا به بالای تپه برسید و بتوانید از بنای کلیسا دیدن نمایید.

متسختا و بازدید از آن در برنامه تور گرجستان

شهر متسختا در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و اگر میخواهید جلوه ای از گرجستان را بطور یکجا مشاهده کنید باید برنامه بازدید از این شهر قدیمی را نیز در جدول زمان بندی سفر خود بگنجانید. این شهر قلب معنوی گرجستان به شمار می آید. این منطقه شامل قلعه، صومعه و بناهای تاریخی میباشد که نشان دهنده قدمت آن است. در طول ساحل رود کر و آراگوی ای شهر قدیمی ساخته شده است و اگر یک نگاه بیندازید میبینید که اطراف آن را کوهستان فرا گرفته است. البته در کنار این شهر قدیمی بازدید از جاذبه های طبیعی کشور گرجستان را نیز در برنامه خود قرار دهید. اگر در تور گرجستان شرکت کرده اید و با همراهی تور به این سفر آمده اید از تور لیدر خود بخواهید که جاذبه های طبیعی این کشور زیبا را نیز به شما نشان دهد.

بازدید از تفلیس با شرکت در تور گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کنید میتوانید از پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس و جاذبه های آن نیز دیدن نمایید. اگر از این شهر بازدید نکنید گویی هرگز به گرجستان سفر نکرده اید. در کنار جاذبه های طبیعی و قدیمی اش فضای مدرنی را نیز در شهر مشاهده خواهید کرد، که قرار گرفتن این دو در کنار هم به جذابیتش افزوده است. مسافران شرکت کننده در تور گرجستان سلیقه ای متفاوت دارند اما زمانی که به این شهر میرسید میبینید که تفلیس میتواند برای همه افراد با هر سلیقه ای جذاب و دیدنی باشد. بیشتر مردم ساکن در این شهر مسیحی هستند اما در گذشته مردمان زیادی با نژاد و فرهنگ متفاوت در اینجا و در کنار هم زندگی میکردند. معماری بکار رفته در محیط این شهر بی نظیر است و نمیتوان با کلمات، شدت زیبایی آن را توصیف کرد.

شهر باتومی و شرکت در تور گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما به شهر باتومی نیز سر بزنید. شهر باتومی در جوار دریا ساخته شده و گردشگاه های بسیار زیادی را شامل میشود. همه جذابیت های این شهر در همجواریش با دریاست، شما غذا و دسرهای خود را در کنار دریا و یا با ویویی از دریا میل خواهید کرد. پارک دلفین، باغ گیاه شناسی و پارک آبی گوشه ای از جاذبه های این شهر است. در موزه های این شهر میتوانید گوشه ای از فرهنگ و هنر کشور را تماشا نمایید. ناگفته نماند که این شهر مناطق بسیاری دارد که در کنار خانواده میتوانید از تفریح و گذراندن وقت در آنها لذت ببرید.

بازدید از واردزیا با شرکت در تور گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما از این شهر سنگی نیز دیدن نمایید. واردزیا یک شهر سنگی ست که بازدید از آن را باید در برنامه سفر خود قرار دهید. واردزیا شامل یک صومعه به شکل غار و خانه هایی در دل کوه هاست، در واقع داخل غار مکان هایی به شکل غار کنده کاری شده است. اگر شخصیتی ماجراجویانه دارید حتما به اینجا سر بزنید.

زوگدیدی و شرکت در تور گرجستان

زوگدیدی یکی از شهرهای گرجستان است که اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما باید از آن دیدن کنید. کاخ ملکه و نیکو در این شهر واقع شده است و در بخش جنوب شرقی کشور قرار گرفته اند. حتما از این شهر زیبا در کنار دیگر جاذبه ها دیدن نمایید.

برجومی و تور گرجستان

برجومی در بخش غربی شهر تفلیس قرار دارد و برای مسافرین تور گرجستان منطقه جذابی به شمار می آید. در این شهر منابع آب معدنی بسیاری وجود دارد و یکی از دلایل شهرتش نیز همین است. پارک ملی واقع در این شهر مکانی مناسب برای گردش و تفریح است، اگر گذرتان به این منطقه خورد میتوانید مستقیما به منابع آبی دسترسی داشته باشید و اوقات دلچسبی را سپری کنید.

شرکت در تور گرجستان و رژیم غذایی مردمان این کشور

غذاهای کشور گرجستان با ذائقه ما سازگاری بالایی دارد، درست است که نام غذاهای این کشور کمتر شنیده میشود اما غذاها و آشپزهای این کشور بی نظیراند باید حتما یکبار آن را امتحان کنید. در ادامه تصاویر تعدادی از غذاهای معروف آن را مشاهده خواهید کرد.

کاچاپوری از غذاهای معورف گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما از این غذا میل نمایید. کاچاپوری یک غذای سنتی گرجی ست که از نان پر شده با پنیر تشکیل شده است. شاید این غذا بتواند جایگزین مناسبی برای پیتزا باشد چرا که حدود 88 درصد مردن گرجستان آن را به پیتزا ترجیح میدهند. این غذا را در کشورهای دیگری چون روسیه و گرجستان نیز میتوانید مشاهده نمایید. ناگفته نماند که این غذا با طعم ها و ترکیبات متفاوتی ارائه میگردد و طرفداران بسیاری دارد.

لذت چشیدن طعم غذای خینکالی در تور گرجستان

این غذا یک نوع دامپلینگ است. این غذا از خمیر، گوشت و انواع ادویه جات تشکیل شده است و مزه بسیار خوبی دارد. محتویات داخل آن بنابر سلیقه افراد میتواند تغییر کند بنابراین اگر گوشت خوار نیستید نگران نباشید و از ترکیبات گیاهی برای آماده کردن آن بهره بگیرید.

چشیدن طعم شیرینی چورچخلا در تور گرجستان

اگر در تور گرجستان شرکت کردید حتما طعم این شیرینی را بچشید. ترکیبات آن آرد، شیره و مغزهای مختلف است. طریقه تهیه این شیرینی بدین شکل است که مغزها بخصوص مغز گردو را نخ میکنند و در ترکیب تهیه شده از آرد و شیره انگور میغلطانند، سپس آن را خشک میکنند. طعم این شیرینی بسیار دلپذیر است و توصیه میشود حتما یکبار آن را امتحان کنید.

لوبیو

به مسافرین تور گرجستان توصیه میشود که حتما یکبار هم که شده لوبیو را امتحان کنند. پیاز، گردو، گشنیز، سیر و جعفری از ترکیبات این غذای خوشمزه هستند، صرف این غذا بیشتر به افراد گیاه خوار توصیه میشود چراکه طعم آن بی نظیر است. لیبیو تند نیست اما ادویه جات فراوانی دارد، از دیگر ویژگی های آن این است که به طرق متفاوتی سرو میگردد و لزوما نیاز نیست که غذا گرم باشد. اگر از شما خواستند یکی از غذاهای سنتی گرجستان را نام ببرید، لوبیو یکی از آنهاست.

چاکاپولی خوراکی خوش طعم در تور گرجستان

آلوچه، ترخون و گوشت گوسفند از ترکیبات این غذای بی نظیر است. شرکت در تور گرجستان با صرف غذاهای خوش طعم این کشور است که معنا پیدا میکند. از تور لیدر خود بخواهید که شما را به رستوران های سنتی گرجستان ببرد تا بتوانید طعم غذاهای این کشور را بچشید و با هنر آشپزهای آنها آشنا شوید.

مرغ با سس گردو از دیگر غذاهای سرو شده در تور گرجستان

با شرکت در تور گرجستان میتوانید طعم این غذا را نیز تجربه نمایید. این غذا بیشتر در سال نو سرو میشود و از گوشت بوقلمون یا مرغ و سس تشکیل شده است. این غذا در رستوران های دیگر کشورها نیز سرو میشود و طرفداران بسیاری دارد.

شیشلیک گرجستانی

لذت شرکت در تورگرجستان بدون چشیدن طعم شیشلیک گرجستانی نکمیل نخواهد شد. از گوشت های مختفلی برای آماده سازی این غذا استفاده میشود، گوشت این غذا را با توجه به نوع ذائقه افراد انتخاب میکنند. این غذا برای افراد گوشت خوار مناسب است و روی آتش کباب میشود. هرگز این غذای گرجی را از دست ندهید.

امکانات تور گرجستان

سطح امکانات تور بسته به بودجه و خواست مسافرین تعیین میگردد، هنگام خرید تور میتوانید انتظاراتی که از سفر دارید را با مشاورین ما در میان بگذارید، آنها تور متناسب با بودجه تان را به شما معرفی خواهند کرد. در این میان هستند افرادی که قصد دارند در هتل های لوکس اقامت داشته باشند، از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت و فرد با پرداخت هزینه لازم میتواند درخواست رزرو اتاقی مخصوص در یک هتل لوکس را بدهد. قیمت تورها بسته به تاریخ و طول سفر متفاوت خواهد بود جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

در پایان توصیه میشود بازدید از هیچ کدام از جاذبه های گرجستان را از دست ندهید و از تور لیدر بخواهید شما را به دیدن تک تک آنها ببرد، در این میان میتوانید از غذاهای سنتی رستوران ها نیز لذت ببرید.

جهت اطلاع از آفرهای تور گرجستان با ما در تماس باشید.                    88851080-021

17 نظرات

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.