ویزای فنلاند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای فنلاند | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزا فنلاند برای سفر به این کشور در انواع مختلف توریستی , تحصیلی و کاری صادر می شود. برای اخذ ویزا فنلاند ارائه مدارک کامل ضروری می باشد.

 • محل درخواست: VFS تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

جهت اخذ ویزا فنلاند باید مراحل مختلفی از سوی فرد متقاضی طی شوند. یکی از این مراحل درخواست جهت اخذ روادید و تعیین وقت سفارت فنلاند می باشد. تکمیل مدارک نیز از دیگر مراحل شناخته می شود که براساس نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

ویزا فنلاند در چند نوع توریستی، تجاری، تحصیلی و سرمایه گذاری از سوی سفارت خانه این کشور در تهران صادر می گردد. داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزای تحصیلی و کاری از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در زمان مصاحبه توصیه می شود تا حد امکان به سؤالات پاسخ های صحیح و روشن داده شود.

در ادامه بیشتر به بررسی ویزای فنلاند و انواع مختلف آن خواهیم پرداخت.

ویزا فنلاند و سفر به این کشور

فنلاند جزو کشورهایی است که برای سفر کردن به نقاط مختلف آن ملزم دریافت ویزاهای مختلف فنلاند می باشید. دریافت ویزا مراحل مختلفی را در بر می گیرد و براساس نوع آن افراد می بایست مدارک مشخصی را آماده و در زمان وقت سفارت آن را ارائه دهند. در کنار این موارد توجه به هزینه ویزا نیز از اهمیت برخوردار است. با توجه به این که با چه هدفی قرار است به فنلاند سفر کنید می بایست ویزای خود را براساس آن اخذ نمایید.

ویزای فنلاند را در چند نوع می توان درخواست داده و دریافت  کرد که می توان به ویزاهای توریستی، تجاری، تحصیلی و ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد.

 برای دریافت هر کدام از این ویزاها فرد متقاضی باید مدارک مشخصی را آماده نماید که در بخش هایی جداگانه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین مدارک نیز دعوت نامه می باشد که روند اخذ ویزای فنلاند را برای مسافران این کشور تسریع می بخشد. در برخی موارد دریافت متقاضیان برای اخذ ویزای کشور فنلاند با جواب منفی مواجه می شود که یکی از دلایل آن ناقص بودن مدارک می باشد. توصیه می کنیم تمامی مدارک را کامل و بدون هیچ گونه نقصی آماده کرده تا با مشکلات این چنینی مواجه نشوید.

انواع ویزای فنلاند

در بخش قبلی اشاره شد که افراد به دلایل و اهداف گوناگونی برای سفر به فنلاند اقدام می کنند. برخی این سفر را برای تفریح و گردش در نظر می گیرند. برخی نیز برای ادامه تحصیل یکی از دانشگاه های معتبر این کشور را انتخاب کرده و سفر خود را آغاز می کنند.

مسافران دیگری نیز برای تجارت و سرمایه گذاری به فنلاند سفر می کنند. برای هر کدام از این اهداف افراد می بایست ویزاهای مختلفی را دریافت نموده و مراحل آن را طی کنند. بر این اساس می توان عنوان کرد که ویزا فنلاند در چند مورد قابل اخذ می باشد. ویزای گردشگری و توریستی، ویزای کار و سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی.

بر اساس این که هدف شما از سفر به این کشور چه چیزی می باشد، ویزای اعطا شده به شما، متفاوت خواهد بود. بدین منظور 3 نوع ویزای A، C و D برای ورود به کشور فنلاند وجود دارد.

1- ویزای فنلاند از نوع A که شاید نام آن را به صورت ویزای ترانزیت شنیده باشید و به افرادی که از طریق این کشور در حال سفر و گذر هستند، داده می شود. در واقع به افرادی که برای رسیدن به کشور و مقصد دیگری باید از کشور فنلاند عبور کنند، ویزای نوع A داده می شود. این ویزا را نمی توان در مرز گرفت و باید توسط کشور مبدا صادر و دریافت شود. بنابراین قبل از سفر باید برای دریافت آن اقدام کرد.

2- ویزای فنلاند نوع C که در گروه ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد و خود شامل ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و درمانی می شود. البته ویزای تحصیلی این گروه مربوط به تحصیل در مدت کوتاه می باشد. در واقع با دریافت این ویزا شما می توانید به مدت 90 روز در کشور فنلاند اقامت داشته باشید. در واقع ویزای نوع C یک ویزای شینگن کوتاه مدت است.

3- ویزای فنلاند نوع D که در دسته ویزاهای بلند مدت قرار می گیرد که برای کار و یا تحصیل داده می شود و برخی آن را به نام ویزای اقامت می شناسند. با دریافت این نوع از ویزا می توانید از 91 روز تا 6 ماه در این کشور بمانید.

روش های اخذ ویزاهای مختلف فنلاند

برای اخذ انواع ویزا فنلاند افراد می توانند چندین روش را در نظر بگیرند. یکی از روش ها دریافت این ویزا توسط خود مسافر می باشد. اگر سفرهای خارجی بسیاری را تجربه کرده باشید مسلماً با مراحل اخذ ویزا آشنا بوده و به راحتی می توانید آن ها را طی کنید اما در صورتی که این اولین سفر خارج از کشور برای شما محسوب می شود بنابراین کار چندان راحتی پیش رو نخواهید داشت. یکی از دیگر روش ها سپردن مراحل اخذ ویزای فنلاند به کارشناسان و افراد با تجربه در این زمینه می باشد.

در شرکت سفری دیگر خدمات مختلفی برای سفر آسان در نظر گرفته می شود که یکی از مهم ترین آن ها اخذ ویزاهای مختلف می باشد. ویزای فنلاند نیز در این لیست جای دارد. برای اخذ این ویزا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات کاملتری در رابطه با نحوه اخذ آن کسب نمایید. در ادامه به بررسی نحوه اخذ ویزای توریستی فنلاند خواهیم پرداخت و مدارک مورد نیاز آن را نیز برای شما عزیزان بیشتر بازگو می کنیم.

ویزای توریستی فنلاند

یکی از مهم ترین انواع ویزا فنلاند نوع گردشگری آن است چرا که تعداد سفرهایی که به این کشور انجام می شود بالاست از این رو متقاضیان بسیاری برای اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام می کنند. فنلاند دارای آب و هوای نسبتاً سردی است اما با این اوصاف توریست های بسیار زیادی برای رفتن به این کشور اعلام آمادگی می کنند. مناطق دیدنی بسیاری نیز در نقاط مختلف فنلاند به چشم می خورند که برای بازدید از آن ها می بایست قبل از هر گونه اقدامی ویزای توریستی این کشور را اخذ نمود.

برای دریافت این ویزا کار چندان سختی پیش رو ندارید. مدارک نسبتاً ساده ای نیز برای اخذ ویزای توریستی فنلاند نیاز خواهد بود؛ که در ادامه  به آن ها نیز خواهیم پرداخت. دعوت نامه برای سفر توریستی به فنلاند از مهم ترین مدارک است که روال اخذ این ویزا و البته سفر شما را به مراتب سریع و راحت خواهد کرد.

ویزا تحصیلی و دانشجویی فنلاند

یکی از مهم ترین ویزاهای کشور فنلاند پس از ویزای توریستی این کشور ویزای تحصیلی است. کسانی که برای ادامه تحصیل در یکی از مؤسسات و یا دانشگاه های فنلاند به این کشور سفر می کنند می بایست مراحل اخذ ویزای تحصیلی را طی کنند. کسانی که قصد سفر به منظور تحصیل در فنلاند دارند می بایست تمامی مدارک دوره های مختلف تحصیلی  خود را آماده نموده و به زبان تعیین شده ترجمه نمایند.

 در کنار مورد عنوان شده دعوت نامه تحصیلی نیز از مهم ترین و اصلی ترین مدارکی محسوب می شود که متقاضیان ویزا فنلاند از نوع تحصیلی می بایست به آن نیز توجه ویژه ای نمایند. در ادامه به معرفی ویزای تجاری و سرمایه گذاری فنلاند خواهیم پرداخت پس با ما همچنان همراه باشید.

ویزا فنلاند از نوع کاری و تجاری

افراد برای پیشرفت کاری در زمینه ای که در آن تجربه کافی دارند به کشور فنلاند سفر می کنند. در این کشور فرصت های شغلی بسیاری وجود دارند از این رو میزان متقاضی برای اخذ ویزا فنلاند از نوع کاری بسیار بالاست. در این کشور افراد با نژادهای مختلف را مشاهده خواهید کرد که برای پیشرفت شغلی شهرهای مختلف آن را انتخاب کرده اند. برای اخذ ویزای کاری فنلاند می بایست متقاضیان به چند موضوع توجه نمایند. اولین موضوع مدارکی است که می بایست فرد متقاضی به تکمیل آن ها اقدام نماید.

 از دیگر موارد دعوت نامه از سوی کارفرما در کشور فنلاند است که از مهم ترین ها محسوب می شود. در واقع اگر فرد متقاضی ویزای کاری این دعوت نامه را ارائه ندهد مراحل اخذ ویزای او به تعویق خواهد افتاد. ویزای سرمایه گذاری نیز از دیگر ویزاهای فنلاند محسوب می شود. در فنلاند علاوه بر فرصت های مختلف شغلی فرصت های بی نظیری نیز برای سرمایه گذاری پیش روی شماست. تاجران ایرانی مختلفی در فنلاند برای سرمایه گذاری به فعالیت می پردازند که برای آن به اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند اقدام کرده اند.

زمان مناسب برای اخذ ویزا فنلاند

برای سفر کردن افراد باید برنامه کاملی را تهیه نمایند. در این برنامه زمان سفر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. در کنار این موضوع زمان اخذ ویزا نیز از موضوعات مهم محسوب می شود.  برای دریافت ویزا فنلاند می بایست دو تا سه ماه قبل از سفر خود اقدام نمایید. دلیل این موضوع پروسه صدور ویزای این کشور از سوی سفارت فنلاند می باشد که به مدت زمان چند ماهه برای اخذ آن نیاز خواهد بود.

 در رابطه با این موضوع بیان نکته ای لازم و ضروری است و آن عدم توجه به افراد سودجو برای اخذ ویزای فوری فنلاند می باشد. برخی با این گونه تبلیغات قصد دارند مسافران این کشور را فریب داده و پول بسیاری را از آن ها دریافت نمایند در صورتی که برای اخذ ویزا فنلاند  پروسه زمانی مشخصی تعیین شده و بررسی های مختلفی از سوی سفارت خانه این کشور در نظر گرفته می شود.

اخذ ویزای فوری فنلاند

در بخش قبلی به اخذ ویزا فنلاند در بهترین زمان ممکن اشاره کردیم و در این بین به دریافت ویزای فوری این کشور نیز اشاره ای داشتیم. همان طور که عنوان شد برخی از افراد با تبلیغات دروغین با عنوان اخذ ویزای فوری فنلاند قصد فریب شما عزیزان را دارند که می بایست در این شرایط هوشمندانه عمل کرده و اقدام نادرستی انجام ندهید.

 برخی از مؤسسات که سایت گردشگری مورد نظر نیز یکی از آن هاست با کارشناسان و افراد باسواد در این زمینه مراحل اخذ ویزا را با روند سریع تری برای شما طی می کنند و بار این مهم  را از دوش شما برمی دارند. برای مشاوران سفری دیگر می توانید در زمینه مدت زمان اخذ ویزای فنلاند مشورت نمایید تا اطلاعات کاملی در این رابطه کسب کنید.

اخذ ویزای فوری فنلاند

مدارک مورد نیاز ویزای فنلاند

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در فنلاند (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۳/۵ در ۴/۵ ، رنگی ، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای فنلاند خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن فنلاند توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای فنلاند )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

هزینه های مربوط به اخذ انواع ویزا فنلاند

در کنار مدارک برای اخذ ویزا فنلاند می بایست به فکر پرداخت هزینه های مختلف آن نیز باشید. برای هر کدام از انواع ویزاهای فنلاند نرخ مشخصی از سوی سفارت خانه این کشور در نظر گرفته شده است. سن فرد نیز می تواند هزینه ویزا را تحت تأثیر خود قرار دهد. جالب است بدانید که تمامی هزینه ها به صورت کاملاً نقدی از سوی فرد متقاضی دریافت خواهند شد.

پس در زمان مراجعه به کارگزاری سفارت خانه پول نقد همراه خود داشته باشید. این نکته را نیز فراموش نکنید تمامی هزینه ها به صورت یورو از شما دریافت می شوند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. هزینه ها تنها برای صدور ویزا از شما دریافت می شوند و هیچ گزینه ای تحت عنوان هزینه های وقت سفارت از فرد متقاضی دریافت نخواهد شد.

مراحل مختلف جهت دریافت ویزا فنلاند

برای دریافت ویزای فنلاند قبل از هر اقدامی باید از طریق کارگزاری یعنی شرکت VFS وقت سفارت گرفته شود و در زمان تعیین شده اسناد مورد نیاز را باید به صورت دستی ارائه دهید. مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. درخواست ویزا حدود ۲۱ روز بعد بررسی و صادر می شود.

شرکت وی اف اس گلوبال

برای اخذ ویزای فنلاند باید در مرحله ی اول به صورت آنلاین وقت بگیرید، سپس در زمان تعیین شده در سفارت حاضر شوید. حدود ۴ سال است که تمام امور مربوط به اخذ ویزای فنلاند اعم از گرفتن وقت، ارائه ی مدارک و… به عهده ی شرکت وی اف اس می باشد. این شرکت کارهای دریافت ویزای کلیه ی کشورهای حوزه ی شینگن را انجام می دهد.

آدرس دقیق سفارت خانه جهت اخذ ویزا فنلاند

سفارت خانه این کشور در خیابان شریعتی,  خیابان میرزاپور، خیابان حدادیان، پلوقت سفارت چکاک 2 قرار دارد.

اقدامات جهت وقت سفارت از طریق وی اف اس این سفارت صورت خواهد گرفت. موضوع مهم بعدی تعیین وقت سفارت فنلاند جهت اخذ ویزاهای توریستی، تحصیلی و تجاری این کشور می باشد که در ادامه بیشتر به بررسی آن خواهیم پرداخت.

تعیین وقت سفارت فنلاند

برای تعیین وقت از سوی سفارت مدارک ضروری و اصلی از شما درخواست خواهد شد. در تهیه و تکمیل این مدارک کوشا بوده و آن ها را کامل و بدون هیچ گونه کم و کاستی ارائه دهید.

 در غیر این صورت این امکان وجود دارد که زمان دیگری برای وقت سفارت برای فرد متقاضی صادر شود. ریجکت مدارک زمانی رخ خواهد داد که فرد متقاضی مدارک ناقص و یا نا صحیحی را برای سفارت ارسال کرده باشد که در این صورت مراحل اخذ ویزا طولانی تر شده و در نتیجه با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد. در روز مصاحبه می بایست به چند نکته توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مصاحبه و تأثیر آن در روند اخذ ویزا فنلاند

از مهم ترین مراحل اخذ ویزا فنلاند روز مصاحبه پس از تعیین وقت سفارت فنلاند می باشد. اعتماد افسر کنسولگری به فرد متقاضی در روز مصاحبه  می تواند مدت زمان اخذ ویزا را کاهش دهد. در کنار این موضوع موارد دیگری نیز در روز مصاحبه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. توجه به پوشش و آراستگی نیز از دیگر موضوعات در این زمینه محسوب می گردد.

پاسخ های صحیح و روشن نیز باعث جلب اعتماد افسر خواهند شد. پاسخ جدی و دقیق نیز می تواند روند کاری شما را سریع تر کند. به هیچ عنوان خلاف مدارکی که ارسال کرده اید به پاسخگویی نپردازید. تعیین هدف اصلی از سفر به فنلاند نیز در روز مصاحبه بسیار اهمیت دارد. پاسخ های خود را کوتاه و کامل نموده و از اضافه گویی تا حد امکان خودداری نمایید.

مصاحبه و تأثیر آن در روند سریع اخذ ویزا فنلاند

اعتبار ویزا فنلاند و ریجکت شدن آن

یکی از مهم ترین موضوعات در رابطه با ویزا فنلاند توجه به اعتبار آن است که برای ویزاهای مختلف این موضوع متفاوت خواهد بود. ویزاها اغلب به صورت کوتاه و بلند مدت تمدید می شوند که ویزای فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به اهداف خود برای سفر به این کشور اقدام کنید چرا که تمدید ویزا براساس هدف شما در نظر گرفته می شود. در زمانی که تمدید ویزا به پایان رسید باید هر چه سریع تر خود را به کنسولگری برسانید تا بتوانید ویزای خود را تمدید نمایید.

ریجکت شدن ویزا نیز از دیگر موضوعات شناخته می شود. عدم وجود دعوت نامه یکی از مواردی شناخته می شود که می تواند باعث ریجکت ویزای شما شود. عدم ارائه مدارک کامل و کافی به همراه عدم متقاعد کردن افسر برای پاسخگویی به سؤالات مربوطه و همچنین عدم ارائه مدارک بیمه مسافرتی معتبر نیز از دیگر عوامل ریجکت ویزا شناخته می شوند.

اهمیت دعوت‌نامه جهت اخذ ویزا فنلاند

جهت اخذ ویزا فنلاند توجه ویژه به برخی از مدارک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دعوت نامه های توریستی، تحصیلی و تجاری از مهم ترین آن ها محسوب می شوند. در برخی از ویزاها دعوت نامه به عنوان مدرک مهم و اصلی شناخته می شود و نبود آن به معنای ریجکت درخواست شما جهت اخذ ویزا می باشد. این نکته را فراموش نکنید که با در دست داشتن دعوت نامه به طور حتم ویزای فنلاند برایتان صادر نمی شود در واقع این مدرک می تواند روند اخذ ویزا را سریع تر نماید.

دعوت نامه ها دارای انواع مختلفی می باشند و هر کدام از آن ها می بایست دارای ویژگی های لازم جهت پذیرفتن از سوی سفارت فنلاند باشند در غیر این صورت به آن ها ترتیب اثر داده نخواهد شد. دعوت نامه شما می بایست از امضا و تاریخ برخوردار باشد. شخص دعوت کننده می بایست این دعوت نامه را برای شما ارسال نماید. مشخصات کامل فرستنده و گیرنده می بایست در آن لحاظ شده باشد و چندین مورد دیگر از ویژگی های دعوت نامه جهت اخذ ویزا فنلاند محسوب می گردند.

عکس جهت درخواست ویزای فنلاند چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای فنلاند باید مطابق دستورالعمل‌های مربوط به درخواست ویزای شینگن باشد. چنانچه عکس گرفته شده، فاقد شرایط زیر باشد، درخواست ویزای متقاضی ثبت نمی‌‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که عکسی که برای درخواست ویزای فنلاند انتخاب کرده‌اید مربوط به سه ماه گذشته باشد.

به هیچ وجه قبلاً در پاسپورت استفاده نشده باشد. عکس مورد نظر باید رنگی باشد. پس زمینه عکس ویزای فنلاند باید سفید باشد و جزئیات عکس قابل تشخیص باشند. توجه کنید عکس باید شفاف باشد و صورت متقاضی در مرکز عکس قرار گرفته باشد. کاغذ عکس باید از نوع کاغذ‌های عکاسی معمولی باشد. گردی صورت کامل مشخص باشد. عینک آفتابی یا کلاه استفاده نکنید. در عکس ویزا لبخند نزنید.

عکس مربوطه باید به فرم درخواست ویزا الصاق شود. اندازه عکس باید ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر باشد. اندازه سر باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر باشد. شانه‌ها در عکس باید کاملاً قابل مشاهده باشند. هنگام گرفتن عکس توجه داشته باشید که روی صورت یا پس زمینه سایه ایجاد نشود. هیچ چیزی در پس زمینه عکس وجود نداشته باشد تا تضاد بین عکس و سفیدی صفحه زمینه مشخص باشد.


سوالات متداول در مورد ویزای فنلاند

انواع ویزای فنلاند چه ویزاهایی هستند؟

ویزای نوع A ،B و C

هزینه های مربوط به اخذ انواع ویزا فنلاند چقدر است؟

برای هر کدام از انواع ویزاهای فنلاند نرخ مشخصی از سوی سفارت خانه این کشور در نظر گرفته شده است. سن فرد نیز می تواند هزینه ویزا را تحت تأثیر خود قرار دهد. جالب است بدانید که تمامی هزینه ها به صورت کاملاً نقدی از سوی فرد متقاضی دریافت خواهند شد.

سفارت خانه جهت اخذ ویزا فنلاند در کجا واقع شده؟

آدرس سفارت خانه این کشور در خیابان شریعتی, خیابان میرزاپور، خیابان حدادیان، پلاک 2 قرار دارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر

فرناز حضوری امیرحسین رحیمی امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!