ویزای فرانسه | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای فرانسه | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور فرانسه نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای فرانسه و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: VFS تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای فرانسه

امروزه افراد بسیاری اقدام به سفر خارجی می‌کنند و سفر کردن نیز قوانین خاص خودش را به همراه دارد، که یکی از این موارد داشتن ویزا می باشد. چون دریافت ویزا با مراحل گوناگونی همراه است، ما سعی در معرفی انواع ویزا از جمله ویزای فرانسه و ویزای شنگن به مسافران  و دریافت ویزای فرانسه را به طور آشکار و ساده با شما در میان خواهیم گذاشت.

مراحل اخذ ویزای فرانسه

باید بدانید در کشور ما ایران دو راه برای اخذ ویزای فرانسه وجود دارد:

اولین راه که قدیمی نیز به حساب می اید، مراجعه به سفارت فرانسه می باشد ولی باید به شما بگوییم که در چند سال اخیر که میزان درخواست به ویزای فرانسه افزایش یافته است، سفارت فرانسه کلیه امور مربوط به تحویل مدارک و پاسخگویی از کار خود را به شرکت وی اف اس گلوبال برون سپاری خدمات سپرده است.

سفارت فرانسه در ایران

سفارت فرانسه در ایران در یکی از محله‌های معروف و قدیمی تهران یعنی جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶  واقع شده است. در حال حاضر در سفارت فرانسه به اموری نظیر اخذ ویزای شینگن طولانی مدت (اقامت بالای ۹۰ روز)، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک، متقاضیان خدمات و چکاپ پزشکی و ویزای معمولی و طولانی مدت برای همسر فردی با تابعیت فرانسوی پرداخته می‌شود.

به استثنای تعطیلات رسمی قید شده در وبسایت رسمی سفارت فرانسه متقاضیان ایرانی می‌توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. با آدرس ایمیل درج شده در سایت و شماره فاکس ۶۴۰۹۴۰۹۲/۹۳ متقاضیان ایرانی می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در اوقات اداری و روزهای کاری ذکر شده، نیز اقدام کنند.

دریافت ویزای فرانسه از طریق مرکز VFS Global

برای دریافت وقت سفارت فرانسه، ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و خانوادگی و غیره از طریق متقاضیان در گذشته از یک سفارت، وقت بسیار زیادی صرف ارسال و پردازش مدارک به دلیل حجیم بودن درخواست‌ها می‌شد.

بنابراین پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نیز کیفیت رسیدگی کاهش می‌یابد که این امور باعث تاخیر در دریافت ویزای فرانسه می‌شود. به همین دلیل فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران از سال ۱۳۹۴ با همکاری با سفارت انگلیس شروع شد تا  از طریق این واسطه، حجم بالایی از کا‌ر‌ها از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته شود و آن‌ها وقت بیشتر و دقت بالایی را در ارزیابی درخواست هر تقاضا کننده به کار ببرند و در مقابل متقاضی می‌تواند اقدام به ارسال بدون نقص مدارک و ثبت درخواست خود در فضای اداری دارای امنیت کند.

توجه داشته باشید که شرکت VFS Global که با نام تجاری Visa Application Center) VAC) نیز شناخته می‌شود، با ثبت و بررسی هویت هر شخص و دریافت مدارک لازم اطمینان حاصل می کند که درخواست بدون نقص را برای ارزیابی به صورت ایمن به سفارت مد نظر ارسال ‌کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در فرانسه (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4، رنگی، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • درخواس ویزای فرانسه نیازی به ارائه سند ملکی ندارد.

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای فرانسه خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن فرانسه توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای فرانسه )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

ثبت نام آنلاین و رفرنس ویزای فرانسه

در مرحله اول اخذ ویزای فرانسه باید ثبت نامی انلاین داشته باشیم و کلیه اطلاعات خود را به صورت دقیق ارائه دهیم تا مورد بررسی قرار گیرند. متقاضیان محترم شما باید توسط حساب کاربری خود وارد سایت اداره مهاجرت فرانسه شوید. در این سایت با صفحه ای که به نام برنامه های شما است، روبرو خواهید شد که این صفحه دارای کادر‌هایی می باشد که شما باید اطلاعات خواسته شده را در آن درج کنید.

مثلا در اولین کادر اطلاعات مدت زمان اقامت (کوتاه مدت، بلند مدت و یا ترانزیت ) شما را می خواهد و در کادر دوم اطلاعات نوع پاسپورت را خواهد خواست. شما بعد از پر کردن این کادر ها باید به صفحه بعدی رجوع کنید و اطلاعات شخصی خواسته شده در انجا را وارد کنید. توجه داشته باشید که این فرم به زبان انگلیسی باید پر شود.

ویزای فرانسه

مصاحبه ویزای شینگن فرانسه

معمولا وقت های موجود در سایت سفارت کمتر از یک ماه در دسترس بوده ولی امکان افزایش این وقت به خاطر وجود متقاضیان زیاد، می‌تواند بیشتر هم بشود. همانطور که گفته شد و با توجه به اینکه تحویل مدارک ویزای فرانسه از طریق وی اف اس انجام میشود همانند سالهای گذشته مصاحبه ای از افراد انجان نمیشود، ولی ممکن است در زمان تحویل مدارک سوالاتی کلی از شما پرسیده شود. برخی از این سوال ها عبارت‌اند از:

 • هدف از سفر چیست؟
 • شغل شما چیست و ارائه توضیحاتی در خصوص شغل و وابستگی به ایران
 • آیا دوست یا آشنایی دارید که در منطقه شنگن اقامت داشته باشد؟
 • چطور مطمئن باشیم که بعد از اتمام مدت زمان ویزای شنگن، به کشور خود باز خواهید گشت؟
 • چه مدت قصد اقامت دارید؟
 • وضعیت مالی شما در ایران چگونه است؟

انواع ویزای فرانسه

ویزای توریستی فرانسه (Tourism/Private stay)

یکی از انواع ویزا، ویزای توریستی می باشد. ویزای توریستی فرانسه جهت گردش در کشور مقصد و یا سفر با تورهای مسافرتی درخواست خواهد شد. ضوابط و قوانین برای ورود مسافران خارجی در بسیاری از کشورها داشتن ویزای توریستی است و کشور مقصد آن را صدور می کند به این معنی که کشور فرانسه اجازه ورود و حضور توریست را داده است.

ویزا های توریستی موقت‌ هستند و به صورت یکبار ورود(Single visa) و یا چند بار ورود (Multiple visa) صادر می شوند. مدت زمان اعتبار اقامت آنها در کشور‌های گوناگون متفاوت است. حداکثر مدت اقامت ویزای توریستی فرانسه که عضو شینگن می باشد ۹۰ روز است. باید توجه داشت اقامت بیشتر از مدت ویزای توریستی غیر قانونی است حتی به مدت یک روز.

ویزای بازدید خانواده فرانسه (Family or Friends Visit)

ویزای دیدار با خانواده و یا دوستان نیز از ویزاهای کوتاه شینگن است که برای مدت تا 90 روز برای متقاضیانی که قصد دیدار دوستان و اعضای خانواده خود را دارند. باید توجه داشت که این نوع ویزا باید برای دیدار فردی که قانونی ساکن کشور فرانسه یا دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی می باشد، امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی فرانسه (Studies ،training)

در زمان حال دانشجویان زیادی به دلیل عالی بودن مدارک  تحصیلی فرانسه و نیز رایگان بودن تحصیل در این کشور اقدام به اخذ ویزای فرانسه از نوع تحصیلی می‌کنند. فرانسه سالانه بیشتر از 23% بودجه ملی خود را به اموزش می‌پردازد پس در صورت داشتن ویزای فرانسه و پذیرش تحصیلی، می‌توان به تحصیل در فرانسه با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۷۵- ۵۷۰ یورو پرداخت.

ویزای تحصیلی فرانسه همراه برچسب Etudiant که نوع ویزای طولانی مدت شینگن است از طریق سفارت فرانسه صادر می‌شود که البته چندین نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که نسبت به نوع تحصیل صادر می‌شود. با داشتن ویزا دانشجو می‌تواند به دو زبان فرانسه یا انگلیسی به تحصیل بپردازد و حق 20 ساعت در هفته کار در حین تحصیل دارد که اگر کارفرما بیمه ای برای شخص بپردازد، تحصیل کننده می‌تواند اقدام به اقامت دائم کند.

ویزای کاری فرانسه ( Professional Purpose)

فرانسه کشوری است با اقتصادی قوی که البته از نظر نیروی کار ماهر دچار کمبود است و این امر موجب تقاضای بیشتری جهت مهاجرت به فرانسه می شود. برای مهاجرت به فرانسه راه های زیادی وجود دارد که یکی از بهترین روش ها اخذ ویزای کاری فرانسه است. دریافت ویزای فرانسه نیز دارای شرایط خاص خودش است که نسبت به موقعیت فرد( خویش‌فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت) دریافت می‌شود. بنابراین اولین قدم در جهت اخذ ویزای کار فرانسه یافتن یک پیشنهاد شغلی و یا کارفرمای فرانسوی است.

کارفرما در صورت انجام تست بازار می تواند شما را استخدام کند در این جهت شما نیاز دارید که زبان فرانسه را یاد بگیرید. چیزی به نام ویزای کار وجود ندارد می توان این گونه گفت که برای کار در فرانسه شما باید ویزای بلند مدت را دریافت کنید که دارای اعتبار سه ماه تا یک سال است. برای کار نیازمند مجوز هایی هستید که برخی از آنها به شرح زیر می باشد:

ویزای فرانسه برای راه اندازی تجارت : که نیازمند اثبات توانایی مالی جهت انجام برنامه تجاری ارائه شده است.

ویزای بلند مدت فرانسه برای ورزشکاران: برای فعالیت حرفه ای در زمینه تخصص ورزشی به مدت طولانی

ویزای کاری بلند مدت فرانسه: ویزایی برای کار بیشتر از سه ماه

ویزای نیروی کار حقوق بگیر فرانسه: قرارداد کار باید توسط DIRECT تایید شود.

مدارک لازم برای ویزای کاری

در ابتدا شما نیاز به یک قرارداد کاری دارید که آن را جهت اخذ ویزای کار فرانسه به بخش محلی وزارت کار فرانسه( DIRECT) بفرستید. بعد از تایید شدن آن توسط DIRECT، قرارداد را به ادغام (OFII) یا اداره مهاجرت فرانسه خواهد فرستاد پس از تایید شدن، درخواست به سفارت فرانسه در تهران ارسال خواهد شد سپس شما می توانید برای اخذ ویزای فرانسه به صورت حضوری اقدام کنید. مدارکی که لازم است کارفرما ارائه دهد به شرح زیر است:

 • قرارداد کار
 • در مورد موقعیت شغلی اسناد ارائه دهد
 • گذرنامه با اعتبار سه ماه
 • فرم درخواست ویزا به طور کامل و دقیق پر شده و امضا شده باشد.
 • اجاره نامه برای داشتن محل زندگی در فرانسه
 • دو قطعه عکس بر اساس استانداردهای عکس های پاسپورتی
 • اظهارنامه قانونی
 • اسناد نشان دهنده منابع  و وضعیت مالی
 • اسناد وضعیت حرفه ای و اجتماعی

ویزای فرانسه با دعوت ‌نامه

برای سرعت بخشیدن به روند مربوط به پرونده و کاهش حساسیت آفیسر سفارت جهت سفر می توانید برای دریافت ویزا از نوع دعوت نامه اقدام کنید. نامه ای که توسط فرد ساکن کشور مقصد برای شما ارسال می شود را دعوتنامه گویند. دعوت نامه نشان وجود یک آشنا در کشور مقصد مثلا فرانسه است. دعوت نامه به منظور انجام فعالیت های گوناگون انواع گوناگونی دارد از جمله: دعوتنامه توریستی فرانسه، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی فرانسه دعوتنامه خانوادگی  و دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه در ادامه به معرفی این نوع دعوت نامه ها خواهیم پرداخت.

دعوت نامه توریستی فرانسه: همان طور که از نام دعوت نامه پیداست این نوع دعوت نامه برای ویزای فرانسه مختص افرادی است که با هدف تفریح به فرانسه سفر می کنند. شما می‌توانید با داشتن اقوام در کشور فرانسه از ان‌ها بخواهید برای تایید آسان ویزا دعوت نامه ای برای شما ارسال کنند. دعوت نامه نیز باید به زبان فرانسه باشد و اشنای شما باید از هدف شما  از سفر با خبر باشد تا بتواند به طور دقیق فرم دعوت نامه را پر کند تا شما به مشکلی برنخورید.

دعوت نامه فامیلی فرانسه: در دعوت نامه فامیلی افراد درجه یک از اعضای خانواده فقط امکان اقدام را دارند. دعوت نامه خانوادگی به این گونه است که فرزند یک خانواده در فرانسه دعوت نامه ای به منظور دیدار با پدر خانواده به پدر ارسال کند. برای ارسال این دعوت نامه نیاز به مراجعه به شهرداری فرانسه است.

دعوت نامه تحصیلی فرانسه: در این کشور دانشگاه هایی با جایگاه های برتر وجود دارد که بسیاری از افراد نخبه در آنجا به تحصیل پرداخته اند. دعوت نامه تحصیلی فرانسه برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل  در این کشور را دارند.

دعوت نامه تجاری فرانسه: دعوت نامه تجاری ویزای فرانسه مورد استفاده افرادی که قصد شرکت در کنفرانس و همایش را دارند یا برای جلسات کاری به فرانسه می روند یا قصد سفر تجاری دارند، قرار می گیرد.

دعوت نامه نمایشگاهی فرانسه: از طرف نمایشگاه های برگزار شده در فرانسه نیز می توان دعوت نامه اخذ کرد.

ویزای ترانزیت یا عبور از فرانسه  (Transit)

در برخی موارد در سفر به کشورهای متفاوت نیاز به تعویض هواپیما و توقف در فرودگاه است که در برخی کشورها سالن ترانزیت منطقه‌ای بین‌المللی به حساب می‌اید و تا زمانی که وارد خاک آن کشور نشده ایم اجازه توقف در انجا را داریم ولی در مقابل کشور هایی هستند که توقف کوتاه و ورود مسافران به سالن ترانزیت نیز ویزا می خواهند. کشور فرانسه نیز از این دسته به شمار می آید و ویزای ترانزیت به شما این امکان را می‌دهد که برای تعویض پرواز و رسیدن به مقصد مدنظر توقف کنید توجه فرمایید که زمان محدودی نسبت به پرواز بعدی شما وجود دارد.

مدارک مورد نیاز دعوتنامه فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه از این نوع نیاز به مدارک خاصی ندارید چون تقریبا شرایط درخواست  دعوت نامه به صورت یکسان انجام می گیرد. سفارت خانه ممکن است هر نوع مدارکی را بخواهد و به شما به مدت 48 ساعت برای ارائه مجدد آن ها زمان می دهد.

هزینه ویزای فرانسه

هزینه هامی مربوط به برسی درخواست که توسط سفارت و کارگزاری دریافت میگردد و حدودا 100 یورو است. تمام هزینه های لازم به حساب کنسولگری پرداخت خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظر نیز هیچ گونه مبلغی را از این سازمان دریافت نخواهید کرد به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما با دقت بیشتری اقدام به اخذ و دریافت ویزای فرانسه داشته باشید.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

بدون تردید مطلع شدن از بهای دریافت ویزای فرانسه موضوع مهمی برای متقاضیان است. لازم است که گفته شود هزینه اخذ ویزای فرانسه برای همه به یک میزان نیست و هر کدام از متقاضیان هزینه های جداگانه ای با توجه به پرونده ای که فقط توسط متخصصان این حوضه مشخص می‌شود، را پرداخت می کنند. از این رو  می توانید با تماس با یکی از شرکت هایی که سال های زیادی در این زمینه تجربه دارند، مطلع شوید. بهتر است بدانید هزینه‌های ویزای هر کشور شامل پر‌کردن فرم شینگن، رزرو بلیط رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، گرفتن وقت سفارت فرانسه و رزرو هتل است.

دلایل ریجکت ویزای فرانسه

از بدترین کابوس هایی که یک مسافر می تواند داشته باشد رد شدن ویزای فرانسه است که مانع سفر به کشور بسیار زیبا و دیدنی فرانسه می‌شود. در حالت کلی  به دلیل دقت زیاد و کاملا دقیق کارگزاریهای سفارت یا آفیسر در بررسی پرونده متقاضی در بیشتر مواقع مواردی وجود دارد که باعث ریجکت ویزای فرانسه می شود ولی نگران نباشید این دلایل در طی نامه‌ای به متقاضی اطلاع داده  می‌شود تا آنها را در زمان مشخصی رفع کند.

در نامه ارسال شده گزینه‌هایی که دارای عدم شرایط اخذ ویزای شینگن و قانع نشدن آفیسر سفارت است توسط تیک هایی مشخص می شود. در ادامه چند مورد مهم دلیل رد ویزای شینگن( فرانسه) را خواهیم گفت.

 • قانع نشدن آفیسر پرونده
 • توضیحات ناکافی در مورد هدف از سفر به فرانسه
 • دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدا
 • داشتن برنامه سفر مبهم
 • فقدان و یا ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر
 • فعالیت‌های مجرمانه در گذشته یا حال حاضر
 • ارائه دادن مدارک های تقلبی بدون اعتبار
 • داشتن پاسپورت آسیب دیده
 • فاقد معتبر بودن گذرنامه
 • نامه مرجع فاقد اعتبار
 • مدارک شناسایی فاقد اعتبار
 • داشتن بیمه مسافرتی فاقد اعتبار
 • اثبات نکردن محل اقامت در طول مدت سفر

رفع ریجکت شدن ویزای فرانسه

دریافت قبولی ویزای فرانسه پس از رد درخواست قبلی به معنی رفع ریجکتی میباشد. برای بررسی دلایل رد موجود در ویزای فرانسه افراد بسیار توانمند هستند که می توانند به شما کمک کنند. فقط کافی است که نامه‌ حاوی دلایل رد شده را به مشاورین نشان دهید.

توضیحات درخصوص گردش و تمکن بانکی ویزای فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه داشتن حدقل تمکن مالی 200 میلیون تومان و گردش مالی شش ماه آخر منتهی به زمان سفر به کشور فرانسه الزامی است. گردش مالی متقاضی باید مورد تایید سفارت فرانسه قرار بگیرد؛ اگر متقاضی این مبلغ را در حساب خود نداشته باشد باید برای اخذ ویزا فرانسه ثابت کند دارای درآمد ماهیانه مدنظر سفارت کشور فرانسه است.

درآمد کافی برای هر ماه در فرانسه باید حدود 3000 یورو باشد و در صورت وجود همسر و فرزند برای دریافت ویزا باید به ازای همسر 1400 یورو و برای هر فرزند 750 یورو تامین مالی شود. با روش‌های مختلفی می‌توان تمکن مالی خود را برای گرفتن ویزای فرانسه اثبات کرد که شامل سپرده بانکی، سهام شرکت ‌ها، مؤسسات و کارخانه ‌ها، گواهی اقامت پیش ‌پرداخت، حقوق بازنشستگی، سند ملکی، پول نقد، فیش حقوقی، سندی در مورد اسکان خصوصی، اثبات اشتغال و ارائه سندی جهت نشان دادن آمادگی حامی برای پرداخت هزینه‌های اقامت در فرانسه هستند.

از منابع مختلفی می‌توان برای تامین تمکن مالی استفاده کرد؛ ولی باید مجموع درآمد حاصل از منابع درآمدی به همان میزان تمکن مالی مورد نظر برای اخذ ویزای کشور فرانسه برسد.

عکس جهت درخواست ویزای فرانسه چه شرایطی باید داشته باشد

برای اینکه ببینیم چه عکسی برای ویزای فرانسه مناسب است باید مشخصات عکس ویزای فرانسه رو بدونیم. حتما تا حالا عکس پاسپورت گرفتین، عکس ویزای فرانسه هم مثل عکس پاسپورت باید اندازه ۳۵ تا ۴۵ میلی‌متر داشته باشد. صورت شما باید کاملا تو عکس معلوم باشه و فقط تا شونه‌های شما تو عکس دیده بشه. پس زمینه عکس باید سفید یا خاکستری روشن باشه و از گرفتن عکس با پس زمینه مشکی خودداری کنین.

صورتتون نباید پوشیده باشه، یعنی نباید ماسک یا عینک داشته باشید. اگر عینک طبی می‌زنید باید فریم آن به گونه‌ای باشه که صورتتون رو نپوشونه. دهانتون تو عکس باید بسته و چشم‌ها باز باشه. اگر نور فلاش باعث قرمزی چشم شد باید یک عکس جدید بگیرید عکس باید جدید باشه، یعنی ۶ ماه قبل گرفته شده باشه. رنگ پوست و ظاهرتون هم باید طبیعی نشون داده بشه. روی عکس نباید علامت یا خش افتاده باشه.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید کیفیت عکس هست‌. باید با دوربین عکاسی این عکس رو بگیرید و روی کاغذ مناسب چاپ کنید‌. از دیگر مشخصات عکس ویزای فرانسه داشتن پوشش سر هم در نظر گرفته می‌شه. اگر خانو‌م‌ها از پوشش استفاده می‌کنند باید طوری باشه که کل صورت دیده بشه. یعنی از پیشانی تا پایین فک باید در عکس کاملا مشخص باشه.‌ هم‌چنین عکس فوکوس عکس باید طبیعی باشه و رنگ نباید زیاد تیره و یا خیلی روشن قرار بگیره. درواقع روشنایی هم باید طبیعی در نظر گرفته بشه‌.


برخی سوالات احتمالی در رابطه با ویزای فرانسه

آیا امکان درخواست ویزای توریستی فرانسه بدون دعوتنامه وجود دارد؟

بله، کلیه متقاضیان ویزای فرانسه میتوانند درخواست ویزای توریستی فرانسه را بدون داشتن دعوتنامه به سفارت فرانسه ارسال نمایند.

آیا امکان ورود به کشور فرانسه با واکسن سینوفارم وجود دارد؟

خیر، سینوفارم جزو واکسن هایی است که امکان ورود با تزریق آن به فرانسه وجود ندارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

19 نظر

صبا 4 اسفند 1400 پاسخ

چقدر پول باید تو کارت باشه

admin 24 خرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام
گردش و تمکن بانکی شما باید به اندازه ای باشد که نشان دهد از پس هزینه های سفرتان برمی آیید
با تشکر
سفری دیگر

عبدالرضا پورجنابی 8 اسفند 1400 پاسخ

سلام و درود
مطالب کامل و ارزنده بود
بخاطر راهنمایی ها از شما تشکر میکنم…👌👌👌

admin 24 خرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام
ممنون از شما

سعیده امیری 23 مرداد 1401 پاسخ

سلام خوبین من درخواست به فرانسه میخواستم وضعیت افغانستان خیلی خراب است چون طالبان هستن نه اجازه میدن زن هااز خانه بیرون برن باید چادر کنن نه اجازه میدن که دخترانه به مدرسه برن خیلی بد است … الانم ما اقدام به فرانسه کردیم میشه درخواست ما رو قبول کنید با خانواده پاسپورت خانوار هم داریم ممنون میشم قبول کنید

admin 24 مرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام

انجام امور درخواست ویزا و خدمات ویزای کشور فرانسه جزو خدمات مجموعه ما میباشد
در صورتی که قصد درخواست ویزای کشور فرانسه داشته باشید میتوانید از خدمات استفاده نمایید ولی فراموش نکنید در نهایت و تصمیم گیری در خصوص ویزای به عهده سفارت مربوطه میباشد.

با تشکر
بابازاده
سفری دیگر

Roghayye 4 بهمن 1401 پاسخ

من همسرم فرانسه است و خودم ایران من اتباع افغانستان هستم وفقط آمایش دارم الان تقریبا کارامو همسرم درست کردن اونجا تقریبا تایید کرده ولی من پاسپورت و تذکره ندارم با ید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

امین بابازاده 17 اسفند 1401 پاسخ

با سلام و احترام
در این خصوص با سفارت کشور خود در ایران مشورت نمایید
با سپاس
بابازاده
سفری دیگر

حمید الله 5 بهمن 1401 پاسخ

سلام من احل افغانستان استم میخام درخواست ویزه فرانسه کنم میشه معلومات بدهید چه جوری درخواست بدم ممنون

امین بابازاده 17 اسفند 1401 پاسخ

با سلام
قبل از هر اقدامی نوع ویزای درخواستی خود را مشخص نمایید

بابازاده
سفری دیگر

ﻣﺴﻜﺎ ﺷﻤﺲ 20 اسفند 1401 پاسخ

ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻋﺎﻟﻲ

سحر 23 اردیبهشت 1402 پاسخ

سلام بنده و‌ پسرم و مادرم با دعوتنامه ای که خواهرم فرستادند مقصد سفر به فرانسه رو داریم سوالی که دارم این هستش ک من و مادر خانه دار هستیم حساب و گردش حساب بالای نداریم برای تمکن مالی مدارک حساب همسر و پدرم را باید ارائه بدیم؟

حبیب الله عصمتی 11 تیر 1402 پاسخ

سپاس از شما

Sami Amiri 30 مرداد 1402 پاسخ

من می‌خواهم برای تحصیل برم فرانسه من اهل افغانستان ام و فعلا ساکن تهران قبل از سقوط جمهوریت در افغانستان زبان و ادبیات فارسی می‌خواندم حالا به بنظرتان ممکن است و د چار مشکل نمیشم؟

سلمان 5 شهریور 1402 پاسخ

سلام‌من‌محاجر‌افغانستانی‌هستم‌قبلن‌در‌نیروی‌خیزیش‌مردمی‌‌علیه‌طالبان‌بودم‌نمی‌توانم‌به‌افغانستان‌بروم

سحر 9 شهریور 1402 پاسخ

سلام من در افغانستان هستم خواهرم در فرانسه هست میخواهم برای اخذ ویزه اقدام نمایم چقدر پول باید در حسابم داشته باشم و چی شرایط را دارا باشم تا اخذ ویزه رد نگردد و باید برای اخذ کدام نوع ویزه اقدام نمایم .ممنون

Hosein 23 شهریور 1402 پاسخ

سلام من اتباع هستم من فرم ویزای vfsرا پر کردم البته من دوستی در فرانسه دارم که همه مشخصات خود را در اون فرم درج کرده و ایمیل کردم به سفارت فرانسه هنوز جواب برام نیومده نمیدونم چرا میشه راهنمای کنید

ملیکا 23 شهریور 1402 پاسخ

سلام ما اتباع هستیم و یه نفر ایرانی هست و حساب بانکی و ضمانت همگیش مال اونا هست بعد مشکلی پیش نمیاد و اینکه تمام هزینه های رزرو و بلیط و ویزا چقدر میشه؟

elia 3 آبان 1402 پاسخ

سلام و عرض ادب
من ايميل براي اعتراض به ريجكتي ميخوام پيدا نمكينم . امكانش هست بگيد سپاسگزارم

آژانس مسافرتی سفری دیگر