ویزای یونان

ویزای یونان

چگونگی اخذ ویزای یونان برای ایرانیان – نحوه دریافت روادید یونان

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در یونان، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.

آدرس سفارت یونان در تهران: خیابان آفریقا، بلوار ‌اسفندیار، پلاک ۴۳‌
تلفن : ‌۲۲۰۵۳۷۸۴‌، ‌۲۲۰۵۰۵۳۳‌۔۰۲۱
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضا است؛ جهت درخواست ویزای یونان، فرم مربوطه را باید از وب‌ سایت سفارت یونان دانلود کنید.
توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه ‌ای پر کنید.
فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.
 


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای یونان
مدارکی که باید علاوه بر فرم، در هنگام انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه: از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی ویزای شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

1. شناسنامه ایرانی

2. گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حتماً دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همچنین صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

3. سه قطعه عکس رنگی
چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه درخواست‌ کننده ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه ‌ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد.

4. آدرس محل کار و منزل به طور دقیق

5. اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی:
· برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
· برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
· برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
· برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
· برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی

6. مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت ارائه شود.

7. ترجمه‌ی یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

8. بلیط هواپیما یا رزرو قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

9. در صورت لزوم، رزور هتل در یونان برای کل مدت اقامت

10. بیمه مسافرتی

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزا سه هفته به طول می‌انجامد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.

ویزای تحصیلی یونان

تحصیل و اعزام دانشجو به یونان

آموزش عالی در یونان به دو شاخه تحصیلات عالیه دانشگاهی و تحصیلات فنی تقسیم میگردد. نقش این مراکز کمک به اعتلای توسعه کشور و پیشرفت علوم کاربردی و تحقیقات می باشد.همچنین در این کشور تحصیلات عالی غیر دانشگاهی نیز موجود است که شامل آموزشگاه های مختلف است. این آموزشگاه ها دارای آموزش های حرفه ای در زمینه مذهب،هنر،گردشگری،نیروی دریایی،ارتش و نظم عمومی هستند.آموزش های ویژه وحرفه ای تر نیز در آموزشگاه های عالی فنی حرفه ای مهیا می باشد. موسسات مذکور تحت نظر دولت و با بودجه آن اداره شده و نظارت  بر آنها توسط وزارت آموزش ملی و امور مذهبی انجام می گردد.
تحصیلات در یونان رایگان و به زبان یونانی ارائه می شود. البته در بعضی از سطوح ویژه تحصیلات عالیه دروس به زبان انگلیسی نیز عرضه می گردد.
آموزش ومدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه ها
در یونان 22 دانشگاه ، شامل مراکز فنی ،هنرهای زیبا و دانشگاه های مکاتبه ای وجود دارد.این دانشگاه ها در شهرهای مختلف هستند.ساختار درونی، امور اداری واجرایی دانشگاه ها، سرویس های مالی، سیاست های آموزشی و تحقیقات، برنامه ریزی، مراحل و شرایط استخدام پرسنل ، تخصیص بودجه وغیره توسط مقررات و ضوابط داخلی هر دانشگاه تعبیه می گردد.


دانشگاه ها در رشته های زیر مدرک اعطا می نمایند:
-علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی شامل رشته های ادبیات، وکالت، جامعه شناسی ، مدارس هنر و غیره
-علوم ریاضی ، فیزیک و شیمی
-علوم پزشکی شامل دندانپزشکی ، داروسازی و غیره
-علوم فنی شامل معماری، مدارس پلی تکنیک و غیره
-علوم اقتصادی و اجرایی شامل اقتصاد، مدارس مالی و غیره
تحصیلات عالیه فنی: هدف اصلی آموزش های ارائه شده در این مراکز، کاربردی کردن معلومات علمی می باشد. امروزه 15 مراکز آموزشی عالی فنی در این کشور مستقر می باشند که حداقل از 2 دانشکده تشکیل شده اند.هرکدام از این دانشکده ها دارای 2 یا چند بخش می باشند.این مراکز در شهرهای مختلف یونان مستقر بوده وبعضی از آنها دارای شعبات مستقلی در شهرهای دیگر هستند. طول تحصیل در این مراکز 4سال و به مدت 8 ترم می باشد. دوره مذکور شامل 7 ترم آموزش است و ترم نهایی به آماده سازی پایان نامه تخصیص دارد. در ترم آخر دانشجویان به صورت امتحانی در حرفه آموزشی خود فعالیت داشته و مورد ارزیابی قرار می گیرند. پس از تکمیل دوره به دانشجویان مدرک اعطا می گردد.مراکز آموزش عالی فنی در 95 حوزه تخصصی رشته های زیر مدرک می دهند:
-هنرهای گرافیکی و مطالعات هنری
-مدیریت و اقتصاد
-بهداشت و رفاه
-کاربرد امور فنی
-صنایع غذایی
-صنایع کشاورزی
-صنایع موسیقیایی
حمایت های مالی: به بعضی از دانشجویان (با در نظرگرفتن وضعیت خانوادگی و در آمد شخصی) در صورت تحصیل در شهری غیر از محل سکونت دائمی خود مساعده مالی داده می شود. همه دانشجویان کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تا اتمام تحصیل خود در صورت نیاز تحت درمان رایگان قرار می گیرند . همچنین به همه دانشجویان اعم از کارشناسی و یا کارشناسی ارشد کارت های دانشجویی مخصوصی داده می شود که بوسیله آن می توانند از تخفیف های ویژه وسایل حمل ونقل عمومی ،موزه ها، تئاترها،گالری ها و مراسم هنری مخصوص استفاده نمایند.به علاوه وام های دانشجویی نیز تحت شرایط خاصی به دانشجویان داده می شود. امکانات ذکر شده غیر از وام دانشجویی به دانشجویان دکتری تعلق نمی گیرد.
شرایط پذیرفته شدن در دوره های کارشناسی ارشد:
پذیرفته شدن بر مبنای اصل گزینش بوده ومراحل پذیرش توسط ضوابط داخلی موسسات ارائه کننده این دوره ها مشخص می گردد. معمولا شرط انتخاب متقاضیان بر پایه گزینش و یا نتیجه امتحانات شفاهی و کتبی آنان می باشد. اگرچه این دوره ها به زبان یونانی ارائه می گردد،در بعضی از دوره های خاص زبان مورد استفاده انگلیسی می باشد. یکی از شروط مورد نظربرای شرکت در این دوره هادانستن حداقل یک زبان خارجی است. مدت زمان این دوره ها حداقل یکسال می باشد.
دکترا: پس از گذراندن این دوره به شرکت کنندگان مدرک دکتری تعلق می گیرد.هدف اصلی این دوره ها فوق تخصصی کردن در رشته های مورد نظر و ترویج تحقیقات اصولی در رشته های علمی مختلف با در نظر گرفتن تقویت پایه علمی کشوراست. برای شرکت در این دوره ها داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است. دانشگاه هایی که دارای دوره های دکترا نمی باشند متقاضیان این دوره را با شرایط خاص پذیرا هستند. قوانین پذیرش دانشجو در این دوره ها توسط خود موسسات وضع می گردد.

ویزای کار یونان

اخذ ویزای کار برای کشور یونان از ایران به سادگی ممکن نیست و نیازمند گذراندن مراحلی میباشد و با توجه به اینکه این کشور در کشورهای اتحادیه اروپا حضور دارد و از قانون این اتحادیه باید تبعیت کند به این صورت میباشد که کارفرما باید این کار را در کشور خود به مدت 3 ماه هر روز در این کشور آگهی کند و اگر متقاضی وجود نداشت این کار را مجدد به مدت 3 ماه هر روز در اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر کسی متقاضی نبود در اروپا و اسیای شرقی و...  و برای کشور ایران بسیار دشوار است مگر آنهایی که پیشنهاد کاری مستقیم از کارفرمای اروپایی دارند.
آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب, پرجمعیت ترین شهر یونان و شهرهای ستالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا دیگر شهرهای بزرگ یونان می باشند.
امروز یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD(از ۱۹۶۰میلادی) و آژانس فضایی اروپا یا ESA(از ۲۰۰۱میلادی) است.
اقتصاد در کشور یونان
رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا بیشتر بوده‌است. صنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمد زایی برای یونان است و ۱۵٪از سهم تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود. به طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۶٫۵٪از نیروی کار یونان در این صنعت به کار گرفته شده‌اند.
نیروی کار یونان بالغ بر ۴۹۰۰۰۰۰نفر است که در میان کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بعد از کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد. بر پایه یک نظر سنجی که توسط دانشگاه گرونینگن انجام شد یونان بین سال‌های ۱۹۹۵تا ۲۰۰۵در رتبه سوم ساعات کار در هر سال در بین کشورهای اروپایی قرار دارد. به این ترتیب یونانی‌ها در هر سال ۱٬۸۱۱ساعت کار کرده‌اند. در سال ۲۰۰۷ کارگران متوسط ۲۰ دلار در هر ساعت تولید کرده ‌اند.این رقم مشابه اسپانیا و کمی بیش از نصف متوسط تولید کارگران در آمریکا است.

زبان و پول رسمی کشور یونان

پول رسمی در کشور یونان یورو و زبان رسمی این کشور یونانی می باشد.البته اغلب یونانی ها به زبان انگلیسی نیز می توانند صحبت کنند.


 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای یونان با ما تماس بگیرید 88851080 - 021

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.