ویزای آلمان | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای آلمان | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور آلمان نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای آلمان و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: ویزامتریک تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • اولین وقت تقریبی سفارت : کمتر از یک ماه

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای آلمان

ویزای آلمان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع ویزاهای اروپایی می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها واقع شده است. لازم است بدانید که برای اخذ و دریافت ویزای کشور آلمان حتما بایستی یک سری از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز را از قبل تهیه و در اختیار داشته باشید. از مهمترین این مدارک می توان به داشتن مدارک شغلی، بانکی و شغلی و در برخی درخواست ها دعوتنامه اشاره کرد. همچنین توصیه می شود که در اخذ و دریافت ویزای آلمان حتما به عوامل ریجکت شدن توجه لازم را داشته باشید تا شما نیز با این مشکل مواجه نشوید.

ویزای آلمان

کشور آلمان با واقع شدن در منطقه شینگن از تمام مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به سوی این کشور را دارند درخواست دریافت ویزای شنگن آلمان را دارد. همین امر سبب شده است تا گردشگران و مسافران قبل از سفر خود به سوی این کشور حتما اقدام به اخذ و دریافت ویزای آلمان نمایند. امروزه تعداد مسافران ایرانی که قصد سفر و بازدید از کشور آلمان را دارند بسیار افزایش یافته است و شما نیز می توانید به راحتی در اولین فرصت به دست آمده ویزای مورد نیاز خود را تهیه و خود را برای یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین سفرهای اروپایی آماده کنید.

آلمان یکی از پیشرفته ترین و دیدنی ترین کشور های اروپایی می باشد که با کشورهایی از جمله لهستان، دانمارک، فرانسه، اتریش، چک و سوئیس مرز مشترک داشته است. توجه داشته باشید که کشور آلمان را بسیاری از مردم جهان با صنعت بسیار پیشرفته و نقش بزرگ آن در جنگ جهانی اول و دوم می شناسند. لازم است بدانید که در طول این جنگ ها کشور آلمان ویران و از نو ساخته شد. پایتخت آن نیز شهر زیبای برلین می باشد و کل جمعیت آلمان در حدود 82.000.000 نفر است.

انواع ویزای آلمان

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، کشور آلمان در حوزه منطقه شینگن قرار گرفته است و تمام مسافران عازم این کشور بایستی قبل از سفر خود بتوانند اقدام به اخذ ویزای آلمان نمایند. همچنین در نظر داشته باشید که افراد با اهداف بسیار متفاوتی قصد سفر به سوی این کشور را دارند و برای همین منظور نیز باید یکی از مناسب ترین انواع ویزای آلمان را تهیه و در اختیار داشته باشند. از مهمترین انواع ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای کوتاه مدت (کمتر از 90 اقامت) شامل:گردشگری، دیدار خانواده و دوست، تجاری، نمایشگاهی و…

ویزای کار کشور آلمان

ویزای تحصیلی کشور آلمان

ویزای ازدواج کشور آلمان

ویزای سرمایه گذاری کشور آلمان

ویزای سرمایه گذاری، یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای آلمان به شمار می آید که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال آن هستند. توجه داشته باشید که کشور آلمان بستر و زمینه بسیار مناسبی را برای جذب توجه سرمایه گذاران به سوی خود داشته است به طوری که با کاهش نرخ های مالیاتی و حمایت های بسیار بی نظیر دولت از تولید کنندگان، بسیاری از سرمایه گذاران نیز از کشورهای در حال توسعه برای کسب سود بیشتر به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور هستند.

ویزای توریستی کشور آلمان

کشور آلمان یکی از دیدنی ترین و دوست داشتنی ترین کشورها در منطقه اروپا می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار بی نظیر خود توانسته است سالانه از میلیون ها گردشگر میزبانی کند. امروزه گردشگران و مسافرانی که به قصد بازدید به سوی این کشور سفر می کنند بایستی بتوانند از قبل یکی از انواع ویزای آلمان، یعنی ویزای گردشگری کشور آلمان را تهیه و در دست داشته باشند تا بتوانند سفر هیجان انگیز خود را شروع کنند. همچنین توجه کنید که مدت اعتبار ویزای گردشگری این کشور بسیار کم بوده و در حدود 90 روز می باشد.

ویزای تحصیلی کشور آلمان

کشور آلمان با داشتن کالج ها و دانشگاه های بسیار معتبر و مدرن خود نیز یکی از بهترین گزینه ها برای سفر می باشد و از این طریق نیز توانسته است توجه بسیاری از دانشجویان را به سوی خود جلب کند. تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بایستی اقدام به اخذ و دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان داشته باشند تا از این طریق به راحتی سفر خود را آغاز کنند. توجه داشته باشید که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی نیز می توانند در یکی از بهترین شرکت ها و صنایع این کشور مشغول به کار شوند.

ویزای کار کشور آلمان

از دیگر انواع ویزای آلمان می توان به ویزای کار کشور آلمان اشاره کرد که از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع ویزاهای این کشور بوده و امروزه بسیاری از افراد در کشورهای مختلف به دنبال اخذ و دریافت این مدل از ویزا هستند تا از این طریق بتوانند بهترین فرصت های شغلی را به دست آورده و از این طریق درآمد خوبی را داشته باشند. مدت اعتبار ویزای کار این کشور بسیار طولانی بوده و افراد می توانند با در دست داشتن این ویزا اقامت موقت این کشور را به دست آورده و از تمام حق و حقوق شهروندی آلمان برخوردار باشند.

وقت سفارت کشور آلمان

یکی از مهمترین و ضروری ترین مراحل و اخذ ویزای آلمان، وقت سفارت این کشور می باشد که متقاضیان بایستی قبل از هر اقدامی موفق به دریافت وقت سفارت آلمان شوند. وقت سفارت از اهمیت و ضرورت بسیار بیشتری برخوردار می باشد و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به وقت سفارت مورد نظر نیز یک تا سه ماه خواهد بود و افراد بایستی در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن بتوانند اقدام به اخذ و دریافت وقت سفارت مورد نظر خود داشته تا از این طریق مراحل بعدی را برای صدور ویزای آلمان طی کنند.

مراحل مورد نیاز در اخذ وقت سفارت کشور آلمان

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع پرداختیم، اخذ وقت سفارت کشور آلمان از مهمترین و ضروری ترین گام ها برای اخذ ویزای آلمان می باشد که در وهله اول بایستی به شکل اینترنتی از صفحه رسمی کنسولگری آلمان برای خود حساب کاربری ایجاد کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. سپس با اخذ پاسخ از سوی کنسولگری می توانید تمام مدارک را به شکل حضوری تحویل ماموران کنسولگری دهید تا بررسی های لازم بر روی این مدارک ارائه شود. توجه کنید که در هنگام بارگذاری حجم فایل های آپلود شده طبق دستورات و اندازه های خواسته شده باشد در غیر این صورت هنگام باز شدن با مشکل مواجه خواهد شد.

بهترین زمان اخذ ویزای آلمان

بسیاری از افراد به بهترین و مناسب ترین زمان لازم برای اخذ ویزای آلمان توجه لازم را ندارند و همین امر سبب شده است تا نتوانند به پرواز خود به موقع برسند. لازم است بدانید که بهترین زمان لازم برای صدور ویزای آلمان با توجه به نوع ویزا و فصل ارائه شده درخواست بسیار مختلف خواهد بود به همین جهت شما باید چند ماه قبل از سفر حتما اقدام به ارائه درخواست و اخذ وقت سفارت داشته باشید تا از این طریق بتوانید به موقع به سفر خود بپردازید.

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در آلمان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت آلمان وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای آلمان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن آلمان توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای آلمان)، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

جهت درخواست ویزای آلمان نیاز به ترجمه مدارک نیست و مدارک میتواند به زبان فارسی ارائه گردد.

ویزای ملی آلمان

ویزای ملی: فرم درخواست برای ویزای ملی، لیست مدارک مورد نیاز، انگیزه نامه

توجه داشته باشید که برخی از مدارک با توجه به نوع ویزای مورد نظر متقاضیان بسیار متفاوت می باشد، برای مثال دانشجویانی که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستند بایستی رزومه تحصیلی و زیر نمرات خود را ارائه دهند. در صورتی که ویزای گردشگری این کشور نیاز به این مدرک و اسناد ندارد.

اهمیت دعوتنامه در تسریع روند صدور ویزای آلمان

دعوتنامه یکی از مدارک و اسنادی می باشد که همه متقاضیان مجبور به ارائه آن نیستند و افرادی می تواند آن را به کنسولگری ارائه دهند که این فرم یا سند را از یک شخص یا سازمان آلمانی اخذ کرده باشند. این سند بیشتر برای دانشجویان و افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند ارائه می شود و در آن قید شده است که تمام هزینه های مربوط به سفر و زندگی فرد متقاضی توسط چه کسی یا چه سازمانی تامین خواهد شد. اعتبار این سند بسیار بالا بوده و همین امر نیز سبب شده است تا روند صدور ویزای آلمان را تسریع بخشد.

شما نیز می توانید با در دست داشتن دعوتنامه معتبر از سوی کشور مذکور، زمان صدور ویزای آلمان مورد نظر خود را تسریع بخشیده و در کوتاهترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای مورد نظر خود داشته باشید.

نکات مورد توجه در پر کردن فرم اپلیکیشن

فرم اپلیکیشن یکی از مهمترین و حساسترین مدارک مورد نیاز برای اخذ و دریافت ویزای آلمان می باشد که هر متقاضی بایستی جداگانه آن را پر کرده و تحویل کارگزار مورد نظر خود دهد. فرم اپلیکیشن از چند صفحه تهیه و آماده شده است به طوری که در صفحه اول می توانید شاهد پرچم این کشور در بالای صفحه نیز باشید. تمام متقاضیان بایستی با نهایت دقت و توجه این فرم را مورد مطالعه قرار داده و با خط خوانا اقدام به پر کردن آن داشته باشند. لازم است که در صورت داشتن هرگونه سوالی در خصوص پر کردن این فرم با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را جویا شوید.

این فرم به صورت آنلاین و خلاصه ای از زندگی و مشخصات شما را در بر خواهد داشت به همین دلیل حتما اطلاعات وارد شده را به درستی قید کنید تا هیچگونه مغایرتی با اطلاعات درج شده در اسناد و مدارک نداشته باشد. همچنین در صفحه آخر نیز امضاء و اثر انگشت خود را فراموش نکنید و آدرس ایمیل خود را نیز به نهایت دقت وارد کنید چرا که بسیاری از پیام های ارائه شده از سوی کنسولگری به شکل ایمیل ارسال می شود.

هزینه های مربوط به صدور ویزای آلمان

یکی از مهمترین و اصلی ترین عواملی که ذهن بسیاری از گردشگران و مسافران را در هنگام اخذ و دریافت ویزای آلمان به خود مشغول کرده است، هزینه های مربوط به صدور ویزای آلمان می باشد به طوری که افراد بایستی قبل از ارائه درخواست خود بایستی اطلاعاتی را در زمینه هزینه های پرداخت شده به دست آورند. تمام هزینه های لازم به حساب کنسولگری پرداخت خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر نیز هیچ گونه مبلغی را از این سازمان دریافت نخواهید کرد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با دقت بیشتری اقدام به اخذ و دریافت ویزای آلمان داشته باشید.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد. لازم است کپی رسید پرداخت شده به کنسولگری را نیز تا زمان صدور ویزای مورد نظر به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید آن را ارائه دهید. برخی از متخصصان بر این باور هستند که داشتن کپی از تمام فرم ها مربوط به صدور ویزای آلمان در نزد متقاضی ضروری می باشد چرا که می تواند در صورت نیاز پیگیری ها لازم را از طریق همین مدارک داشته باشد.

کارگزاری سفارت کشور آلمان

ویزامتریک مرکز درخواست ویزا می باشد

جهت تحویل مدارک متقاضی به ویزامتریک مراجعه خواهد کرد.

 • خیابان بهشتی _خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا )_ نبش خیابان بیست و یکم _ ساختمان شیراز _ شماره ۱۳۷ _ طبقه ۱ کدپستی: 1513933134

ساعات ارسال درخواست ویزا ۱۶:۳۰ – ۰۸:۰۰

ساعات تحویل گذرنامه ۱۷:۰۰ – ۰۸:۰۰

توجه داشته باشید که حتما قبل از مراجعه به کارگزاری آلمان در مورد قوانین و مقررات حاکم برای سازمان اطلاعت لازم را به دست آورید تا از این طریق بتوانید به راحتی اقدامات لازم برای اخذ و دریافت ویزای آلمان را انجام دهید. از مهمترین این قوانین و مقررات می توان به همراه نداشتن هیچ گونه سلاح سرد و وسایل الکترونیکی اشاره کرد. همچنین رعایت نظم و ادب نیز از مهمترین قوانینی می باشد که بایستی مورد توجه واقع شود.

عوامل موثر در ریجکت درخواست صدور ویزای آلمان

برخی از متقاضیان بعد از ارائه درخواست خود در جهت صدور ویزای آلمان، با مشکل ریجکت مواجه می شوند که این امر یعنی مشکل بزرگ برای افرادی که می خواهند در آینده نزدیک سفری را به سوی کشور مذکور داشته باشند. توجه داشته باشید که ریجکت شدن درخواست متقاضیان به عوامل و آیتم های بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین و شایعترین این عوامل می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد: 

 • داشتن هرگونه سوء سابقه
 • داشتن بیماری خاص و واگیردار
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های سفر و زندگی در آلمان
 • ممنوع الورود بودن متقاضی به اروپا
 • ارائه دادن مدارک تقلبی و جعلی
 • عدم حضور در روز مصاحبه
 • عدم ارائه هتل مورد تایید سفارت

توجه داشته باشید که روز مصاحبه برای صدور ویزای آلمان یکی از مهمترین و اصلی ترین گام ها می باشد به طوری که افراد بایستی نهایت دقت و توجه را برای این روز داشته باشد. توصیه می شود که برای حضور در روز مصاحبه حتما لباس رسمی و شیک بر تن داشته و با خونسردی کامل به تمام پرسش های ارائه شده از سوی مامور مسئول پاسخ دهید. همچنین می توانید قبل از حضور داشتن در این جلسه در مورد سوال های رایج نیز اطلاعاتی را به دست آورده و با آگاهی بیشتری در این جلسه حاضر شوید.

نکات مورد توجه در اخذ و دریافت ویزای کشور آلمان

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده بسیار نزدیک سفری را به سوی کشور آلمان داشته باشید می توانید در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن درخواست اخذ دریافت ویزای این کشور را اعلام کرده و از این طریق یکی از بهترین سفرهای خود را برای خود به ارمغان آورید. توجه داشته باشید که برای اخذ و دریافت ویزای آلمان بایستی به یک سری نکات نیز توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین و ضروری ترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما مدارک مورد نیاز و لازم را با نهایت دقت و توجه تهیه و آماده کنید چرا که هر گونه مشکلی در ارائه این مدارک می تواند زمان صدور ویزای مورد نظرتان را با تاخیر روی به روی کند.
 • لازم است که قبل از اخذ و دریافت ویزای آلمان حتما یا یکی از آژانس های معتبر در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید و راهنمایی های کافی را به دست آورید.
 • در صورت عدم صدور و اخذ ویزای کشور آلمان نمی توانید سفرتان را در زمان مشخص شده شکل داده و اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهید داشت.
 • حتما قبل از سفر به کشور آلمان در مورد فرهنگ، آداب و رسوم مردم این کشور اطلاعاتی را به دست آورید تا در زمان اقامت خود در این کشور با مشکلات دیگری مواجه نشوید.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای آلمان

گردش و تمکن بانکی ویزای آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت و دریافت ویزای این کشور را دارند لازم است. مقامات آلمانی باید اطمینان حاصل کنند که اتباع خارجی که در خواست دریافت ویزا را دارند، قادر هستند در سطح قابل قبولی هزینه های مربوط به زندگی خود را تامین کنند و برای این کار مشکلی ندارند.

این مبلغ در واقع به عنوان یک منبع مالی از طرف مقامات آلمان مسدود می شود. ارائه گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای آلمان با توجه به انواع ویزای این کشور متفاوت است. افرادی که قصد دریافت اقامت آلمان را داشته باشند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند. در صورتی که حداقل موجودی حساب متقاضی کافی نباشد ویزای آلمان ریجکت می شود. همانطور که اشاره کردیم میزان تمکن مالی برای انواع ویزا مانند ویزای تحصیلی آلمان، ویزای سرمایه گذاری آلمان و ویزای کاری آلمان متفاوت است.

اما از آنجا که دارا بودن یک حساب مسدود شده دویچه بانک در آلمان از طریق کنسولگری این کشور مورد نیاز است، افرادی که قصد دریافت ویزای آلمان را دارند باید با توجه به نوع ویزای خود گواهی گردش و تمکن بانکی ویزای آلمان را ارائه نمایند. به‌عنوان‌مثال تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان حداقل 10332 یورو برای یک سال است.

عکس جهت درخواست ویزای آلمان چه شرایطی باید داشته باشد

یکی از مهم‌ترین موارد برای ویزا عکس است. کسانی که قصد گرفتن ویزای کشورهای مختلف به خصوص آلمان رو دارند باید مشخصات عکس ویزای آلمان را در ارائه عکس لحاظ کنند تا نگران رد شدن عکس خودشون نباشند. اولین چیزی که برای این عکس در نظر گرفته می‌شود، شکل کلی آن است. صورتتون باید به گونه‌ای در تصویر قرار گرفته باشه که ۸۰ درصد عکس رو به خودش اختصاص بده. ارتفاع صورتتون از پیشانی تا فک باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی‌متر باشه. اگر کمتر یا بیشتر از این حد یعنی ۲۷ تا ۴۰ میلی‌متر باشه، ممکنه عکستون مورد قبول قرار نگیره.

فوکوس عکس باید واضح و کنتراست بالایی را شامل بشه. عکس نباید تار و یا اینکه بیش از حد روشن یا کم رنگ دیده بشه. عکس رو باید حتما با فلاش دوربین بگیرید تا روشنایی به اندازه کافی دیده بشه. از اینکه روی صورت سایه بیفتد اجتناب کنید. هم‌چنین چشم‌هاتون باید کاملا باز و انعکاس و چشم قرمز در عکس نباید اتفاق بیوفته. برای پس زمینه عکس اگر موهاتون تیره است باید پس زمینه خاکستری روشن یا مایل به سفید باشه. اگر رنگ صورت و موهاتون روشنه، پس زمینه عکس خاکستری و کمی تیره‎تر استفاده کنید.

عکس نباید با پس زمینه مشکی گرفته بشه. ‌در مشخصات عکس ویزای آلمان کیفیت هم خیلی مهمه. عکس باید رنگ‌های طبیعی داشته باشه و تمام پیکسل‌های رنگی به درستی در جای خودشون قرار گرفته باشند. وقتی عکس گرفته می‌شه باید حتما مستقیم به دوربین نگاه کنید. اگر عینک می‌زنین نباید آفتابی یا رنگی باشه. پوشش سر برای عکس ویزا مورد قبول نیست. اما برای زنان مسلمان قبول است به شرطی که تمام صورتشون در تصویر مشخص باشه.


برخی سوالات احتمالی در رابطه با ویزای آلمان

آیا بدون داشتن دعوتنامه امکان درخواست ویزای توریستی آلمان نمود؟

بله، هر متقاصی میتواند بدون داشتن دعوتنامه توریستی درخواست ویزای آلمان به صور توریستی داشته باشد(با رزرواسیون مورد تایید سفارت و پرداخت کامل مبلغ هتل محل اقامت)

با توجه به شرایط موجود همه گیری آیا امکان درخواست ویزای آلمان میتون داد؟

خیر متاسفانه به علت همه گیری امکان درخواست و ورود مستقیم به کشور آلمان وجود ندارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

4 نظر

عاطفه 6 دی 1402 پاسخ

سلام
چه مدارکی برای درخواست ویزای توریستی آلمان نیاز است؟

علی آقایی 6 دی 1402 پاسخ

سلام آیا باید برای درخواست ویزای توریستی آلمان قبل از سفارت یا کنسولگری مراجعه کنم؟

نادر 6 دی 1402 پاسخ

چقدر طول می کشد تا ویزای توریستی آلمان صادر شود؟

ناهید زرهی 6 دی 1402 پاسخ

با سلام و احترام
آیا برای درخواست ویزای توریستی آلمان نیاز به بلیط هواپیما یا رزرو هتل دارم؟
با تشکر

آژانس مسافرتی سفری دیگر