ویزای پرتغال | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای پرتغال | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور پرتغال نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای پرتغال و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: وی اف اس تهران
 • نوع ویزا: شینگن
 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

با واکسیناسیون همگانی در اکثر کشورهای دنیا، روز به روز شرایط سفرهای بین المللی تسهیل شده و شما می توانید سفرهای خود را از پی بگیرید. اگر شما هم قصد سفر به کشور پرتغال را دارید، می بایست پیش از سفر برای اخذ ویزای پرتغال اقدام نمایید. البته ممکن است سوالات و ابهاماتی در این زمینه داشته باشید که اصلا جای نگرانی وجود ندارد. امروز می خواهیم اطلاعاتی را در خصوص ویزای پرتغال و نحوه اخذ آن در اختیارتان قرار دهیم. 

همانطور که مستحضر هستید، شما برای ورود به یک کشور دیگر که تبعه آن نیستید، نیازمند پاسپورت و ویزا می باشید. ویزا اجازه نامه ای است که این امکان را به شما می دهد در یک مدت زمان مشخص در کشور مقصد یعنی پرتغال ساکن بوده و سپس به کشور خود بازگردید. این نکته را به خاطر داشته باشید، در اغلب موارد شما برای ورود به خاک هر کشوری نیازمند دریافت ویزای آن کشور خواهید بود.

البته این موارد شامل استثناهایی از جمله کشورهای حوزه شینگن برای ورود به خاک یکدیگر می شود. اما آنچه که در اینجا اهمیت دارد، لزوم دریافت ویزای پرتغال برای سفر به این کشور است. حتما پیش از اقدام به خرید بلیط هواپیما برنامه ریزی مناسبی برای دریافت وقت سفارت و ویزای کشور پرتغال داشته باشید، تا دچار مشکلی نشوید.

شرایط اخذ ویزای کشور پرتغال

به طور کلی برای دریافت ویزای پرتغال شما باید شرایط زیر را داشته باشید.

 1. گردش حساب 3 ماه قبل: تعداد تراکنش ها در گردش حساب 3 ماه گذشته شما بسیار اهمیت دارد. لذا شما می توانید پیش از اقدام برای گرفتن ویزای این کشور مقدمات گردش حساب خود را فراهم آورید.
 2. تمکن مالی: تمکن مالی به یورو محاسبه می شود. شما می بایست حداقل میزان تمکن مالی مورد نظر سفارت پرتغال را دارا باشید، تا بتوانید برای سفر به این کشور و اخذ ویزای آن برنامه ریزی کنید. دلیل داشتن تمکن مالی این است که کارمند سفارت از بازگشت شما به کشورتان اطمینان حاصل پیدا کند. چرا که هر ساله بسیاری از افراد با ترفند های مختلف، به کشورهای اروپایی از جمله پرتغال پناهنده می شوند.
 3. دعوتنامه: این مورد اختیاری است و اگر شما دعوتنامه از سوی خانواده، دوستان و آشنایانتان داشته باشید، احتمال اخذ ویزای شما افزایش پیدا خواهد کرد و تاثیر مثبت دارد.
 4. مدارک شغلی: هر مدرکی که شغل شما را به اثبات برساند.

مراحل دریافت ویزای پرتغال

 1. در وهله اول شما باید قصد تان از سفر به کشور پرتغال مشخص کنید. برای مثال آیا قصد دارید با اهداف گردشگری به این کشور سفر کنید یا قصد دارید در یکی از دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید؟
 2. زمان سفرتان به کشور پرتغال را باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای پرتغال مشخص کنید تا در زمان مناسب اقدام به گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزای پرتغال کنید.
 3. از طریق VFS Global اقدام به اخذ وقت سفارت پرتغال بکنید.
 4. در زمان تعیین شده به آدرس دفتر کارگزاری پرتغال مراجعه کرده و مراحل انگشت نگاری و عکس برداری بیومتریک و همچنین ارائه مدارک لازم را انجام دهید.
 5. در نهایت کاری که شما می بایست انجام دهید، انتظار برای تایید درخواست اخذ ویزای پرتغال است.
مراحل دریافت ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال

بسته به این که مقصود شما از سفر به کشور پرتغال چیست، شما می بایست ویزای پرتغال مخصوص به خود را دریافت کنید. البته دسته بندی های مختلفی برای ویزای پرتغال وجود دارد اما به صورت کلی انواع ویزای پرتغال شامل موارد زیر می شود:

 1. ویزای کوتاه مدت نوع C : در ویزای کوتاه مدت، مدت زمان اعتبار ویزا بسیار کم بوده و حداکثر 90 روز یا 3 ماه میباشد. معمولا در سفرهای توریستی از این نوع ویزا استفاده می شود. در ادامه به طور مفصل تر در مورد این نوع ویزا صحبت خواهیم کرد.
 2. ویزای بلند مدت نوع D : در این نوع ویزا که عموما در ویزای تحصیلی، کاری اعطا می شود، مدت زمان اقامت شما در کشور پرتغال طولانی مدت بوده و شما می توانید مدت زمان بیشتری را در این کشور ساکن باشید.

ویزای نوع C کشور پرتغال

ویزای نوع C که به آن ویزای کوتاه مدت نیز گفته می شود، اغلب برای سفرهای کوتاه مدت مانند سفرهای توریستی، تجاری، ورزشی و …. استفاده می شود. مدت اعتبار این نوع ویزا همانطور که پیش از این نیز گفتیم نهایتا 90 روز می باشد. یعنی شما تنها می توانید 90 روز پس از صدور ویزا به کشور پرتغال سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشید. شما پیش از اتمام مهلت اعتبار ویزا باید به کشورتان بازگردید.

انواع ویزای پرتغال از نظر تعداد ورود به پرتغال

تقسیم بندی ویزا از نظر تعداد ورود نیز متفاوت است. به طور کلی سه دسته ویزا از نظر تعداد ورود وجود دارد:

 1. ویزای یک بار ورود: این بدان معنا است که در زمان اعتبار این ویزا، شما تنها یک بار می توانید به کشور پرتغال سفر کرده و سپس به کشور خود بازگردید. حتی اگر مهلت اعتبار ویزایتان به اتمام نرسیده باشد، شما اجازه ورود دوباره به خاک پرتغال را نخواهید داشت.
 2. ویزای دو بار ورود: در این نوع ویزا، شما تنها دو بار می توانید به کشور پرتغال سفر کرده و سپس به کشورتان بازگردید. این بدان معناست که حتی اگر مهلت اعتبار ویزایتان به اتمام نرسیده باشد و شما دو بار به پرتغال سفر کرده باشید، دیگر اجازه سفر به این کشور را ندارید، مگر اینکه دوباره برای اخذ ویزای پرتغال اقدام نمایید و ویزای جدید دریافت کنید.
 3. ویزای چند بار ورود: در این مدل ویزا شما چندین بار در زمان اعتبار ویزا می توانید به کشور پرتغال سفر کرده و سپس به کشور خود بازگردید و مانعی برای سفرهای متعدد شما به این کشور وجود نخواهد داشت.

وقت سفارت پرتغال

همانطور که می دانید شما برای دریافت ویزای پرتغال می بایست، ابتدا برای گرفتن وقت سفارت این کشور اقدام نمایید. مراحل گرفتن وقت سفارت این کشور توسط شرکت وی اف اس گلوبال انجام می شود. لازم به ذکر است، کشور پرتغال هیچ گونه وقت سفارت فوری به افراد نمی دهد و مدت زمان ارسال درخواست تا اعلام وقت سفارت، تقریبا 14 روز کاری می باشد. این بدان معناست که اگر شما برای درخواست وقت سفارت اقدام نمایید، دو هفته دیگر می توانید برای تکمیل درخواست ویزای خود به سفارت پرتغال مراجعه کرده و اقدام لازم برای اخذ ویزا را انجام دهید.

آدرس دفتر کارگزاری ویزای پرتغال در تهران:

تهران- میدان هروی- خیابان گلستان 5- مجتمع تجاری هروی- طبقه چهارم

ساعات کاری:

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 17

لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای کوتاه مدت پرتغال

در اینجا لیستی از مدارک عمومی مورد نیاز برای دریافت ویزای کوتاه مدت کشور پرتغال را ارائه خواهیم کرد:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در پرتغال (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۳/۵ در ۴/۵ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای پرتغال خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن پرتغال توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای پرتغال )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

اگر سفر شما از طریق تورهای گردشگری انجام می پذیرد، شرایط درخواست ویزای گروهی کمی آسان تر بوده و راحت تر می توانید ویزای توریستی کشور پرتغال را اخذ نمایید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی پرتغال

مهمترین مدارک عمومی و اختصاصی برای ویزای تحصیلی پرتغال که باید جمع آوری کنید عبارتند از:

 • اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه و دارای حداقل 2 صفحه خالی
 • کپی پاسپورت
 • گواهی اثبات تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه اخیر از طریق بانک
 • آدرس محل اقامت یا اجاره نامه اجاره منزل  و یا محل خوابگاه تان برای اقامت تان در طول مدت کار در کشور پرتغال ( باید محل اقامت تان در کشور پرتغال برای کارگزاری این کشور اثبات شود. نحوه اثبات می تواند از طریق ارائه رزرو هتل یا اجاره نامه یا سند ملک در آن کشور باشد)
 • نامه پذیرش از دانشگاهی در کشور پرتغال که قصد تحصیل در آن را دارید
 • ریز نمرات دوران تحصیل در ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی ( مسافرتی )
 • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • رسید پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکس بیومتریک

تمام مدارک می بایست پیش از ارائه ترجمه شده و معتبر باشند.

مدارک لازم برای ویزای کاری پرتغال

مهمترین مدارک عمومی و اختصاصی برای ویزای کاری کشور پرتغال که باید جمع آوری کنید عبارتند از:

 • اصل گذرنامه با اعتبار کافی و حداقل 2 صفحه خالی
 • نسخه ویزای سفرهای پیشین شما
 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • رزومه کاری
 • رسید پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکس بیومتریک
 • نسخه قرارداد کاری که با کارفرمای خود در کشور پرتغال بسته اید
 • پرینت گردش مالی و تمکن مالی حداقل 6 ماه قبل
 • بیمه درمانی
 • اگر متاهل هستید، گواهی ازدواج
 • آدرس محل اقامت یا اجاره نامه اجاره منزل برای اقامت تان در طول مدت کار در کشور پرتغال ( باید محل اقامت تان در کشور پرتغال برای کارگزاری این کشور اثبات شود. نحوه اثبات می تواند از طریق ارائه رزرو هتل یا اجاره نامه یا سند ملک در آن کشور باشد)
 • دو قطعه عکس
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما

توجه داشته باشید که تمام این موارد باید در دارالترجمه های معتبر ترجمه شده و مهر خورده باشند.

مدارک لازم برای ویزای کاری پرتغال

هزینه دریافت ویزای پرتغال

شما برای دریافت ویزای پرتغال باید هزینه های مختلفی را پرداخت نمایید. مهمترین هزینه برای اخذ ویزای کشور پرتغال هزینه درخواست ویزا است که برای افراد بالای 12 سال 80 یورو، برای افراد 6 تا 11 سال 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم شما می بایست برای گرفتن وقت سفارت پرتغال و خدمات اخذ ویزا از کارگزاری VFS استفاده نمایید. از این روی شما باید هزینه 32 یورو را برای خدمات انگشت نگاری و عکس بیومتریک این کارگزاری پرداخت نمایید.

اگر ویزای شما مورد تایید قرار بگیرد، پاسپورت و ویزای شما پیکاپ خواهد شد و شما برای هزینه پست و پیک آن می بایست هزینه ای را نیز پرداخت نمایید. این هزینه بین 9 تا 13 یورو بسته به شهرتان متغیر است.

مدت زمان دریافت ویزا پرتغال

مدت زمان دریافت ویزا یا اقدام برای گرفتن وقت سفارت از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما باید پیش از اقدام برای سفر و حداقل تا 30 روز قبل از سفرتان برای گرفتن وقت سفارت و ویزا اقدام نمایید. معمولا پس از اقدام برای وقت سفارت، حدود دو هفته طول می کشد تا به شما وقت سفارت داده شود. و مدت زمانی را نیز باید برای بررسی و پیگیری درخواست تان منتظر بمانید. پس با این تفاسیر حتما به این موضوع توجه داشته و زمان مناسبی را برای گرفتن وقت سفارت و درخواست ویزا انتخاب نمایید که در زمان مناسب به سفرتان برسید و به مشکلی برنخورید.

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که مدت زمان انتظار برای رسیدگی به درخواست ویزای پرتغال حداقل 15 روز کاری می باشد.

سفر به پرتغال پس از پاندمی کرونا

خوشبختانه با کاهش میزان مبتلایان به ویروس کرونا و واکسیناسیون همگانی در بسیاری از کشورهای جهان، شرایط سفر به پرتغال و سایر کشورها آسان شده است. کشور پرتغال در ابتدای سال جاری مرزهای خود را بر روی گردشگران کشورهای اروپایی که میزان مبتلایان به کرونا در آن کشورها کم بود، باز کرد. این روند همچنان ادامه دارد و قطعا در سال آینده احتمال بازگشایی و اعطا ویزا به مردم تبعه دیگر کشورها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما چیزی که از اهمیت بسزایی برخوردار است، تست منفی کرونا حداکثر 72 ساعت پیش از سفر به پرتغال می باشد.

پس اگر قصد سفر به کشور پرتغال را دارید، بهتر است پیش از هرکاری از آخرین اخبار در خصوص بازگشایی مرزها بر روی گردشگران و قوانین کرونا اطلاع کسب نموده و سپس اقدام به اخذ ویزای پرتغال کنید.

مهمترین دلایل ریجکت ویزا پرتغال

معمولا در سفارت های مختلف، دلایل مشابهی برای ریجکت شدن درخواست ویزا وجود دارد. در سفارت پرتغال نیز به همین شکل است. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که اگر درخواست شما بنا به هر دلیلی ریجکت شود، شما تا 6 ماه امکان ارسال درخواست مجدد ویزا را نخواهید داشت. در اینجا به مهمترین دلایل ریجکتی درخواست ویزا اشاره خواهیم کرد.

 1. داشتن سوء سابقه کیفری
 2. استفاده از مدارک تقلبی
 3. پاسپورت اعتبار ندارد یا دچار مشکل شده است
 4. نداشتن تمکن مالی مناسب
 5. نداشتن گردش حساب مناسب
 6. نداشتن بیمه مسافرتی یا بیمه مسافرتی نامعتبر
 7. نداشتن مدارک محل اسکان و اقامت در کشور مقصد
 8. ناقص بودن مدارک
 9. نداشتن دلایل کافی یا انگیزه برای سفر

شرایط تمدید ویزای پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزا از اهمیت بسزایی برخوردار است. مدت زمان اعتبار ویزا و اقامت شما در کشور پرتغال به نوع ویزایی که شما دریافت کرده اید، بستگی دارد. اگر شما ویزای توریستی یا ویزای کوتاه مدت نوع C را دریافت کرده اید، شما حداکثر 90 روز امکان اقامت در کشور پرتغال را خواهید داشت و باید توجه داشته باشید که پیش از اتمام مهلت اعتبار ویزایتان به کشور مبدا بازگردید. اما شما در شرایطی می توانید ویزای تان را تمدید نمایید. برای مثال در صورتی که شما ویزای تحصیلی دریافت کرده اید، با ارائه مدارک پذیرش تحصیلی می توانید ویزای تان را تا پایان مدت تحصیل تمدید نمایید.

سوالات متداول در خصوص درخواست ویزای پرتغال

در ادامه چند نمونه از سوالات متداول که اکثرا متقاضیان درخواست ویزای پرتغال با آن مواجه می شوند را بازگو خواهیم کرد.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای پرتغال

گردش و تمکن بانکی ویزای پرتغال یکی از شرایطی است که برای دریافت ویزای این کشور باید مورد توجه قرار بگیرد. گردش حساب اتباع خارجی که قصد دریافت ویزای پرتغال را دارند و مبالغی که به حساب شخص وارد می‌شود و از حساب خارج می‌شود یعنی تراکنش‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

تمکن مالی ویزای پرتغال به یورو صادر می شود و حداقل مبلغ تمکن مالی برای اتباع خارجی که متقاضی دریافت ویزای پرتغال هستند ۲۰۰ میلیون تومان است. البته امکان دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال نیز وجود دارد. در واقع یکی از روش های مهاجرت به پرتغال دریافت ویزای تمکن مالی این کشور است.

کشور پرتغال نسبت به صدور ویزا برای اتباع خارجی سختگیری های بسیاری دارد؛ اما افرادی که سرمایه کافی برای خرید ملک و یا دریافت اقامت این کشور از طریق ویزای تمکن مالی یا خود حمایتی داشته باشند، می توانند به راحتی اقامت پرتغال را به دست بیاورند و یا با سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور اقامت پرتغال را بگیرند. متقاضیان با استفاده از این روش باید به دولت پرتقال اثبات کنند که هزینه لازم برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده شان را در پرتغال دارند و نیاز به کار کردن در این کشور ندارد.

نکات مهم در هنگام دریافت ویزای پرتغال

به چند نکته کوچک اما مهم در خصوص درخواست ویزا و مراجعه به سفارت توجه داشته باشید.

 • در وقت سفارت پرتغال از کودکان زیر 12 سال انگشت نگاری به عمل نخواهد آمد و تنها عکس بیومتریک گرفته خواهد شد.
 • همچنین برای افراد معلول نیز انگشت نگاری انجام نخواهد شد.
 • به همراه داشتن هر گونه وسیله تیز مانند چاقو و … در وقت سفارت ممنوع بوده و تبعات ناگواری را به همراه خواهد داشت.
 • فیلمبرداری در محیط سفارت پرتغال ممنوع می باشد.
 • در وقت سفارت فرد متقاضی خود باید حضوری داشته باشد، استفاده از هر فرد دیگری تبعات ناگواری را برای شما در پی خواهد داشت.
 • تمام مدارک شما باید معتبر باشند. استفاده و جعل مدارک تبعات بشدت ناگواری را برای شما در پی خواهد داشت.
 • حتما در زمان مناسب و حداقل سه هفته پیش از مسافرت برای گرفتن ویزای پرتغال اقدام نمایید.
 • هزینه اخذ ویزا به یورو محاسبه و پرداخت می شود. پس از پرداخت معادل ریالی آن خودداری کنید.
 • حتما لیست مدارک مورد نیاز بسته به نوع ویزای درخواستیتان را پیش از مراجعه به سفارت تهیه و جمع آوری کنید و از بردن مدارک ناقص خودداری کنید، چرا که می تواند موجبات ریجکت شدن درخواست تان را به همراه داشته باشد.

عکس جهت درخواست ویزای پرتغال چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای پرتغال باید مطابق دستورالعمل‌های مربوط به درخواست ویزای شینگن باشد. چنانچه عکس گرفته شده، فاقد شرایط زیر باشد، درخواست ویزای متقاضی ثبت نمی‌‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که عکسی که برای درخواست ویزای پرتغال انتخاب کرده‌اید مربوط به سه ماه گذشته باشد. به هیچ وجه قبلاً در پاسپورت استفاده نشده باشد. عکس مورد نظر باید رنگی باشد.

پس زمینه عکس ویزای پرتغال باید سفید باشد و جزئیات عکس قابل تشخیص باشند. توجه کنید عکس باید شفاف باشد و صورت متقاضی در مرکز عکس قرار گرفته باشد. کاغذ عکس باید از نوع کاغذ‌های عکاسی معمولی باشد. گردی صورت کامل مشخص باشد. عینک آفتابی یا کلاه استفاده نکنید. در عکس ویزا لبخند نزنید. عکس مربوطه باید به فرم درخواست ویزا الصاق شود.

اندازه عکس باید ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر باشد. اندازه سر باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر باشد. شانه‌ها در عکس باید کاملاً قابل مشاهده باشند. هنگام گرفتن عکس توجه داشته باشید که روی صورت یا پس زمینه سایه ایجاد نشود. هیچ چیزی در پس زمینه عکس وجود نداشته باشد تا تضاد بین عکس و سفیدی صفحه زمینه مشخص باشد.


سوالات متداول ویزای پرتغال

 • آیا در وقت سفارت می توان به جای فرد دیگری در سفارت پرتغال حاضر شد؟

– خیر به هیچ وجه فردی نمی تواند به جای فرد متقاضی به سفارت پرتغال مراجعه کند. حتما می بایست فرد متقاضی هر چند کودک، در زمان تعیین شده در محل سفارت حاضر شود.

 • اگر درخواست ویزا ریجکت شود و یا خودمان صرف نظر کنیم، هزینه پرداخت شده بازگشت داده خواهد شد؟

-خیر به هیچ عنوان هزینه هایی که برای درخواست ویزا پرداخت کرده اید، قابل استرداد نخواهد بود.

 • داشتن دعوتنامه تضمینی بر دریافت ویزای پرتغال است؟

– خیر دعوتنامه بخصوص در ویزای های کاری و تحصیلی می تواند امتیاز بسیار مهمی محسوب شود. اما هیچگاه تضمین کننده قبولی ویزای شما نخواهد بود. بسیاری از افراد حتی با داشتن دعوتنامه، درخواستشان ریجکت شده است. پس حتما به این موضوع توجه داشته باشید.  

 • آیا تکمیل بودن مدارک دال بر تایید قطعی ویزای پرتغال است؟

– خیر تکمیل بودن مدارک هیچگاه نمی تواند تضمینی برای دریافت ویزای کشور پرتغال باشد. تکمیل بودن مدارک یک اصل پیش نیاز است و تضمین کننده تایید درخواست شما نمی باشد.

 • آیا برای دریافت ویزای توریستی باید در مصاحبه سفارت شرکت کنیم؟

– مصاحبه سفارت اکثرا در ویزاهای بلند مدت مانند ویزای تحصیلی و کاری سختگیرانه تر بوده و بسیار اهمیت دارد. اما در ویزای توریستی این موضوع چندان حساس نیست. اما بهتر است پیش از وقت سفارت خودتان را برای جواب دادن به سوالات روتین احتمالی آماده کنید. برای مثال باید قصد و انگیزه تان از سفر به پرتغال را مطرح کنید و به چند سوال در مورد خودتان و زندگی تان پاسخ دهید.

 • آیا دریافت ویزای توریستی به نسبت ویزای تحصیلی کار آسان تری است؟

– بله قطعا دریافت ویزای کوتاه مدت کار آسان تری است و اگر حداقل دانش لازم برای اخذ ویزا را داشته باشید، دچار مشکل خاصی نخواهید شد. البته که می بایست مدارک لازم برای سفارت را کامل کرده و بدون هیچ نگرانی برای اخذ ویزای پرتغال اقدام نمایید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر