ویزای سوئد | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای سوئد | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور سوئد نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای سوئد و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: سفارت سوئد در تهران
 • نوع ویزا: شینگن
 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر نمیباشد

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ویزای سوئد و انواع آن صحبت کنیم بد نیست که بدانید هم اکنون یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن سوئد می باشد؛ تقریبا شرایط سختی برای دریافت ویزای سوئد وجود دارد و به صورت کلی برای ایرانیان سفارت سوئد تنها در شرایط ویزای سوئد خواهد داد که دعوت نامه معتبر از سوی اقوام داشته باشند.

اگر که قرار است به حوزه شینگن وارد شوید بهتر است که مبداءتان را سوئد انتخاب نکنید و قبل از هر اقدامی با کارشناسان حرفه‌ای و معتبری که در شرکت سفری دیگر مشغول به فعالیت هستند در ارتباط باشید و مشورت های لازم را دریافت کنید.

به صورت کلی برای اینکه شما بتوانید ویزای سوئد را دریافت کنید باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید؛ ایرانیان عزیز تنها در شرایطی می‌توانند موفق به اخذ ویزای سوئد شوند که دعوت نامه معتبر از سوی خانواده یا اقوام شان دریافت کنند و حتماً اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی دعوت کننده، محل اقامت، شغل، مدت زمان اقامت و نسبت دعوت‌کننده با شما در آن درج شده باشد. اگر دعوت کننده تمایل دارد تا از شما حمایت مالی نماید باید در دعوتنامه ذکر شود.

این نکته را به خاطر بسپارید که به دلیل شیوع کرونا تعدادی از سفارت ها تاریخ وقت سفارت را جابجا نموده یا آن را لغو کرده اند پس شما قبل از اینکه به سفارت مراجعه کنید حتماً در این خصوص مطمئن باشید که وقت شما لغو نشده و در صورتی که وقت شما پابرجاست حتماً برای حضور در محل سفارت با احتیاط کامل اقدام کنید.

روند درخواست ویزای سوئد

در مرحله اول باید از سفارت سوئد وقت بگیرید و به صورت آنلاین (سایت سفارت سوئد) این اقدام انجام می شود. پس از آن نیاز است که حتماً مدارک خود را آماده کنید و بدون هیچ نواقصی باشد و پس از تکمیل دقیق مدارک باید آنها را به سفارت تحویل دهید. سفارت این مدارک را از شما میگیرد و بررسی دقیق بر روی آنها را شروع می‌کند.

در گام بعدی باید برای صدور ویزای سوئد هزینه را پرداخت نماید و این هزینه مطابق با قوانین پرداخت سفارت به صورت کامل دریافت میشود و بعد از آن رسید پرداخت باید به سفارت تحویل داده شود؛ البته تمام هزینه‌ها به واسطه کارت اعتباری و به صورت آنلاین پرداخت میشود.

اگر مرحله ۱ و ۲ را به درستی انجام داده باشید باید منتظر بمانید تا از سفارت پاسخ دریافت کنید و بعد از دریافت پاسخ می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید اما اگر پاسخ منفی بود برای این که بتوانید موفق به اخذ ویزای سوئد شوید پس از برطرف کردن علت رد شدن ویزا مجدد ۲تا ۴ تا۶ ماه بعد می توانید اقدام کنید.

بد نیست که بدانید دلایل مبنی بر ریجکت شدن ویزای سوئد وجود دارد که از اصلی ترین آنها می‌توان به ارائه مدارک غیر واقعی و دروغین توسط متقاضی، ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر، عدم اعتماد به بازگشت متقاضی از سوئد، عدم توانایی پرداخت هزینه های مرتبط با اقامت و عدم توانایی در متقاعد نمودن افسر ویزا برای رفتن به سوئد اشاره کرد.

اگر شما در چنین شرایطی قرار گرفتید باید نواقص پرونده را رفع کنید و شش ماه بعد از ریجکتی اقدامات لازم را انجام بدهید. در انتهای برگه ریجکتی آدرس ایمیلی وجود دارد که شما می‌توانید اعتراض تان را با مدارک معتبر و اسناد های ضروری به ادرس ایمیل درج شده ارسال نمایید.

انواع ویزای سوئد

با توجه به اینکه کشور سوئد یک کشور اروپایی با مساحت بسیار زیاد است تمام تلاش خود را کرده تا بتوانند گردشگران و افرادی را به کشور وارد کنند که به نوعی با اهداف مثبت هستند و البته شما با دریافت هر کدام از ویزاهای مختلف مثل ویزای توریستی، ویزای شینگن توریستی، ویزای شینگن ترانزیت، ویزای کار، ویزای تجاری سوئد و ویزای تحصیلی میتوانید به راحتی به سوئد سفر کنید؛ البته این نکته را به خاطر داشته باشید که دریافت ویزای سوئد به معنی این نیست که شما موفق به اخذ اقامت سوئد شده اید.

ویزای کوتاه مدت نوع C سوئد

ویزای کوتاه مدت به ویزاهای گفته می شود که مدت اعتبار آنها حداکثر تا ۶ ماه است و مدت زمان مجاز به منظور اقامت در آن برای سقف سه ماه صادر می شود.

در ویزای نوع C یا ویزای توریستی سوئد به نمونه ای از ویزاها گفته می شود که دلایل مختلفی برای اخذ آن مثل ملاقات خانواده یا اقوام و دوستان، درمان کوتاه مدت و گردشگری وجود دارد. اعتبار ویزای توریستی سوئد برای مدت زمان حداکثر شش ماه و مدت مجاز اقامت آن تا سقف سه ماه بوده البته برای ایرانی ها به دلیل سخت گیری هایی که سفارت سوئد تعیین کرده این مدت مجاز و اعتبار کمتر شده است.

بد نیست که بدانید اگر فردی که می‌خواهد برای اخذ ویزا تقاضا کند از شرایط مناسبی و ویژگی های خاصی برخوردار باشد ویزای سوئد مولتی را می تواند دریافت کند و اعتبار آن تا سقف دو سال و مدت زمان مجاز برای اقامت تا ۹۰ روز خواهد بود.

ویزای بلند مدت سوئد

در صورتی که شما موفق شوید ویزای بلند مدت سوئد دریافت کنید بین ۳ تا ۱۲ ماه اجازه ورود به شما داده می‌شود و برای این موضوع باید دلیلی را داشته باشید که می‌توانند به صورت تجاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… باشد؛ از زمانی که شما درخواست خود را ارائه می دهید تا چهار هفته پاسخ آن را دریافت خواهید کرد.

ویزای تحصیلی سوئد

در خصوص ویزای تحصیلی سوئد به ویزای گفته می‌شود که اخذ آن به منظور تحصیل در سوئد است؛ پس از دریافت دعوتنامه تحصیلی می توان برای اخذ ویزای تحصیلی آن اقدام کرد و برای تحصیلات در دانشگاه، مدرسه یا یک دوره کوتاه مدت اخذ می‌شود و البته با توجه به مدت زمان تحصیل به دو گونه کوتاه مدت و بلند مدت خواهد بود.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان سوئد

این نوع ویزا برای ملاقات با خانواده یا دوستان و اقوام گرفته می شود و حتما در نوع ویزا دعوت نامه دریافت کرده باشید و بعد از آن برای دریافت ویزای نوع C اقدام نمایید.

ویزای تجاری سوئد

اخذ ویزای تجاری برای اهداف تجاری مثل عقد قرارداد یا شرکت در این جلسه کاری می باشد و باید دعوتنامه تجاری دریافت کرده باشید و همچنین مدارکی که نشان دهنده همکاری بین شرکت سوئدی و شرکت ایرانی باشد در چنین شرایطی ضروری است.

انواع ویزای سوئد

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد

مثل کشورهای دیگر برای اینکه شما موفق شوید تا ویزای سوئد دریافت کنید نیاز است که حتماً مدارکی را تهیه کنید و آنها را به سفارت ارائه بدهید و این مدارک به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر که دارای حداقل دو صفحه خالی باشد
 • ۱ قطعه عکس به اندازه پاسپورت
 • اثبات تمکن مالی
 • پرداخت نمودن هزینه ویزا
 • تعیین محل زندگی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ترجمه مدارک هویتی
 • قرارداد کاری

نکته) برای دریافت هر کدام از نمونه های ویزا نیاز به مدارک خاصی وجود دارد.

مدارک لازم به منظور دریافت ویزای توریستی سوئد عبارتند از: دانلود و تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی سوئد، ارائه نمودن گذرنامه دارای ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی، ارائه نمودن یک عکس رنگی به اندازه پاسپورت، رزرو هتل در مقصد، اطلاعات مرتبط به رفت و برگشت، ارائه ویزاهای قبلی (اگر ویزای قبلی دارید) ،ارائه بیمه مسافرتی، اثبات مدارکی مبنی بر توانایی مالی، ارائه مدارک شناسایی، مدارک مرتبط به همراهان و پرداخت آنلاین هزینه ویزای توریستی برای بزرگسالان و کودکان.

این نکته توجه کنید که شما برای اینکه بتوانید ویزای سوئد دریافت کنید حتما نیاز است که از سفارت سوئد وقت بگیرید و یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای دریافت وقت به واسطه آنلاین است؛ می توانید به صفحه سفارت سوئد در ایران وارد شوید و درخواست خود را در این باره ثبت کنید. بررسی درخواست های آنلاین به سرعت انجام می‌شود و علاوه بر امکان دریافت وقت به صورت آنلاین می توان پرداخت را به همین شیوه نیز انجام بدهید.

هزینه درخواست ویزای سوئد

هزینه ویزای سوئد با توجه به اینکه درخواست ویزا به شکل آنلاین است نیازی به پرداخت هزینه در سفارت سوئد نیست ولی در گروه های مسافرتی هزینه هایی از متقاضی دریافت می شود که می‌توان گفت این هزینه مرتبط با بیمه مسافرتی، دریافت وقت سفارت، هزینه ویزای درخواستی، رزرو بلیط رفت و برگشت و… است.

در تهران آدرس سفارت سوئد به نشانی پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷ می باشد و می توانید با داشتن برگه وقت سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر به منظور تحویل مدارک و انگشت نگاری در سفارت حضور داشته باشید اما برای ورود به سفارت سوئد به هیچ عنوان بدون تعیین وقت قبلی نمی توانید اقدام کنید.

به منظور تعیین وقت سفارت سوئد در کشور ایران به واسطه کنسولگری انجام می شود. به صورت آنلاین فرم درخواست ویزای سوئد تکمیل شده و در سایت هزینه ویزا پرداخت میشود؛ بعد از گذشت دو ماه (60 روز) از ارائه درخواست می توانید در سفارت سوئد حضور پیدا کنید و اگر میخواید زمان سفارت شما از دو هفته کمتر باشد باید مدارکی به سفارت سوئد در تهران ایمیل کنید تا برای حضور در سفارت سوئد مدت زمان کمتری داشته باشید. مصاحبه در وقت سفارت سوئد وجود ندارد و تنها دلیل مراجعه شما به سفارت برای انگشت نگاری و تحویل مدارک خواهد بود.

توضیحات درخصوص گردش و تمکن بانکی ویزای سوئد

یکی از روش‌ها راحت و بدون ریسک به کشورهای خارجی نظیر سوئد، شیوه تمکن مالی است. در این روش متقاضی باید بتواند بدون کار کردن و فقط با داشتن دارایی خود در کشور مقصد هزینه‌های زندگی را تامین کند. بسیاری از افراد ثروتمند با اخذ ویزای تمکن مالی سوئد به آسانی اقامت این کشور را دریافت می‌کنند.

از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اثبات داشتن توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت و زندگی در کشور سوئد ارائه گردش حساب با تعداد تراکنش بالا است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تمکن مالی شامل ارائه پرینت سود سرمایه سپرده گذاری، اجاره نامه ملکی، سهام شرکت، سود حاصل از سهام بورس و حقوق بازنشستگی است که از این طریق متقاضی به سفارت اطمینان می‌دهد که در تامین هزینه‌های زندگی در سوئد از توان مالی بالایی برخوردار است.

این افراد می‌توانند برای سایر اعضای خانواده خود از این طریق ویزا اقامت دریافت کنند که به ازای هر نفر باید مبلغ مشخصی در نظر گرفته شود. دولت سوئد شهروندان سوئدی را که از روش تمکن مالی به این کشور مهاجرت کرده‌اند از پرداخت مالیات معاف کرده است.

سوالات متداول ویزای سوئد

انواع ویزای سوئد چه ویزاهایی هستند؟

ویزای کوتاه مدت نوع C، ویزای بلند مدت، ویزای تحصیلی، ویزای ملاقات خانواده و دوستان، ویزای تجاری

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد چه مداکری هستند؟

پاسپورت معتبر که دارای حداقل دو صفحه خالی باشد، ۱ قطعه عکس به اندازه پاسپورت، اثبات تمکن مالی، پرداخت نمودن هزینه ویزا، تعیین محل زندگی، ارائه بیمه نامه مسافرتی، ترجمه مدارک هویتی، قرارداد کاری

هزینه درخواست ویزای سوئد چقدر است؟

هزینه ویزای سوئد با توجه به اینکه درخواست ویزا به شکل آنلاین است نیازی به پرداخت هزینه در سفارت سوئد نیست ولی در گروه های مسافرتی هزینه هایی از متقاضی دریافت می شود که می‌توان گفت این هزینه مرتبط با بیمه مسافرتی، دریافت وقت سفارت، هزینه ویزای درخواستی، رزرو بلیط رفت و برگشت و… است.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

1 نظر

الهه 27 آبان 1402 پاسخ

سلام وقت بخیر تاریخ رفت و برگشت در سایت سفارت ثبت شده و وقت مصاحبه دریافت شده هنوز برای مصاحبه نرفتم میتوانم تاریخ رفت و برگشت را تغییر بدهم یا نیازی نیست؟ چکار ی باید انجام بدهم؟

آژانس مسافرتی سفری دیگر