ویزای آلمان

ویزای آلمان

هرآنچه در خصوص ویزای کشور آلمان نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای آلمان و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: ویزامتریک تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعالیت ندارد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

ویزای آلمان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع ویزاهای اروپایی می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها واقع شده است. لازم است بدانید که برای اخذ و دریافت ویزای کشور آلمان حتما بایستی یک سری از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز را از قبل تهیه و در اختیار داشته باشید. از مهمترین این مدارک می توان به داشتن مدارک شغلی، بانکی و شغلی و در برخی درخواست ها دعوتنامه اشاره کرد. همچنین توصیه می شود که در اخذ و دریافت ویزای آلمان حتما به عوامل ریجکت شدن توجه لازم را داشته باشید تا شما نیز با این مشکل مواجه نشوید.

ویزای آلمان

کشور آلمان با واقع شدن در منطقه شینگن از تمام مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به سوی این کشور را دارند درخواست دریافت ویزای شنگن آلمان را دارد. همین امر سبب شده است تا گردشگران و مسافران قبل از سفر خود به سوی این کشور حتما اقدام به اخذ و دریافت ویزای آلمان نمایند. امروزه تعداد مسافران ایرانی که قصد سفر و بازدید از کشور آلمان را دارند بسیار افزایش یافته است و شما نیز می توانید به راحتی در اولین فرصت به دست آمده ویزای مورد نیاز خود را تهیه و خود را برای یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین سفرهای اروپایی آماده کنید.

آلمان یکی از پیشرفته ترین و دیدنی ترین کشور های اروپایی می باشد که با کشورهایی از جمله لهستان، دانمارک، فرانسه، اتریش، چک و سوئیس مرز مشترک داشته است. توجه داشته باشید که کشور آلمان را بسیاری از مردم جهان با صنعت بسیار پیشرفته و نقش بزرگ آن در جنگ جهانی اول و دوم می شناسند. لازم است بدانید که در طول این جنگ ها کشور آلمان ویران و از نو ساخته شد. پایتخت آن نیز شهر زیبای برلین می باشد و کل جمعیت آلمان در حدود 82.000.000 نفر است.

انواع ویزای آلمان

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، کشور آلمان در حوزه منطقه شینگن قرار گرفته است و تمام مسافران عازم این کشور بایستی قبل از سفر خود بتوانند اقدام به اخذ ویزای آلمان نمایند. همچنین در نظر داشته باشید که افراد با اهداف بسیار متفاوتی قصد سفر به سوی این کشور را دارند و برای همین منظور نیز باید یکی از مناسب ترین انواع ویزای آلمان را تهیه و در اختیار داشته باشند. از مهمترین انواع ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای کوتاه مدت (کمتر از 90 اقامت) شامل:گردشگری، دیدار خانواده و دوست، تجاری، نمایشگاهی و…
ویزای کار کشور آلمان
ویزای تحصیلی کشور آلمان
ویزای ازدواج کشور آلمان

ویزای سرمایه گذاری کشور آلمان

ویزای سرمایه گذاری، یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای آلمان به شمار می آید که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال آن هستند. توجه داشته باشید که کشور آلمان بستر و زمینه بسیار مناسبی را برای جذب توجه سرمایه گذاران به سوی خود داشته است به طوری که با کاهش نرخ های مالیاتی و حمایت های بسیار بی نظیر دولت از تولید کنندگان، بسیاری از سرمایه گذاران نیز از کشورهای در حال توسعه برای کسب سود بیشتر به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور هستند.

ویزای توریستی کشور آلمان

کشور آلمان یکی از دیدنی ترین و دوست داشتنی ترین کشورها در منطقه اروپا می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار بی نظیر خود توانسته است سالانه از میلیون ها گردشگر میزبانی کند. امروزه گردشگران و مسافرانی که به قصد بازدید به سوی این کشور سفر می کنند بایستی بتوانند از قبل یکی از انواع ویزای آلمان، یعنی ویزای گردشگری کشور آلمان را تهیه و در دست داشته باشند تا بتوانند سفر هیجان انگیز خود را شروع کنند. همچنین توجه کنید که مدت اعتبار ویزای گردشگری این کشور بسیار کم بوده و در حدود 90 روز می باشد.

ویزای تحصیلی کشور آلمان

کشور آلمان با داشتن کالج ها و دانشگاه های بسیار معتبر و مدرن خود نیز یکی از بهترین گزینه ها برای سفر می باشد و از این طریق نیز توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را به سوی خود جلب کند. تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بایستی اقدام به اخذ و دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان داشته باشند تا از این طریق به راحتی سفر خود را آغاز کنند. توجه داشته باشید که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی نیز می توانند در یکی از بهترین شرکت ها و صنایع این کشور مشغول به کار شوند.

ویزای کار کشور آلمان

از دیگر انواع ویزای آلمان می توان به ویزای کار کشور آلمان اشاره کرد که از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع ویزاهای این کشور بوده و امروزه بسیاری از افراد در کشورهای مختلف به دنبال اخذ و دریافت این مدل از ویزا هستند تا از این طریق بتوانند بهترین فرصت های شغلی را به دست آورده و از این طریق درآمد خوبی را داشته باشند. مدت اعتبار ویزای کار این کشور بسیار طولانی بوده و افراد می توانند با در دست داشتن این ویزا اقامت موقت این کشور را به دست آورده و از تمام حق و حقوق شهروندی آلمان برخوردار باشند.

وقت سفارت کشور آلمان

یکی از مهمترین و ضروری ترین مراحل و اخذ ویزای آلمان، وقت سفارت این کشور می باشد که متقاضیان بایستی قبل از هر اقدامی موفق به دریافت وقت سفارت آلمان شوند. وقت سفارت از اهمیت و ضرورت بسیار بیشتری برخوردار می باشد و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به وقت سفارت مورد نظر نیز یک تا سه ماه خواهد بود و افراد بایستی در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن بتوانند اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت مورد نظر خود داشته تا از این طریق مراحل بعدی را برای صدور ویزای آلمان طی کنند.

مراحل مورد نیاز در اخذ وقت سفارت کشور آلمان

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع پرداختیم، اخذ وقت سفارت کشور آلمان از مهمترین و ضروری ترین گام ها برای اخذ ویزای آلمان می باشد که در وهله اول بایستی به شکل اینترنتی از صفحه رسمی کنسولگری آلمان برای خود حساب کاربری ایجاد کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. سپس با اخذ پاسخ از سوی کنسولگری می توانید تمام مدارک را به شکل حضوری تحویل ماموران کنسولگری دهید تا بررسی های لازم بر روی این مدارک ارائه شود. توجه کنید که در هنگام بارگذاری حجم فایل های آپلود شده طبق دستورات و اندازه های خواسته شده باشد در غیر این صورت هنگام باز شدن با مشکل مواجه خواهد شد.

بهترین زمان اخذ ویزای آلمان

بسیاری از افراد به بهترین و مناسب ترین زمان لازم برای اخذ ویزای آلمان توجه لازم را ندارند و همین امر سبب شده است تا نتوانند به پرواز خود به موقع برسند. لازم است بدانید که بهترین زمان لازم برای صدور ویزای آلمان با توجه به نوع ویزا و فصل ارائه شده درخواست بسیار مختلف خواهد بود به همین جهت شما باید چند ماه قبل از سفر حتما اقدام به ارائه درخواست و اخذ وقت سفارت داشته باشید تا از این طریق بتوانید به موقع به سفر خود بپردازید.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای آلمان

برای اخذ و دریافت ویزای آلمان بایستی یک سری از مدارک و اسناد را تهیه و تحویل کنسولگری دهید که برای همین منظور نیز نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت تا بتوانید تمام این مدارک را تهیه کرده باشید. لازم است که از وب سایت رسمی کنسولگری کشور آلمان حتما در مورد مدارک مورد نیاز اطلاعات لازم را به دست آورید. از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ و دریافت ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزا های کوتاه مدت ( اقامت کمتر از 90 روز) تایپ C .

ویزای توریستی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

ویزای تجاری: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه شرکت مقصد، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

سفر برای بازدید خانواده و یا دوستان: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه رسمی توریستی از شخص دعوتنامه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

سفر پزشکی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، اصل گواهی بیمارستان آلمانی، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

سفر نمایشگاهی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، کارت ورودی دیجیتال نمایشگاه، دعوتنامه رسمی از برگزارکننده نمایشگاه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

رقابت های ورزشی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه برگزارکننده مسابقه، دعوتنامه انجمن/فدراسیون ورزشی مربوطه رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

ماموریت کاری: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، یادداشت رسمی و یا نامه مربوطه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

کنگره و سمینار: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست، گذرنامه، 3 قطعه عکس، بیوگرافی، اصل و کپی ثبت نام، ارائه مدارکی مبنی بر اینکه با رشته تحصیلی و یا حرفه ای شما مرتبط میباشد، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 3 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه

ویزای ملی

ویزای ملی: فرم درخواست برای ویزای ملی، لیست مدارک مورد نیاز، انگیزه نامه

توجه داشته باشید که برخی از مدارک با توجه به نوع ویزای مورد نظر متقاضیان بسیار متفاوت می باشد، برای مثال دانشجویانی که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستند بایستی رزومه تحصیلی و زیر نمرات خود را ارائه دهند. در صورتی که ویزای گردشگری این کشور نیاز به این مدرک و اسناد ندارد.

اهمیت دعوتنامه در تسریع روند صدور ویزای آلمان

دعوتنامه یکی از مدارک و اسنادی می باشد که همه متقاضیان مجبور به ارائه آن نیستند و افرادی می تواند آن را به کنسولگری ارائه دهند که این فرم یا سند را از یک شخص یا سازمان آلمانی اخذ کرده باشند. این سند بیشتر برای دانشجویان و افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند ارائه می شود و در آن قید شده است که تمام هزینه های مربوط به سفر و زندگی فرد متقاضی توسط چه کسی یا چه سازمانی تامین خواهد شد. اعتبار این سند بسیار بالا بوده و همین امر نیز سبب شده است تا روند صدور ویزای آلمان را تسریع بخشد.

شما نیز می توانید با در دست داشتن دعوتنامه معتبر از سوی کشور مذکور، زمان صدور ویزای آلمان مورد نظر خود را تسریع بخشیده و در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید.

نکات مورد توجه در پر کردن فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن یکی از مهمترین و حساسترین مدارک مورد نیاز برای اخذ و دریافت ویزای آلمان می باشد که هر متقاضی بایستی جداگانه آن را پر کرده و تحویل کارگزار مورد نظر خود دهد. فرم اپلیکیشن از چند صفحه تهیه و آماده شده است به طوری که در صفحه اول می توانید شاهد پرچم این کشور در بالای صفحه نیز باشید. تمام متقاضیان بایستی با نهایت دقت و توجه این فرم را مورد مطالعه قرار داده و با خط خوانا اقدام به پر کردن آن داشته باشند. لازم است که در صورت داشتن هرگونه سوالی در خصوص پر کردن این فرم با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را جویا شوید.

این فرم به صورت آنلاین و خلاصه ای از زندگی و مشخصات شما را در بر خواهد داشت به همین دلیل حتما اطلاعات وارد شده را به درستی قید کنید تا هیچگونه مغایرتی با اطلاعات درج شده در اسناد و مدارک نداشته باشد. همچنین در صفحه آخر نیز امضاء و اثر انگشت خود را فراموش نکنید و آدرس ایمیل خود را نیز به نهایت دقت وارد کنید چرا که بسیاری از پیام های ارائه شده از سوی کنسولگری به شکل ایمیل ارسال می شود.

هزینه های مربوط به صدور ویزای آلمان

یکی از مهمترین و اصلی ترین عواملی که ذهن بسیاری از گردشگران و مسافران را در هنگام اخذ و دریافت ویزای آلمان به خود مشغول کرده است، هزینه های مربوط به صدور ویزای آلمان می باشد به طوری که افراد بایستی قبل از ارائه درخواست خود بایستی اطلاعاتی را در زمینه هزینه های پرداخت شده به دست آورند. تمام هزینه های لازم به حساب کنسولگری پرداخت خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر نیز هیچ گونه مبلغی را از این سازمان دریافت نخواهید کرد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با دقت بیشتری اقدام به اخذ و دریافت ویزای آلمان داشته باشید.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد. لازم است کپی رسید پرداخت شده به کنسولگری را نیز تا زمان صدور ویزای مورد نظر به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید آن را ارائه دهید. برخی از متخصصان بر این باور هستند که داشتن کپی از تمام فرم ها مربوط به صدور ویزای آلمان در نزد متقاضی ضروری می باشد چرا که می تواند در صورت نیاز پیگیری ها لازم را از طریق همین مدارک داشته باشد.

کارگزاری سفارت کشور آلمان

ویزامتریک مرکز درخواست ویزا می باشد

جهت تحویل مدارک متقاضی به ویزامتریک مراجعه خواهد کرد.

 • خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱ کدپستی: 1513933134

ساعات ارسال درخواست ویزا ۱۶:۳۰ – ۰۸:۰۰

ساعات تحویل گذرنامه ۱۷:۰۰ – ۰۸:۰۰

توجه داشته باشید که حتما قبل از مراجعه بهکارگزاری آلمان در مورد قوانین و مقررات حاکم برای سازمان اطلاعت لازم را به دست آورید تا از این طریق بتوانید به راحتی اقدامات لازم برای اخذ و دریافت ویزای آلمان را انجام دهید. از مهمترین این قوانین و مقررات می توان به همراه نداشتن هیچ گونه سلاح سرد و وسایل الکترونیکی اشاره کرد. همچنین رعایت نظم و ادب نیز از مهمترین قوانینی می باشد که بایستی مورد توجه واقع شود.

عوامل موثر در ریجکت درخواست صدور ویزای آلمان

برخی از متقاضیان بعد از ارائه درخواست خود در جهت صدور ویزای آلمان، با مشکل ریجکت مواجه می شوند که این امر یعنی مشکل بزرگ برای افرادی که می خواهند در آینده نزدیک سفری را به سوی کشور مذکور داشته باشند. توجه داشته باشید که ریجکت شدن درخواست متقاضیان به عوامل و آیتم های بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین و شایعترین این عوامل می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد: 

 • داشتن هرگونه سوء سابقه
 • داشتن بیماری خاص و واگیردار
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های سفر و زندگی در آلمان
 • ممنوع الورود بودن متقاضی به اروپا
 • ارائه دادن مدارک تقلبی و جعلی
 • عدم حضور در روز مصاحبه
 • عدم ارائه هتل مورد تایید سفارت

توجه داشته باشید که روز مصاحبه برای صدور ویزای آلمان یکی از مهمترین و اصلی ترین گام ها می باشد به طوری که افراد بایستی نهایت دقت و توجه را برای این روز داشته باشد. توصیه می شود که برای حضور در روز مصاحبه حتما لباس رسمی و شیک بر تن داشته و با خونسردی کامل به تمام پرسش های ارائه شده از سوی مامور مسئول پاسخ دهید. همچنین می توانید قبل از حضور داشتن در این جلسه در مورد سوال های رایج نیز اطلاعاتی را به دست آورده و با آگاهی بیشتری در این جلسه حاضر شوید.

نکات مورد توجه در اخذ و دریافت ویزای کشور آلمان

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده بسیار نزدیک سفری را به سوی کشور آلمان داشته باشید می توانید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن درخواست اخذ دریافت ویزای این کشور را اعلام کرده و از این طریق یکی از بهترین سفرهای خود را برای خود به ارمغان آورید. توجه داشته باشید که برای اخذ و دریافت ویزای آلمان بایستی به یک سری نکات نیز توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین و ضروری ترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما مدارک مورد نیاز و لازم را با نهایت دقت و توجه تهیه و آماده کنید چرا که هر گونه مشکلی در ارائه این مدارک می تواند زمان صدور ویزای مورد نظرتان را با تاخیر روی به روی کند.
 • لازم است که قبل از اخذ و دریافت ویزای آلمان حتما یا یکی از آژانس های معتبر در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید و راهنمایی های کافی را به دست آورید.
 • در صورت عدم صدور و اخذ ویزای کشور آلمان نمی توانید سفرتان را در زمان مشخص شده شکل داده و اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهید داشت.
 • حتما قبل از سفر به کشور آلمان در مورد فرهنگ، آداب و رسوم مردم این کشور اطلاعاتی را به دست آورید تا در زمان اقامت خود در این کشور با مشکلات دیگری مواجه نشوید.
ویزای آلمان

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!