ویزای لهستان | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای لهستان | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور لهستان نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای لهستان و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: سفارت لهستان 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

اغلب متقاضیان مهاجرت یا سفر به لهستان، در ابتدا مایل هستند درباره انواع ویزای لهستان، شرایط و مدارکی که برای درخواست و دریافت ویزا لازم است، شرایط فرهنگی و جغرافیایی و سطح رفاهی زندگی در این کشور، مراحل درخواست ویزا و دریافت وقت سفارت و… اطلاعات کامل و جامعی کسب کنند و با آگاهی بیشتر اقدام به دریافت ویزا کنند. اگر مقصد شما نیز کشور زیبای لهستان است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با هم تمامی مواردی را که پیش از این به آنها اشاره شد، به طور کامل بررسی کنیم.

اخذ ویزای لهستان

کشور لهستان واقع در مرکز اروپا و دارای مرز مشترک با کشورهای روسیه، آلمان، اوکراین، جمهوری چک و… است. ویزای لهستان از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است زیرا این کشور عضویت اتحادیه اروپا و پیمان شینگن را دارد و با دریافت این ویزا می توانید به راحتی به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز رفت و آمد کنید، بدون اینکه برای این کار نیازی به اخذ ویزای جداگانه آن کشورها داشته باشید.

همچنین کشور لهستان طبیعت بکر و بی نظیر و جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد و علاوه بر این موارد، هزینه های زندگی در این کشور نیز برای مهاجرین نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر است.

تمامی این موارد در کنار سطوح رفاهی و اقتصادی خوب شهروندان این کشور، افراد بسیاری را متقاضی دریافت ویزای لهستان می کند. دریافت ویزای این کشور دارای شرایط و مراحلی است که در بخش های بعدی به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرند.

مراحل و فرایند درخواست ویزای لهستان

دریافت ویزای لهستان مانند ویزای هر کشور دیگری مراحل و فرایند مشخصی دارد که باید به ترتیب انجام شوند تا صدور ویزای شما به سرعت و بدون مشکل انجام شود. اولین گام، ارسال کردن درخواست ویزای خود برای سفارت این کشور است که به صورت آنلاین انجام می شود. پس از ارسال درخواست خود، منتظر تعیین وقت از سوی سفارت باشید و در زمان مشخص شده، با پرینت کد درخواست خود به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

در این مرحله شما باید تمامی مدارکی را که از قبل به صورت کامل و ترجمه شده آماده کرده اید، به سفارت لهستان ارائه کنید و پس از انجام مصاحبه و طی کردن مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک و…، منتظر دریافت جواب رد یا تایید ویزای خود باشید. سفارت لهستان پس از گذشت چند روز و بررسی کامل مدارک و اطلاعات شما، در صورتی که واجد شرایط باشید و نقص یا تناقضی در اطلاعاتتان موجود نباشد، با صدور ویزای شما موافقت خواهد کرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای لهستان

برای آنکه با درخواست صدور ویزای لهستان شما موافقت شود، شرایطی وجود دارند که اگر واجد این شرایط نباشید، درخواست شما در همان مراحل اولیه رد می شود.

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در لهستان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۳/۵ در ۴/۵ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای لهستان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن لهستان توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای لهستان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

انواع ویزای لهستان

پیش از اقدام به درخواست ویزای لهستان، ضروری است که با انواع ویزای این کشور آشنایی داشته باشید تا از همان ابتدا مناسب ترین ویزا با توجه به هدف و مقصد خود را انتخاب و دریافت کنید. ویزاهای کشور لهستان به طور کلی دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت یا همان ویزای ملی هستند.

ویزای A لهستان برای افرادی که قصد تغییر مقصد پرواز خود در فرودگاه های این کشور را دارند صادر می شود. ویزای نوع B یک ویزای 5 روزه برای افرادی است که در حال گذر از کشورهای عضو شینگن هستند.

ویزای کوتاه مدت C که در ادامه به بررسی مفصل آن خواهیم پرداخت و آخرین نوع ویزای لهستان همان ویزای بلند مدت D یا ویزای ملی لهستان است. ویزای ملی یا بلند مدت برای اشخاصی صادر می شود که قصد مهاجرت کاری، تحصیلی، تجاری و سرمایه گذاری و سایر اهداف مهاجرتی طولانی مدت و بیش از 1 سال را دارند. در صورتی که اقامت شما به تعداد سال های مشخص شده از سوی کشور لهستان طول بکشد، ویزای شما قابلیت تبدیل شده به اقامت دائم لهستان را دارد.

ویزای نوع C کشور لهستان

ویزای لهستان از نوع C ، یک ویزای کوتاه مدت است که با توجه به هدفتان، تا 90 روز به شما اجازه اقامت در این کشور را می دهد. این ویزا خود به انواع ویزاهای زیر تقسیم می شود:

·  ویزای توریستی یا گردشگری: در صورتی که قصد سفر، تفریح، بازدید از مکان های تاریخی یا طبیعی و سایر جاذبه های توریستی این کشور را دارید.

·  ملاقات و دیدار با اعضای خانواده و خویشاوندان: چنانچه اعضای خانواده شما یا دوستان و آشنایانتان ساکن لهستان هستند، برای دیدار با آنها باید برای ویزای لهستان از این نوع درخواست دهید.

·  ویزای شرکت در کنفرانس ها و رویدادهای علمی، ورزشی، فرهنگی و…

·  ویزای شرکت در دوره های تحصیلی و آموزشی کوتاه مدت (کمتر از 3 ماه)

·  ویزای تجاری

·  ویزای خدمات پزشکی و درمانی

با توجه به هدفی که شما از دریافت ویزای کوتاه مدت نوع C دارید باید نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کرده و متناسب با آن، مدارک لازم را به افسران سفارت لهستان ارائه کنید.

دریافت وقت سفارت این کشور

سفارت لهستان هیچ کارگزاری ای در کشور ایران ندارد و تمامی امور مربوط به صدور ویزای لهستان، توسط سفارت این کشور انجام می شود. برای درخواست صدور ویزا و گرفتن وقت سفارت لهستان، به سایت اصلی سفارت لهستان مراجعه کرده و پس از تشکیل یک حساب کاربری، فرم درخواست آنلاین ویزا را به طور دقیق و کامل پر کنید.

معمولا پس از گذشت 7 روز کاری از زمان درخواست، وقت سفارت شما تعیین می شود و به هیچ عنوان قابل جا به جایی یا کنسل کردن آن وجود ندارد. در زمان مقرر شده به صورت حضوری و با در دست داشت مدارک کامل به سفارت مراجعه کنید و توجه داشته باشید که در همان روز، مصاحبه و انگشت نگاری شما نیز در سفارت انجام می شود.

مدت زمان درخواست تا دریافت ویزای لهستان

از زمان درخواست تا زمان دریافت جواب نهایی ویزای لهستان، معمولا زمانی حدود 3 تا 4 هفته کاری را باید در نظر داشته باشید و با توجه به زمان سفر خود، برای ارسال درخواست اقدام کنید. یک هفته از این زمان مربوط به تعیین وقت از سوی سفارت لهستان است و 2 تا 3 هفته باقی مانده، مربوط به مراحل تشکیل و بررسی پرونده شما توسط افسر مربوطه در سفارت است.

در این مدت تمامی اطلاعات و مدارکی که به سفارت ارائه کرده اید و صحت این اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرند و تنها در صورتی با درخواست شما موافقت می شود که تمامی شرایط لازم را داشته باشید و در مدارک شما نیز نقص یا ابهامات یا تناقضاتی وجود نداشته باشد و درستی اطلاعات و احراز هویت شما تایید شود.

پس از گذشت این زمان، جواب ویزای لهستان شما آماده است و برای دریافت آن باید شخصا و با رسید درخواست خود و مدارک شناسایی معتبر به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

شرایط ورود به کشور لهستان پس از پاندمی ویروس کرونا

از زمان شیوع ویروس کرونا و تبدیل شدن آن به یک پاندمی جهانی، شرایط ورود به همه کشورها از جمله کشور لهستان به شدت تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است. تمامی کشور ها به جهت حفظ سلامت و جان شهروندان خود، محدودیت هایی در این زمینه اعمال کرده اند.

صدور ویزای لهستان نیز در حال حاضر به راحتی انجام نمی شود و در شرایط فعلی و تا زمان به ثبات رسیدن شرایط بیماری، تنها در صورتی می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید که بتوانید افسران سفارت را متقاعد کنید که هدف مهمی از سفر یا مهاجرت به این کشور دارید.

همچنین در فرودگاه های لهستان ماموران فرودگاه شرایط سلامتی شما از نظر ابتلا به ویروس را مورد بررسی قرار می دهند و علاوه بر دارا بودن مدرک اثبات واکسیناسیون با واکسن های معتبر، باید جواب تست کووید شما نیز منفی باشد

شرایط ورود به کشور لهستان پس از پاندمی ویروس کرونا

هزینه درخواست ویزای لهستان

هزینه های پرداخت شده در فرایند درخواست ویزای لهستان، شامل هزینه های مربوط به تعیین وقت سفارت، انجام پروسه هایی مانند مصاحبه و عملیات بیومتریک مانند انگشت نگاری و…، تکمیل فرم مربوط به ویزای شینگن، هزینه های داخلی سفارت و همچنین کارمزد خدمات ارائه شده از سوی آژانس‌های مسافرتی است.

علاوه بر هزینه های درخواست و دریافت ویزا، مبالغی نیز باید برای رزرو بلیط هواپیما و هتل در نظر داشته باشید. در اینجا لازم است به این نکته اشاره کنیم که هزینه صدور ویزا با توجه به نوع و مدت ویزای درخواستی شما می تواند متفاوت و متغیر باشد.

علل ریجکت شدن ویزا

در برخی مواقع مشاهده می کنیم که درخواست ویزای یک کشور از سوی سفارت مربوطه رد یا ریجکت می شود و متقاضی ویزا را با مشکلاتی مانند طی کردن دوباره این مسیر و برسی علل رد شدن درخواست ویزا و ارسال مجدد درخواست و بروز تاخیر و تعویق در سفر و مهاجرت وی مواجه می کند.

مهمترین دلایلی که می توانیم برای ریجکت شدن ویزا به آنها اشاره کنیم به شرح زیر هستند:

·  ارائه و تحویل مدارکی که دارای نقص یا مشکلاتی از قبیل معتبر نبودن یا واقعی نبودن هستند

·  داشتن سو سابقه یا پرونده کیفری و جزایی

·  متقاعد نشدن افسران سفارت در رابطه با هدف و قصد شما از سفر به کشور لهستان، به ویژه در شرایط پاندمی

·  عدم تمکن مالی و قادر نبودن به پرداخت هزینه های سفر یا زندگی در لهستان

·  پاسپورت نامعتبر یا جعلی

·  مدارک شناسایی نامعتبر یا جعلی

·  ارائه اطلاعات غیر واقعی در فرایند مصاحبه با ماموران مربوطه در سفارت لهستان

·  و…

رفع ریجکتی ویزای لهستان

در مواردی که هر یک از دلایل اشاره شده در بخش قبلی وجود داشته باشند، ریجکت شدن ویزای لهستان شما به درستی صورت گرفته است و امکان رفع ریجکتی این ویزا نیز وجود ندارد. شما تا 6 ماه پس از زمانی که درخواست قبلیتان رد شده است، قادر به ارسال مجدد درخواست نخواهید بود.

پس از طی شدن این بازه 6 ماهه، می توانید مدارکی که ناقص یا دارای مشکلی بوده اند را تکمیل یا اصلاح کرده و مجددا در صورت تمایل، برای صدور ویزای لهستان یک درخواست جدید به سفارت ارسال کنید و تمامی مراحل اشاره شده از ابتدا طی کنید.

اما در برخی موارد هیچ یک از دلایل ریجکت شدن ویزا در مورد شما صدق نمی کند و شما اطمینان دارید که این ریجکت شدن به اشتباه صورت گرفته است. در این شرایط و تنها در صورتی که مدرک و مستنداتی برای اثبات ادعای خود دارید، می توانید نامه ای به زبان انگلیسی و در اعتراض به ریجکت شدن درخواست خود به سفارت بنویسید و با ضمینه کردن و ارائه کردن مدارک و اسناد مربوطه، افسران را متقاعد و به آن ها ثابت کنید که اشتباهی صورت گرفته است.

این نامه باید توسط شخص شما و به صورت حضوری به سفارت تحویل داده شود. پس از انجام این مراحل، منتظر دریافت جواب نامه از سوی سفارت باشید. در صورت صحت ادعای شما، ویزای لهستان برایتان صادر خواهد شد.

سفارت کشور لهستان در ایران

پیش تر نیز به این نکته اشاره کردیم که برای دریافت ویزای لهستان و طی کردن مراحل این فرایند، باید از طریق مراجعه حضوری به خود سفارت لهستان اقدام کنید. این سفارت تمامی امور مربوطه را انجام می دهد و هیچ یک از مراحل و امور را به یک کارگزاری واگذار نکرده است.

سفارت لهستان در کشور ما، در شهر تهران و منطقه بلوار آفریقا قرار دارد. ساعت دریافت جواب ویزا و یا مراجعه برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک و انگشت نگاری، روزهای یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر است اما توجه داشته باشید که مراجعه به سفارت بدون دریافت وقت قبلی امکان پذیر نیست و از حضور شما ممانعت به عمل خواهد آمد.

برای پر کردن فرم اولیه درخواست ویزا نیز باید از طریق سایت رسمی سفارت لهستان اقدام کرده و فرم را با اطلاعات شخصی صحیح، دقیق و کامل پر کنید و سپس در سایت آپلود کنید تا توسط مامورین مربوطه در سفارت مورد بررسی قرار گرفته و وقت سفارت برای شما تعیین شود.

ویزای درمانی لهستان

اگر هدف شما از دریافت ویزای لهستان، برخورداری از خدمات پزشکی، دارویی و درمانی این کشور است، حتما می دانید که کشور لهستان از سطوح بالای کیفیت خدمات درمانی برخوردار است. هزینه این خدمات نیز بسیار مناسب تر و ارزان تر از سایر کشور های اروپایی برآورد می شود. ویزای درمانی لهستان به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان معینی، در این کشور اقامت داشته و از کمک متخصصین و پزشکان حاذق و امکانات درمانی این کشور بهره مند شوید. شرایط و مدارک لازم برای موافقت با درخواست ویزای درمانی شما به شرح زیر است:

·  اثبات این امر که شروع یا ادامه فرایند درمان شما در کشور خودتان امکان پذیر نیست

·  تکمیل کردن اطلاعات و مدارک مربوطه و پرداخت کردن هزینه های صدور ویزا و سایر خدمات

·  ارائه نامه ای که نشان دهد پزشک معالجی در این کشور درمان بیمار را بر عهده خواهد گرفت

·  پرونده بیمار و اطلاعات مربوط به بیماری و شرایط وی

·  پاسپورت معتبر

·  اثبات توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه های خدمات درمانی

·  و…

ویزای تحصیلی لهستان

برخی از متقاضیان دریافت ویزای لهستان به ویژه از نوع بلند مدت، دانشجویانی هستند که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در برترین دانشگاه های کشور لهستان را دارند. پس از انتخاب دانشگاه مقصد و انجام مکاتبات و مصاحبه ها و در نهایت دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد، مدارک زیر را آماده کرده و به صورت ترجمه شده به سفارت لهستان تحویل دهید:

·  نامه پذیرش از سوی دانشگاه مقصد یا در صورت وجود، نامه دریافت بورسیه تحصیلی

·  اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی و تحصیل در شهر مقصد در کشور لهستان

·  مدارک و ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

·  مدرک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس

·  سایر موارد مشترک با سایر انواع ویزا مانند:

–  پاسپورت یا گذرنامه دارای اعتبار

–  عکس واضح پرسنلی

–  مدارک شناسایی معتبر و ترجمه شده

–  گواهی سو پیشینه، بیمه و…

–  و سایر مدارکی که از سوی دانشگاه مربوطه یا سفارت از شما خواسته شده است.

ویزای کاری لهستان

بسیاری از افراد به دنبال فرصت های شغلی بهتر و درآمد بالاتر، اقدام به دریافت ویزای لهستان و مهاجرت کاری به این کشور می کنند. برای قبول درخواست ویزای شما، باید یک کارفرما در کشور لهستان اعلام کند که تمایل به همکاری یا عقد قرارداد با شما را دارد و برای شما یک دعوت نامه ارسال کند تا شما آن را به سفارت لهستان تحویل دهید.

اشخاصی که ویزای کاری لهستان را دریافت می کنند، به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته و این امکان 3 بار برای آن ها تمدید می شود. تمدید بعدی ویزا به مدت 2 سال است و در مجموع پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت در لهستان، می توانید در صورت تمایل، برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

ویزای کاری لهستان

سایر نکات مهمی که در رابطه با ویزای لهستان باید بدانید

تا به اینجا هر آنچه که باید در ارتباط با ویزای لهستان میدانستید را برایتان عنوان کردیم. در این بخش لازم است به این نکته نیز مجددا اشاره کنیم که ویزای لهستان به دلیل اینکه این کشور عضو پیمان شینگن است، به شما امکان رفت و آمد بدون نیاز به ویزا به سایر کشور های عضو شینگن را می دهد، بنابراین ویزای ارزشمند و مهمی محسوب می شود. همچنین مدت زمان لازم برای دریافت اقامت دائم این کشور، تحت تاثیر شرایطی مانند ازدواج با فرد مقیم لهستان، تولد فرزند و… تغییر می کند.

سایر مواردی که توجه به آن ها پیش از اتخاذ هرگونه تصمیمی لازم است، در نظر گرفتن شرایط فرهنگی، جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی و… شهر مقصدتان در کشور لهستان است. هزینه های زندگی و تحصیل یا کار یا سفر تفریحی به هر شهر نیز باید از ابتدا به درستی برآورد و پیش بینی شوند.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای لهستان

 گردش و تمکن بانکی ویزای لهستان یکی از شرایط دریافت ویزای این کشور برای ایرانیان و مهاجران خارجی است. داشتن تمکن مالی بالا برای مقامات این کشور ایده آل است؛ بنابراین هر نفر بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باید به عنوان حداقل موجودی در حساب داشته باشد.

البته کشور لهستان موجودی حساب مهاجران را بلوکه نمی‌کند و تنها ارائه مدارکی مبنی بر این که متقاضی دریافت ویزای لهستان دارای تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های روزمره زندگی خود و خانواده می باشد، کافی است. گواهی تمکن مالی لهستان به یورو صادر می‌شود و باید دارای مهر امضا و سربرگ بانک باشد. گردش حساب افرادی که برای درخواست ویزای لهستان اقدام می کنند و تراکنش آن ها در سه ماه آخر توسط افسر سفارت بررسی می شود تا مشخص شود که این افراد به چه قصد و هدفی به کشور لهستان سفر می‌کنند.

علاوه بر این داشتن توانایی برای پرداخت هزینه های سفر و زندگی نیز باید تایید شود. متقاضیانی که به قصد مهاجرت به لهستان اقدام می کنند و خودشان از توانایی مالی کافی برخوردار نیستند می توانند یکی از اعضای خانواده را به عنوان حامی معرفی کنند تا ضمانت کند که هزینه‌های زندگی او را در کشور لهستان پرداخت می کند.

عکس جهت درخواست ویزای لهستان چه شرایطی باید داشته باشد

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که قصد گرفتن ویزای لهستان را دارند، باید قبل از این کار مشخصات عکس ویزای لهستان را بدانید تا دقیقا همان چیزی که احتیاج هست را ارائه دهید. اولین موردی که برای عکس ویزای لهستان در نظر گرفته می‌شه کیفیتش است.‌ حتما عکس را با دوربین حرفه‌ای دیجیتال بگیرید.

بعد از آن باید به اندازه عکس توجه کنید. مانند تمام عکس‌های دیگر که برای پاسپورت یا ویزا استفاده می‌شن، این عکس هم باید عرض ۳۵ و ارتفاع ۴۵ میلی‌‌متر داشته باشه. البته فاصله موها تا زیر فک هم باید ۵/۳۴ میلی‌متر باشه. تا بالای ۸۰ درصد عکس را باید به چهره اختصاص داد. فقط می‌تونید بالای شانه‌ها را در تصویر داشته باشید. وضوح تصویر باید بالا باشه. تمامی پیکسل‌ها باید سرجای خودشوک قرار گرفته و سالم باشند. وضوح عکس را ۶۰۰ dpi در نظر بگیرید. رنگ پس زمینه عکس می‌تونه خاکستری تیره یا روشن باشه.

از پس زمینه مشکی برای عکس خودداری کنید. چشم‌ها باید در عکس کاملا باز باشند و از چشم قرمز برای عکس خودداری شود. اگر می‌خواهید از پوشش سر استفاده کنید، برای زنان مسلمان مانعی ندارد. اما باید چهره پوشیده نباشد و کاملا مشخص باشد. افرادی که از عینک طبی استفاده می‌کنند، نباید فریم عینک به گونه‌ای باشد که چهره را بپوشاند.


پرسش و پاسخ های متداول ویزای لهستان

در بخش پایانی این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات رایج شما در زمینه ویزای کشور لهستان پاسخ دهیم:

·  در صورت ریجکت شدن ویزا یا کنسل کردن درخواست، هزینه های پرداختی عودت می شود؟

خیر. هزینه هایی که برای صدور ویزا پرداخت می کنید، حتی در صورت ریجکت یا کنسلی نیز بازگشت داده نخواهند شد.

·  برای دریافت ویزای تحصیلی، چه مدرک زبانی قابل قبول است؟

مدرک زبان انگلیسی معتبر مانند تافل یا آیلتس با حداقل نمره ای که از سوی دانشگاه مقصد مشخص و اعلام شده است.

· در صورت عدم مراجعه در زمان مشخص شده از سوی سفارت، آیا این نوبت به زمان دیگری موکول می شود؟

خیر. در صورتی که در زمان تعیین شده شخصا مراجعه نکنید، درخواست شما باطل و باید از ابتدا درخواست ارسال کنید.

· زمان درخواست صدور ویزا چند روز پیش از سفر است؟

حداقل 15 روز و حداکثر 90 روز قبل از زمان سفر

· انجام امور مربوط به دریافت ویزا توسط کارگزاری انجام می شود؟

خیر. سفارت لهستان هیچ کارگزاری ای ندارد و تمامی مراحل را باید از طریق خود سفارت انجام داده و پیگیری کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر