ویزای ایتالیا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای ایتالیا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور ایتالیا نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای ایتالیا و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: CKGS تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال مسباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

فایل صوتی راهنمای ویزای ایتالیا

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره ویزای ایتالیا صحبت کنیم و اطلاعاتی را در خصوص آن در اختیار شما قرار دهیم. ما را در این مطلب همراهی کنید تا بیشتر با نحوه دریافت ویزای این کشور آشنا شوید. ما در این مطلب سعی می کنیم ابتدا توضیحاتی در خصوص انواع ویزای ایتالیا به شما ارائه دهیم و در ادامه نیز مراحل دریافت ویزای این کشور را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد. این مطلب می تواند یک راهنمای جامع برای افرادی باشد که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارند و برای این کار نیازمند دریافت ویزای ایتالیا هستند.

انواع ویزای ایتالیا

به طور کلی ویزای ایتالیا به دو دسته تقسیم میشوند

 • ویزای کوتاه مدت(اقامت کمتر از 90 روز)
 • ویزای های بلند مدت(اقامت بیشتر از 90 روز، اقامتی، دانشجویی، ازدواج، ویزای کار و …)

در ادامه به توضیحاتی در خصوص انواع ویزای ایتالیا خواهیم پراخت

ویزای کوتاه مدت ایتالیا (اقامت کمتر از 90 روز)

 • ویزای توریستی
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت
 • ویزای تحقیقاتی کوتاه مدت
 • ویزای حمل و نقل

ویزای توریستی ایتالیا

یکی از محبوب ترین انواع ویزای ایتالیا ویزای توریستی این کشور است که شما می توانید برای سفر به این کشور و مقاصد گردشگری اقدام به دریافت آن کنید. درباره این ویزا باید به این نکته توجه داشته باشید که شما برای بازدید از اقوام و یا دوستان خود نیز باید اقدام به دریافت این نوع ویزای ایتالیا کنید.

ویزای توریستی معمولا در بازه های زمانی مختلف برای افراد صادر می شود و به همین دلیل نیز زمانی که شما درخواست خود برای صدور ویزا را تعیین می کنید باید مدت زمانی که قصد دارید در این کشور بمانید را نیز ذکر کنید.

شما می توانید به طرق مختلف اقدام به دریافت این ویزا کنید، در صورتی که قصد دارید با یک تور گردشگری به این کشور سفر کنید به شما توصیه می کنیم دریافت ویزای توریستی ایتالیا را سفری دیگر بسپارید تا روند دریافت ویزای شما سریع تر شود.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

در صورتی که قصد دارید به راحتی هرچه تمام و در مدت زمان کوتاه تری اقدام به دریافت ویزای ایتالیا برای سفر به این کشور کنید به شما توصیه می کنیم حتما از یکی از اقوام درجه یک خود در این کشور اقدام به دریافت دعوت نامه توریستی کنید. داشتن دعوت نامه توریستی به شما کمک می کند تا بتوانید روند دریافت ویزای ایتالیا را سریع تر کنید.

یک موضوع بسیار مهم که درباره این موضوع باید به آن توجه داشته باشید این است که دریافت دعوت نامه به منزله این نیست که شما حتما می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید بلکه با دریافت دعوت نامه شما تنها روند دریافت ویزا را سریع تر خواهید کرد.

درباره شخصی که اقدام به ارسال دعوت نامه برای شما می کند باید به این نکته توجه کنید که حتما باید تمکن مالی کافی را داشته باشد تا بتواند اقدام به ارسال دعوت نامه کند. یکی دیگر از نکات مهمی که در این باره وجود دارد این است که این شخص به هیچ وجه نباید دارای سابقه کیفری در کشور ایتالیا باشد.

ویزای تجاری ایتالیا

ویزای تجاری ایتالیا به منظور سفر های تجاری و مقاصد تجاری صادر میگردد، نکته بسیار پر اهمیت این دسته از ویزا دارای بودن دعوتنامه تجاری از دعوت کننده تجاری در کشور ایتالیا میباشد.ویزا های نمایشگاهی نیز جزو این دسته از ویزا ها میباشد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ایم نوع ویزا به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت تحصیلی صادر میگردد و اثبات هدف از سفر به سفارت از اهمیت ویژهای برخوردار میباشد.

ویزای حمل و نقل ایتالیا

به منظور عبور از کشور ایتالیا و عمدتا جهت امور حمل و نقل و رانندگان صادر میگردد، این دسته از ویزای ایتالیا معمولا بیشتر از 5 روز صادر نمیگیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا شما نیاز دارید که مدارکی را در دست داشته باشید و در زمان مراجعه به سفارت این کشور مدارک را به سفارت تحویل دهید. ما در این بخش قصد داریم برخی از مهم ترین این مدارک را به شما معرفی کنیم:

ویزا های کوتاه مدت ( اقامت کمتر از 90 روز) تایپ C

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در ایتالیا (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای ایتالیا اجباری نیست ، ولی درصد اخذ ویزای ایتالیا را افزایش می دهد.

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای ایتالیا خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن ایتالیا توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای ایتالیا )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

هزینه های ویزای ایتالیا

هزینه های مربوط به صدور ویزای ایتالیا می باشد به طوری که افراد بایستی قبل از ارائه درخواست خود بایستی اطلاعاتی را در زمینه هزینه های پرداخت شده به دست آورند. تمام هزینه های لازم به صورت نقدا به کنسولگری پرداخت خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر نیز هیچ گونه مبلغی را از این سازمان دریافت نخواهید کرد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با دقت بیشتری اقدام به اخذ و دریافت ویزای ایتالیا نمایید.

برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد. لازم است کپی رسید پرداخت شده به کنسولگری را نیز تا زمان صدور ویزای ایتالیا مورد نظر به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید آن را ارائه دهید.

سایر ویزا های ایتالیا

ویزای ایتالیا برای سرمایه گذاری

یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا که امروزه افراد زیادی علاقه مند به دریافت آن هستند ویزای سرمایه گذاری این کشور است. درباره ویزای سرمایه گذاری این کشور باید بدانید که یکی از راحت ترین روش ها برای دریافت ویزای ایتالیا است چرا که مسئولان سفارت این کشور معمولا سخت گیری زیادی را برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور دارند نمی کنند که دلیل این موضوع نیز این است که سرمایه گذاری در کشور ایتالیا باعث پیشرفت این کشور در زمینه های مختلف می شود.

به همین علت نیز دولت این کشور علاقه مند است تا افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند جذب کند. امروزه شما می توانید به راحتی با سرمایه گذاری کردن بر روی یک شرکت صنعتی در این کشور علاوه بر این که ویزای خود را به راحتی دریافت کنید ویزای خانواده خود را نیز دریافت کنید و در این کشور اقامت کنید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

یکی از ویزاهای ایتالیا که دانشجویان علاقه بسیار زیادی به دریافت آن دارند ویزای تحصیلی این کشور است. از آن جایی که امروزه دانشگاه های کشور ایتالیا از لحاظ علمی در موقعیت و جایگاه بسیار مناسبی قرار دارند دانشجویان زیادی از تمامی نقاط دنیا علاقه مند هستند که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند و برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنند.

دریافت اقامت کشور ایتالیا با استفاده از دریافت ویزای تحصیلی این کشور باعث می شود تا دانشجویان ایرانی نیز علاقه بسیار زیادی به انجام این کار داشته باشند.

برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور شما باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید، در ابتدا شما نیاز دارید که از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام اپلای کنید تا مجوز حضور در این دانشگاه را دریافت کنید. در مرحله بعدی شما باید با در دست داشتن مدارک به سفارت این کشور مراجعه کنید تا بتوانید ویزای ایتالیا را برای ادامه تحصیل در این کشور دریافت کنید. در بخش بعدی اطلاعات تخصصی تری را برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای شما بیان خواهیم کرد.

اپلای کردن در دانشگاه های ایتالیا

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم برای دریافت ویزای ایتالیا برای ادامه تحصیل در این کشور شما نیاز دارید که در یکی از دانشگاه های این کشور اپلای کنید.

برای اپلای کردن در دانشگاه های این کشور شما باید چند مرحله را بگذرانید. در مرحله اول شما نیاز دارید که مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه های دلخواه خود که گمان می کنید درخواست شما را قبول می کنند ارسال کنید تا مدارک و سوابق شما مورد تایید قرار بگیرد، در مرحله بعدی شما باید در آزمون های علمی که گرفته می شود شرکت کنید تا سطح علمی شما برای این دانشگاه ها تایید شود.

بعد از آن که شما در آزمون های علمی شرکت کردید و این آزمون ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید زمان آن است که شما در مصاحبه ها شرکت کنید، این مصاحبه ها از آن جهت از شما گرفته می شوند که دانشگاه ها مطمئن شوند خود شما در آزمون های علمی شرکت کرده اید و به نوعی شما سطح علمی کافی برای حضور و ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید. بعد از آن تاییدیه لازم برای شما صادر می شود که شما می توانید این تاییدیه را به سفارت کشور ایتالیا ارائه دهید و اقدام به دریافت ویزای ایتالیا کنید.

ویزای ایتالیا برای کار در این کشور

یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور ایتالیا که افراد زیادی علاقه مند به دریافت آن هستند ویزای کار ایتالیا است. معمولا کشور ایتالیا هر ساله اقدام به جذب افرادی می کند که دارای تخصص های مختلف هستند تا بتوانند در بخش های مختلف صنایع این کشور مشغول به کار شوند. این موضوع باعث می شود تا افرادی که دارای تخصص های مختلف هستند علاقه مند باشند هر ساله اقدام به دریافت ویزای کار این کشور کنند تا در صورت نیاز به این کشور مهاجرت کرده و ویزای این کشور را دریافت کنند.

برای دریافت ویزای ایتالیا برای کار در این کشور شما باید مدارک مربوط به تخصص خود را به سفارت این کشور ارائه دهید و در مرحله بعدی شما باید در آزمون های عملی که برای بررسی سطح تخصص شما گرفته می شود شرکت کنید و در صورتی که صلاحیت شما در این آزمون ها تایید شد شما می توانید با در دست داشتن مدارک زبان خود به سفارت مراجعه کرده و درخواست صدور ویزای ایتالیا را پر کنید.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که از آن جایی که تعداد این درخواست ها بسیار زیاد است معمولا بررسی آنها زمانبر خواهد بود و به همین دلیل شما باید صبر و حوصله کافی را داشته باشید.

مراحل دریافت ویزای ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا شما در ابتدا باید اقدام به تعیین وقت سفارت ایتالیا این کشور کنید، بعد از آن که موفق به تعیین وقت سفارت شدید باید در تاریخ بیان شده با در دست داشتن مدارک به مرکز کارگزاری سفارت ایتالیا مراجعه کنید و درخواست حضوری خود را برای صدور ویزا ارسال کنید. در این مرحله انگشت نگاری از شما انجام می شود و حدودا 14 روز کاری برسی درخواست ویزا زمانبر خواهد بود برای دریافت ویزا مراجعه کند.

آیا ممکن است درخواست صدور ویزای ما رد شود؟

به صورت کلی در صورتی که مدارک شما تکمیل نباشد و یا در شرایط دیگر ممکن است که درخواست شما رد شود و شما حتی در صورتی که دارای دعوت نامه باشید هم ممکن است نتوانید اقدام به دریافت ویزای ایتالیا کنید. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی بهتر است که به چند نکته مهم توجه داشته باشید و با دلایلی که باعث می شوند تا درخواست صدور ویزا رد شود آشنا شوید.

اولین عاملی که باعث رد شدن تقاضای صدور ویزای شما می شود این است که ممکن است مدارک شما تکمیل نباشد، بنابراین حتما سعی کنید بعد از تکمیل مدارک درخواست خود را به ثبت برسانید. در صورتی که شما نتوانید اعتماد سفارت ایتالیا را درباره هدف خود از دریافت ویزای ایتالیا جلب کنید احتمال این که درخواست صدور ویزای ایتالیا برای شما رد شود بسیار زیاد خواهد بود. آخرین عامل نیز این است که شما تاریخچه سفری خود نداشته باشید و در سفر به کشورهای دیگر مشکلاتی را به وجود آورده باشید.

در صورت رد درخواست صدور ویزا باید چه کنیم؟

برای این کار شما می توانید به یک متخصص در جهت رفع این مشکل مشورت کنید. یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که این کار می تواند هزینه زیادی را برای شما در پی داشته باشد. البته موضوعی که در این جا وجود دارد این است که به صورت کلی رد درخواست صدور ویزای ایتالیا نسبت به سایر کشورهای عضو شینگن بسیار کمتر اتفاق می افتد و بنابراین نیازی نیست که نگرانی زیادی درباره این موضوع داشته باشید.

آدرس سفارت ایتالیا در ایران

سفارت ایتالیا در ایران در شهر تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 298 واقع شده است. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای دریافت ویزا شما باید به کارگزاری های مربوطه مراجعه کنید.

دفتر کارگزاری سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا نیز همانند اکثر سفارت های اروپایی به دلیل ازدیاد درخواست امور مربوط به تحویل مدارک و پاسخگویی ویزای ایتالیا را به کارگزاری خود سپرده است. این مرکز که CKGS نام دارد و در ولنجک – خیابان 13ام _ مرکز خرید گالریا واقع شده است.

امور مربوط به انگشتنگاری و تحویل مدارک به عهده این شرکت میباشد.در نظر داشته باشید CKGS هیچ نقشی در نتیجه ویزا ندارد.

روزهای کاریهر روز از یکشنبه تا پنجشنبه
ساعتهای کاری8:00 صبح تا 1:30 بعد از ظهر
تحویل مدارک8:00 صبح تا 11 صبح
تحویل پاسپورت8:30 صبح تا 9:30 صبح
آدرس : تهران – ولنجک – خیابان 13ام _ مرکز خرید گالریا _ طبقه 4 اداری

چند نکته بسیار مهم درباره صدور ویزای ایتالیا

هزینه صدور ویزای ایتالیا برای کودکانی که 6 تا 12 سال سن دارند پایین تر از افراد بزرگسال است و تقریبا نصف است. یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که این هزینه به ازای هر فرد باید پرداخت شود و به عبارت دیگر هر فردی از اعضای خانواده شما باید به صورت جداگانه اقدام به دریافت ویزای ایتالیا کند. نکته دیگری که وجود دارد مدت زمانی است که طول می کشد تا ویزای شما آماده شده و به شما تحویل داده شود. این موضوع برای انواع ویزای ایتالیا متفاوت است و نمی توان زمان دقیقی را برای تمامی آنها در نظر گرفت.

با این وجود به صورت تقریبی می توان گفت که مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای شما آماده شده و به شما تحویل داده شود تقریبا بین 3 هفته تا یک ماه است. البته توجه داشته باشید که این بازه از زمانی شروع می شود که شما مدارک خود را به صورت حضوری به کارگزاری سفارت ایتالیا ارائه دهید.

چند نکته درباره ویزای توریستی ایتالیا

درباره ویزای توریستی کشور ایتالیا باید بدانید که حداکثر مدت زمانی که شما می توانید با دریافت ویزای توریستی در کشور ایتالیا حضور داشته باشید 90 روز است که این 90 روز از روزی که ویزای شما صادر می شود محاسبه می شود.

معمولا افراد در نزدیکی تاریخ سفر خود اقدام به دریافت ویزا می کنند تا فرصت کافی برای حضور در این کشور را داشته باشند.

نکته دیگر اینکه کودکان نیازی نیست که در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

داشتن تمکن مالی از مهم ترین شروط دریافت ویزای ایتالیا

یکی از نکات بسیار مهمی که برای دریافت ویزای ایتالیا باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که حتما شما باید تمکن مالی لازم را داشته باشید و در زمان مراجعه به سفارت ایتالیا مدارک مربوط به آن را نیز باید به همراه داشته باشید. در صورتی که شما تمکن مالی کافی را نداشته باشید و یا این که مدارک مربوطه را از بانک معتبری تهیه نکرده باشید احتمال این که درخواست صدور ویزای ایتالیا برای شما رد شود بسیار بالا خواهد بود. بنابراین در زمان مراجعه به سفارت ایتالیا حتما به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

ویزای ایتالیا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن - سفری دیگر

جمع بندی و نکات پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم تمامی موارد لازم برای دریافت ویزای ایتالیا را برای شما بیان کنیم، امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و با مطالعه این مطلب اطلاعات کافی برای دریافت ویزای ایتالیا را بدست آورده باشید. تقریبا تمامی نکاتی که در این مطلب برای شما بیان شد برای دریافت ویزا ضروری هستند و شما در طول مراحل دریافت ویزای این کشور حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در پایان تشکر می کنیم از شما که این مطلب را به دقت مطالعه کردید. 

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای ایتالیا

گردش و تمکن بانکی ویزای ایتالیا برای دریافت ویزای این کشور لازم است. ایتالیا یکی از کشورهای محبوب حوزه شینگن است که دریافت ویزای آن تنها با ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی پس از دو هفته وجود دارد. برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر در موقع انجام امور مربوط به دریافت ویزا تنها ۲۰۰ میلیون تومان در حساب خود داشته باشند کافی است؛ اما به دلیل اینکه گردش و تمکن بانکی ویزای ایتالیا به دقت توسط افسران سفارت این کشور بررسی می‌شود، آن‌ها متوجه می‌شوند به تازگی این مبلغ وارد حساب شده است.

چرا که این افراد باید گردش 6 ماه اخیر حساب بانکی را بررسی کنند و تایید کنند که این فرد دارای تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده در کشور ایتالیا می‌باشد. مدارک مورد نیاز برای انواع ویزای ایتالیا شامل گردش حساب و تمکن مالی می‌شود که هزینه آن با توجه به هریک از انواع ویزا متفاوت است. در حال حاضر تاریخ افتتاح حساب فرد متقاضی، گردش سه ماه حساب و گردش سه ماه اخیر نیز بررسی می‌شود. حداقل میزان موجودی حساب باید ۲۰۰ میلیون تومان باشد. این گواهی با توجه به واحد پول کشور ایتالیا صادر می‌شود.

عکس جهت درخواست ویزای ایتالیا چه شرایطی باید داشته باشد

ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و به دلیل داشتن رفاه اجتماعی کشور محبوبی برای مهاجرت به شمار می‌رود. متقاضیان مهاجرت به این کشور به دلیل آنکه ایتالیا عضو معاهده شینگن است، باید ویزای شینگن اخذ کنند. به منظور دریافت این ویزا متقاضی باید مدارکی مانند عکس پرسنلی به سفارت این کشور ارائه کند. لازم به ذکر است که مشخصات عکس ویزای ایتالیا باید مورد تایید سفارت ایتالیا بوده و تمامی ویژگی‌های مد نظر سفارت در آن رعایت شده باشد.

به طور کلی مشخصات عکس ویزای ایتالیا شامل موارد زیر می‌شود:

 • عکس باید در ابعاد پاسپورتی گرفته شده و در واقع ابعاد استاندارد این عکس باید در ابعاد 3.5 × 4.5 ظاهر شده باشد.
 • عکس بدون ادیت و افکت باشد.
 • تمام جزئیات چهره فرد مشخص و قابل تشخیص باشد، برای این مورد بهتر است که سر فرد هنگام عکاسی روبه جلو قرار گیرد.
 • حالت چهره فرد کاملا خنثی باشد، هیچ گونه لبخند و حرکتی در عضلات صورت هنگام عکاسی قابل قبول نیست.
 • به دلیل قوانین جمهوری اسلامی در صورت داشتن حجاب، تنها باید قسمت بالای پیشانی پوشیده شود. پوشاندن

قسمتی از چانه یا گردی صورت خلاف ویژگی‌ها و قوانین عکس ویزا بوده و امکان ریجکت آن وجود دارد.


برخی سوالات احتمالی در رابطه با ویزای ایتالیا

آیا با داشتن ویزای شینگن کشور ایتالیا امکان سفر به سایر کشورهای شینگن وجود دارد؟

بله، درصورتی که ویزای شینگن کشور ایتالیا را دریافت نمایید میتوانید به سایر کشور های شینگن سفر کنید

آیا در حال حاضر و با شرایط کنونی امکان درخواست ویزای ایتالیا وجود دارد؟

با توجه به همه گیری درحال حاضر امکان درخواست ویزای توریستی فقط با دعوتنامه و همچنین ویزاهای دانشجویی وجود دارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر