ویزای بلژیک | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای بلژیک | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور بلژیک نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای بلژیک و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: وی اف اس تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر نمیباشد

بلژیک از کشورهای اروپای غربی و از محبوب ترین کشورهای منطقه شینگن به شمار می آید که متقاضیان ورود به این کشور باید ابتدا ویزای بلژیک را متناسب با هدف سفر از کارگزاری سفارت دریافت کنند. کشور بلژیک از جمعیت متراکمی برخوردار بوده و در قلب یکی از اصلی ترین و مهمترین مناطق صنعتی جهان واقع شده و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد؛ از این رو بسیاری از افراد در سراسر جهان به مسافرت به این کشور توریستی تمایل نشان می دهند.

به طور کلی 2 نوع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت به متقاضیان داده می شود که لیست مدارک در انواع مختلف ویزا با یکدیگر متفاوت بوده و افراد باید با توجه به نوع درخواست، در زمان مقرر با مدارک به کارگزاری سفارت (وی اف اس) مراجعه کنند.

اگر از متقاضیان سفر به کشور اروپایی بلژیک هستید و قصد اخذ ویزای بلژیک را دارید اما از مراحل، مدارک مورد نیاز و قوانین دریافت ویزای شینگن بلژیک آگاهی ندارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی در ارتباط با شرایط اخذ ویزای بلژیک و انواع آن در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی اجمالی کشور بلژیک

کشور بلژیک در غرب اروپا واقع شده است و به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته می شود. پایتخت این کشور، بروکسل می باشد و حدود 60 درصد جمعیت این کشور به زبان هلندی (گویش فنلاندی)، حدود 40 درصد مناطق کشور (علی الخصوص مناطق جنوبی) به فرانسوی و کمتر از 1 درصد مردم (مناطق شرقی) به زبان آلمانی صحبت می کنند.

کشور بلژیک از سمت شمال با کشور هند، از شرق با کشور آلمان، از جنوب با کشور فرانسه، از جنوب شرقی با لوکزامبورگ و از شمال غربی با دریای شمال همسایه می باشد. کشور بلژیک با توجه به اینکه یکی از اعضای پیمان شینگن محسوب می شود؛ از این رو کلیه شهروندان خارجی غیر عضو این پیمان برای ورود و سفر به این کشور اروپایی باید ویزای شینگن بلژیک را از سفارت مربوطه دریافت کند.

متقاضیان اخذ ویزای بلژیک باید ابتدا مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و با تعیین وقت قبلی به کارگزاری سفارت مراجعه کنند تا ویزای متناسب با نوع سفر متقاضی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر شود. بلژیک از کشورهای دیدنی اروپا به شمار می آید که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از مکان های جذاب و معماری شگفت انگیز به آن سفر می کنند؛ از این رو ویزای توریستی بلژیک یکی از پرتقاضاترین ویزاها به حساب می آید.

آشنایی اجمالی کشور بلژیک

ویزای بلژیک؛ سفر به قلب مناطق صنعتی و گردشگری جهان

بلژیک کشوری کوچک با جاذبه های گردشگری و طبیعت فوق العاده زیبا و رویایی است. این کشور با معماری باشکوه و منحصر به فرد به یکی از کشورهای توریستی و زیبا تبدیل شده و قلب مناطق صنعتی جهان شناخته می شود که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به آن سفر می کنند.

با توجه به این موضوع که این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد؛ بنابراین شهروندان خارجی که از اعضای این اتحادیه و پیمان شینگن نیستند، برای سفر به ویزای بلژیک نیاز خواهند داشت. متقاضیان مهاجرت به بلژیک معمولا به دلایلی چون گردشگری، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد فرزند و ازدواج قصد سفر و اخذ ویزای شینگن بلژیک را دارند که برای هر کدام باید مدارک مورد نیاز را با تعیین وقت قبلی به کارگزاری سفارت vfs ارائه دهند.

انواع ویزای بلژیک

ویزای شینگن بلژیک برای ورود شهروندان خارجی کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نیستند، الزامی خواهد بود؛ از این رو متقاضیان سفر و مهاجرت به این کشور اروپایی باید ابتدا هدف از ورود به بلژیک را تعیین کرده و نسبت به اخذ ویزای بلژیک با ارائه مدارک اقدام کنند. به طور کلی ویزای کشور بلژیک به 2 دسته کلی زیر تقسیم می شود:

 • ویزای کوتاه مدت نوع C

ویزای بلژیک نوع C در واقع نوعی ویزای اقامت کوتاه مدت بوده که مدت زمان مجاز بازدید در آن درج شده و افراد باید متناسب به نوع و اهداف سفرشان چون گردشگری یا بازدید از خانواده، درخواست خود را به کارگزاری سفارت مربوطه در کشور مبدا ارائه دهند.

 • ویزای بلند مدت نوع D

این نوع ویزای شینگن برای افرادی که قصد کار، تحصیل، ازدواج و اقامت دائمی در بلژیک را دارند، صادر خواهد شد. ویزای بلند مدت بلژیک با شرط بازگشت فرد پس از اتمام زمان قانونی داده می شود. لازم به ذکر می باشد که دارنده ویزای شینگن در طول دوره اقامت در کشور مقصد، می تواند به سایر کشورهای حوزه شینگن سفر کند. بدون تردید نوع درخواست، مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای بلند مدت شینگن با ویزای کوتاه مدت بسیار متفاوت خواهد بود؛ از این رو افراد در زمان درخواست باید با توجه به اهدافی که دارند، اقدام به تعیین وقت و ارائه مدارک کنند.

انواع ویزای بلژیک نوع C

ویزای کوتاه مدت بلژیک نوع C با توجه به اهداف سفر متقاضی به 3 نوع زیر تقسیم می شود:

 • ویزای شینگن نوع C بلژیک یک مرتبه ورود

متقاضی با این نوع ویزای بلژیک فقط اجازه یک بار ورود به کشور بلژیک را دارد. لازم به ذکر است که اگر ویزای شینگن C یک بار ورود هنوز اعتبار داشته باشد، پس از خروج از کشور دیگر اعتبار نخواهد داشت و باطل می شود.

 • ویزای شینگن نوع C بلژیک دو مرتبه ورود

این نوع ویزای شینگن بلژیک در واقع مجوز دو مرتبه ورود به منطقه را به متقاضی می دهد و مدت اعتبار آن در ویزا درج می شود. همچنین اگر فرد برای بار دوم از منطقه خارج شود و حتی ویزا اعتبار داشته باشد، دیگر مجاز به ورود نخواهد بود و ویزا باطل می شود. 

 • ویزای شینگن نوع C بلژیک مولتیپل

در این نوع ویزای بلژیک، تعداد دفعات ورود به منطقه مشخص نمی شود و محدودیتی در تعداد ورودی های مجاز وجود ندارد اما اعتبار آن به 90 روز در 6 ماه محدود خواهد شد. در این ویزا، روز اول ورود به منطقه به عنوان اولین روز اعتبار محاسبه شده و در صورت اقامت کوتاه مدت و ورود مجدد به منطقه، تعداد کل روزهای اقامت نباید بیش از 90 روز در 6 ماه شود.

ویزای توریستی بلژیک

ویزای توریستی بلژیک در واقع نوعی ویزای کوتاه مدت به شمار می آید که با توجه به جاذبه های گردشگری کشور بلژیک از پرتقاضاترین ویزاهای شینگن محسوب می شود؛ از این رو افرادی که قصد سفر به بلژیک را دارند، باید ابتدا یک ویزای توریستی معتبر را از کارگزاری مربوطه اخذ کنند. برای درخواست ویزای بلژیک باید حداکثر 3 ماه و حداقل 3 هفته قبل از تاریخ عزیمت نسبت به اخذ ویزا اقدام کرد.

در حال حاضر امکان درخواست ویزای آنلاین بلژیک در تهران برای متقاضیان فراهم شده و فرم درخواست وقت ملاقات به صورت رایگان به متقاضیان داده می شود. افراد باید در موعد مقرر در محل کارگزاری سفارت حضور پیدا کنند و مدارک لازم را ارائه دهند و هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. لازم به ذکر می باشد که عدم حضور در وقت مقرر رزرو شده سبب می شود تا فرد تا 3 ماه آینده از دریافت وقت مجدد محروم شود.

ویزای تجاری بلژیک

افرادی که قصد سفر با هدف تجارت را دارند، باید نسبت به اخذ ویزای تجاری اقدام کنند. از مدارک مورد نیاز برای این نوع ویزا، می توان به دعوتنامه معتبر از شرکت، گواهی اشتغال و توانایی مالی، مجوز کسب و کار، گواهی پرداخت حق بیمه اجتماعی و … اشاره کرد که در سایر ویزاها به چنین مدارکی نیاز نخواهد بود.

ویزای دیدار خویشاوندان بلژیک

ویزای دیدار با خانواده و بستگان که با نام ویزای ویزیتور نیز شناخته می شود، نوعی از ویزای کوتاه مدت نوع مولتیپل می باشد که باید شخص متقاضی، دعوتنامه از شخص تبعه کشور مقصد و تمکن مالی خود را در کنار سایر مدارک به سفارت تحویل دهد. حداقل اعتبار این نوع ویزا، 6 ماه بوده و فرد می تواند در زمان اعتبار بدون محدودیت تعداد به کشور مقصد رفت و آمد کند. همچنین این ویزا با اعتبار 1، 2، 5 و 10 هم صادر می شود.

شرایط اخذ ویزای بلژیک

سفارت کشور بلژیک برای صدور ویزای این کشور به متقاضیان یک سری شرایط و قوانین تعیین کرده و افرادی که شرایط لازم را نداشته باشند، نمی توانند ویزای بلژیک را اخذ کنند. شرایط اخذ ویزای کشور بلژیک به شرح زیر می باشد:

 • تمکن مالی: هر متقاضی باید مبلغی بین 70 تا 100 میلیون تومان را به صورت نامه تمکن مالی به یورو با مهر و امضا مدیر شعبه صادرکننده ارائه دهد؛ بنابراین در صورت ارائه تمکن مالی کمتر از این مبلغ، درخواست ویزا از طرف سفارت مربوطه تایید نمی شود. همچنین گردش حساب 3 ماهه اخیر (تعداد تراکنشات 3 ماهه اخیر حساب) متقاضی باید ارائه شود.
 • دعوتنامه: ارائه دعوتنامه از سوی اعضای خانواده، دوست یا آشنا و شرکت، می تواند به اخذ ویزا کمک شایانی کند. لازم به ذکر می باشد که در متن دعوتنامه باید نسبت و روابط متقاضی با دعوت کننده به طور دقیق ذکر شود.
 • تاریخچه سفری: ارائه ویزایی که از اعتبار بالایی برخوردار باشد مانند ویزای چین، ژاپن، سنگاپور و …، می تواند به متقاضی در اخذ ویزای شینگن بلژیک کمک شایانی کند و شانس فرد را به شدت افزایش دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای بلژیک

متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای شینگن بلژیک هستند، باید مدارک مورد نیاز را زیر نظر دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه کنند و آنها را به کارگزاری مربوطه ارائه دهند. این نکته را در نظر بگیرید که ترجمه به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نیازی نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد، لیست مدارک برای انواع ویزا متفاوت خواهد بود اما به طور کلی چک لیست مدارک ویزای کشور بلژیک به شرح زیر می باشد:

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در بلژیک ( دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۳/۵ در ۴/۵ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای بلژیک )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

مدت زمان مورد نیاز جهت گرفتن وقت و بررسی ویزای بلژیک

افرادی که قصد دریافت ویزای شینگن بلژیک را دارند، باید درخواست خود را به کارگزاری سفارت مربوطه ارائه دهند. به طور کلی توصیه می شود که حداکثر 90 روز یا حداقل 3 هفته قبل از تاریخ عزیمت نسبت به اخذ ویزا اقدام کرد. در واقع 21 روز کاری پس از مراجعه به دفتر وی اف اس گلوبال (VFS Global)، پاسخ ویزا برای متقاضی صادر می شود. برای دریافت جواب ویزای کشور بلژیک، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به دفتر VFS مراجعه کند.

هزینه های مربوط به درخواست ویزای شینگن بلژیک

برای دریافت ویزای بلژیک باید هزینه هایی را برای سفارت و کارگزاری و هزینه های کارمزد خدماتی آژانس مسافرتی پرداخت کرد.

به طور کلی هزینه درخواست ویزای بلژیک شامل؛ هزینه جهت گرفتن وقت سفارت بلژیک ، تکمیل فرم درخواست ویزا، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل می باشد که متقاضی باید کلیه هزینه ها را پرداخت کند. برای مثال هزینه درخواست ویزای شینگن نوع C با اهداف توریستی برای بزرگسالان حدود 80 یورو، برای کودکان بین 6 تا 12 سال برابر با 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال کاملا رایگان می باشد.

ریجکت ویزای بلژیک و دلایل آن

گاهی مواقع متقاضیان درخواست ویزای شینگن را به کارگزاری سفارت (وی اف اس) ارائه می دهند اما به دلایلی این درخواست مورد قبول واقع نخواهد شد و اصطلاحا به آن «ریجکت ویزا» گفته می شود. ریجکت معمولا به دلیل نقص مدارک و جعلی بودن آن ها اتفاق می افتد. از دلایل ریجکت ویزای شینگن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مخدوش بودن گذرنامه یا اعتبار کمتر از 3 ماه و نداشتن حداقل 2 صفحه خالی
 • ارائه مدارک جعلی و نامعتبر نظیر دعوتنامه، پرینت حساب بانکی و …
 • سوء سابقه کیفری و جنایی
 • عدم ارائه رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • عدم ارائه نامه تمکن مالی
 • کافی نبودن بیمه مسافرتی
 • وجود نقص در مدارک متقاضی
 • نادرست بودن یا ناقص بودن اطلاعات در فرم درخواست
 • وجود سوابق ریجکت ویزای قبلی
 • دلایل سفر ناموجه و غیرمنطقی    

راهکار رفع ریجکتی ویزای بلژیک

با توجه به این موضوع که جزئیات مختلفی برای آماده سازی مدارک سفر به مناطق حوزه شینگن وجود دارد و آفیسر پرونده در این زمینه سخت گیری خواهد کرد؛ از این رو هر کدام از دلایلی که در بخش قبلی به آنها اشاره شد، می تواند سبب ریجکتی ویزا شود. متقاضیان اخذ ویزای شینگن بلژیک باید قبل از ارائه مدارک به کارگزاری مربوطه از کامل بودن آن ها مطمئن شوند.

حال بسیاری از افرادی که با ریجکتی ویزای بلژیک مواجه شده اند، این سوال را در ذهن دارند که راهکار رفع ریجکتی چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که متقاضی می تواند درخواست تجدیدنظر بفرستد یا درخواست جدیدی را برای سفارت ارسال کند؛ بنابراین اگر متقاضیان با دلایل ریجکتی ویزا توجیه شده اند، باید دلایل مشخص شده توسط سفارت یا کنسولگری را مجددا بررسی کرده و نسبت به اصلاح آن اقدام کنند و برای سفارت بفرستند.

چنانچه متقاضی دلایل کافی برای درخواست تجدید نظر دارد، باید تجدید نظر یا یادآوری را به کشور مقصد سفر ارسال کند تا مجددا بررسی شود. لازم به ذکر می باشد که درخواست تجدید نظر باید ظرف یک ماه از زمان دریافت نامه ریجکتی ارسال شود. همچنین متقاضیان دریافت ویزای شینگن که به هر دلیلی درخواستشان از سوی سفارت رد شده باشد، می توانند با مراجعه به موسسه های فعال مهاجرتی و مسافرتی از خدمات کارشناسان متخصص استفاده کرده و در صورت ریجکتی نسبت به رفع آن در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنند.

کارگزاری سفارت (وی اف اس) بلژیک

افرادی که قصد مهاجرت یا سفر به کشور بلژیک را دارند، باید در اولین مرحله درخواست ویزای کوتاه مدت یا بلند مدت خود را به کارگزاری سفارت یا وی اف اس (VFS) ارائه دهند تا وقت سفارت برای ارائه مدارک لازم تعیین شود. برای مثال کارگزاری سفارت (وی اف اس) بلژیک در کشور ایران، مسئول ارائه ویزای شینگن بلژیک می باشد و متقاضیان باید با تعیین وقت قبلی به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند تا بتوانند ویزای بلژیک را اخذ کنند.

حال وی اف اس گلوبال (VFS Global) یک شرکت فعال در زمینه تنظیم اسناد و مدارک ویزای کشورهای مختلف می باشد که این کمپانی به عنوان نماینده سفارتخانه ها در بیش از 130 کشور دنیا می باشد که متقاضی دریافت ویزا قبل از ارائه درخواست به سفارتخانه کشور مقصد، باید به این شرکت مراجعه کند. تنظیم مدارک و تشخیص هویت فرد توسط وی اف اس گلوبال انجام می شود.

سفارت بلژیک در ایران

متقاضیان ایرانی اخذ ویزای بلژیک، می توانند به سفارت بلژیک در ایران به آدرس تهران، الهیه، خیابان آقا بزرگی، بن بست شیرین مراجعه کنند اما بهتر خواهد بود که از مراجعه حضوری به سفارت خودداری شود؛ زیرا شرایط لازم برای درخواست آنلاین فراهم شده و کلیه خدمات ویزای این کشور را می توان به دفتر کارگزاری VFSGlobal واگذار کرد.    

شرایط ورود به کشور بلژیک بعد از پاندمی کرونا

با فراگیری ویروس کرونا در سراسر جهان، ورود و خروج به کشورها در ابتدا ممنوع و به مرور زمان با محدودیت هایی همراه شد که کشور بلژیک نیز از این قاعده مستثنی نبود. پس از واکسیناسیون و رفع محدودیت های سفر میان کشورهای جهان به اروپا، امکان سفر و اخذ ویزای شینگن برای متقاضیانی که گواهی واکسیناسیون یا گواهی آزمایش کرونا را دارا هستند، امکان پذیر شد. با این حال همچنان سخت گیری هایی برای ورود شهروندان خارجی کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، اعمال می شود. همچنین شرایط ورود به کشور بلژیک بعد از شیوع کرونا با اخذ ویزا و شرایط خاص چون واکسیناسیون یا آزمایش یا قرنطینه برای متقاضیان فراهم شده است.

شرایط ورود به کشور بلژیک بعد از پاندمی کرونا

توضیحات درخصوص گردش و تمکن بانکی ویزای بلژیک

برای اخذ ویزای بلژیک نیاز به داشتن مبلغ تمکن مالی بین 70 تا 100 میلیون تومان در حساب شخصی بود. نامه تایید تمکن مالی متقاضی باید به یورو محاسبه شود و مدیر شعبه صادر‌کننده گواهی آن را مهر و امضا نماید تا اعتبار داشته باشد. ارائه پرینت گردش حساب 3 ماه اخیر منتهی به سفر به بلژیک از دیگر موارد مهم برای دریافت ویزا بلژیک از طریق تمکن مالی است.

در این نوع گردش حساب فقط تعداد تراکنش‌ها سه ماهه آخر مدنظر است و مبالغ ورودی و خروجی به حساب مدنظر نیست. گردش حساب بالا متقاضی می‌تواند نقش زیادی برای دریافت ویزای بلژیک داشته باشد. از آنجایی که افراد فعال در سفارت از مهارت و تجربه کافی در زمینه بررسی تمکن مالی متقاضیان دارند باید دانست که مدارک طبیعی و واقعی ارائه داد.

از شرایط دیگر برای گواهی تمکن مالی می‌توان به فاصله حداقلی بین اخذ گواهی تمکن تا روز انگشت نگاری، ارائه پرینت گردش حساب، مبلغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی نباید به صورت یکجا به حساب واریز گردد، گواهی اثبات تمکن مالی متقاضی باید دارای مهر و امضا و به زبان انگلیسی صادر شود.

عکس جهت درخواست ویزای بلژیک چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای بلژیک باید مطابق دستورالعمل‌های مربوط به درخواست ویزای شینگن باشد. چنانچه عکس گرفته شده، فاقد شرایط زیر باشد، درخواست ویزای متقاضی ثبت نمی‌‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که عکسی که برای درخواست ویزای بلژیک انتخاب کرده‌اید مربوط به سه ماه گذشته باشد. به هیچ وجه قبلاً در پاسپورت استفاده نشده باشد. عکس مورد نظر باید رنگی باشد.

پس زمینه عکس ویزای بلژیک باید سفید باشد و جزئیات عکس قابل تشخیص باشند. توجه کنید عکس باید شفاف باشد و صورت متقاضی در مرکز عکس قرار گرفته باشد. کاغذ عکس باید از نوع کاغذ‌های عکاسی معمولی باشد. گردی صورت کامل مشخص باشد. عینک آفتابی یا کلاه استفاده نکنید. در عکس ویزا لبخند نزنید.

عکس مربوطه باید به فرم درخواست ویزا الصاق شود. اندازه عکس باید ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر باشد. اندازه سر باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر باشد. شانه‌ها در عکس باید کاملاً قابل مشاهده باشند. هنگام گرفتن عکس توجه داشته باشید که روی صورت یا پس زمینه سایه ایجاد نشود. هیچ چیزی در پس زمینه عکس وجود نداشته باشد تا تضاد بین عکس و سفیدی صفحه زمینه مشخص باشد.


پرسش و پاسخ متداول در خصوص ویزای بلژیک

بسیاری از افرادی که قصد سفر یا مهاجرت به کشور اروپایی بلژیک را دارند، سوالات مختلفی در ارتباط با ویزای شینگن بلژیک در ذهنشان وجود دارد که در این بخش قصد داریم تا به برخی از متداول ترین سوالات متقاضیان اخذ ویزای بلژیک پاسخ دهیم:

1- آیا افرادی که نه شاغل و نه محصل هستند، برای اخذ ویزا با مشکل مواجه می شوند؟

افراد بالای 18 سال باید مدارک تحصیلی یا شغلی خود را به همراه تمکن مالی و گردش حساب ارائه دهند؛ در غیر اینصورت درخواست ویزا بدون بررسی رد می شود.

2- آیا نداشتن برنامه سفری به ریجکتی ویزا منجر می شود؟

اگر کلیه مدارک متقاضی بدون نقص و کامل باشد، احتمالا ویزا صادر می شود اما داشتن برنامه سفری در کنار مدارک، شانس صدور ویزا را افزایش می دهد.

3- روش اخذ ویزای بلژیک از طریق کار به چه صورت می باشد؟

با داشتن دعوتنامه کاری معتبر، می توان اقامت کاری این کشور را دریافت کرد.

4- آیا برای درخواست ویزای بلژیک، تعیین وقت سفارت و حضور متقاضی در مرکز الزامی خواهد بود؟

بدون تعیین وقت سفارت و کارگزاری، ادامه پروسه درخواست ویزا ممکن نخواهد بود و کلیه متقاضیان باید با مدارک شناسایی برای امور انگشت نگاری، تحویل مدارک و مصاحبه در روز مقرر در کارگزاری حاضر شوند. همچنین همراهی والدین یا سرپرست قانونی با متقاضیان زیر 18 سال در محل سفارت و کارگزاری الزامی می باشد.

5- آیا برای همه ویزاهای بلژیک، مصاحبه حضوری با آفیسر پرونده وجود دارد؟

در اغلب موارد برای ویزای کوتاه مدت به مصاحبه نیازی نیست و تنها برای انواع ویزای بلند مدت شینگن، مصاحبه با متقاضی در مرکز سفارت انجام می شود.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر

فرناز حضوری امیرحسین رحیمی امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!