ویزای مجارستان – انواع + مدارک + هزینه‌ + ریجکت و اعتراض

ویزای مجارستان – انواع + مدارک + هزینه‌ + ریجکت و اعتراض

هرآنچه در خصوص ویزای کشور مجارستان نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای مجارستان و آخرین تغییرات آن در تماس باشید
محل درخواست: وی اف اس تهران
نوع ویزا: شینگن
وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای مجارستان رو بشنوید

امروزه متقاضیان اخذ ویزای مجارستان به دلیل سطح بالای این کشور و عضویت آن در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، بسیار افزایش یافته اند. اما این کشور در حال حاضر سیاست‌های دیپلماسی مختلفی را برای صدور ویزا به شهروندان ایرانی و غیر ایرانی در نظر گرفته و قوانین و شرایط خاصی را اعمال کرده است.

اخذ ویزای مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن می‌باشد که سالانه شهروندان متعددی خواستار اخذ ویزا‌های این کشور هستند. از آنجایی که مهاجران ایرانی به این کشور به صورت روزانه افزایش پیدا کرده اند، دولت مجارستان تصمیم گرفت تا ویزا‌های انفرادی خود را لغو کند و سرانجام از مهر ماه سال ۱۳۹۷ تمام ویزا‌های صادر شده از سوی کشور مجارستان به صورت تور گروهی درآمدند. این کشور یکی از بهترین کشور‌های جهان برای اقامت و گردشگری می‌باشد و تنها شهروندانی می‌توانند ویزا‌های مختلف این کشور را دریافت نمایند که دارای شرایط خاصی باشند.

روند درخواست ویزای مجارستان

از آنجایی که کشور مجارستان قوانین جدیدی را برای اخذ ویزای خود صادر کرده است، لازم است تا راه‌های مخصوصی را برای ثبت درخواست ویزا طی کرد. ابتدا باید تعیین وقت سفارت مجارستان را داشته باشید. پس از تعیین وقت باید به کارگزاری مربوطه مراجعه کرده و مدارک دیگری را به همراه گذرنامه خود به کارگزاری ارائه دهید.

کارگزاری مدارک شما را به سفارت مجارستان ارسال می‌کند تا در آن جا توسط افسر سفارت مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. در نهایت نتیجه نهایی سفارت مبنی بر تایید و یا رد درخواست شما به همراه گذرنامه، مجددا به کارگزاری ارسال می‌شود. پس از آن می‌توانید با مراجعه به کارگزاری در زمان مشخص، نتیجه نهایی گذرنامه خود را دریافت نمایید. در واقع طبق قوانین جدید دولت مجارستان، شهروندانی که خواستار اخذ ویزای مجارستان هستند، باید از طریق کارگزاری با سفارت این کشور در ارتباط باشند و هیچ گونه ارتباط مستقیمی بین سفارت و متقاضیان وجود ندارد.

انواع ویزای کشور مجارستان

به طور کلی ویزای مجارستان به دو نوع ویزای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شود. ویزای بلند مدت که به صورت اختصاری با علامت D نمایش داده می‌شود، مربوط به ویزا‌های تحصیلی، درمانی و یا اقامت دائم می‌باشد. به طور کلی ویزای نوع D به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که بخواهند بیشتر از یک سال در مجارستان حضور داشته باشند. نوع دیگر ویزای مجارستان ویزا‌های کوتاه مدت یا همان ویزای C می‌باشد.

در این ویزا به طور دقیق تاریخ بازگشت مسافران به کشور مبداء خود ذکر شده است و نمی‌توانند بیشتر از مدت زمان تعیین شده در کشور مجارستان حضور داشته باشند. این ویزا متناسب با هدف مسافران به ۳ نوع اصلی تقسیم می‌شود. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، دیدار خویشاوندان، کنفرانس و… باید از ویزای سی استفاده کنید.

ویزای مجارستان | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض C

انواع ویزای نوع C مجارستان

همان طور که عنوان شد ویزای کوتاه مدت و یا همان ویزای C طبق قوانین کشور‌های حوزه شینگن در ۳ نوع صادر می‌شود. نخستین ویزای تایپ C ویزای مجارستان یک بار ورود می‌باشد. این ویزا به شهروندان اجازه می‌دهد که تنها برای یکبار وارد کشور‌های حوزه شینگن شوند. به طوری که حتی اگر مدت زمان ویزا تمام نشده باشد، نمی‌توانید از کشور‌های حوزه شینگن خارج شده و دوباره وارد آن‌ها شوید. نوع دیگر ویزای تایپ C، ویزای دوبار ورود می‌باشد.

این ویزا به شهروندان اجازه می‌دهد که در مدت زمان اعتبار ویزای خود، از کشور‌های حوزه شینگن خارج شده و دوباره وارد آن‌ها شوند. اما پس از خروج دوم از این کشور ها، دیگر قادر به ورود به کشور‌های حوزه شینگن نیستید. ویزای مولتیپل از دیگر انواع ویزای تایپ C است که بر خلاف انواع دیگر، ورود و خروج مسافران را محدود نخواهد کرد. اما مدت زمان این نوع ویزا تنها ۹۰ روز می‌باشد.

ویزا های تحصیلی مجارستان

از آن جایی که دانشگاه‌های معتبر کشور مجارستان عضوی از اتحادیه اروپا هستند، می‌توان گفت که سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا می‌باشد و مدرک معتبر آن‌ها زمینه‌سازی برای دریافت ویزای کاری از کشور‌های آلمان، نروژ، اتریش و سایر کشور‌های تاپ اروپایی می‌باشد. برای این که بتوانید ویزای مجارستان را در زمینه تحصیلی به دست آورید، لازم است تا از سوی یک موسسه آموزشی، دانشگاه و یا مدرسه در کشور مجارستان برای شما دعوت نامه ارسال شود.

پس از آن برای ثبت درخواست خواسته خود مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی کشور مجارستان، باید دعوت نامه خود را به کارگزاری ارائه دهید. در دانشگاه‌های این کشور می‌توان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در رشته‌های مختلف به تحصیل پرداخت. توجه داشته باشید که ویزای مجارستان در زمینه تحصیلی  پس از به اتمام رسیدن دوران تحصیل شما و اخذ مدرک تحصیلیتان به پایان خواهد رسید، اما می‌توانید مجددا این نوع ویزا را تمدید نمایید و یا برای کار به سایر کشور‌های اروپایی مهاجرت کنید.

ویزای مجارستان توریستی

همان طور که در مطالب پیشین ذکر شد صدور ویزای مجارستان برای گردشگری به صورت انفرادی امکان‌پذیر نمی‌باشد و برای اخذ این ویزا باید به تور‌های گروهی مراجعه کرد. برای اخذ ویزای مجارستان توریستی لازم است تا در فرم درخواست خود ویزای C را انتخاب کنید، زیرا که ویزای گردشگری یکی از انواع ویزای کوتاه مدت کشور مجارستان می‌باشد.

مدت زمان اقامت مسافران در این کشور محدود است. به طور کلی مسافران می‌توانند با داشتن ویزای توریستی به مدت ۹۰ روز در کشور مجارستان اقامت گزینند که برای این امر باید درخواست خود را به کارگزاری سفارت مجارستان ارائه دهند و پس از تایید آن‌ها از سوی سفارت، می‌توانند با تور‌های مسافرتی به این کشور سفر کنند. البته برخی از تور‌های گردشگری مسئولیت اخذ ویزای توریستی کشور مجارستان را برعهده دارند و لازم نیست که متقاضیان به صورت انفرادی درخواست خود را ثبت نمایند.

وقت سفارت مجارستان

در سال‌های گذشته شهروندانی که قصد اخذ ویزای مجارستان در حوزه‌های مختلف را داشتند، باید به طور مستقیم به سفارت مجارستان در کشور خود مراجعه می‌کردند که با توجه به تعداد بالای متقاضیان، بی‌نظمی‌هایی در سفارت مجارستان و سفارت سایر کشور‌های حوزه شینگن به وجود می‌آمد. این امر موجب شد تا متقاضیان مدت زمان طولانی‌تری برای دریافت پاسخ نهایی درخواست خود منتظر بمانند. از این جهت با توجه به مشکلات به وجود آمده، تصمیم گرفته شد تا قسمتی از خدمات مربوط به ثبت درخواست و احراز هویت به کارگزاری سفارت مجارستان محول گردد.

شرکت وی اف اس گلوبال به عنوان یک شرکت معتبر در زمینه کارگزاری سفارت کشور‌های حوزه شینگن می‌باشد که برای ارائه مدارک و انگشت نگاری‌های مربوطه، به آن مراجعه کرد. پس از ثبت نام در سایت سفارت و پر کردن فرم درخواست خود، می‌توانید از طریق همان سایت وقت سفارت مجارستان در کارگزاری VFS را انتخاب کرده و در زمان مشخص شده به صورت حضوری به کارگزاری مراجعه نمایید.

کارگزاری وی اف سی

پس از این که وقت سفارت مجارستان را برای ویزای مجارستان انتخاب کردید، باید در مدت زمان مقرر شده به کارگزاری مربوطه مراجعه کنید. پس از آن باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان را به همراه فرم درخواست خود، که با اطلاعاتی دقیق پر شده است، را به اپراتور کارگزاری تحویل دهید. پس از آن، مصاحبه کوتاهی با شما انجام می‌گیرد که در آن باید قصد و نیت خود را از اخذ ویزای مجارستان و سفر به این کشور، مشخص نمایید.

مراحل احراز هویت و انگشت نگاری نیز در کارگزاری انجام می‌گیرد. پس از تشکیل پرونده باید منتظر دریافت پاسخ نهایی باشید. کارگزاری وی اف سی پرونده شما را به سفارت مجارستان ارسال خواهد کرد و پس از بررسی، نتیجه نهایی از سوی سفارت به کارگزاری منتقل می‌شود. در واقع کارگزاری وی اف سی واسطه‌ای میان متقاضیان و سفارت کشور مربوطه می‌باشد. اپراتور کارگزاری از طریق شماره تلفن ثبت شده در مدارکتان، با شما تماس خواهد گرفت و مجددا وقتی را برای تحویل نتیجه نهایی برای شما تنظیم می‌کند.

مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان

در ابتدا باید توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای مجارستان متناسب با نوع ویزا و قصد و هدف متقاضیان از سفر به کشور مجارستان متفاوت می‌باشد. با در نظر گرفتن این نکته مهم، باید نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز ویزای خود اقدام نمایید. در صورتی که مدارک ناقص و یا نادرست باشند با درخواست شما موافقت نخواهد شد و مجبور می‌شوید مجدداً مراحل ثبت درخواست خود و وقت سفارت را طی نمایید.

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در مجارستان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای مجارستان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن مجارستان توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای مجارستان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

هزینه های درخواست ویزای مجارستان

هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای مجارستان متناسب با نوع ویزا متفاوت می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه‌های مربوط به ویزای کشور مجارستان به دو بخش کلی تقسیم خواهد شد. نخستین بخش هزینه‌ها مربوط به سفارت مجارستان و کارگذاری برای ارائه خدمات می‌باشد که قسمتی از آن به صورت آنلاین در هنگام تعیین وقت سفارت مجارستان، پرداخت می‌شود. قسمت دیگر نیز در هنگام مراجعه حضوری به کارگزاری وی اف سی پرداخت خواهد شد. بخش دیگر از هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای این کشور، به عنوان کارمزد خدماتی شناخته می‌شود که مربوط به ارائه خدمات آژانس‌های مسافرتی می‌باشد.

مدت زمان مورد نیاز جهت گرفتن وقت و بررسی درخواست ویزای مجارستان

سفارت مجارستان به متقاضیانی که خواستار دریافت ویزای مجارستان در زمینه‌های مختلف هستند، توصیه می‌کند که ۱۸۰ روز قبل از تاریخ سفر خود نسبت به ثبت درخواست ویزا اقدام نمایند. برای دریافت وقت سفارت مجارستان برای ویزای کوتاه مدت، لازم است تا از طریق سایت سفارت وقت مشخصی را انتخاب نمایید. پس از مراجعه به کارگزاری و ارائه مدارک خود، به مدت حداقل ۱۴ روز کاری زمان لازم است تا نتیجه نهایی توسط سفارت به کارگزاری و از کارگزاری به متقاضی ارسال گردد.

اما مدت زمان مورد نیاز برای ویزا‌های بلند مدت متفاوت می‌باشد. توجه داشته باشید که وقت سفارت مجارستان برای ویزای بلند مدت تنها از طریق تماس تلفنی با سفارت امکان‌پذیر می‌باشد. در برخی شرایط ممکن است که پس از گذشت دو ماه، وقت مراجعه به کارگزاری برای متقاضیان ویزای بلند مدت تعیین گردد. توجه داشته باشید که نتیجه نهایی توسط سفارت حداقل ۱۴ روز و حداکثر ۲۱ روز پس از ثبت درخواست اعلام خواهد شد.

شرایط ورود به مجارستان بعد از پاندمی کرونا

با توجه به شرایط ناپایدار بیماری کرونا در کشور ایران، بسیاری از سفارت‌های کشور‌های اروپایی فعالیت خود را تعطیل کرده اند. اما با توجه به واکسینه شدن شهروندان ایرانی می‌توان دوباره نسبت به اخذ ویزای مجارستان اقدام نمود. البته شرایط ورود به این کشور نسبت به دو سال گذشته دشوار‌تر شده و اکثر شهروندان با ویزای مجارستان فوری و ضروری می‌توانند اقامت کوتاه مدت این کشور را دریافت نمایند.

در حال حاضر پس از تعیین وقت سفارت می‌توانید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، مدارک خود را به کارگزاری تحویل داده و همچنین احراز هویت و انگشت نگاری‌های لازم را نیز انجام دهید. پس از آن، دیگر نیازی نیست که به صورت حضوری برای دریافت نتیجه نهایی به کارگزاری مراجعه کنید، بلکه سفارت، پاسپورت و نتیجه نهایی را برای شما از طریق پست ارسال خواهد کرد.

توجه داشته باشید که تنها در صورتی می‌توانید ویزای کشور مجارستان را پس از پاندمی کرونا دریافت نمایید که از واکسن‌های فایزر و بیون تک، آسترازنکا، مدرنا، سینو فارم و جانسون‌اند جانسون استفاده کرده باشید. همچنین کارت واکسن خود را نیز باید به همراه مدارک دیگر به کارگزاری تحویل دهید.

ریجکت ویزای کشور مجارستان و علت آن

در برخی شرایط با وجود این که تمام مراحل ثبت درخواست خود و ارائه مدارک به کارگزاری را به درستی انجام داده اید، اما با درخواست شما از سوی سفارت مجارستان، موافقت نمی‌شود و گذرنامه شما ریجکت خواهد شد. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که موجب ریجکت ویزای مجارستان می‌شود، ارائه مدارک ناقص می‌باشد و از آن جایی که مدارک هر نوع ویزا متفاوت است، بهتر است که به این مورد دقت کنید.

اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای اخذ ویزای این کشور با توجه به قانون جدیدی که از مهر ماه ۹۷ در سفارت مجارستان جاری شد، از دیگر دلایل ریجکت درخواست شما می‌باشد. داشتن سوء پیشینه در زمینه کیفری یا حقوقی و یا ارائه مدارک جعلی و تاریخچه سفر دروغین، موجب می‌شود تا با درخواست شما موافقت نگردد.

اگر افسر سفارت برای هدف شما به سفر به این کشور متقاعد نشود و یا بیمه مسافرتی شما نامعتبر باشد، درخواست ویزای کشور مجارستان ریجکت خواهد شد. از دیگر دلایل متعددی که موجب ریجکت درخواست ویزا می‌شود، عدم دارا بودن شرایط اخذ ویزا می‌باشد.

شرایط اخذ ویزا های کشور مجارستان

با توجه به این که تعداد پناهنده‌های ایرانی و غیر ایرانی از کشور‌های خاورمیانه به کشور مجارستان بسیار زیاد است، این کشور نیز برای صدور ویزا به متقاضیان شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در صورتی که متقاضیان شرایط اخذ ویزای مجارستان را نداشته باشند، با درخواست آن‌ها موافقت نخواهد شد و می‌توان گفت که درخواست ویزای آن‌ها ریجکت می‌گردد. یکی از مهم‌ترین شرایط ویزای مجارستان تضمینی، داشتن تمکن مالی متقاضیان می‌باشد.

توجه داشته باشید که تمکن مالی برای هر متقاضی مناسب و قابل توجهباشد. از دیگر شرایط مهمی که برای متقاضیان ویزای کشور مجارستان در نظر گرفته شده، گردش مالی و تعداد تراکنش‌های مالی حساب این افراد در سه ماه اخیر می‌باشد. باید بدانید که تنها تعداد تراکنش ها، مهم است و مبالغ ورودی و خروجی اهمیت چندان زیادی ندارند. از دیگر شرایطی که به تازگی برای صدور ویزا اعمال شده، این است که متقاضیان نمی‌توانند به صورت انفرادی برای دریافت ویزا اقدام نمایند و حتماً باید به صورت تور گروهی برای ویزای توریستی درخواست خود را ثبت کنند.

راهکار های رفع ریجکت ویزای کشور مجارستان

در واقع یکی از قوانین سختی که کشور مجارستان برای صدور ویزای خود اعمال می‌کند این است که رفع ریجکتی برای این کشور وجود ندارد. البته شما می‌توانید نامه اعتراض خود به ریجکتی را به سفارت این کشور ارسال کنید و منتظر جواب نهایی باشید. نامه اعتراض به ریجکتی باید به زبان انگلیسی نگاشته شده باشد و از مدارک معتبری به عنوان سند اعتراض در آن استفاده شده باشد. پس از نگارش نامه، باید آن را به همراه مدارک و گذرنامه خود مجدد به سفارت این کشور ارسال کنید و منتظر پاسخ نهایی باشید.

به طور کلی نتیجه نهایی مبنی بر موافقت و یاعدم موافقت با درخواست ریجکتی شما پس از ۴۵ روز کاری برایتان ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر ویزای مجارستان شما به همراه تور گروهی ریجکت شود، تا دو سال پس از ریجکتی نمی‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. اما اگر ویزای انفرادی شما ریجکت گردد، پس از گذشت ۶ ماه می‌توانید دوباره درخواست اخذ ویزای خود را به کارگزاری و سفارت اعلام نمایید.

مشخصات سفارت و کارگزاری کشور مجارستان

برای این که نامه های ریجکتی خود را به سفارت ارسال کنید، می توانید به آدرس تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو و پلاک ۱۰، به آدرس سفارت مجارستان مراجعه کنید.

اما برای ثبت درخواست، احراز هویت و ارائه مدارک باید به کارگزاری وی اف سی واقع در تهران، خیابان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع هروی و طبقه چهارم مراجعه نمایید.

همچنین کارگزاری وی اف سی گلوبال در روز های یکشنبه تا پنجشنبه، به غیر از روز های تعطیل رسمی، از ساعت ۸ الی ۱۷ آماده خدمات رسانی به متقاضیان می باشد.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای مجارستان

در این روش برای دریافت ویزا الزامی به انتقال پول به کشور مقصد نیست و فقط باید متقاضی با روش‌های مختلف بتواند اثبات کند که توانایی تامین هزینه‌های اقامت در کشور مقصد را دارد. مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی از سریع‌ترین روش‌های سفر به کشورهای خارجی است.

در این روش متقاضی از پرداخت مالیات معاف بوده و نیازی به استخدام به عنوان نیروی کار یا سرمایه گذاری برای ثبت شرکت ندارد؛ علاوه بر این‌ها الزامی به دانستن زبان انگلیسی یا زبان رسمی مجارستانی نیست. برای اخذ ویزای مجارستان متقاضی باید از طریق روش‌هایی مثل ارائه سند سپرده بانکی، سند ملک و وجه نقد تمکن مالی خود را به سفارت کشور مجارستان ثابت نماید.

این روش از کم ریسک‌ترین شیوه‌های مهاجرت به کشورهای خارجی است؛ زیرا هیچ سرمایه‌ای از فرد متقاضی به خارج کشور انتقال داده نمی‌شود و در حساب شخصی مسافر باقی می‌ماند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا مجارستان از طریف تمکن مالی شامل ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، سند ازدواج، سند ملکی به اسم متقاضی، ارائه شناسنامه، حساب بانکی با موجودی و گردش حساب به زبان انگلیسی است.

عکس جهت درخواست ویزای مجارستان چه شرایطی باید داشته باشد

عکس ویزای مجارستان یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویزاست که باید قوانین و شرایطش رعایت بشه. به همین دلیل اینجا مشخصات عکس ویزای مجارستان را برای شما می‌گیم تا مشکلی از این جهت نداشته باشید. مانند تمام ویزاها و پاسپورت‌های دیگر اندازه عکس شما باید عرض ۳۵ و ارتفاع ۴۵ میلی‌متر داشته باشه. عکس باید صورت شمارو کاملا نشون بده و فقط تا شانه‌های شما اجازه دیده شدن در عکس رو داره.

چشم‌ها باید کاملا باز باشه و مستقیم به دوربین نگاه کنید. دهان باید به حالت عادی باشه و چشم قرمز در عکس به وجود نیامده باشه‌. حتما اگر بخاطر فلاش چشم‌ها قرمز شدند، عکس رو تغییر بدید. رنگ پس زمینه رو با توجه به رنگ موها و پوشش سر انتخاب کنید. اگر موها تیره است از خاکستری کم رنگ استفاده کنید. اگر موها و رنگ پوست روشن است، می‌تونید پس زمینه خاکستری کمی تیره‌تر را برای عکس قرار بدید.

اگر عینک طبی می‌زنید، عکس را باید با همان عینک بگیرید. اما فریم عینک نباید خیلی تیره یا بزرگ باشه که باعث دیده نشدن چهره شما بشه. از زدن عینک آفتابی یا ماسک هم هنگام گرفتن عکس خودداری کنید. کیفیت عکس باید خیلی بالا باشه و تمام پیکسل‌های عکس نیز باید کامل باشند. بهترین وضوح برای عکس ۶۰۰dpi هست. فوکوس نیز باید روی چهره باشه و رنگ عکس تیره نباشه.


سوالات متداول در خصوص ویزای مجارستان

شرایط اخذ ویزای کشور مجارستان چگونه است؟

متقاضیان باید دارای تمکن مالی حداقل ۲۰۰ میلیون تومان و گردش حساب متعدد باشند و همچنین درخواست خود را به صورت تور گروهی ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور مجارستان چیست؟

مدارک ارائه شده متناسب با نوع ویزا متفاوت می باشد که تمامی اطلاعات مربوطه را می توانید از طریق سایت سفارت کشور مجارستان مشاهده کنید.

ارسال پاسخ نهایی مبنی بر رد و یا تایید درخواست ویزا چه مدت زمانی طول می کشد؟

حدود ۱۴ الی ۲۱ روز طول می کشد تا سفارت پاسخ نهایی را برای شما ارسال نماید.

تعیین وقت کارگزاری یا سفارت برای ویزا بلند مدت و کوتاه مدت چگونه است؟

برای ویزا های کوتاه مدت می توان به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت وقت کارگزاری را انتخاب کرد، اما برای ویزا های بلند مدت باید به صورت مستقیم با سفارت مجارستان در ایران تماس بگیرید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر