ویزای سنگاپور

چگونگی اخذ ویزای سنگاپور برای ایرانیان – نحوه دریافت روادید سنگاپور

پرچم سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور

ویزای سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور به اشخاصی تعلق می‌گیرد که با اهداف توریستی و گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند انجام می گیرد.
ویزای توریستی سنگاپور عموماً به‌صورت ا ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه کند.

مدارک موردنیاز

چنانچه از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام به دریافت ویزای توریستی سنگاپور نمایید، مدارکی که باید ارائه دهید شامل موارد زیر است:
(کلیه‌ی مدارک باید همراه با یک نسخه کپی باشد)
1. شناسنامه ایرانی
2. گذرنامه؛ باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر شما اعتبار داشته باشد.
3. یک قطعه عکس ؛ زمینه‌روشن و تمام رخ در ابعاد ۴*۶ که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.
4. آدرس کامل محل سکونت، محل کار و عنوان شغل متقاضی.
هزینه‌ی ویزای توریستی یک ماهه‌ی سنگاپور حدود ۵۵ دلار است و صدور آن، دوازده روز کاری زمان می‌برد.
توجه: در برخی از موارد، بلیط رفت و برگشت و برگه‌ی رزرواسیون قطعی هتل نیز از متقاضی خواسته می‌شود.

ویزای کاری به سنگاپور

ویزای کار سنگاپور


ویزای کار سنگاپور
ویزای کار سنگاپور انواع مختلفی دارد که با اجازه کار برای کارجویانی که مهارت کمتری دارند آغاز می گردد و به ردهP1 وP2 می رسد که این افراد بسیار حرفه ای هستند و از لحاظ آموزشی و سوابق کاری دارای اعتبار می باشند.
برای آشنایی با انواع مختلف ویزای کار در سنگاپور به مطالب زیر توجه فرمایید:

WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS – (EP)

به این ویزا، ویزایE یا EP گفته می شود، این ویزا برای افراد حرفه ای بین المللی، پرسنل مدیریتی (مدیر عامل، مدیر کل و مدیر اجرایی) و در کل مدیران و متخصصانی که تمایل به کار در سنگاپور را دارند صادر می شود. متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از 3000 $ داشته باشند.

WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS – (ENTREPASS)

این ویزا به نام EntrePass نیز شناخته می شود. این ویزا برای افرادی است که ممکن است تحصیلات و مهارت خاصی نداشته باشند اما سابقه شراکت یا داشتن تجارتی موفق دارند یا اینکه دارای ایده های نوآورانه و خلاقانه هستند که چشم انداز شغلی خوبی از لحاظ اقتصادی در آینده به همراه خواهد داشت. متقاضیان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از 3000 $ داشته باشند.

WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS – (PEP)

این نوع ویزا بر اساس شایستگی های یک فرد صادر شده و مستقل از هر کارفرمایی می باشد. دارندگان ویزای(PEP) می توانند کارفرمایان خود را بدون تاثیر در وضعیت شان تغییر دهند و آنها می تواند برای ارزیابی فرصت های شغلی در سنگاپور حداکثر برای 6 ماه در آنجا بمانند. مدت این ویزا 5 ساله است و بعد از آن غیر قابل تمدید می باشد. برای واجدالشرایط بودن حقوق فرد در 6 ماه گذشته باید حداقل $8,000 در ماه بوده باشد.

WORK PERMIT SCHEME

اجازه کار (WP) معمولا برای کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی صادر می گردد. مدت زمان اجازه کار بطور کلی دو سال می باشد و به اعتبار گذرنامه فرد، ضمانت نامه بیمه یا بانکی و مدت اشتغال کارگر هر کدام کوتاه تر باشد بستگی دارد. این افراد فقط تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین شده می توانند کار کنند و برای واجدالشرایط بودن می توانند حقوق 2000 $ یا کمتر داشته باشند.

WORK PERMIT: S PASS

این ویزای کار برای کارگران با مهارتی در سطح متوسط در نظر گرفته شده است که توسط شرکت هایی که در سنگاپور فعالیت می کنند استخدام می شوند. پذیرفتن متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیاز بندی انجام می شود که عبارتند از: درآمد، تحصیلات، مهارت ها، نوع شغل و میزان سوابق کاری. سهمیه تعداد دارندگان این ویزا کمتر از 25 درصد کل شرکت هایی است که نیاز به نیروی کار دارند. متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از 3000 $ داشته باشند.

WORK PERMIT: MISCELLANEOUS WORK PASS

اتباع خارجی برای کار در کشور سنگاپور در زمان کوتاه حداکثر 60 روزه باید از این نوع ویزا استفاده کنند. این ویزا جایگزین ویزایProfessional Visit Pass شده است.

TRAINING EMPLOYMENT PASS

دانشجویان خارجی دوره کارشناسی یا جویندگان کار برای انجام و گذراندن آموزش های عملی در رابطه با حرفه، تخصص، مدیریت یا مشاغل اجرایی می توانند از این ویزا استفاده کنند. اگر متقاضی در مقطع کارشناسی از دانشگاه های مورد تایید باشد باید بخشی ضروری از دوره کارشناسی و گرفتن مدرکش باشد. درآمد ثابت و ماهیانه متقاضیان باید حداقل 2800 دلار باشد و مدرکی قابل قبول ارائه دهند.

MULTIPLE-JOURNEY BUSINESS VISA

این نوع ویزا عبور و مرور مدیران کسب و کارهای گوناگون که نیاز به تردد به کشور سنگاپور را دارند تسهیل می گرداند. استفاده از این ویزا به نفع تاجران و سرمایه گذارانی است که مکررا به سنگاپور برای تجارت و سرمایه گذاری سفر می کنند.

WORK HOLIDAY PROGRAMME

این ویزا بیشتر مورد علاقه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 17 تا 30 ساله است که از دانشگاه های مورد تایید در استرالیا، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، ژاپن، نیوزیلند و آمریکا فارغ التحصیل شده اند. این ویزا به مدت 6 ماه است و چون مدت زمان آن کوتاه است متقاضی در هر حرفه های که بخواهد می تواند مشغول به کار شود.

ویزای تحصیلی در سنگاپور

ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور به جهت دریافت رتبه های بالا و معتبر در بین دانشگاه های جهان خصوصا در سال های گذشته نظر دانشجویان ایرانی را برای اخذ پذیرش به خود جلب کرده اند. از سایر ویژگی های این کشور رفت و آمد سهل به ایران می باشد که موانعی که دانشجویان آمریکایی و کانادایی و غیره جهت رفت و آمد و گرفتن ویزا دارند، را ندارد. همچنین بورس دانشگاه های سنگاپور برای هزینه های دانشجویان کافی می باشد. از سوی دیگر به جهت آنکه دانشگاه های سنگاپوری سطح علمی دانشجویان ایرانی را قبول دارند، پذیرش دانشجویان ایرانی با استقبال بیشتری رو به رو شده است، اخذ پذیرش از این دانشگاه ها آسان تر به نظر می رسد.

دانشگاه های سنگاپور که در رتبه بندی QS 2012 در بین 500 دانشگاه برتر جهان هستند:

رتبه و نام دانشگاه

25 National University of SINGAPORE - NUS

47 NANYANG Technological University - NTU

خوراک روزانه (در غذاخوری ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین 300 تا 400 دلار سنگاپور هزینه دارد، هزینه مسکن بین 300 تا 900 دلار، رفت وآمد داخلی بین 70 تا 150 دلار و سایر هزینه های شخصی شامل لوازم التحریر، کالاهای بهداشتی، تفریح و سایر بین 300 تا 500 دلار می باشد که در کل هزینه تمامی آنها بین 1000 تا 1850 دلار خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای سنگاپور با ما تماس بگیرید. 80 10 85 88 - 021

نوشتن دیدگاه