ویزای فنلاند – انواع + مدارک + هزینه‌ + ریجکت و راه های رفع ریجکت

ویزای فنلاند – انواع + مدارک + هزینه‌ + ریجکت و راه های رفع ریجکت

ویزای فنلاند برای سفر به این کشور در انواع مختلف توریستی , تحصیلی و کاری صادر می شود. برای اخذ ویزای فنلاند ارائه مدارک کامل ضروری می باشد.

 • محل درخواست: VFS تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • مدت زمان مورد نیاز جهت دریافت وقت سفارت: کمتر از یک ماه ( متغیر)

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

کشور فنلاند از دورافتاده‌ترین کشورهای اروپایی به شمار می‌رود که در شمال اروپا قرار دارد و تشکیل دهنده مرزی بین اروپای غربی و شرقی است. فنلاند از اقتصادهای قوی در اروپا محسوب می‌شود و به همین دلیل افراد زیادی از دیگر کشورها برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند.

برای رفتن به فنلاند نیاز به دریافت ویزای فنلاند است؛ همچنین داشتن دعوتنامه یکی از شرایط مهم و الزامی برای اخذ ویزای این کشور به شمار می‌رود. علاوه بر این متقاضیان مهاجرت به فنلاند باید گواهی تمکن مالی و پرینت گردش حساب خود را به سفارت ارائه دهند. برای آگاهی از جزئیات درخواست ویزای فنلاند و دلایل ریجکت و چگونگی رفع ریجکت ویزا و سایر اطلاعات ضروری در مورد مهاجرت به این کشور پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

برای دریافت ویزای فنلاند باید متقاضی دارای شرایط متناسب با دستورالعمل سفارت فنلاند باشد و بتواند تمام مدارک خواسته شده را جمع آوری نماید و تحویل سفارت این کشور بدهد. علاوه بر ویزا افرادی که درخواست ویزا داده‌اند باید پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر، بیمه نامه مسافر و سایر مدارک هویتی و گواهی‌های مالی را نیز ارائه دهند تا بتوانند با موفقیت و بدون ریجکت ویزای فنلاند را دریافت کنند.

یکی از نکات مهم برای اخذ ویزای فنلاند این است که متقاضیان ثابت نمایند که برای حمایت مالی خود در این کشور بودجه کافی به اندازه حدود 30 یورو در روز را دارند. همچنین بودجه افراد باید هزینه مدت اقامت و بازگشت یا ادامه سفر را پوشش دهد. کسانی که متقاضی دریافت ویزای شینگن فنلاند هستند نباید برای ورود به کشورهای منطقه شینگن دارای ممنوعیت باشند.

چنانچه در رابطه با فنلاند و سایر کشورها خطراتی مربوط به نظم و امنیت عمومی و سلامت عمومی در نظر گرفته شده باشد ورود مهاجران به فنلاند ممنوع می‌شود. همچنین اگر متقاضیان بخواهند از طریق روش‌های غیر صادقانه در فنلاند کسب درآمد کنند از ورود آن‌ها به این کشور جلوگیری می‌کنند.

کشورهایی که عضو منطقه شینگن هستند انواع مختلفی از این نوع ویزا را صادر می‌کنند که متقاضیان متناسب با نیاز خود می‌توانند درخواست یکی از این ویزاها را بدهند. با اخذ هر یک از ویزای‌های شینگن فنلاند هر فرد باید بر اساس قوانین ویزای دریافتی وارد فنلاند شود. هنگامی که افراد ویزای شینگن فنلاند را دریافت کنند می‌توانند به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کنند بدون اینکه ویزای آن کشور خاص را داشته باشند.

متقاضیانی که قصد دارند ویزای شینگن فنلاند را دریافت کنند باید دقت نمایند که دریافت این نوع ویزا به معنی ورود کامل به کشور فنلاند نیست و احتمال دارد بعد از وارد شدن به خاک فنلاند بنا به دلایلی مشخص فرد مهاجر از این کشور خارج شود و نتواند مجدد به فنلاند برگردد.

قبل ارائه درخواست ویزا به سفارت فنلاند بهتر است با انواع ویزای فنلاند آشنا بود؛ زیرا هر یک از ویزاها دارای مراحل، شرایط، هزینه و مدت اعتبار متفاوتی هستند. به همین دلیل برای جلوگیری از هر نوع مشکلی باید ابتدا نوع ویزای مسافرتی را انتخاب کرد و سپس برای اخذ ویزا درخواست داد. انواع ویزای فنلاند از لحاظ بلند مدت و کوتاه مدت بودن به چهار گروه A- B- C و D تقسیم می‌شوند.

 • ویزای ترانزیت یا ویزای نوع A: با داشتن این نوع ویزا مسافران اجازه خروج از فرودگاه فنلاند را ندارند و فقط می‌توانند پرواز خود را به مقصد دلخواه تغییر دهند و به یکی از کشورهای بیرون از منطقه شینگن ادامه مسیر دهند. ویزای ترانزیت برای همه کشورهای حوزه شینگن معتبر بوده و با آن می‌توان به کشورهای عضو این معاهده سفر کرد.
  متقاضیان برخی کشورها شامل افغانستان، بنگلادش، اریتره، اتیوپی، غنا، عراق، ایران، جمهوری دموکراتیک، کنگو، نیجریه، پاکستان، سومالی و سری لانکا برای عبور از منطقه بین‌المللی فرودگاه فنلاند و توقف و یا تغییر بین دو پرواز باید ویزای ترانزیت فرودگاهی دریافت کنند.
 • ویزای عبوری یا ویزای نوع B: متقاضیانی که ویزای عبوری دارند می‌توانند از فرودگاه فنلاند خارج شوند و از مسیر زمینی به سمت کشور مقصدی که در خارج از حوزه شینگن قرار دارد به سفر خود ادامه دهند. اعتبار ویزای عبوری فنلاند 5 روز است و شخص می‌تواند به صورت زمینی به کشورهای حوزه شینگن سفر کند.
 • ویزای توریستی یا ویزای C: بسیاری از افراد با هدف بازدید از جاذبه‌های گردشگری فنلاند اقدام به دریافت ویزای توریستی می‌کنند. ویزای توریستی یک ویزای کوتاه مدت برای سفر به فنلاند است که با داشتن مسافر می‌تواند به مدت 90 روز در فنلاند و دیگر کشورهای منطقه شینگن اقامت داشته باشد. علاوه بر این برای دیدن از دوستان، جلسات کاری و درمان نیز می‌توان ویزای نوع C را درخواست داد. این نوع ویزا به صورت تک ورود و یا چند بار ورود صادر می‌شود.
 • ویزای بلند مدت یا ویزای D: این نوع ویزا بیشتر مورد استفاده تاجران و بازرگانان است تا بتوانند تا سال‌های طولانی به منطقه شینگن وارد یا از خارج شوند. در صورتی که متقاضیان اقامت بیشتر از 90 روز داشته باشند نیازی به دریافت ویزای شینگن نبوده و می‌توانند درخواست اقامت دائم خود را به سفارت فنلاند ارائه نمایند. ویزای بلند مدت به ویزای ملی نیز معروف است و افرادی که به قصد اقامت طولانی مثل ادامه تحصیل، سرمایه گذاری یا کار کردن می‌خواهند به فنلاند سفر کنند می‌توانند اقدام به درخواست ویزای بلند مدت کنند. ویزای نوع D به شکل یک بار ورود یا چند بار ورود برای متقاضیان صادر می‌شود.
 • ویزای کوتاه مدت: داشتن این نوع ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد تا 90 روز در کشور فنلاند و سایر کشورهای حوزه شینگن اقامت کند.

انواع ویزای فنلاند از نظر ورود می‌تواند به انواع یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود یا مولتی برای متقاضیان صادر گردد. با داشتن هر یک از این نوع ویزاها افراد می‌توانند در دفعات مختلف به فنلاند وارد و از آن خارج شوند.

 • ویزای یکبار ورود فنلاند: در صورتی که متقاضی این نوع ویزا را داشته باشد می‌تواند فقط یک بار وارد کشور فنلاند شود و در یک دوره 180 روزه به مدت 90 روز در این کشور اقامت نماید.
 • ویزای فنلاند دوبار ورود: دریافت این نوع ویزا به مسافران اجازه دو بار ورود به فنلاند را می‌دهد و در محدوده کشورهای حوزه شینگن در هر دوره 180 روز تا 90 روز اعتبار دارد.
 • ویزای چند بار ورود فنلاند: این نوع ویزای فنلاند برای چندین بار سفر به منطقه شینگن صادر می‌شود و برای یک دوره 180 روزه حداکثر تا 90 روز اعتبار دارد. امکان دارد مدت اقامت در فنلاند با این ویزا از تعداد روزهای ذکر شده در ویزا بیشتر نشود. اعتبار ویزای چند بار ورود حداکثر 5 سال است.

فرآیند اخذ ویزای فنلاند دارای مراحل تعیین شده‌ای است که باید قبل از ارائه درخواست ویزا به طور کامل اطلاعات دقیقی در مورد هر یک از مراحل و مدارک لازم و شرایط ضروری متقاضی برای دریافت ویزا به دست آورد.

 1. انتخاب ویزای فنلاند بسته به نیاز
  ویزای مختلفی با توجه به هدف سفر قابل انتخاب است که متقاضی باید با در نظر داشتن شرایط و هدف خود از سفر به فنلاند یک نوع ویزا را انتخاب کند. دقت کنید که ویزای کوتاه مدت با ویزای بلند مدت فرآیند درخواست متفاوتی دارد و امکان ثبت درخواست به صورت مستقیم از طریق سفارت انجام نمی‌شود. درخواست ویزای کوتاه مدت باید به کارگزاری وی اف اس ارائه شود. وی اف اس گلوبال VFS Global نماینده سفارت فنلاند است.
 2. ثبت فرم درخواست اخذ ویزای فنلاند
  تهیه و تکمیل فرم درخواست ویزا از موارد مهم در فرآیند اخذ ویزای فنلاند است که می‌توان آن را از سایت کارگزاری تهیه کرد و به صورت آنلاین آن را تکمیل و ثبت نمود. در این فرم باید اطلاعاتی شامل مشخصات هویتی متقاضی، پاسپورت، محل اقامت در فنلاند، سابقه سفر متقاضی، سابقه ریجکت ویزا، تاریخ رفت و برگشت متقاضی و سایر موارد درخواستی ثبت شود.
  متقاضی باید در تکمیل این فرم دقت زیادی نماید و هنگام مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه باید آن را به همراه داشته باشد. فرم درخواست ویزا باید به زبان خواسته شده در فرم پر شود و بدون غلط املایی باشد؛ در صورت وجود مشکل در فرم امکان ریجکت شدن درخواست ویزا وجود دارد. اگر چندان آشنایی با مراحل درخواست ویزا یا تکمیل فرم درخواست ندارد پیشنهاد می‌کنیم به موسسات معتبر مهاجرتی مراجعه کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
 3. دریافت وقت سفارت کشور فنلاند
  در این مرحله متقاضی جهت تعیین وقت سفارت و ارائه مدارک و انجام مصاحبه باید وقت سفارت بگیرد و در موعد مقرر برای ادامه فرآیند درخواست ویزا در سفارت فنلاند حاضر شود.
 4. جمع آوری و ارائه تمام مدارک لازم متقاضی به سفارت فنلاند
  متقاضی پیش از هر اقدامی باید مدارک مورد نیاز شامل مدارک هویتی، تحصیلی، کاری و گواهی‌های تمکن مالی و گردش حساب را جمع آوری کند.
 5. آماده شدن برای مصاحبه و مراجعه به سفارت
  در این مرحله متقاضی باید طبق وقت سفارت که از قبل گرفته است جهت انگشت نگاری و ارائه کلیه مدارک به صورت حضوری به سفارت مراجعه کند. در صورتی که مدارک ناقص باشند نوبت متقاضی به دیگر افراد داده می‌شود و فرد متقاضی باید بعد از تکمیل مدارک و رزرو وقت مجدد به سفارت فنلاند مراجعه نماید.
 6. انتظار برای دریافت پاسخ سفارت در خصوص صدور ویزا
  برای پیگیری وضعیت ویزای فنلاند می‌توان از طریق راه‌هایی که سفارت به متقاضی اعلام می‌کند اقدام کرد.

ویزای تایپ C نوعی ویزای کوتاه مدت است که با صدور آن فرد متقاضی می‌تواند با توجه به هدف از سفر خود تا 90 روز در فنلاند اقامت کند و یا به دیگر کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد نماید. این نوع ویزا مثل ویزای تایپ D (ویزای بلند مدت) به شکل یک بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود.

همان‌ طور که قبلاً گفته شد با ویزای تک ورودی مسافر می‌تواند یک بار به کشور فنلاند وارد و از آن خارج شود و با داشتن ویزای چند بار ورود امکان ورود و خروج به کشور فنلاند به تعداد دفعات بیشتری وجود دارد.

مراحل، مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای کوتاه مدت تایپ C با ویزای بلند مدت مثل ویزای تحصیلی کمی تفاوت دارد.

 • ویزای تجاری: برای انجام امور تجاری و بازرگانی متقاضی باید این نوع ویزای کوتاه مدت را دریافت کند.
 • ویزای توریستی: برای دیدن از فنلاند و بازدید از مناظر تفریحی و گردش در مناطق مختلف این کشور متقاضی باید اقدام به اخذ ویزای توریستی نماید.
 • ویزای شرکت در کنفرانس‌‌ها: در صورتی که متقاضی بخواهد در جلسات کاری و کنفرانس‌های علمی فنلاند شرکت کند باید ویزای کوتاه مدت دریافت نماید.
 • ویزای دیدار با خویشاوندان: اگر متقاضی بخواهد از اعضای خانواده خود که در فنلاند زندگی می‌کنند دیدن نماید باید ویزای نوع C را درخواست بدهد.

ویزای توریستی از نوع ویزای کوتاه مدت C محسوب می‌شود که شرایط دریافت آن را در بخش‌های قبلی مقاله شرح دادیم. به طور کلی متقاضیان کشورهایی که با کشور فنلاند موافقت نامه ویزا ندارند برای سفرهای توریستی به این کشور باید اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایند.

یکی از نکات مهم در مورد ویزای توریستی فنلاند ارائه گواهی معتبر تمکن مالی برای اثبات توانایی مالی و تامین هزینه‌های سفر به فنلاند است. در این صورت سفارت مطمئن می‌شود که متقاضی در طول اقامت در فنلاند می‌تواند هزینه‌های خود را پرداخت نماید و هزینه‌های سفر بر عهده دولت فنلاند گذاشته نخواهد شد. متقاضی برای هر روز اقامت در فنلاند باید در حساب خود حداقل 30 یورو داشته باشد.

در صورتی که مسافر به دلایل بشر دوستانه یا لغو پرواز در لحظه آخر یا یک بیماری حاد نتواند در موعد مقرر موفق به ترک کشور فنلاند و منطقه شینگن شود، مقامات پلیس محلی فنلاند می‌توانند مدت اعتبار ویزای فنلاند را برای متقاضی به صورت رایگان تمدید نمایند.

تمدید مدت اعتبار ویزای فنلاند نیز به دلایل شخصی مثل بیماری شدید ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده امکان‌پذیر است؛ در این مورد تمدید ویزا 30 یورو هزینه دارد و در مورد تمدید اعتبار ویزا پلیس فنلاند تصمیم‌گیری می‌کند.

افرادی که برای گردشگری در فنلاند نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند باید در یکی از دسته‌های زیر قرار بگیرند.

 • توریست‌هایی که از حوزه شینگن یا (EEA/EU) به فنلاند سفر می‌کنند.
 • گردشگرانی که از ایالات متحده، نیوزیلند، استرالیا، موناکو، سن مارینو، جمهوری آندورا، و ژاپن قصد سفر به فنلاند را دارند.
 • توریست‌هایی که از کشورهای شمال اروپا به فنلاند سفر می‌کنند.

متقاضی باید تمام مدارک را به صورت کامل و بدون نقص به سفارت فنلاند تحویل دهد. مدارک توسط کارشناسان سفارت به دقت بررسی می‌شوند و اجازه صدور ویزا با توجه به پرونده متقاضی صورت می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای کوتاه مدت فنلاند: ارائه گواهی معتبر تمکن مالی، بیمه نامه مسافرتی متقاضی، مدارک شناسایی فردی شامل شناسنامه و کارت ملی و ... | سفری دیگر

مهم‌ترین مدارک برای درخواست ویزا به شرح زیر است.

 • ارائه گواهی معتبر تمکن مالی
 • بیمه نامه مسافرتی متقاضی
 • مدارک شناسایی فردی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • عکس پرسنلی از متقاضی که اخیراً گرفته شده باشد
 • پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • بلیط رفت و برگشت به فنلاند
 • دعوتنامه از کارفرما، دوستان و خانواده که در فنلاند ساکن هستند
 • ارائه سابقه مسافرت خارجی متقاضی در صورت وجود
 • ارائه مدرک زبان در صورت درخواست ویزاهای تحصیلی یا کاری

هزینه و قیمت درخواست صدور ویزای فنلاند از مهم‌ترین مباحث در فرآیند اخذ ویزای این کشور است که با توجه به ویزای انتخابی متقاضی باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت شود. معمولاً هزینه ویزای فنلاند با توجه به سن متقاضی و نوع ویزا متغیر است؛ به طوری که هزینه ویزای فنلاند برای بزرگسالان بیشتر از کودکان بین 6 تا 11 سال است و ویزا برای کودکان زیر 6 سال نیز به صورت رایگان صادر می‌شود.

برخی متقاضیان مثل افراد دارای پاسپورت دیپلماتیک و کسانی که زیر سن قانونی هستند و برای مقاصد آموزشی به فنلاند سفر می‌کنند نیازی به پرداخت برای اخذ ویزای فنلاند ندارند. هزینه دیگری که در فرآیند دریافت ویزا باید پرداخت شود هزینه ارزیابی مدارک است؛ این هزینه در مواردی باید پرداخت شود که سفارت فنلاند مدارک متقاضی را به رسمیت نشناسد. در صورتی که درخواست ویزا به هر دلیلی ریجکت شود هیچ هزینه‌ای به متقاضی بازگشت داده نمی‌شود.

همچنین فقط در یک مورد امکان بازگشت هزینه وجود دارد آن هم هنگامی است که متقاضی نوع ویزای درخواستی را اشتباه وارد کرده باشد.

برای اخذ ویزای فنلاند و دریافت وقت سفارت فنلاند باید به کارگزاری وی اف اس مراجعه کرد. بعد از ارسال درخواست ویزا معمولاً دو هفته زمان نیاز است تا از متقاضی برای مراجعه حضوری به دفتر VFS دعوت شود.

در زمان حضور در سفارت مصاحبه‌ای برای دریافت ویزای فنلاند انجام نمی‌شود و متقاضی فقط باید مدارک مورد نیاز را تحویل دهد و مراحل انگشت نگاری را انجام دهد. بعد از تحویل مدارک طی دو تا سه هفته پاسخ درخواست ویزای متقاضی داده می‌شود که برای دریافت جواب باید به دفتر وی اف اس به همراه مدارک شناسایی به صورت حضوری مراجعه کرد.

شرکت وی اف اس گلوبال برای اولین بار در هند در سال 2001 میلادی آغاز به فعالیت کرد. این موسسه اکنون در 135 کشور بیش از 3400 شعبه دارد و خدمات مربوط به ویزای کشورهای مختلف را ارائه می‌دهد.

از جمله مهم‌ترین خدمات دفتر وی اف اس گلوبال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بررسی و تأیید هویت متقاضی به مهاجرت به کشوری خاص
 • ثبت اطلاعات بایومتریک مثل انگشت نگاری و عکس برداری
 • بررسی و دریافت مدارک جهت ثبت درخواست صدور ویزا
 • تعیین وقت سفارت درخواست ویزا
 • بررسی مدارک ووچر هتل، دعوتنامه، بیمه مسافرتی
 • بررسی فرم‌های درخواست ویزا

سفارت فنلاند در تهران به آدرس قیطریه، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان و پلاک ۲ واقع شده است. سفارت در روزهای یک شنبه تا پنج شنبه و از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۱۵ فعال بوده و خدمات مربوط به اخذ ویزا و پاسخ دهی به سوالات مراجعان را ارائه می‌کند. تعطیلات این مرکز در ایران شامل روز عاشورا، روز کریسمس، عید فطر و اولین و چهارمین روز از عید نوروز تعطیل است. شماره تلفن ۲۳۵۱۲۲۵۰ برای تماس با سفارت فنلاند در ایران فعال می‌باشد.

 • وجود نقص یا جعل در مدارک متقاضی
 • عدم توانایی متقاعد کردن افسر پرونده در بازگشت به کشور خود بعد از اتمام مدت ویزا
 • عدم ارائه تمکن مالی خوب برای اثبات توانایی مالی جهت تامین هزینه‌های سفر
 • داشتن سابقه کیفری و یا سیاسی متقاضی
 • مبهم بودن علت و هدف سفر متقاضی به فنلاند

متقاضی 6 ماه بعد از اعلام ریجکت ویزا می‌تواند مجدد درخواست ویزا بدهد؛ برای این کار باید نامه‌ای به زبان انگلیسی برای سفارت فنلاند نوشته شود و در آن دلایل متقاضی ذکر گردد تا پرونده دوباره به جریان افتد و مدارک بررسی شوند. حدود 45 روز بعد از ارسال نامه رفع ریجکت پاسخ آن اعلام خواهد شد.

معرفی آژانس سفری دیگر و خدمات ویزای فنلاند

شرکت خدماتی مسافرتی و گردشگری سفری دیگر فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1389 شروع کرده است و دارای مجوز رسمی از سوی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران می‌باشد. مجموعه سفری دیگری از نیروهای متخصص تشکیل شده است که تلاش خود را بر کسب رضایت مشتریان متمرکز کرده‌اند.

مهم‌ترین خدمات آژانس مسافرتی سفری دیگر شامل انجام فرآیند اخذ ویزا، برگزاری انواع تورهای خارجی و داخلی و تعیین وقت سفارت است. در بخش خدمات مربوط به ویزا این مجموعه قبل از هر اقدامی به متقاضی در مورد نحوه دریافت ویزا و خدمات ویزای کشورهای اروپایی از جمله فنلاند مشاوره کامل و تخصصی ارائه می‌دهد.

شرکت مسافرتی سفری دیگر تورهای متعدد و متنوع توریستی، تخصصی و گروهی به همراه ارائه خدمات و امکانات رفاهی بسیار با کیفیتی برای متقاضیان برگزار می‌کند.

تعیین وقت سفارت و وقت مصاحبه سفارتخانه یکی از مهم‌ترین خدمات مربوط به ویزای فنلاند است که توسط کارشناسان سفری دیگر به صورت تخصصی جهت درخواست انواع ویزا برای متقاضیان انجام می‌شود.


سوالات متداول ویزای فنلاند

ویزای فنلاند چند نوع دارد؟

ویزای چند بار ورود فنلاند چگونه است؟

به طور کلی برای أخذ ویزای فنلاند پیش از رفتن به سفارت فنلاند چه مدارکی را باید جمع آوری کنیم؟

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر