ویزای هلند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای هلند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور هلند نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای هلند و آخرین تغییرات آن در تماس باشید
محل درخواست: وی اف اس تهران
نوع ویزا: شینگن
وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

برای درخواست ویزای هلند، باید مدارک مختلفی از جمله اسنادی که هدف سفر خود را نشان می دهد، مانند دعوت نامه یک شرکت هلندی (در صورت سفر کاری) یا رزرو هتل ارائه دهند.  اگر متقاضی مایل به دیدار خانواده یا دوستان خود است، باید فرمی به نام «اثبات حمایت مالی و/یا محل اقامت خصوصی» و یک کپی از پاسپورت حامی یا کارت شناسایی اروپایی ارائه کند. اسپانسر ممکن است به عنوان میزبان یا ضامن عمل کند. برای دریافت ویزای هلند باید به سفارت هلند در تهران مراجعه کنید تا تعیین وقت انجام شود و برای تسریع در روند اداری نیاز است مدارک خود را از قبل آماده نمایید.

ویزای هلند به چه کسانی تعلق می گیرد؟

سفر به هلند با اهداف خاصی صورت می گیرد و افراد زیادی برای ویزای هلند اقدام می کنند. باید گفت ویزای هلند به اکثر افرادی که شرایط سفر را داشته باشند و تمامی مدارکشان کامل باشد تعلق می گیرد. برای دریافت ویزای هلند می توانید به سادگی از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شرایط عمومی ویزای هلند

صرف نظر از اینکه به ویزا نیاز دارید یا خیر، افراد باید مجموعه ای از شرایط عمومی را برای ورود به هلند داشته باشند. این شرایط شامل موارد زیر است:

شما یک پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار از زمان ورود به هلند نیاز دارید.
شما تحت پوشش بیمه مسافرتی باشید.
 بتوانید از نظر مالی از خود حمایت کنید.
بتوانید هدف(های) سفر خود را ثابت کنید.
بتوانید نشان دهید که به کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت.
شما تهدیدی برای نظم عمومی، سلامت عمومی، امنیت داخلی یا روابط بین‌الملل نباشید.
شما در لیست افراد رد شده از سایر کشورهای شینگن نیستید.

سفر به هلند

برای سفر به هلند نیاز به اخذ ویزای هلند به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت دارید. در کل 4 نوع ویزا وجود دارد:

1- منطقه شینگن: گروهی متشکل از 26 کشور اروپایی است که کنترل مرزها را در مرزهای متقابل حذف کردند و یک سیاست روادید مشترک را معرفی کردند.

2- ویزای ترانزیت : یا ویزای ترانزیت فرودگاهی (A-visa) برای مسافران فرودگاهی بین‌المللی است که در فرودگاهی (مانند Schiphol) در هلند یا یکی دیگر از کشورهای شینگن توقف دارند، در حالی که به مقصدی خارج از محدوده شینگن سفر می‌کنند.

3- ویزای بازگشت: برای افراد بین المللی مقیم هلند است که دلایل اضطراری برای سفر به خارج از کشور مانند ازدواج خانوادگی، بیماری یا مرگ دارند و اجازه اقامت آنها گم شده، دزدیده شده یا در حال پردازش است.

4– ویزای اقامت موقت: ویزای اقامت موقت در واقع به دو صورت بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

روند درخواست ویزای هلند

روند درخواست ویزای هلند ساده است و نیاز به طی کردن مراحل قانونی دارد.

مرحله 1:
درخواست ویزای هلند و مناطق کارائیب هلند در مرکز مشترک درخواست ویزا در تهران پذیرفته می شود.

گام 2 :
قبل از درخواست، لطفاً مطمئن شوید که “هدف بازدید” خود را به صورت شفاف بیان کرده اید – به یاد داشته باشید که سفارت هلند در کل فرآیند درخواست ویزا به شما کمک می کند، اما سفارت نوع ویزای هلند را مشخص نمی کند و در این مورد خودتان تصمیم می گیرید. در مورد اینکه آیا به شما ویزا اعطا می‌شود یا نه و چه مدت طول می‌کشد تا به درخواست شما رسیدگی شود سفارت پاسخی ندارد و صرفا مراحل قانونی را انجام می دهد. 

مرحله 3:
مشخص نمودن نوع ویزای مورد نظر؛ به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت.

مرحله 4:
با تعیین وقت در سایت، به سفارت هلند در تهران مراجعه کنید. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت، عکس ها، فرم های تکمیل شده و تمام مدارک پشتیبان را طبق چک لیست و دستورالعمل های پرداخت به همراه داشته باشید و سپس هزینه خدمات مربوطه را پرداخت نمایید.

مرحله5: از طریق شماره های تماسی که به کارگزاری ( وی اف اس )ارائه نموده اید؛ نتایج به شما اعلام می شود.

انواع ویزای هلند

ویزای هلند از نظر زمانی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود:

ویزای کوتاه مدت هلند C: ویزای شینگن که به عنوان ویزای اقامت کوتاه (C-visa) نیز شناخته می شود، برای اقامت موقت تا 90 روز در منطقه شینگن از جمله هلند است. دوره از روزی شروع می شود که شما وارد هلند یا یکی دیگر از کشورهای شینگن شوید.

ویزای بلند مدت هلند D: برچسب «D» – مخفف ویزای نوع D – یا ویزای بلند مدت است که به دارنده اجازه می دهد بیش از 3 ماه اقامت داشته باشد.

شرایط تمدید ویزا هلند

در شرایط استثنایی امکان تمدید ویزای شینگن شما وجود دارد. این کار از طریق IND انجام می شود و شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

اقامت شما بیش از 90 روز باشد.

ارائه اسناد معتبر مبنی بر عدم توانایی بازگشت زود هنگام به کشور مبدا.

پرداخت هزینه روزانه 34 یورو و یا برخورداری از حامی یا اسپانسر.

تحت پوشش بیمه درمانی قرار داشتن.

پاسپورت شما حداقل شش ماه دیگر اعتبار دارد. در حالی که بیش از 10 سال سن ندارد. در واقع سفارت هلند تمدید اقامت را مبنی بر این می گذارد که شما قصد اقامت غیرقانونی در هلند دارید و به همین دلیل نیاز به تمدید اقامت دارید. لذا با ارائه دلایل فوق می توانید این فرض را از بین ببرید و ویزا را تمدید نمایید.

دفتر وی اف اس هلند

برای ویزای هلند باید شخصاً در نمایندگی هلند (سفارت یا کنسولگری) در کشور محل اقامت خود اقدام کنید. اگر هیچ نمایندگی هلندی در کشور شما وجود ندارد، باید با یک نمایندگی هلندی در یک کشور همسایه تماس بگیرید. این دفاتر در تهران به عنوان وی اف اس خوانده می شوند. 

انواع وقت سفارت هلند

برای ارسال درخواست ویزای هلند باید یک قرار ملاقات تعیین کنید. در این قرار ملاقات باید تمام مدارک پشتیبان را به همراه داشته باشید. اگر درخواست شما تایید شود، ماموریت هلند برچسب ویزا را در پاسپورت شما می چسباند.توصیه می شود تا زمانی که ویزای شما تایید نشده است، سفر خود به هلند را رزرو کنید، اما هزینه آن را پرداخت نکنید.

نحوه دریافت وقت از دفتر وی اف اس

برای دریافت وقت از دفتر وی اف اس هلند نیاز است به سایت VFS global مراجعه کنید و آدرس ایمیل را برای ارسال مدارک بیابید. سپس ایمیلی حاوی تمامی اطلاعات مورد نیاز مانند: نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت و اطلاعات کامل تحصیلی و خانوادگی و اسپانسر و تاریخ سفر، نوع ویزا و تاریخ برگشت را ارائه بدهید. در نهایت اگر طلاعات شما صحیح باشد، مجدد ایمیلی مبنی بر تعیین زمان برایتان ارسال می شود. این مدت 4 هفته زمان می برد و شما باید در وقت تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید.  سعی کنید تمام مدارک مورد نیاز را فراهم نمایید تا ریحکت نشوید.

مدارک اخذ ویزای هلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند شامل موارد زیر است:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در هلند (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای هلند خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن هلند توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای هلند )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق
هزینه های درخواست ویزای هلند

هزینه ویزای هلند

درخواست ویزای هلند هم مانند سایر ویزاها نیاز به پرداخت هزینه دارد. از جمله هزینه های درخواست ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود:ویزای شنگن، تعرفه معمولی 80 یوروویزای شنگن، تعرفه پایین (برای افراد بین 6 تا 12 سال) 40 یورو شهروندان بوسنی- هرزگوین*، گرجستان، کوزوو، مقدونیه*، مولداوی، مونته نگرو*، روسیه، صربستان*، اوکراین، 35 یوروویزای کارائیب (حداکثر 30 روز) 35 یوروحداکثر هزینه ویزای شنگن 70 یورواین موارد به صورت رسمی در سایت وی اف اس هلند ذکر شده است.همچنین هزینه های دیگری مانند هزینه آژانس خدمات رسانی نیز وجود دارد که بسته به نوع آژانس متغیر خواهد بود.در صورتی که شما هم می خواهید نسبت به اخذ ویزای هلند اقدام کنید و هزینه دقیق را نمی دانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت نمایید.

مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن وقت و بررسی ویزای هلند

امکان دریافت وقت سفارت فوری وجود ندارد، اما اگر مواردی پیش بیاید؛ که شما باید در تاریخ خاصی در کشور هلند حضور بیابید؛ می توانید درخواست خود را به سفارت ارسال نمایید.  برای شرکت در سمینار، شرکت در مراسم هایی مانند فوت گرفتن وقت فوری امکان پذیر است.

شرایط ورودی به کشور هلند بعد از پاندمی کرونا

شرایط ورودی به کشور هلند بعد از پاندمی کرونا دچار تغییراتی شده است که شامل موارد زیر می باشد:

در صورتی که کشور محل اقامت قانونی شما یک کشور امن است : متقاضی می تواند برای هر هدفی از اقامت سفر کند. بدون نیاز به اعلام واکسن
در صورتی که کشور محل اقامت قانونی شما یک کشور پرخطر است :
افراد کاملاً واکسینه شده: ممکن است برای هر هدفی سفر کنند. اعلامیه واکسن کووید-19 همراه با درخواست ویزا ارائه شود.
افراد غیر واکسینه شده: تنها در صورتی می توانند سفر کنند که در رده های معافیت قرار گیرند.
در صورتی که کشور محل اقامت قانونی شما یک کشور بسیار پرخطر است :
افراد کاملاً واکسینه شده: ممکن است برای هر هدفی سفر کنند. اعلامیه واکسن کووید-19 همراه با درخواست ویزا ارائه شود.
افراد غیر واکسینه: تنها در صورتی می توانند سفر کنند که در دسته های استثنایی قرار گیرند.
در صورتی که کشور محل اقامت قانونی شما یک کشور با ویروس بسیار پرخطر است : صرف نظر از اینکه واکسینه شده باشید، فقط افرادی که در دسته های استثنا قرار می گیرد.

ریجکت ویزا هلند و علت آن

از جمله علل ریجکت شدن ویزا هلند را در زیر بررسی می کنیم:


1. اقدامات جنایی گذشته یا فعلی
شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم گیری افسر کنسولی در صدور ویزای شینگن اهمیت زیادی دارد. در چنین مواردی، امتناع ممکن است به این دلیل رخ دهد که متقاضی تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شینگن (به عنوان مثال تروریسم، سوء مصرف مواد، کودک آزاری، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی می شود.

2. سند سفر جعلی
سرنوشت مشترکی برای همه افراد (متقاضیان) که سعی در ارائه مدارک جعلی سفر به سفارت یا کنسولگری دارند، تلاش می کنند هویت خود را نادرست معرفی کنند، با استفاده از هویت جعلی – و آن رد مطلق روادید و سایر پیامدهای نامطلوب همراه آن است.

3. توضیح کافی برای هدف و شرایط اقامت برنامه ریزی شده
انگیزه دیگر برای هدایت دفتر کنسولی به رد ویزای شینگن شما، نداشتن توجیه لازم برای هدف و شرایط سفر و اقامت برنامه ریزی شده شما است. این موارد عبارتند از:

عدم ارائه مدرک شغلی و حرفه ای که با وضعیت مالی ارائه شده مطابقت داشته باشد
ناتوانی در ارائه اسنادی که هدف از سفر و اقامت در منطقه شنگن را تأیید می کند
عدم درخواست برای دوره ویزا مطابق با برنامه سفر ارائه شده و حق تعطیلات یا وضعیت درآمد
ناتوانی در ارائه اظهارنامه های بدون تغییر در مورد هدف سفر و اقامت
4. پاسپورت آسیب دیده
دلیل ریجکت ویزا می تواند ارائه پاسپورتی باشد که در شرایط خوبی نگهداری نمی شود. چنین مواردی می تواند زمانی باشد که صفحات گذرنامه در هنگام آسیب دیدن جلد گذرنامه جدا شده یا از بین رفته باشد و غیره.

نحوه رفع ریجکتی ویزای هلند

پس از اینکه ویزا ریجکت شد؛ نیاز است اقداماتی در جهت رفع ریجکتی انجام بدهید که شامل موارد زیر است:

برخی از درخواست ها رد می شوند زیرا متقاضی شرایط لازم برای ویزا یا اجازه اقامت درخواستی را ندارد. در موارد دیگر، متقاضی می توانست واجد شرایط باشد، اما اشتباهاتی توسط متقاضی یا IND انجام شده است. قانون فقط چهار هفته به شما فرصت می دهد تا با اصلاح درخواست خود، ارائه مدارک مفقود مجددا ویزا را دریافت کنید.

در صورتی که ویزا ریجکت شود؛ شما امکان اعتراض خواهید داشت. در نامه ای که ویزای شما ریجکت شده است؛ علت ذکر شده و با خواندن دقیق نامه می توانید علت ریجکتی را متوجه شوید. در نهایت با تکمیل نمودن مدارک مجددا درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین می توانید نامه ای بنویسید و شخص دیگری را معرفی کنید تا به جای شما اعتراض نماید. پس از اینکه درخواست شما تایید شد می توانید با  VFS Global , TLScontact قرار ملاقات تعیین نمایید.

مشخصات سفارت و کارگزاری سفارت وی اف اس

آدرس سفارت هلند در تهران به صورت زیر است:

خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، ساختمان هروی سنتر.
VFS سفارت هلند در تهران، همه روزه از ساعت 8 تا 15 مدارک شما را دریافت می‌کند و روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات رسمی خدمات ارائه نمی دهد.
برای گرفتن پاسپورت نیز از ساعت 15 تا 17 می‌توانید به سفارت مراجعه کنید. پاسخگویی تلفنی سفارت از ساعت 8 تا 17 انجام می شود.

ما شمارۀ تماس و آدرس ایمیل سفارت هلند را در این قسمت ذکر می کنیم تا سریع تر و راحت تر با سفارت هلند تماس بگیرید.
در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.
  آدرس ایمیل برای مکاتبه با سفارت استفاده می شود که با مراجعه به سایت سفارت هلند می توانید آن را دریافت کنید.
شماره‌ها شامل: 733-2055-4-971+ و 5914-280-218-98+ و 9470-531-218-98+ هستند.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای هلند

گردش و تمکن بانکی ویزای هلند برای دریافت ویزای این کشور مورد نیاز است. کشور هلند جزء کشورهای اتحادیه اروپا است و افرادی که ویزای شینگن هلند را داشته باشند می‌توانند با استفاده از انواع ویزای شینگن هلند به سایر کشورهای حوزه اروپا نیز سفر کنند. برای دریافت ویزای هلند ارائه مدارکی برای اثبات تمکن مالی لازم است. صورت حساب بانکی فرد متقاضی یا فردی که هزینه‌های مالی زندگی وی را تامین می‌کند مورد نیاز است.

این گواهی در اداره بین الملل بانک با توجه به گردش حساب و همچنین موجودی روزانه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و شامل تاریخ افتتاح حساب، میزان تراکنش حساب در سه ماه آخر و موجودی نهایی با توجه به گردش سه ماه آخر حساب می‌باشد. حداقل میزان موجودی برای دریافت ویزای شینگن برای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان است که باید با توجه به واحد پول کشور مقصد مطابقت داده شود؛ بنابراین این گواهی تمکن مالی باید دارای سربرگ بانک به همراه هولوگرام، مهر برجسته و امضای بانک باشد و در یک ماه اخیر گرفته شده باشد.

در صورتی که فرد متقاضی خودش هزینه‌های لازم برای تامین مخارج زندگی خودش در طول مدت سفر و اقامت در هلند را نداشته باشد باید فردی را به عنوان حامی و معرفی کند و یک ضمانت نامه ارائه نماید که اثبات کند فرد مورد نظر یکی از اعضای خانواده است و می‌تواند هزینه‌های زندگی او را تامین کند.

عکس جهت درخواست ویزای هلند چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای هلند از جمله موارد بسیار مهمی است که متقاضیان دریافت ویزای این کشور باید به آن توجه کنند. هلند کشور بسیار زیبا با آب و هوای متعدلی است، از همین رو مهاجرت به آن متقاضیان زیادی دارد. افرادی که برای دریافت ویزای این کشور مشتاق هستند باید جزئیات مدارک ویزا را همانطور که سفارت در نظر دارد آماده و به افسر سفارت تحویل دهند.

شاید شما با خود تصور کنید که رعایت یا عدم رعایت مشخصات عکس ویزای هلند برای دریافت ویزا و اقامت این کشور چندان مهم نیست، اما کاملا در اشتباهید! ریز به ریز جزئیات مدارک شما توسط افسر سفارت چک می‌شود و در صورت نقصی در آن‌ها بدون شک ویزای شما ریجکت خواهد شد.
اما به طور کلی در صورتی که عکس پرسنلی شما از ویژگی‌های زیر برخودار باشد، شما با مشکلی برای دریافت ویزا از این نظر روبه رو نمی‌شوید.

 • عکس باید در ابعاد مد نظر سفارت ظاهر شده باشد
 • عکس باید تمامی زوایای صورت و جزئیات آن را نشان دهد
 • بهتر است عکس در طی 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • عکس باید بدون هر گونه ادیت و افکتی ظاهر شده و دارای کیفیت و وضوح بالایی باشد

پرسش و پاسخ متداول ویزای هلند

1- در حال حاضر با توجه به شرایط کرونا آیا هلند ویزا صادر می کند؟

بله، با ویزای کوتاه مدت می توانید تا در مدت 180 روز آزادانه در داخل هلند و سایر کشورهای شینگن سفر کنید . شما نمی توانید به دلیل ویروس کرونا به هلند سفر کنید، مگر اینکه از ممنوعیت ورود اتحادیه اروپا مستثنی باشید و یا واکسن زده باشید.

2- دریافت ویزای هلند چقدر طول می کشد؟

پردازش درخواست ویزای شینگن هلند شما ممکن است از 15 تا 30 روز کاری به طول انجامد . در برخی موارد، ممکن است بیشتر طول بکشد در حالی که در برخی دیگر، ممکن است کمتر طول بکشد.

3- چگونه ویزای هلند بگیرم؟

شما باید شخصاً در نمایندگی هلند (سفارت یا کنسولگری) در کشور محل اقامت خود برای ویزای هلند درخواست دهید . اگر هیچ نمایندگی هلندی در کشور شما وجود ندارد، باید با یک نمایندگی هلندی در یک کشور همسایه تماس بگیرید.

4- از اعلام نتایج چگونه مطلع شوم؟

برای اطلاع از نتایج اخذ ویزا کافی است ایمیل خود را مداوم چک کنید و نیازی به مراجعه حضوری نیست. مراجعه حضوری صرفا برای مصاحبه و ایجاد پرونده فیزیکی نیاز خواهد بود.

5- آیا قرنطینه در هلند اجباری است؟

همه افراد 13 ساله و بالاتر طبق قانون موظفند پس از اقامت در یک منطقه بسیار پرخطر، از جمله در جاهایی که نگرانی وجود دارد، به مدت 10 روز در هنگام ورود به هلند قرنطینه شوند. برخی از مسافران از قرنطینه اجباری معاف می شوند.

6- اگر واکسینه نشده باشم می توانم به هلند سفر کنم؟

افرادی که می توانند مدارکی مبنی بر واکسیناسیون موفق ارائه دهند، می توانند به هلند سفر کنند. مسافران از مناطق بسیار پرخطر نیز باید نتیجه آزمایش منفی را نشان دهند. مسافرانی که از برخی کشور ها می آیند نمی توانند وارد هلند شوند، حتی اگر مدرک واکسیناسیون داشته باشند. برخی از مسافران معاف هستند.

7- آیا برای ورود به هلند به آزمایش PCR نیاز دارم؟

اگر از خارج از اتحادیه اروپا / شینگن یا یک منطقه خطر COVID-19 در اتحادیه اروپا / شینگن به هلند سفر می کنید یا به هلند باز می گردید، باید نتیجه آزمایش COVID-19 منفی را نشان دهید . این الزام برای همه افراد 12 ساله یا بیشتر اعمال می شود. البته برخی استثناها وجود دارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

8 نظر

سعید 22 اسفند 1400 پاسخ

سلام برای اخذ ویزای هلند نیاز به پوشش بیمه کرونا در بیمه نامه مسافرتی هستش یا همان بیمه نامه ۳۰ هزار یورویی کافی هستش

admin 24 خرداد 1401 پاسخ

سلام وقتتون بخیر
بیمه نامه ۳۰ هزار یورویی کافی میباشد
با تشکر
سفری دیگر

Fawzia Aziz 23 مرداد 1401 پاسخ

سلام علیکم! من در افغانستان هستم میخام بدانم اگر کشور ایران برم می توانم از ایران درخواست دعوتنامه میخام از کشور فرانسه تمام مدارکم در وزارت خارجه فرانسه هست وشوهرم در پاریس هست

admin 24 مرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام

بله، امکان درخواست ویزای فرانسه در کشور ایران برای شما وجود دارد
میتوانید از سفارت و کنسولگری فرانسه در ایران انواع ویزای فرانسه، از جمله الحاق به خانواده را درخواست نمایید

با تشکر
بابازاده
سفری دیگر

علی 11 اسفند 1401 پاسخ

سلام برای ویزای هلند کام بیمه مسافرتی معتبر هست

امین بابازاده 17 اسفند 1401 پاسخ

با سلام و احترام
هم شرکت های بیمه ای معتبر معتبر میباشد
محدودیتی در این خصوص وجود ندارد
بیمه سامان
پاسارگاد
ملت و …

با تشکر
بابازاده
سفری دیگر

وهابیان 18 اسفند 1401 پاسخ

سلام
هزینه ویزا دعوتنامه هلند چقدر هستش؟

م 23 اردیبهشت 1402 پاسخ

سلام وقت به خیر ایا برای فرزندان ذکور دانشجو محدودیتی از نظر خدمت نظام وظیفه وجود داردیا خیر

آژانس مسافرتی سفری دیگر