ویزای روسیه

چگونگی اخذ ویزای روسیه برای ایرانیان – نحوه دریافت روادید روسیه

پرچم روسیه

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه 2 هفته پس از صدور است و متقاضی می‌تواند به مدت 14 روز در روسیه اقامت داشته باشد. برای درخواست روادید توریستی، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود.
توجه: در مورد روادید تجاری، مقررات متفاوت خواهد بود؛ در این شرایط حضور متقاضی الزامی است.
اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیلفرم تقاضای روادید است. فرم را می‌توان از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تهیه کرد و به همراه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه داد. فرم تقاضای روادید باید در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به‌طور جداگانه تکمیل شود.
آدرس سفارت روسیه در تهران: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ٣۹.
تلفن: ٦٦٧٢٨٨٧٣-٠٢١ و ٦٦٧٢٨٨٧٤-٠٢١
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۷-۸

ویزای روسیه

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای روادید باید به بخش روادید کنسولگری روسیه تحویل دهید، اینها هستند:
توجه: کلیه‌ی مدارک باید همراه با ترجمه‌ی رسمی انگلیسی و دو سری کپی از هر کدام باشد.
1. شناسنامه ایرانی
2. گذرنامه؛
اعتبار گذرنامه باید حداقل 6 ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
کپی را از صفحات 1 تا 5 و همین ‌طور صفحاتی که در آنها مهر روادید خورده، تهیه کنید.
3. 1 قطعه عکس؛ زمینه روشن در ابعاد ۴*۶ که کاملاً شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
توجه: برای هر کدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس، ضمیمه‌ی مدارک باشد.
4. بلیط رفت و برگشت قطعی شده‌ی پرواز.
روادید کشور روسیه به دو صورت عادی و فوری صادر می‌گردد؛ صدور آن یک هفته طول می‌کشد؛ اما صدور ویزای فوری، بیش از سه روز طول نمی‌کشد.

آشنایی با روسیه

كشور روسيه يكي از كشورهاي توريسيتي دنيا است كه همه ساله پذيراي توريستهاي ريادي مي باشد. شهر مسكو پايتخت و قلب روسيه به شمار مي رود. اين شهر در مركز شرق اروپا و مابين رودخانه ولكا و اكا واقع شده است. مسكو شهري بسيار سرسبز است و بيش از 42 درصد از مساحت اين شهر را باغها و پاركها و جنگلها پوشانده اند. اين شهر داراي 5 پارك و جنگل و بيش از 700 بلوار و باغ كوچک مي باشد.
شهر مسكو بيش از 600 موزه، 130 سالن تئاتر، 20 سالن كنسرت بزرگ، 80 نمايشگاه و گالري نقاشی، 120 سينما و 200 مركز تفريحي دارد. سه سيرک دائماٌ در اين شهر در حال اجراي نمايش می باشند. يكي ديگر از شهرهاي مهم و توريستي روسيه سن پيترزبورگ مي باشد. اين شهر زيبا به ونيز شمالي معروف است. اين شهر تاريخي بر روي 44 جزيره كوچك و بزرگ بنا شده است و به همين دليل به شهر جزيره ها معروف است.
جاذبه هاي شهر سن پيترزبورگ عبارتند از موزه ارمبتاژ بزرگترترين موزه دنيا، كليساي جامع اسحاق، آرامگاه تزارهاي روسيه، ميدان قصر، خيابان نوسکی، ميدان دكابريست ها، كليساي اسمولني، قصر زمستاني، قلعه پطروپاول، كليساي جامع اسحاق، مجموعه كاخ كرملين همراه دو كليسا ميدان سرخ، فروشگاه كوم، مقبره لنين، مقبره شهداي گمنام، مترو، روسيه، رودخانه مسكو، خيابان اربات قديم و جديد، دانشگاهام ک او، تپه و اربينگ، موزه اسلحه، كليساي واسيلي، كليساي جامع عيسي منجي، بازار صنايع دستي ايز مايلوا، نمايش دلفين ها، موزه نقاشي تريتيا كف، موزه جنگ جهاني دوم، پارک پيروزي، موزه آرميتاژ، كليساي كازانسكي، قلعه پطرپاول، ناو جنگي آورورا، شهر پطروكف، كاخ باستاني كاترين دوم، دهكده تزارها

ویزای توریستی روسیه

ویژگی های روسیه:

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.
روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. پهناوری روسیه دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا است. این کشور در عرضهای بالای جغرافیایی واقع شده‌است و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش است. به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور (به ویژه سرزمین بزرگ سیبری) خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این مناطق میسر نیست. پایتخت روسیه شهر مسکو است که در باختر و بخش اروپایی کشور است و بزرگترین شهر اروپا است.

جمعیت روسیه:

روسیه حدود ۱۴۲ میلیون تن جمعیت دارد، که از این دید در جهان نهم است. تراکم جمعیت روسیه ۳/۸ تن در هر کیلومتر مربع است که از پایینترین نرخهای تراکم جمعیت در جهان است. همچنین نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی است.
بیشتر جمعیت روسیه در غرب این کشور (بخش اروپایی) زندگی می‌کنند. حدود ۸۰ درصد (۱۱۵ میلیون تن) از مردم روسیه از نژاد روسی هستند و سایر نژادهای این کشور عبارتند از: تاتار، اوکراینی، چوواش، چچنی، ارمنی، داغستانی، مغول، آواری، اینگوش، چرکس، بالکار، اوستیایی، آذری، گرجی و...

جمعیت روسیه

زبان کشور روسیه:

زبان رسمی روسیه، زبان روسی است ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسیه ۲۱ جمهوری خودگردان دارد که بیشتر در جنوب باختر کشور (قفقاز شمالی) قرار دارند. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نوسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند.
روسیه تا پیش از قرن هجدهم یک حکومت نه چندان نیرومند در خاور اروپا بود و وسعت آن چندان زیاد نبود. تا اینکه در آغاز قرن ۱۸ میلادی و با اصلاحاتی که تزار پتر بزرگ انجام داد، این کشور به یک امپراتوری پهناور و نیرومند تبدیل شد. در سال ۱۹۱۷ انقلاب کمونیستی در این کشور به وقوع پیوست و نام کشور به «اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی» تغییر یافت. روسیه، با عنوان جمهوری فدراتیو روسیه شوروی، مهمترین و بزرگ‌ترین جمهوری در اتحاد جماهیر شوروی بود. در سال ۱۳۷۰ (۱۹۹۱) شوروی پس از جنگ سرد طولانی با غرب فروپاشید و فدراسیون روسیه به جای آن نشست.

اقتصاد روسیه :

واحد پول روسیه روبل است. اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور به ویژه گاز است. و راههای ترابری این کشور نیز بسیار مهم هستند. روسیه با تولید ناخالص داخلی ۱۲۸۹ تریلیون دلار در سال ۱۳۸۶، هفتمین اقتصاد بزرگ جهان بوده‌است. اقتصاد این کشور بر پایه سرمایه داری و خصوصی سازی است، که این موضوع پس از فروپاشی شوروی و رهایی از اقتصاد دولتی و سوسیالیستی انجام شد. روسیه عضو گروه هشت است و از کشورهای صنعتی به حساب می‌آید. درآمد سرانهٔ این کشور در سال ۲۰۱۰ در حدود ۲۲۳۰۰ دلار بوده که نسبت به سال ۲۰۰۵ که ۹۹۰۰ دلار بوده رشد چشمگیری کرده و دائما رو به رشد است. به طوری که تخمین زده می‌شود که روسیه تا سال ۲۰۱۶ میلادی از ۱۰ کشوری محسوب خواهد شد که بیشترین در آمد سرانه را دارند.
شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی آسان هجرت با کادر ورزیده و بیش از 2 دهه تجربه اقدام به اخذ ویزای مستقیم و بدون واسطه کشورها جهت مسافرین محترم و آژانسهای همکار می نماید ضمنا این آژانس یکی از شرکت های مسافرتی مدعی در زمینه اخذ ویزا در ایران می باشد . هیچ شکی نیست آژانس آسان هجرت با کادری مجرب در زمینه ارائه خدمات اخذ ویزا با حساسیت فراوان امور مربوطه را به نحو احسنت انجام می دهد. تمام ویزاها را در اسرع زمان و با هزینه مطلوب انجام می دهیم.در ذیل شرایط و انواع ویزاها را جهت اطلاع توضیح می دهیم :
شرایط ویزا برای سفر به کشورهای خارجی ۲ گونه است؛ یا کشور مزبور از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌کند ‌یا به موجب قراردادهای فی‌مابین، اتباع دو کشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین قدم برای سفرهای خارجی این است که مشخص کنید کشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟
‌ابتدا بهتر است ببینیم اصلا ویزا چیست و چه کاربردی دارد؟ ‌ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما می‌شود و نشان می‌دهد که کنسول محترم دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری‌، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است که شما دارای شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد می‌شوید.
در عین حال باید توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری ‌کنند.
به طور معمول ویزا در مبادی ورودی هر کشوری، نشان‌ می‌دهد هدف سفر شما چیست، چه مدت در آن کشور اقامت خواهید کرد و آخرین مهلتی که برای ورود به کشور مورد نظر دارید، چه تاریخی است.

ویزای تحصیلی روسیه :

تحصیل در روسیه

جهت اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه‌هاي معتبر و مورد قبول وزارت علوم ايران در روسیه و اوکراین مراحل زير الزامي است:
1- ترجمۀ آخرين مدرك تحصيلي در ايران (هنگام مراجعه به دارالترجمه‌هاي رسمي از آنها بخواهيد كه ترجمۀ مدارك شما را حتما" به تاييد وزارت دادگستري و وزارت امور خارجۀ ايران برسانند و توجه داشته باشيد كه ترجمۀ مدارك تحصيلي شما حتماً مي‌بايست ممهور به مهر رسمي دارالترجمه، وزارت دادگستري و وزارت امور خارجه باشد.
تذكر 1 : همراه داشتن ترجمۀ ريز نمرات آخرين مدرك تحصيلي شما جهت پذيرش در دانشگاه الزاميست.
تذكر 2 : در مورد دانشجوياني كه آخرين مدرک تحصيلي آنها ديپلم متوسطه مي‌باشد لازم به ذكر است كه ديپلم سوم دبيرستان ايران جهت ادامۀ تحصيل در دانشگاه‌های روسيه مورد قبول وزارت علوم روسيه مي‌باشد، در ضمن دانشگاه‌های روسيه برای پذيرش دانشجويان خارجي آزمون ورودي ندارد.
2- پر كردن فرم مخصوص ثبت نام، كه به ضميمۀ ترجمۀ مدارك تحصيلي به دانشگاه مربوطه ايفاد مي‌گردد.
3- اصل پاسپورت با ترجمه رسمی.
تذكر مهم : در صورتي كه مهلت پاسپورت شما رو به اتمام است حتماً قبل از اقدام به اخذ پذيرش جهت تمديد آن اقدام فرماييد.
مرحله بعد تكميل و ارسال این مدارک به دانشگاه مربوطه مي‌باشد. پس از اينكه رئيس دانشگاه با پذيرش شما در دانشگاه موافقت نمود، كليه مدارك به وزارت خارجه روسيه ارسال مي‌گردد.
نكته مهم : طبق قوانين جديد روسيه پذيرش تحصيلي و تاييد بلامانع بودن سفر دانشجو به روسيه مي‌بايست الزاماً توسط وزارت خارجه انجام پذيرد و اين مهم از نظر زماني از لحظه ی تحويل مدارک به وزارت خارجه تا لحظه ی اخذ پذيرش 3 هفته بطول خواهد انجاميد.
4- تهیه گواهی پزشکی ، از هر نوع مرکز پزشکی می توانید این گواهی را دریافت نمایید و باید پس از ترجمه به تایید وزارت دادگستری و وزارت خارجه رسیده و در آخر به تایید سفارت روسیه در ایران برسد، لازم به ذکر است که وزارت دادگستری تنها در صورتی گواهی پزشکی شما را تایید می‌کند که مورد تایید سازمان نظام پزشکی مرکزی قرار گرفته باشید.
آدرس سازمان نظام پزشکی مرکزی: خیابان کارگر شمالی، روبروی خوابگاه دانشجویان، خیابان شانزدهم.
تذکر مهم : کلیه مدارکی که جهت انجام پروسه ثبت نام در دانشگاه‌های روسیه نیاز است پس از ترجمه و تایید وزارت دادگستری و وزارت خارجه می‌بایست به تایید سفارت فدراسیون روسیه (برای دانشگاه های اوکراین در سفارت اوکراین) در ایران برسد. لازم به ذكر است كه كپي ترجمه‌ها نيز بايد به تاييد قوه قضاييه برسد.
در واقع این سفارت روسیه (یا سفارت اوکراین) در ایران است که مهرهای وزارت خارجه و دادگستری را تایید می‌نماید تا مورد قبول و فهم ارگان های روسیه باشد.
اولين سال تحصيلي شما در روسيه اختصاص به گذران دوره ی زبان روسي پيش دانشگاهي خواهد داشت كه اصطلاحاً "پادفک" ناميده مي‌شود و هزينه شهريه دانشگاهي دوره ی پادفک بسته به نوع دانشگاه از 2000 تا 4000 دلار متغير مي‌باشد.
توصيه : تجربه نشان داده است كه بسياری از دانشجويان دوره پادفک را جدي نگرفته و از اوقات خود استفاده ی مفيد نمي‌كنند در صورتي كه مهم ترين سال تحصيلي از ديدگاه مديران اين مجموعه همان دوران آموزش زبان روسي "پادفک" مي‌باشد و با توجه به غني بودن زبان روسي، دانشجويان مي‌بايست حداكثر استفاده را از اين دوران شيرين و پر كار و خاطره‌ساز از آن خود كنند چرا كه درسال‌های بعدي تحصيلی حجم دروس علمي به قدری بالاست كه فرصتي براي مرور كتب آموزشي دوران پادفک نخواهد بود.
در رابطه با هزينۀ تحصيل توجه به نكات زير ضروری است:
نكته 1 : از آنجائی كه دانشگاه‌هاي روسيه از تنوع بالايي برخوردارند لذا تعيين هزينه ی تحصيلي منوط به تعيين دانشگاه مورد نظر دانشجو مي‌باشد چرا كه هر دانشگاه قيمت‌های مخصوص به خود را داراست و از حيث هزينۀ تحصيلي به دانشگاه‌های ديگر بستگي ندارد اما حدود كلي نرخ تحصيل در دانشگاه‌های روسيه را مي‌توان از قبل دانست كه در همين مقوله در بخش هزينه‌هاي تحصيلي مندرج مي‌باشد.
نكته 2 : نرخ تحصيلي يك دانشگاه معمولاً با احتساب خوابگاه اعلام مي‌گردد، بديهي است دانشجوياني كه در طول تحصيل قصد زندگي در خوابگاه را ندارند هزينۀ خوابگاه از مبلغ اعلام شده توسط دانشگاه كسر مي‌گردد.
نكته 3 : توصيۀ مهم : تجربه ثابت كرده است كه براي يك دانشجوي خارجي كه با زبان و فرهنگ روسيه آشنايي ندارد زندگي در خوابگاه حداقل در 3 سال اول تحصيل مناسب مي‌باشد.
هزينه‌هاي تحصيلي :
شهريه از 3000 دلار تا 5000 دلار مي‌باشد كه بستگي مطلق به رشته و مقطع تحصيلي و نوع دانشگاه دارد.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های روسیه و اوکراین:
1. اصل پاسپورت با ترجمه رسمی
2. کپی شناسنامه با ترجمه رسمی
3. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی در ایران
4. ترجمه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
5. پرکردن فرم مخصوص ثبت نام (Application Form)
6. 12 قطعه عکس 4 × 3 ( 6 قطعه رنگی و 6 قطعه سیاه-سفید و قابل ذكر است كه حتما 12 قطعه عكس بايد مات باشند)
توجه: این مدارک را باید برای ثبت نام در دانشگاه همراه داشته باشید

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای روسیه با ما تماس بگیرید. 80 10 85 88 - 021

1 نظر

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.