ویزای دانمارک | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای دانمارک | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

در مورد انواع ویزای دانمارک و مدارک مورد نیاز برای هر کدامشان چه میدانید؟ روند درخواست ویزای دانمارک به چه صورت است؟علل ریجکت ویزای دانمارک؟
محل درخواست: وی اف اس تهران
نوع ویزا: شینگن
وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر نمیباشد

کشور دانمارک به عنوان یکی از شاد ترین و زیباترین کشورها در شمال اروپا بوده و هر ساله علاقمندان بیشماری از سرتاسر جهان اقدام به اخذ ویزای این کشور می کنند. امروزه متقاضیان دریافت ویزای دانمارک با مقاصد مختلفی مانند کسب و کار، گردشگری، تحصیل، اقامت دائم و … خواهان مهاجرت به دانمارک می باشند.

در این رابطه، آیا میدانید اخذ انواع مختلف ویزای دانمارک از چه شرایط و قوانینی پیروی می کند؟

ما در این مطلب قصد داریم تا به طور مفصل در این باره صحبت کرده و همچنین به سوالات رایجی که در مورد ویزای شینگن دانمارک وجود دارد، پاسخ دهیم.

ویزای دانمارک

از آنجایی که کشور دانمارک در بین 26 کشور عضو اتحاد شینگن می باشد، فرد متقاضی باید با توجه به هدفش از مهاجرت، نوع خاصی از ویزای شینگن را درخواست دهد. البته شهروندان کشور های حوزه شنگن و دیگر افرادی که اقامت دائم یکی از این کشور ها را دارا می باشد، برای ورود به دانمارک نیازی به دریافت ویزا نخواهد داشت. 

اگر قصد سفر به این کشور را دارید، در ابتدا باید مشخص شود که جزء کدام دسته از متقاضیان هستید:

 1. متقاضیان ویزای کوتاه مدت( حداکثر 90 روزه ) که عمدتا با هدف ملاقات با خانواده و دوستان، گردشگری، شرکت در کنفرانس و.. قصد سفر به دانمارک را دارند.
 2. ویزای بلند مدت با اهدافی چون کار و سرمایه گذاری، ازدواج و تحصیل.

پس از اینکه معلوم شود جزء کدام دسته از افراد متقاضی می باشید، می توانید اقدامات بعدی را با توجه به ویزای انتخابی انجام دهید.

ویزای دانمارک

 روند درخواست ویزای دانمارک

وقت سفارت دانمارک مانند بسیاری از کشورهای منطقه شنگن در مرکز VFS تعیین می گردد. به عبارت دیگر شما برای ارائه مدارک و انگشت نگاری نیازی به مراجعه به سفارت نداشته و می بایست به شرکت وی اف اس در تهران مراجعه نمایید.

برای درخواست ویزای دانمارک لازم است تا مراحل زیر به طور دقیق و کامل طی شوند:

1. تعیین وقت ملاقات وی اف اس گلوبال (VFS Global)

یکی از مراحل اخذ ویزای دانمارک، وقت سفارت دانمارک از VFS است. کارگزاری VFS Global امروزه شرکتی شناخته شده در حوزه مدیریت و اجرای وظایف اداری مربوط به ویزا می باشد که از سال 2001 شروع به کار کرده است.

اولین کاری که برای استارت ویزای دانمارک باید انجام دهید، رزرو یک وقت ملاقات با این کارگزاری می باشد.

اگر قصد مسافرت به صورت خانوادگی را دارید، لازم است برای هر یک از اعضای خانواده یک وقت ملاقات جداگانه رزرو شود. مثلا یک خانواده 4 نفره باید 4 وقت ملاقات رزرو کند.

2. حضور در مرکز VFS Global

پس از دریافت وقت سفارت، لازم است در تاریخ و زمان تعیین شده به کارگزاری وی اف اس گلوبال که در تهران می باشد مراجعه نمایید. در زمان مراجعه حتما مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانمارک را به همراه داشته باشید. این مورد را هم در نظر داشته باشید که حضور افراد متقاضی در محل کارگزاری الزامی بوده در صورتی که در زمان مقرر امکان حضور در محل مذکور را ندارید، باید مجددا برای رزرو وقت ملاقات اقدام نمایید.

توصیه هایی در مورد وقت سفارت دانمارک

در هنگام ورود به این مرکز خدمات ویزا، لازم است به دلیل مسائل امنیتی، مواردی را که در ادامه ذکر می کنیم به طور کامل رعایت کنید.

 • عدم همراه داشتن کلیه وسایل الکترونیکی قابل حمل و وابسته به باطری نظیر گوشی، دوربین، کاست صوتی و تصویری، فلاپی، دستگاه mp3، لپ تاپ و سایر دستگاه های پرتابل مشابه
 • عدم به همراه داشتن وسایل آتش زا یا تیز
 • ورود بسته یا پاکت های مهر و موم شده مجاز نمی باشد
 • همراه داشتن انواع سلاح و ابزار های مشابه و یا مواد منفجره غیر مجاز است
 • از ورود انواع کیف نظیر ساک مسافرتی، سامسونت، کوله، کیف های چرمی و… خودداری نموده و فقط اسناد و مدارک مربوطه را درون کیسه ای پلاستیکی با خود به همراه داشته باشید

رعایت نکات گفته شده به شما کمک می کند تا وقت سفارت دانمارک را با کمترین مشکل پشت سر گذرانده و درخواست ویزای شما تمامی مراحل خود را طی کند. دلیل الزامی بودن حضور در کارگزاری این است که متقاضی برای یک بار هم که شده توسط افسر سفارت دیده شده و مورد ارزیابی و قضاوت وی قرار گیرد. پس بهتر است در هنگام مصاحبه تمام سعی خود را بکار گیرید تا رضایت خاطر افسر سفارت را جلب کنید، چرا که در غیر این صورت ممکن است درخواست ویزای شما به سرانجام نرسد.

توصیه هایی در مورد وقت سفارت دانمارک

فرد متقاضی پس از حضور در دفتر وی اف اس به همراه مدارک و مستندات لازم، تکمیل فرم های درخواست ویزا و تحویل مدارک، باید مرحله بیومتریک را نیز انجام دهد.

3. انجام اقدامات بیومتریک

زمانی که متقاضیان به کارگزاری وی اف اس گلوبال مراجعه می کنند، لازم است یکسری اقدامات مرتبط با بیومتریک از قبیل اسکن عکس و انگشت نگاری را انجام دهید. از آنجایی که لازم است ده انگشت دست توسط اسکنر انگشت ثبت شود، لذا در صورتی که نوک انگشتان شما صدمه دیده و یا بریده شده است، توصیه می کنیم قبل از رزرو ملاقات صبر کنید تا جراحت تان برطرف شود.

اطلاعات بیومتریک شما طی پروسه ای سریع، هوشمندانه و بی دردسر در کارگزاری گلوبال جمع آوری خواهد شد. هزینه بیومتریک به صورت وجه نقد یورویی دریافت می شود. انجام بیومتریک برای دو دسته از افراد الزامی می باشد:

 • متقاضیان بالای 12 سال ویزای کوتاه مدت
 • متقاضیان بالای 6 سال ویزای بلند مدت

متقاضیان زیر 12 سال، افراد معلول و ناتوان در ارائه اسکن اثر انگشت، با گواهی و تایید پزشک، ارائه تنها عکس بیومتریک برایشان کفایت می کند.

در رابطه با شرکت وی اف اس گلوبال باید بدانید که این مرکز بین المللی تنها مجاز به ارائه بخشی از خدمات اداری ویزا ( از قبیل جمع‌آوری درخواست‌های ویزا، انجام انگشت‌نگاری و اطلاعات بیومتریک و تحویل پاسپورت به متقاضیان) می باشد و در مورد مسائل دیگری همچون موافقت یا ریجکت درخواست ویزا و تسریع مدت زمان رسیدگی به هر پرونده، هیچ گونه دخالتی نداشته و این امور در حیطه وظایف سفارتخانه ها خواهد بود.

انجام اقدامات بیومتریک

4. پیگیری درخواست ویزای دانمارک

حداقل 15 روز طول می کشد تا درخواست ویزای شما ارزیابی شود. پس از ارائه درخواست ویزای دانمارک می توانید جهت پیگیری روند رسیدگی به صفحه پیگیری درخواست ویزا در وب سایت VFS Global مراجعه نمایید. توصیه ما به شما متقاضیان عزیز این است که با اختصاص بازه ی زمانی مناسب بین وقت سفارت، زمان سفر برای پروسه بررسی و دریافت نتیجه درخواست ویزا، قادر خواهید بود تا از بروز تاخیر در زمان دریافت پاسپورت از کارگزاری تا حد زیادی جلوگیری به عمل آورید. در این رابطه مناسب ترین زمان برای درخواست ویزا در مراکز VAC حداکثر سه ماه قبل از سفر می باشد. 

مدارک مورد نیاز ویزای دانمارک

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک شامل موارد زیر است:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در دانمارک (دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • دعوتنامه شخص دعوت کننده (به صورت الکترونیکی و کد تاییدیه اخذ شده از کشور دانمارک) با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای دانمارک خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن دانمارک توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای دانمارک )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق
Safari Digar 5 2 ویزای دانمارک | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

اگر قصد دریافت ویزا های بلند مدت را دارید، توجه داشته باشید که همراه مدارک هویتی نظیر پاسپورت و شناسنامه، باید مدارک دیگری را هم ارائه کنید؛ به عنوان مثال ارائه مدارک تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی دانمارک الزامی است.

هزینه ویزای دانمارک

اگر قصد درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن را دارید، باید بدانید که هزینه این نوع ویزا به ازای هر فرد بالای 12 سال 80 یورو بوده و برای کودکان بین 6-12 سال نیز باید مبلغ 40 یورو پرداخته شود. علاوه بر این مبلغ، شما باید هزینه خدمات مربوط به کارگزاری و سفارت را هم پرداخت کنید.

هزینه های دریافت شده برای رسیدگی به درخواست ویزا و خدمات ارائه شده می باشد و حتی در صورت رد شدن درخواست نیز این هزینه ها بازپس داده نخواهند شد. 

لطفاً توجه داشته باشید: از 15 آوریل 2021 ، هزینه خدمات VFS برای هر پرونده از 31 به 40 یورو افزایش می یابد. تحویل پاسپورت از طریق ارسال پستی اجباری است و در هزینه های خدمات VFS برای داخل تهران لحاظ می شود. برای ارسال خارج از تهران مبلغ 5.50 یورو اضافه دریافت می شود.

همچنین هزینه های دیگری مانند هزینه آژانس خدمات رسانی نیز وجود دارد که بسته به نوع آژانس متغیر خواهد بود.در صورتی که شما هم می خواهید نسبت به اخذ ویزای هلند اقدام کنید و هزینه دقیق را نمی دانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت نمایید.

انواع ویزای شینگن دانمارک

همانطور که گفتیم یکی از الزامات مهاجرت به دانمارک، دریافت ویزای شینگن است. بدین منظور متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن اهداف خود، نسبت به دریافت ویزای دانمارک و شینگن اقدام نموده و آن را در قالب یکی از این دو نوع ویزایی که در ادامه نام می بریم، دریافت کنند.

 • ویزای دانمارک نوع C

ویزای نوع C یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت شمرده می شود که با اخذ آن فرد می تواند مدت زمان مشخصی را در کشور دانمارک و یا دیگر کشور های عضو شینگن بگذراند.

معمولا در مرتبه اول این ویزا را به صورت یکبار ورود دریافت خواهید کرد؛ بدین معنی که تنها یکبار اجازه ورود به منطقه ی شنگن را داشته و هنگامی که از این منطقه خارج می شوید، دیگر مجاز به بازگشت به منطقه شنگن نیستید. فرقی ندارد که شما تمام روزهایی که مجاز به ماندن در آن کشور هستید را گذرانده اید یا خیر؛ شما دیگر اجازه ی ورود دوباره به خاک کشور های عضو شینگن را نخواهید داشت.

تایپ C ویزای شینگن ویزای کوتاه مدت و یا شورت استی نیز نامیده میشود. جالب است بدانید این ویزا نیز از نطر ورود دارای انواع خاص خود است که عبارتند از:

 • ویزای یکبار ورود
 • ویزای دوبار ورود
 • ویزای چندبار ورود
 • ویزای دانمارک نوع D

اگر با اهدافی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج، اقدام به درخواست ویزای دانمارک می کنید، ویزای شما جزء ویزاهای نوع D یا بلند مدت به حساب می آید.

هر یک از متقاضیان با در نظر داشتن هدف خاصی اقدام به مهاجرت می کنند. با توجه به این موضوع باید بگوییم که به طور کلی انواع ویزای دانمارک به شکل زیر دسته بندی می شوند:

 • ویزای تفریحی/توریستی
 • ویزای طبابت
 • ویزای فرهنگی، ورزشی، هنری و مذهبی
 • ویزای دیپلماتیک/سیاسی
 • ویزای تجاری
 • ویزای انتقالی از طریق فرودگاه دانمارک
 • ویزای تحصیلی، آموزشی، تحقیقاتی، کارآموزی
 • ویزای کودکان زیر سن قانونی
 • ویزای اعضای خانوادگی
 • ویزای کاری
 • ویزای درمانی

باید بدانید که هر یک از ویزا های ذکر شده مدت زمان، شرایط و قوانین خاص خود را دارد؛ پس با توجه به این موضوع باید ویزای دانمارک را درخواست بدهید.

انواع ویزای نوع C

در این بخش قصد داریم به معرفی چند مورد از پرمتقاضی ترین ویزاهای تایپ C بپردازیم و هر کدام را به طور جداگانه برایتان شرح دهیم. این نوع ویزاها شامل موارد زیر می باشند.

 • ویزای توریستی دانمارک

اگر کلمه “جاذبه های توریستی کشور دانمارک” را در اینترنت سرچ کنید مسلما متوجه این موضوع خواهید شد که دانمارک چه دیدنی های جذاب و زیبایی را در خود پنهان کرده است. زیبایی های باشکوه این کشور سالانه هزاران توریست خارجی را از سراسر جهان جذب نموده و محو تماشای طبیعت بی نظیر و تاریخچه کهن خود می کند. همین امر رونق روز افزون صنعت گردشگری برای دانمارک به دنبال داشته، به طوری که این کشور را در رتبه هفتم جهان قرار داده است. پس اگر دوست دارید یک سفر تفریحی شاد و به یاد ماندنی را تجربه کنید، می توانید برای دریافت ویزای شینگن نوع C توریستی اقدام کنید.

از آنجایی که این نوع ویزا جزء ویزاهای کوتاه مدت به شمار می آید و حداکثر تا سه ماه اعتبار دارد، شما از فرصت کافی جهت بازدید از جاذبه های گردشگری دانمارک برخوردار خواهید بود. 

تنها شرطی که برای دریافت ویزای توریستی باید رعایت شود، این است که دانمارک اولین منطقه ورود شما به اروپا باشد.

 • ویزای دیدار خویشاوندان دانمارک

اگر دوستان و یا اعضای خانواده تان در منطقه شنگن ساکن هستند و شما دوست دارید به آن ها سر زده و دیداری تازه کنید، این نوع ویزا به دردتان خواهد خورد. البته برخی شرایط خاص، برای این ویزا مطرح می باشد که متقاضی باید برای موفقیت برنامه مانند دعوت نامه، آن ها را عملی کند. 

 • ویزای تجاری دانمارک

همانطور که میدانید راه اندازی کسب و کار و به طور کلی اهداف تجاری، یکی از دلایل عمده مهاجرت افراد به کشور های مهاجر پذیر می باشد. در صورتی که متقاضی همراه درخواست ویزای تجاری، دعوت نامه ای را هم ارائه کند، درج آدرس محل اقامت دعوت کننده در این دعوت نامه الزامی می باشد.

علاوه بر اسناد اولیه مورد نیاز برای درخواست ویزا، باید اسناد و اطلاعاتی را در رابطه با فعالیت مدنظرتان و همینطور اطلاعات مربوط به ارتباط تجاری مابین نهاد های مربوطه در کشور مقیم و کشور مقصد را ارائه نمایید.

این مدارک عبارتند از:

 1. کپی مجوز کسب معتبر شرکت در کشور محل اقامت
 2. دعوت نامه از شرکت یا نهاد در کشور مقصد با آدرس کامل آن ها و همینطور ارائه ماهیت و طول سفر
 3. اطلاعات مربوط به برنامه، نمایشگاه تجاری یا کنگره ای که قصد دارید در کشور مقصد به آن ملحق شوید؛ همچون اطلاعات دقیق در مورد میزبان یا برگزار کننده رویداد به همراه آدرس کامل آن ها، طول برنامه و توجیه حضور شرکت شما
 4. در صورت بازدید از نمایشگاه: اطلاعات مربوط به نمایشگاه تجاری که در آن شرکت خواهید کرد به صورت بلیط، نامه تاییدیه و یا فاکتوری که نشان دهنده وضعیت معتبری به عنوان غرفه دار نمایشگاه تجاری باشد
 5. مواردی که بیانگر وضعیت روابط تجاری بین کشور محل اقامت شما و کشوری است که قصد انجام تجارت در آن را دارید
 • ویزای درمانی دانمارک

در مواقعی که افراد قصد دریافت خدمات درمانی در کشور دانمارک را دارند، ویزای پزشکی و درمانی، به عنوان یک ویزای کوتاه مدت به آنان این امکان را می دهد تا طی حداکثر ۹۰ روز برای انجام معالجات پزشکی در کشور مقصد اقامت داشته باشند. ویزای پزشکی که امروزه به اسم ویزای درمانی نیز شناخته می شود، یکی دیگر از انواع ویزاهای شنگن نوع C به شمار می آید.

علاوه بر مدارکی که شما باید به کارگزاری تهران ارائه دهید، ارائه مدارک پزشکی که در ادامه ذکر می کنیم نیز جزء الزامات دریافت ویزای پزشکی می باشد.

 •  گواهی و گزارش پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری، ذکر عمل های جراحی انجام شده، دارو های مصرفی و میزان مصرفی دارو ها و مدت زمان بیماری ها
 • آزمایشات مربوط به بیمار و تشخیص بیماری (سونوگرافی، رادیوگرافی، CT scan، MRI، بیوپسی و …) و متناسب با وضعیت فعلی بیمار (ترجیحا آزمایشات جدید باشند)

دیگر مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی:

 • نسخه امضاء شده فرم تقاضای ویزای پزشکی و اعزام بیمار 
 • دعوت نامه رسمی از بیمارستان و یا پزشک معالج که در آن مواردی از قبیل تاریخ شروع معالجه، مدت زمان لازم برای معالجه و برآورد هزینه های درمانی به طور کامل و دقیق درج شده باشد. برای اخذ ویزای پزشکی، ضرورت انجام معالجه در کشور مقصد حتما باید ذکر شود. در صورت لزوم، این امر توسط پزشک معتمد سفارت بررسی خواهد شد
 • مدارک دال بر تامین هزینه های پرداخت معالجه و درمان در کشور مقصد؛ مانند مدارک واریز به حساب پزشک معالج و یا بیمارستان

دعوت نامه دانمارک

دعوت نامه به نامه ای که بستگان فرد یا شرکتی به منظور همکاری یا دانشگاه به منظور تحصیل و… در کشور میزبان برای فردی در کشور میهمان می فرستند گفته می‌ شود.  در صورت نداشتن دعوت نامه دانمارک کار شما برای اخذ ویزا بسیار دشوارتر خواهد شد. با داشتن دعوت نامه دانمارک روند گرفتن ویزا آسان‌ تر خواهد شد ولی این به معنای صدور حتمی ویزا نیست.

انواع دعوت نامه ها شامل توریستی، کاری، تجاری، نمایشگاهی، تحصیلی، خانوادگی و دعوت نامه پزشکی می باشد که برای متقاضی ویزا (میهمان) از کشور دانمارک توسط شخص یا ارگانی خاص ارسال می‌ شوند. بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا، دعوت نامه دانمارک در اختیار داشته باشید. با در اختیار داشتن دعوت نامه دانمارک مرتبط با هدف سفر روند اخذ ویزا برای شما بسیار آسان تر خواهد شد.

ریجکت ویزای دانمارک | علت ها و چگونگی رفع ریجکتی ویزای دانمارک

برخی مواقع به صلاحدید افسر کنسولی ممکن است درخواست ویزا ریجکت یا رد شود که در این صورت شما باید در مدت زمان تعیین شده توسط سفارت دانمارک، نواقص پرونده تان را رفع نموده و دوباره درخواست ویزای دانمارک را ارائه کنید.

دلایل متعددی وجود دارند که سبب ریجکت شدن درخواست ویزای دانمارک می شوند. عدم دریافت تمامی اطلاعات خواسته شده و یا دریافت اطلاعات جعلی و دروغین از جمله این دلایل می باشند که سبب می شوند افسر کنسولگری نتواند تشخیص دهد که آیا فرد برای اخذ ویزا صلاحیت لازم را دارد یا خیر؟

از سوی دیگر گاهی کاندید های دریافت ویزای دانمارک مستعد فعالیت های غیر قانونی هستند که این مورد نیز سبب رد درخواست ویزا خواهد شد. رایج ترین علل رد درخواست ویزا عبارتند از:

 • سابقه کیفری در گذشته یا حال
 • تاریخچه سفر دروغین و جعل هویت
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر کنسولی در رابطه با هدف از سفر که ممکن است در رابطه با یکی از موارد زیر باشد:
 • عدم مطابقت مدارک شغلی و صلاحیت حرفه ای با شرایط مالی ارائه شده
 • ناتوانی در ارائه اسناد و مدارکی که از هدف سفر و اقامت در منطقه شنگن پشتیبانی می کند

دیگر علل ریجکت درخواست ویزای دانمارک

 • ارائه پاسپورت های آسیب دیده، پاره شده، گم شدن صفحات پاسپورت و یا آسیب به جلد گذرنامه
 • ارائه گذرنامه نا معتبری که تاریخ اعتبار آن کمتر از سه ماه از بازگشت سفر میباشد، کمتر از دو صفحه خالی دارد،
 • عدم امکان اقامت برای هر مقصد و هر شب برای گذراندن در منطقه شینگن
 • عدم امکان ارائه بلیط پرواز به هر مقصدی برای سفر در منطقه شنگن
 • ارائه نامه های غیر معتبری همچون یک نامه رسمی که فاقد متن با آدرس و جزئیات تماس است، یا توسط نویسنده آن مهر و امضاء نشده باشد، نامه ای که ۳ ماه از تاریخ آن گذشته باشد، فقدان مهر و امضاء نویسنده در نامه رسمی و غیره …
 • عدم اثبات کافی برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن و یا عدم بازگشت به وطن که شامل موارد زیر می باشد:
 • عدم ارائه گزارش های مالی بیشتر از یک ماه
 • صورت های مالی ارائه شده بیانگر عدم برخورداری از منابع مالی کافی باشد
 • ارائه مدرک ترجمه شده به زبان انگلیسی که توسط دارالترجمه رسمی و یا مترجمان مجاز ترجمه نشده باشد
 • عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه نامه مسافرتی برای مدت اقامت در منطقه شنگن به دلایلی همچون:
 • عدم ارائه مدارک اقامت به افسر کنسولگری که در صورت عدم توانایی در ارائه مدرک رزرو هتل، عدم ارائه دعوتنامه از طرف میزبان(اثبات حمایت و یا عدم ارائه مدرک از یک تور از پیش پرداخت شده، رخ می دهد.
 • تاریخچه ویزا های قبلی شینگن نیز در رد درخواست ویزای دانمارک تاثیر گذارند؛ به عنوان مثال مواردی از قبیل عدم توجه به محدودیت های ویزای شینگن (به عنوان مثال بیش از زمان مجاز اقامت داشتن در محدوده شنگن، عدم تمایل به دنبال کردن برنامه سفر ارائه شده) و یا فعال نگه داشتن یک ویزا با ویزای شینگن می تواند سبب ریجکت درخواست ویزا شوند.

شرایط ورود به کشور دانمارک بعد از پاندمی کرونا

از روز پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۹، روند پذیرش تقاضاهای مربوط به ویزای ملی و اقامت کشور دانمارک از سر گرفته شده است. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که بخش مربوط به پذیرش درخواست ویزای توریستی شینگن، تا زمانی که قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برقرار باشند، همچنان بسته خواهد ماند.

در صورتی که قبلا گذرنامه خود را به دفتر vfs دانمارک ارائه نموده اید، می توانید با مراجعه به مرکز درخواست ویزا پاسپورت خود را دریافت کنید. این مرکز خدماتی در روزهای فرد و ساعات 8:00 تا 14:00 فعالیت دارد.

ضمنا واکسن های مورد تایید دانمارک برای اخذ ویزای دانمارک توریستی و سفر به این کشور شامل موارد زیر می باشند:

 • فایزر و بیون تک
 • مدرنا
 • آسترازنکا
 • جانسون اند جانسون

تا قبل از 25 آبان اقدام برای ویزای دانمارک محدودیت های گسترده ای را به همراه داشت، به طوری که شما حتی با داشتن ویزای معتبر نیز باید انتظار ریجکت شدن را می داشتید. اما از این تاریخ به بعد، شرط داشتن اهداف شایسته( همچون ملاقات با اعضای خانواده بیمار، درمان پزشکی در دانمارک، والدین کودکان زیر سن قانونی که مقیم دانمارک اند، شرکت در مراسم تشییع جنازه و ..) به همراه انجام تست کرونا قبل از ورود به دانمارک لغو شده و بنابراین در صورتی که کاملا واکسینه شده اید و کارت واکسن را هم دریافت کرده اید، مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای دانمارک

گردش و تمکن بانکی ویزای دانمارک با توجه به اینکه جزء ویزاهای شینگن محسوب می‌شود، دارای اعتبار جهانی است. از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن باید در روز مصاحبه توسط متقاضیان به سفارت دانمارک ارائه شود، گواهی تمکن مالی است. گردش و تمکن بانکی ویزای دانمارک مدرکی است که اثبات می‌کند شما هزینه‌های لازم برای مدت اقامت خود در این کشور را دارید.

صورت حساب بانکی متقاضی بر اساس تراکنش حساب و موجودی روزانه متقاضی صادر می‌شود. این مدرک به زبان انگلیسی است و شامل تاریخ افتتاح حساب، تراکنش مالی سه ماه آخر حساب و همچنین حداقل موجودی مورد نیاز برای دریافت ویزای دانمارک است. کمترین میزان موجودی حساب متقاضیان دریافت ویزای دانمارک باید ۲۰۰ میلیون تومان باشد. البته این گواهی مالی با توجه به کشوری که به آن سفر می‌کنید به یورو یا دلار صادر می‌شود.

اگر فرد متقاضی خودش این مبلغ را در حساب بانکی نداشته باشد باید یک ضمانت نامه ارائه کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی مربوط به سفر و طول مدت اقامت در کشور دانمارک را پرداخت کند؛ یعنی فرد می‌تواند ضامن شما باشد و گردش سه ماه آخر حساب خود را برای تضمین دریافت ویزای دانمارک ارائه نماید.

عکس جهت درخواست ویزای دانمارک چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای دانمارک باید مطابق دستورالعمل‌های مربوط به درخواست ویزای شینگن باشد. چنانچه عکس گرفته شده، فاقد شرایط زیر باشد، درخواست ویزای متقاضی ثبت نمی‌‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که عکسی که برای درخواست ویزای دانمارک انتخاب کرده‌اید مربوط به سه ماه گذشته باشد. به هیچ وجه قبلاً در پاسپورت استفاده نشده باشد. عکس مورد نظر باید رنگی باشد.

پس زمینه عکس ویزای دانمارک باید سفید باشد و جزئیات عکس قابل تشخیص باشند. توجه کنید عکس باید شفاف باشد و صورت متقاضی در مرکز عکس قرار گرفته باشد. کاغذ عکس باید از نوع کاغذ‌های عکاسی معمولی باشد. گردی صورت کامل مشخص باشد. عینک آفتابی یا کلاه استفاده نکنید. در عکس ویزا لبخند نزنید. عکس مربوطه باید به فرم درخواست ویزا الصاق شود. اندازه عکس باید ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر باشد.

اندازه سر باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر باشد. شانه‌ها در عکس باید کاملاً قابل مشاهده باشند. هنگام گرفتن عکس توجه داشته باشید که روی صورت یا پس زمینه سایه ایجاد نشود. هیچ چیزی در پس زمینه عکس وجود نداشته باشد تا تضاد بین عکس و سفیدی صفحه زمینه مشخص باشد.


سوالات رایج پیرامون مبحث انواع ویزای دانمارک

 • مدارک لازم برای ویزای دانمارک چیست؟

در این مطلب به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است. از بین این مدارک به همراه داشتن فرم درخواست، بیمه درمانی، اصل پاسپورت، شناسنامه، پرینت حساب بانکی بسیار مهم و ضروری می باشد.

 • مدت زمان دریافت ویزا چقدر است؟

همانطور که میدانید امروزه انواع مختلفی از ویزای شینگن قابل درخواست بوده و لذا با توجه به نوع ویزا طول پروسه متفاوت خواهد بود.

 • آیا اخذ ویزا بدون ارائه دعوت نامه امکان پذیر است؟

همانطور که میدانید ویزای دانمارک بسته به اهداف سفر ، انواع مختلفی داشته که اخذ هر کدام مدت زمان، شرایط و قوانین متفاوتی دارد. به طور کلی برای درخواست هر یک از انواع ویزای دانمارک، شما لزوما نیاز به دعوتنامه ندارید.

 • هزینه اخذ ویزای دانمارک چقدر است؟

از آنجایی که هر تایپ ویزا قیمت و هزینه مربوط به خود را دارا می باشد، لذا هزینه های ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

 • آیا امکان پناهندگی با ویزای توریستی دانمارک وجود دارد؟

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه کنید که ویزای توریستی قانونا قابل تبدیل و تغییر نمی باشد، اما در موارد بسیار خاص این امر امکان پذیر خواهد بود. البته لازم است این مورد را هم بگوییم که آژانس سفری دیگر در زمینه پناهندگی هیچ گونه خدمات مشاوره ای و اجرایی ندارد.

 • آیا می توان بدون ارائه ویزا به دانمارک سفر کرد؟

شهروندان خارجی که قصد سفر به دانمارک را دارند، باید دارای ویزای معتبر باشند، مگر اینکه تبعه کشورهایی باشند که برای اقامت در شنگن نیاز به ویزا ندارند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

1 نظر

محمد نوروزی 21 مرداد 1402 پاسخ

عااااالیه.. متشکرم از مطالب و راهنمایی خوبتون.

آژانس مسافرتی سفری دیگر

فرناز حضوری امیرحسین رحیمی امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!