درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم

1 آذر 1400

کشور دانمارک یکی از کشورهای بسیار خوب برای زندگی می باشد. مردم کشور دانمارک بسیار شاد هستند و این به دلیل سطح زندگی بسیار خوب در این کشور می باشد.

کشور دانمارک یکی از کشورهای بسیار خوب اروپایی است که گزینه بسیار مناسبی برای زندگی می باشد. از لحاظ اقتصادی، مردم این کشور در رفاه کامل هستند و به همین دلیل وضعیت سطح زندگی مردم در دانمارک عالی است و از همه امکانات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و … برخوردار هستند. مردم این کشور، مردمانی بسیار مهربان و شاد هستند و همه مردم دنیا از مصاحبت با آنها لذت خواهند برد.با سفری دیگر همراه بمانید.

اطلاعاتی درباره کشور دانمارک

کشور دانمارک یک کشور با حکومت پادشاهی و بسیار زیبا در قسمت شمال اروپا است. جمعیت این کشور حدود 5 میلیون نفر است و یکی از کوچک ترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی محسوب می شود. واحد پول این کشور، کرون دانمارک است. قسمت بسیار بزرگی از کشور دانمارک را زمین های کشاورزی تشکیل داده و بسیاری از بخش های این کشور، در کنار سواحل واقع شده است. در واقع کشور دانمارک از چندین قاره و شبه قاره تشکیل شده است.

پایتخت این کشور، شهر کپنهاگ است که یکی از شهرهای بسیار بزرگ و زیبای این کشور محسوب می شود. دانمارک از قدیمی ترین و تاریخی ترین کشورهای سلطنتی در کل دنیا می باشد و پیشینه آن به زمان وایکینگ ها باز می گردد. مردم کشور دانمارک، از لحاظ اقتصادی در رفاه کامل هستند و مردم این کشور از لحاظ درآمدی، کمترین فاصله طبقاتی در دنیا را دارند و به همین دلیل مردم دانمارک، شادترین و راضی ترین مردمان دنیا هستند.

در واقع فساد اداری در این کشور بسیار کم است و به همین دلیل وضعیت این کشور از هر لحاظ عالی می باشد. زبان رسمی مردم دانمارک، دانمارکی است اما در برخی از قسمت های دانمارک زبان آلمانی نیز وجود دارد. در پرچم کشور دانمارک، صلیبی سپید وجود دارد که از سال 1821 تاکنون، این نماد در پرچم دانمارک استفاده می شود و پرچم این کشور، یکی از قدیمی ترین پرچم های دنیا محسوب می شود.

اقتصاد کشور دانمارک

اقتصاد کشور دانمارک، متنوع و توسعه یافته است و صادرات و کشاورزی، مهمترین نقش را در اقتصاد این کشور دارند. کشتی و نفتکش، انواع فرآورده های گوشتی و لبنی، اسباب بازی، دراو، پوست روباه و سمور، توربین های بادی و تجهیزات پزشکی از مهمترین صادرات این کشور محسوب می شوند. دانمارک جزء یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که از واحد یورو استفاده نمی کند و در سال های اخیر با کمی رکود اقتصادی مواجه شده است که امری بی سابقه در این کشور بوده است.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

سیاست در کشور دانمارک

سیاست کشور دانمارک، بر مبنای حکومت پادشاهی با نظام دموکراسی نیابتی و نظام پارلمانی می باشد. در این کشور پادشاه یا ملکه، همه کاره و رئیس حکومت است. هئیت دولت که در راس آن نخست وزیر قرار گرفته است، قدرت اجرایی در این کشور است و قانون گذاری توسط پارلمان ملی این کشور انجام می شود. در کنار همه اینها، چندین حزب موافق و مخالف نیز در دانمارک وجود دارد. برای مشخص نمودن وظایف اجرایی نهادهای این کشور، پایه های سیاسی و شیوه اجرایی و قدرت هر یک از نهادهای دولتی، حقوق شهروندان، آزادی بیان و …، قانون اساسی این کشور، تعیین کننده موارد ذکر شده می باشد.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

وضعیت آب و هوای کشور دانمارک

کشور دانمارک، کشوری کم ارتفاع است و روی جلگه ای سرسبز واقع شده است. از سوی دیگر رودهای بسیاری در این کشور جریان دارند که بسیار پر آب هستند و به همین دلیل آب و هوای این کشور، معتدل و پرباران و مرطوب می باشد و تابستان هایی معتدل دارد. قسمت های مختلف این کشور، دارای اقلیم های آب و هوایی متفاوتی است و به همین دلیل ۀب و هوای دانمارک در قسمت های مختلف آن، بسیار متفاوت است. بادهای شمالی، قسمت شمال دانمارک را تحت تاثیر قرار داده، قسمت شرقی دانمارک را اقلیم بری و توده هوایی موجود بر روی اقیانوس اطلس، قسمت غرب این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

در فصل زمستان آب و هوای این کشو سرد است و دمای هوا بین 2 تا منفی 9 درجه، متغیر است. همچنین به دلیل آب و هوای معتدل این کشور، در دانمارک بارش ها بیشتر به شکل باران است و برف کمتر دیده می شود.

در فصل تابستان، گرمترین فصول سال در دانمارک، ماه های جولای و آگوست است و گرمترین شب های سال را نیز در این دو فصل، مشاهده می کنید.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره مردم کشور دانمارک

همانگونه که گفته شد، وضعیت اقتصادی و درآمدی در این کشور بسیار عالی است و دانمارک یکی از مرفه ترین و گرانترین کشورهای دنیا است. از سوی دیگر، مالیات در این کشور بالاست و این مالیات، صرف همین مردم می شود. حقوق زن و مرد در این کشور مساوی است و به همین دلیل مردم این کشور بسیار راضی و شاد هستند. مردم دانمارک، با اخلاق خوب، شاد بودن، برابری اجتماعی و دوچرخه سواری در دنیا شناخته می شوند. بنابراین امید به زندگی در ای کشور بسیار بالاست و برای مردان 75 سال و برای زنان 80 سال می باشد.

اعتماد میان مردم دانمارک بسیار بالاست و حتی آنان به غریبه ها نیز بسیار اعتماد دارند. ریشه مردم دانمارک، اسکاندیناوی است و اکثر آن ها با مردمان نروژ و سوئد، آشنا و فامیل هستند. مردم این کشور پس از کشور نروژ یکی از خوشبخت ترین مردمان دنیا هستند. مردم دانمارک ممکن است در نگاه اول بسیار خشک بنظر برسند، اما در واقع آنها محافظه کار هستند و ترجیح می دهند تا کسی را نشناخته اند، در برخورد با  او احتیاط کنند و خیلی صمیمی نشوند. خانواده در این کشور بسیار اهمیت دارد و زنان در کنار کار، به خانه و خانواده خود اهمیت بسیاری می دهند.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

دین مردم کشور دانمارک

مردم کشور دانمارک در قسمت های مختلف این کشور، دین های مختلفی دارند. اما دین حدود 80 درصد از مردم این کشور، مسیحی لوتری هستند. از سوی دیگر حدود 150 فرقه مذهبی مختلف در این کشور وجود دارد و همه به دین هم احترام می گذارند. حدود 3 درصد از مردم دانمارک، دارای دین مسیحیت کاتولیک و پروتستان بوده و حدود 2 درصد از آنها را مسلمانان تشکیل می دهند. بنابراین دین در این کشور آزاد است و همه افراد از هر فرقه مذهبی می توانند دین خود را در این کشور تبلیغ کنند.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

آداب و رسوم مردم دانمارک

 • مردم دانمارک بسیار سخت کوش هستند و به یکدیگر بسیار اهمیت داده و احترام می گذارند.
 • مردم دانمارک، حفظ حریم شخصی را بسیار مهم می دانند و هیچ وقت سر زده به خانه کسی نمی روند.
 • در زندگی دانمارکی ها، آنها هیچگاه پیش از خانم خانه سر میز نمی نشینند و موقع صرف غذا، دستهایشان را روی میز قرار می دهند.
 • برای رعایت ادب، باید همه غذای خود را در برابر یک دانمارکی تمام کرده و کارد و چنگالتان را روی میز قرار دهید.
 • اگر می خواهید برای یک دانمارکی گل ببرید، هیچگاه 13 شاخه گل نبرید زیرا اینکار نحس است.
 • اگر به خانه یک دانمارکی دعوت شدید، حتما برای خانم خانه یک هدیه کوچک تهیه کنید.
 • مردم دانمارک به هنگام دیدن و خداحافظی باهم دست می دهند.
 • مردم دانمارک بسیار فروتن و سخاوتمند هستند.
درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

فستیوال های مهم در دانمارک

 • فستیوال راک یکی از فستیوال های مهم در کشور دانمارک است که افراد بسیاری هر ساله در آن شرکت می کنند. در این فستیوال، گروه های موسیقی محلی و بین المللی بسیاری به اجرای برنامه می پردازند.
 • فستیوال آرهوس یکی از بزرگترین فستیوال های این کشور است که در شهر آرهوس برگزار می شود. انواع گروه های موسیقی، غذاهای خوشمزه، کارگاه های آموزشی و فیلم های مستند، برای شرکت کنندگان در این فستیوال مهیا است تا افراد از این جشن لذت ببرند.
 • شب فرهنگ یکی از رویدادهای فرهنگی برای افراد علاقمند به تاریخ در این کشور است و در مکان های فرهنگی بسیاری بر روی افراد حاضر در این فستیوال باز می شود.
 • عید سال جدید هر ساله در شهر کپنهاگ برگزار می شود. رژه سلطنتی، آتیش بازی و جشن و پایکوبی، گوشه هایی از این مراسم جذاب می باشد.
 • فستیوال غذای آرهوس یکی از فستیوال های جذاب این شهر است که عاشقان غذا هر ساله در این فستیوال شرکت می کنند و بهترین آشپزان، تولیدکنندگان و کشاورزان در آن شرکت می کنند.
 • موسگارد وایکینگ موت یکی از فستیوال های بسیار دیدنی در شهر آرهوس است که در آن نبردهای میان وایکینگ ها شبیه سازی شده و بسیار دیدنی و جذاب است.
 • جشن کریسمس در باغ های تیوولی هر ساله برگزار شده و منظره این باغ بسیار دیدنی و جذاب است. انواع درخت های کریسمس زیبا و جذاب و خانه های چوبی تزئین شده در این جشن، بسیار دیدنی و جالب است.
 • روز سنت جان در دانمارک یکی از روزهای بسیار مهم در این کشور است که در این روز مردم در خانه هایشان جشن گرفته و آتشی در برای دور کردن ارواح خبیث روشن می کنند تا روح ارواح خبیث از شهر دور شود.

درباره شهر کپنهاگ در دانمارک

شهر کپنهاگ یکی از شهرهای مهم و پایتخت کشور دانمارک است. حدود 600 هزار نفر از مردم دانمارک در این شهر زندگی می کنند. این شهر یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای پیاده دنیا است و توانسته است در طی 40 سال به یکی از محدوده های پیاده دنیا تبدیل شود. دانشگاه کپنهاگ، یکی از بهترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانمارک در این شهر قرار گرفته است. کپنهاگ یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا است و جاذبه های دیدنی این شهر بسیار جذاب و دیدنی می باشد.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره شهر آرهوس در دانمارک

شهر آرهوس دومین شهر مهم و تاریخی کشور دانمارک است. قدمت این شهر به قرن 8ام میلادی و سکونت وایکینگ ها در این شهر باز می گردد. معماری این شهر و ساختمان های آن بسیار تاریخی و جذاب است و به همین دلیل این شهر به پایتخت فرهنگی اروپا تبدیل شده است. این شهر نیز مانند شهر کپنهاگ بسیار مهم است و یکی از بهترین دانشگاه های دانمارک یعنی دانشگاه آرهوس در این شهر واقع شده است. همچنین یکی از قدیمی ترین باشگاه های دانمارک، در شهر آرهوس واقع شده است.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

دیگر شهرهای مهم دانمارک

 • شهر آلبورگ یکی از شهرهای صنعتی و دانشگاهی در دانمارک است و در قسمت شمال یوت لند واقع شده است. دانشگاه آلبورگ که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک است نیز در این شهر واقع شده است.
 • شهر ادنسه که نام آن از خدایان اودین گرفته شده است و یکی از زیباترین شهرهای دانمارک است. بزرگترین کارخانجات کشتی سازی و فروشگاه های گل، میوه و سبزیجات در این شهر واقع شده است.
 • شهر ریبه یکی از قدیمی ترین شهرهای دانمارک است که ساختمان های آن مربوط به قرون وسطی می باشد. آثار تاریخی بسیاری از دوره وایکینگ ها در این شهر دیده می شود.
 • شهر اسبیرگ یکی از شهرهای مهم دانمارک است که در زمینه صادرات کشاورزی و صنعت ماهیگیری مردم آن بسیار فعال هستند. ساختمان men at sea که یکی از ساختمان های مهم دنیا است در این شهر واقع شده است.
 • شهر راسکیله یکی از شهرهای قدیمی دانمارک است که در گذشته پادشاهان بسیاری در این کشور زندگی می کرده اند. موزه کشتی وایکینگ ها در این شهر قرار دارد و بسیار دیدنی و جذاب است.
درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

سیستم آموزشی و تحصیلی در دانمارک

در کشور دانمارک، تحصیل برای کودکان 7 تا 16 سال اجباری است و حدود 90 درصد از این کودکان در مدارس دولتی این شهر مشغول به تحصیل هستند و تنها حدود 10 درصد از آنها در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل هستند. تا سال هفتم، دروس برای همه مشترک است، اما از سال هشتم تا دهم، دانش آموزان در درس های ریاضی،زبان آلمانی، انگلیسی، فیزیک و شیمی، به کلاس هایی با سطوح مختلف فرستاده می شوند. پس از اتمام سال نهم، دانش آموزان می توانند مدرسه را ترک کنند و یا به سال دهم راه بیابند. سال دهم به منظور آمادگی دانش آموزان برای ادامه تحصیل عالیه و یا آموزش های لازم برای زندگی در خارج از مدرسه، در نظر گرفته شده است.

درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

سیستم بهداشت و درمان در دانمارک

در کشور دانمارک، بیشتر معاینات پزشکی و درمانی رایگان است. همچنین هزینه اقامت در بیمارستان ها و کمک های پزشکی در این کشور رایگان است زیرا  از طریق مالیات دولت، اداره می شوند. اما برخی از هزینه های پزشکی در دانمارک بر عهده خود شخص است. هزینه های دندانپزشکی برای اشخاص زیر 18 سال در کشور دانمارک رایگان است و برای افراد بالای 18 سال توسط خود شخص باید پرداخت شود. از سوی دیگر، درصدی از هزینه های دارو توسط یارانه پرداخت شده و بخشی از آن باید توسط خود شخص پرداخت شود. در دیگر موارد همچون هزینه های روانشناسی، بخشی از هزینه ها توسط خود شخص پرداخت شده و بخشی از آن توسط دولت پرداخت می شود. در مجموع افرادی که ساکن کشور دانمارک هستند، باید کارت درمانی دریافت کنند تا با آن بتوانند از سیستم درمانی این کشور استفاده کنند.

سوغاتی های دانمارک

 • چینی های سفید و آبی شهر کپنهاگ یکی از معروف ترین سوغاتی های این شهر است.
 • جواهراتی که وایکینگ ها در آن زمان از آن استفاده می کرده اند، یکی از سوغاتی های بسیار مهم در این کشور است. این جواهرات زیبا در اکثر جواهر فروشی های کشور دانمارک وجود دارد و فروخته می شود.
 • شال یکی از اکسسوری های مهم در دانمارک است که می توانید یکی از طرح های زیبای آن را خریداری کنید.
 • الف دانمارکی یکی از عروسک های زیبای دانمارکی است که در کریسمس استفاده می شود و می توان به عنوان سوغاتی آن را خریداری کرد.
 • شیرینی لاکرید یکی از شیرینی های معروف دانمارکی است که در آن شیرین بیان استفاده شده است و بسیار لذیذ می باشد.
 • شکلات ” تامس اسکلیپد” یکی از شکلات های معروف دانمارک است که می توانید برای عزیزانتان در سفر به کشور دانمارک از این شکلات ها خریداری نمایید.
 • کوکی کره ای یکی از شیرینی های بسیار قدیمی و خوشمزه دانمارکی است که یکی از سوغاتی های بسیار خوشمزه این کشور به حساب می آید.
درباره کشور دانمارک بیشتر بدانیم - سفری دیگر

در سفر به دانمارک، لباس مناسب همراه داشته باشید

متاسفانه بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت آب و هوای این کشور به دانمارک سفر می کنند و معمولا لباس مناسبی به همراه ندارند. اگر در فصل تابستان به کشور دانمارک سفر می کنید باید بدانید که همراه با لباس های خنک و تابستانی، باید چند تکه لباس گرم نیز به همراه داشته باشند، زیرا احتمال سرد شدن هوا و بارندگی در برخی از روزهای تابستان در کشور دانمارک وجود دارد. همچنین شما به عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب نیز برای روزهای گرم تابستانی حتما نیاز دارید.

قبل از هر اقدامی در خصوص سفر به کشور دانمارک درمورد شرایط ویزای دانمارک و راهنمای سفر به دانمارک را مطالعه نمایید.

غذاهای معروف دانمارک

دانمارکی ها غذاهای بسیار لذیذ و متفاوتی دارند. در ذیل به برخی از این غذاهای خوشمزه اشاره شده است.

 • اسموربورد یکی از ساندویچ های روباز و خوشمزه دانمارکی است که از نان جودار، ماهی یا میگوی خام، سبزیجات و تخم مرغ پخته شده درست شده است و معمولا برای ناهار سرو می شود.
 • کارتوفلر نوعی مکمل سیب زمینی است که از سیب زمینی له شده همراه با سبزیجات سرو درست می شود. البته کارتوفلر نوعی میان وعده است و به عنوان وعده اصلی در دانمارک محسوب نمی شود.
 • وینبرود یکی از شیرینی های بسیار معروف دانمارکی است که بسیار خوشمزه و لذیذ است.
 • شیرینی دانمارکی، نیازی به معرفی کردن ندارد و همه جهانیان این شیرینی خوشمزه و معروف دانمارکی را می شناسند.
 • توت قرمز با خامه به عنوان یکی از دسرهای خوشمزه دانمارکی شناخته می شود. برای سرو این دسر، ابتدا توت پخته شده و سپس با خامه سرو می شود.
 • ریسالاماند نوعی پودینگ برنج و خوشمزه است که به صورت سرد سرو می شود و گیلاس بر روی آن ریخته می شود. البته در کریسمس، دانمارکی ها یک بادام در آن مخفی می کنند که هر کسی آن را پیدا کند، به او جایزه می دهند.
 • پنیرهای دانمارک خیلی معروف هستند و در کنار اکثر غذاها از آن استفاده می شود.
 • ایبلسکایور نوعی پنکیک کوچک و گرد شده است که با سیب زمینی پوشانده می شود و روی آن شکر می ریزند. این نوع پنکیک با مارمالاد سرو می شود و بسیار خوشمزه است.
 • رابابرگراد یا کمپوت ریواس، نوعی کمپوت تابستانی خوشمزه است که همراه با مارمالاد سرو می شود و گاهی نیز به آن خامه، توت فرنگی و شکر نیز اضافه می شود.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و...

آب‌ و هوای کپنهاگ: پایتخت کشور دانمارک چهارفصل است؛ یعنی می‌توان به وضوح چهارفصل را به صورت مشخص در این...

درباره شهر آرهوس دانمارک: شهر آرهوس به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2017 انتخاب شد. انبوه افرادی که در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر