ویزای لاتویا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای لاتویا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور لاتویا نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای لاتویا و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

  • محل درخواست: وی اف اس ترکیه
  • نوع ویزا: شینگن
  • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
  • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

به دلیل نبود سفارت لاتویا در ایران دریافت ویزای لاتویا در داخل کشور امکان پذیر نیست. کشور لاتویا سفارت و کنسولگری در کشور ایران ندارد. متقاضیان دریافت ویزای لاتویا باید برای انجام خدمات مربوط به انگشت نگاری، گرفتن عکس بیومتریک و همچنین ارائه مدارک و هزینه های مربوط به دریافت ویزای لاتویا به یکی از شعبه های VFS در شهر استانبول یا آنکارا در ترکیه مراجعه کنند. پیگیری کارهای مربوط به صدور ویزا لاتویا در داخل ایران امکان پذیر نیست و متقاضیان باید برای انجام این کار به ترکیه سفر کنند. در ادامه در رابطه با نحوه دریافت ویزای لاتویا ،انواع ویزای لاتویا و نحوه گرفتن وقت سفارت لاتویا بیشتر صحبت می کنیم با ما همراه باشید.

ویزای لاتویا | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن | سفری دیگر

نحوه دریافت ویزای لاتویا

با توجه به هدف سفر به کشور لاتویا متقاضیان باید مدارک متفاوتی را برای دریافت ویزا ارائه کنند و مجوز اقامت موقت در این کشور را کسب نمایند.

  • ابتدا باید متقاضیان فرم های درخواست ویزا را تکمیل کنند. امکان پر کردن این فرم ها به صورت الکترونیکی و همچنین دانلود  و پر کردن برگه چاپی آن وجود دارد .
  • آماده کردن دو قطعه عکس 2 در 2 زمینه روشن که به تازگی گرفته شده است نیز مورد نیاز است .
  • متقاضیان باید پاسپورت و در صورت وجود کپی ویزاهای قبلی خود را نیز آماده کنند .پاسپورت باید دو برگه خالی داشته باشد و اعتبار ویزا هم از سه ماه بیشتر باشد.
  • بلیط رفت و برگشت و بیمه نامه نیز جزء مواردی هستند که متقاضیان باید آماده کنند.
  • ارائه مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک مورد نیاز در سفارتخانه، در کشور ترکیه ضروری است. همانطور که گفتیم با توجه به هدف سفر انواع ویزای لاتویا برای افراد صادر می شود .در ادامه در رابطه با انواع ویزای لاتویا توضیحاتی را ارائه می کنیم.

انواع ویزای لاتویا

بر اساس اطلاعاتی که در وب سایت VFS آنکارا در کشور ترکیه منتشر شده است ،ویزای لاتویا دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است. کشور لاتویا جز کشورهای عضو شنگن است. به همین خاطر شرایط این ویزا مانند ویزای شینگن می باشد و افرادی که بتوانند ویزای لاتویا را دریافت کنند تا  مدت زمان اعتبار ویزا، می توانند به کشورهایی مانند آلمان، اسپانیا، فرانسه و پرتغال نیز سفر کنند.

ویزای کوتاه مدت لاتویا

ویزا های کوتاه مدت شامل مواردی می شود که در ادامه مشاهده می فرمایید.

ویزای تجاری لاتویا

ویزای تجاری لاتویا جزء ویزای کوتاه مدت این کشور است که برای شهروندان خارجی صادر می شود. افرادی که به قصد تجارت، امضای قراردادهای تجاری و این قبیل کارها به لاتویا سفر می کنند می توانند از ویزای تجاری کوتاه مدت این کشور استفاده کنند.

ویزای توریستی لاتویا

ویزای توریستی لاتویا برای اقامت کوتاه مدت حدود ۹۰ روز در یک بازه زمانی شش ماهه برای شهروندان خارجی صادر می شود. اما ایرانیان به دلیل این که در کشورهای آسیایی زندگی می کنند، تنها به مدت یک یا دو هفته می توانند از ویزای توریستی لاتویا استفاده کنند و در این کشور بمانند.

ویزای کوتاه مدت بازدید از خانواده و دوستان لاتویا

هنرمندان خارجی که یکی از اعضای خانواده یا دوستان آن ها مقیم لاتویا است می‌توانند با استفاده از ویزای کوتاه مدت دیدار خانواده و دوستان به این کشور سفر کنند.

ویزای ترانزیت لاتویا

ویزای ترانزیت لاتویا کوتاه مدت است و شهروندان خارجی می توانند به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت و تنها در محدوده فرودگاه های لاتویا بمانند. یعنی کسی که این ویزای شنگن کوتاه مدت را داشته باشد تنها اجازه تعویض پرواز در فرودگاه های لاتویا را دارد و اجازه خارج شدن از فرودگاه را ندارد و تنها برای سفر به کشورهای حوزه شینگن می‌تواند از این ویزا استفاده کند.

ویزای ترانزیت لاتوی | سفری دیگر

 ویزای شرکت در مراسم فرهنگی ورزشی و کنفرانس ها لاتویا

افرادی که قصد شرکت در رویداد های ورزشی، علمی و فرهنگی در کشور لاتویا را دارند می توانند با توجه به زمان شروع و پایان رویداد یا کنفرانس در کشور لاتویا بلیط تهیه کنند و با این ویزا به کشور مورد نظر سفر کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا تنها از شروع تا پایان مراسم یاد شده است.

ویزای همسر ملیت لاتویا

شهروندان خارجی که با فردی که دارای ملیت لاتویایی ازدواج کرده اند، می توانند برای ملاقات همسرشان از ویزای همسر ملیت لاتویا استفاده کنند. این افراد باید هزینه های مربوط به ویزای شینگن را پرداخت کنند.

ویزای بلند مدت لاتویا

انواع ویزای بلند مدت لاتویا را در ادامه مشاهده می فرمایید.

ویزای دانشجوی آراسموس لاتویا

دانشجویان خارجی که مشمول طرح تبادل دانشجو آراسموس باشند می توانند برای ادامه تحصیل در کشور لاتویا از ویزای بلند مدت تایپ D شینگن استفاده کنند و کارت اقامت لاتویا را دریافت کنند .دانشجویانی که واجد شرایط باشند باید هزینه های مربوط به خدمات کارگزاری وی اف اس را پرداخت کنند و نیازی به پرداخت هزینه ویزای لاتویا ندارند. این افراد به دلیل اینکه طول مدت اقامت آن ها از ۹۰ روز بیشتر است باید ویزای بلند مدت دریافت کنند.

ویزای تحصیلی لاتویا

دانشجویان بین‌المللی که در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور باید ویزای بلند مدت تحصیلی دریافت کنند و پس از از اینکه به کشور لاتویا وارد شدند با مراجعه به دفتر شهروندی و مهاجرت  OCMA کارت اقامت تحصیلی دریافت کنند.

وقت سفارت لاتویا

برای دریافت وقت سفارت لاتویا متقاضیان باید به یکی از شهرهای ترکیه سفر کنند و از طریق کارگزاری وی اف اس گلوبال در کشور ترکیه اقدامات لازم جهت دریافت ویزای این کشور را انجام دهند.روند درخواست ویزای لاتویا به این صورت است که افراد باید مدارک لازم برای دریافت ویزا را آماده کنند و به این کارگزاری ارائه کنند. پس از پرداخت هزینه های مورد نیاز متقاضیان باید با توجه به هدف سفر یکی از انواع ویزای لاتویا را دریافت کنند.

دلایل ریجکتی ویزای لاتویا

ناقص بودن مدارک همیشه دلیل اصلی ریجکتی ویزای لاتویا است که به صورت یک نامه مکتوب به اطلاع متقاضیان می رسد.

نحوه رفع ریجتکی ویزای لاتویا

برای رفع ریجکتی ویزای لاتویا ابتدا باید مدارک خود را کامل کنید.

بیمه نامه مسافرتی معتبر تهیه کنید .

سوء پیشینه نداشته باشید .

اسناد مربوط به سفر شما صحیح باشد .

در رابطه با هدف و شرایط اقامت خود در لاتویا واقعیت را بگویید.

ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی کافی و گواهی تولد یا ازدواج صحیح نیز می‌تواند به رفع ریجکتی ویزای لاتویا کمک کند.

شش ماه پس از ریجکتی ویزا شما باید مجدداً درخواست خود را ارسال کنید و مدارک ناقص را تکمیل کنید.

دریافت ویزای لاتویا چه مدت طول می کشد؟

دریافت ویزای شینگن معمولاً از ۱۵ تا ۲۰ روز کاری طول می کشد.

هزینه دریافت ویزای لاتویا

هزینه دریافت ویزای لاتویا کوتاه مدت نوع C برای افرادی که سن آن ها از ۱۲ سال بیشتر است، ۸۰ یورو اعلام شده است .البته هزینه های مربوط به کارگزاری وی اف اس در ترکیه نیز به این هزینه اضافه می شود. بنابراین با توجه به هزینه ۲۵ یورویی خدمات کارگزاری این هزینه به ۱۰۵ یورو افزایش پیدا کرده است .متقاضیانی که از ۵ تا ۱۱ سال سن دارند می توانند با پرداخت ۴۰ یورو ویزا لاتویا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به بلیط پرواز و محل اقامت در ترکیه نیز به هزینه‌های ویزای لاتویا اضافه می شود.

هزینه دریافت ویزای لاتویا | سفری دیگر

سوالات متداول ویزای لاتویا

دلایل ریجکتی ویزای لاتویا چیست؟

ناقص بودن مدارک همیشه دلیل اصلی ریجکتی ویزای لاتویا است که به صورت یک نامه مکتوب به اطلاع متقاضیان می رسد.

نحوه رفع ریجتکی ویزای لاتویا؟

برای رفع ریجکتی ویزای لاتویا ابتدا باید مدارک خود را کامل کنید
بیمه نامه مسافرتی معتبر تهیه کنید
سوء پیشینه نداشته باشید
اسناد مربوط به سفر شما صحیح باشد
در رابطه با هدف و شرایط اقامت خود در لاتویا واقعیت را بگویید
ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی کافی و گواهی تولد یا ازدواج صحیح نیز می‌تواند به رفع ریجکتی ویزای لاتویا کمک کند

دریافت ویزای لاتویا چه مدت طول می کشد؟

دریافت ویزای شینگن معمولاً از ۱۵ تا ۲۰ روز کاری طول می کشد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر