درباره شهر آرهوس دانمارک | شرایط زندگی - زبان - هزینه - سفری دیگر

درباره شهر آرهوس دانمارک | شرایط زندگی – زبان – هزینه

18 آبان 1401

درباره شهر آرهوس دانمارک، شهر آرهوس به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2017 انتخاب شد. انبوه افرادی که در این سال‌ها از دومین پایتخت بزرگ کشور دانمارک در …

درباره شهر آرهوس دانمارک: شهر آرهوس به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2017 انتخاب شد. انبوه افرادی که در این سال‌ها از دومین پایتخت بزرگ کشور دانمارک در سواحل شرقی یوتلند بازدید کرده، شهری پر از رویدادهای فرهنگی مختلف را تجربه نموده‌اند. انفجاری از جشنواره‌ها، اتفاقات هنرهای تجسمی و نمایشگاه‌ها، معماری، طراحی، موسیقی و صدا بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. مردم آرهوس با شش ارزش سبک زندگی شناخته می‌شوند که این شش ارزش عبارت هستند از: درآمد بالا، اعتماد، حمایت اجتماعی، آزادی، امید به زندگی سالم و سخاوت. به همین جهت به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در جهان رتبه بندی می‌شود.

درباره شهر آرهوس دانمارک | سفری دیگر

دومین‌ ها درباره شهر آرهوس

جالب است که شهر آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک بوده، در عین حال دومین شهر شاد جهان نیز شناخته شده است. آرهوس یک شهر تاریخی بوده که به طرز قابل توجهی شبیه یک محله دنج است. جایی که همه مناظر و جاذبه‌های آن در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند. در عین حال آرهوس دارای چند منطقه متمایز و هیجان انگیز بوده که هر کدام تجربه متفاوتی از شهر را برای شما به ارمغان می‌آورند.

موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر آرهوس

شهر آرهوس در امتداد خلیج آرهوس، در قسمت شرقی جوتلند قرار دارد. این شهر از شرق توسط خط ساحلی با سواحل، از جنوب با جنگل‌ها و از غرب با تپه‌های زیبا، دریاچه‌ها و نهرها احاطه شده است. جمعیت این شهر حدود 950 هزار نفر بوده ک حدود 14 درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر آرهوس | سفری دیگر

زبان مردمان شهر آرهوس

در شهر آرهوس اغلب افراد به زبان دانمارکی صحبت می‌کنند اما برخی از ساکنان به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. در برخی از دانشگاه‌های آرهوس نیز دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

شرایط زندگی در شهر آرهوس

در شهر آرهوس می‌توانید یک تعادل عالی بین کار و زندگی خود داشته باشید. در این شهر امکان این را پیدا می‌کنید تا چیزهای مهم را اولویت بندی کنید. از فرصت‌های شغلی عالی تا اوقات فراغت و تفریح برای خانواده را می‌توانید استفاده کنید. بر اساس مطالعات مختلف بین‌المللی، دانمارکی‌ها از جمله آرهوس نشینان، شادترین و راضی‌ترین مردم روی زمین هستند. این رضایت ظاهری از زندگی اغلب به دلیل فرهنگ، اوقات فراغت و زندگی خانوادگی است.

آرهوس در بسیاری از ابعاد رفاهی نسبت به سایر شهرهای اروپایی در شاخص زندگی بهتر، عملکرد خوبی دارد. آرهوس در مشاغل، آموزش، بهداشت، کیفیت محیط زیست، ارتباطات اجتماعی، مشارکت مدنی و رضایت از زندگی از میانگین بهتری برخوردار است. این ارزیابی‌ها بر اساس داده‌های جهانی، موجود است.

متوسط درآمد در این شهر بالا بوده و موجب می‌شود وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی بالاتر باشد. از طرف دیگر کوتاه‌ترین هفته کاری در شهر آرهوس وجود دارد و ساعات کاری نیز می‌تواند انعطاف‌پذیر باشد.
وضعیت سیستم حمل و نقل، بهداشت عمومی، کار و سبک زندگی از مطلوب‌های زندگی در آرهوس بوده و موجب شده تعادل بین کار و زندگی ایجاد شود.

شرایط زندگی در شهر آرهوس | سفری دیگر

هزینه زندگی در آرهوس

با توجه به اینکه شهر آرهوس دانمارک یکی از محبوب‌ترین شهرهای مهاجر‌پذیر این کشور بوده از گران‌ترین شهرهای جهان در اروپا نیز است. این شهر جزء 15 شهر گران اروپا محسوب می‌شود. با این حال، حقوق‌های بالا در آرهوس باید هزینه‌های بالای زندگی در این شهر را جبران کند. بیشترین هزینه‌ها در این شهر، به هزینه اجاره خانه برمی گردد. هزینه مواد غذایی در این شهر معمولی است اما هزینه آب و برق و همچنین هزینه اینترنت در این شهر مانند دیگر شهرهای دانمارک بالا است.

هزینه زندگی در آرهوس | سفری دیگر

وضعیت دانشجویان در آرهوس

دانشجویانی که در سنین دانشجویی هستند لازم نیست نگران وام‌های دانشجویی باشند. به دانشجویان دانشگاه، ماهانه مقداری کمک هزینه مثلا 900 دلار پرداخت می‌شود؛ البته مشروط بر اینکه در دانشگاه تحصیل کنند و با والدین خود نیز زندگی نکنند. این فرصت برای تمام دانشجویان برابر بوده و به وضعیت مالی خانوادگی آنها مربوط نمی‌شود.

سیستم حمل و نقل عمومی

شهر آرهوس دارای سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد بوده، استفاده از آن ایمن و راحت است. استفاده از اتوبوس، قطار و مترو راحت بوده و دارای اپراتورهای مشترکی به نام Rejsekort هستند. این سیستم مشترک در اصل سیستم بلیط الکترونیکی برای سفر با اتوبوس، قطار و مترو بوده که این سیستم موجب می‌شود کارت سفر مشترک برای راحتی حال مسافران صادر گردد.

دوچرخه محبوب‌ترین وسیله برای رفت و آمد در آرهوس بوده و اغلب ساکنان شهر از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده می‌کنند. اگر قصد اقامت کوتاه مدت در این شهر را دارید، می‌توانید دوچرخه کرایه کرده یا دوچرخه دست دوم بخرید. سوپرمارکت‌های بزرگ، دوچرخه‌های جدید و ارزان قیمت به فروش می‌رسانند. چند وقت یک بار نیز پلیس شهر، حراجی دوچرخه‌های دست دوم می‌گذارد که می‌توانید از این حراجی استفاده کنید. در طول تابستان در مرکز شهر، دوچرخه‌های شهری پارک شده که می‌توانید به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنید.

سیستم حمل و نقل عمومی | سفری دیگر

سیستم بهداشت عمومی

سیستم مراقبت‌های بهداشت عمومی در شهر آرهوس برای همه شهروندان ثبت نام شده، رایگان است. دولت ملی بر برنامه‌های عمومی نظارت دارد و مناطق بیمارستان‌ها را مدیریت و تأمین مالی می‌کنند. دسترسی همگانی به مراقبت‌های بهداشتی در آرهوس با مالیات ملی سلامت امکان‌پذیر شده است که ادعای 8 درصد از درآمد مشمول مالیات را دارد.

وضعیت آب و هوا در شهر آرهوس

با توجه به اینکه همه شهرهای دانمارک از جمله شهر آرهوس به دریا بسیار نزدیک هستند دارای هوای معتدل بوده و تابستان‌های معتدل و مرطوب داشته و زمستان‌های آن نیز گاهی بسیار سرد می‌شوند. آرهوس طبیعت زیبا و سرسبزی داشته و رودخانه‌های جاری در آن نیز بسیار زیبا هستند.

وضعیت آب و هوا در شهر آرهوس | سفری دیگر

سؤالات متداول درباره شهر آرهوس دانمارک

آیا برای مسکن دانشجویی در شهر آرهوس با مشکل مواجه خواهید شد؟

به طور معمول شرکت‌های وابسته به دانشگاه آرهوس، به دانشجویان بین‌المللی، دانشجویان دکتری و محققان برای اجاره خانه و محل زندگی کمک می‌کنند.

آیا مکان‌های سرگرم‌کننده در آرهوس وجود دارند؟

مکان‌های دیدنی و تاریخی زیادی مانند موزه‌ها، خانه‌های تئاتر، جشنواره‌ها و سینماها وجود داشته، همچنین منابع طبیعی دیدنی و تاریخی زیادی نیز وجود دارد.

جمعیت این شهر چقدر است؟

جمعیت این شهر حدود 950 هزار نفر بوده ک حدود 14 درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های آلبورگ آلبورگ که در امتداد زیبای لیمفورد در بخش شمالی کشور دانمارک قرار دارد، به عنوان...

درباره شهراسبیرگ دانمارک: اسبیرگ یک شهر بندری واقع در دانمارک می‌باشد که در ساحل غربی شبیه جزیره بوت لاند در...

اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک از این جهت مورد توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است که سطح رفاه مردم...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر