درباره کشور فنلاند بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور فنلاند بیشتر بدانیم

1 آذر 1400

آشنایی با کشور فنلاند یکی از نیازهای کسانی است که قصد سفر به این کشور را دارند و در این مطالب که آشنایی با کشور فنلاند است اطلاعات خوبی به دست می آورید

آشنایی با کشور فنلاند یکی از نیازهای افرادی است که تصمیم دارند به عنوان همیشگی و یا توریستی به این کشور سفر کنند.فنلاند یکی از کشورهای سردسیر و زیبا میباشد که میتوانید برای زندگی و یا گردش به آنجا بروید،ولی قبل از رفتن بهتر است که کمی در مورد کشور فنلاند اطلاعات کسب کنید تا ببینید آیا برای هدف شما مناسب است و یا خیر.البته در این مقاله به چگونگی دریافت ویزا و یا چگونگی سفر به فنلاند اشاره ای نخواهد شد و هدف این مقاله فقط این است که شما بدانید فنلاند چه کشوری است،چه قوانینی دارد و به صورت کلی در مورد کشور فنلاند صحبت خواهیم کرد.

درباره کشور فنلاند

آشنایی با کشور فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا قرار دارد.کشور فنلاند به نام جمهوری فنلاند شناخته می شود و یکی از کشورهای سردسیر است.اگر بخواهیم کشور فنلاند را از نظر مساحت دسته بندی کنیم در رده ششم کشورهای اروپایی قرار می گیرد که در دسته کشورهای کم جمعیت قرار دارد. از نظر همسایگان،فنلاند با کشورهایی مانند نروژ ، سوئد و روسیه هم مرز است.همان طور که اشاره شد قانون گذاری در این کشور به صورت جمهوری بوده و مجلس تصمیم گیرنده و قانون گذار محسوب میشود.

آشنایی با تاریخچه فنلاند

فنلاند تا اواخر قرن اول میلادی منطقه غیر مسکونی بود و بیشتر قومی به نام قوم لاپ در مناطق این ناحیه پراکنده بودند و زندگی می کردند. تا اینکه فین ها از جنوب خلیج فنلاند به این ناحیه آمدند و در آنجا سکنی گزیدند و این باعث شد تا قوم لاپ به سمت شمال این منطقه بروند و سرزمین جدید فنلاند به دست فین ها بیافتد. تا قرن 12 میلادی فنلاندی ها در این منطقه با وجود مشکلاتی که داشتند و جنگ هایی که رخ می داد به گونه ای زندگی می کردند تا اینکه برای دفاع از خود در برابر روسیه از کشور سوئد درخواست کمک برای دفاع کردند که این امر باعث شد که کشور فنلاند به تصرف سوئد در بیاید و برای مدتی تحت حکومت این کشور باشد. از این رو است که علاوه بر زبان فنلاندی، زبان سوئدی نیز جز زبان های رایج این ناحیه می باشد.

آشنایی با تاریخچه فنلاند

اما سرانجام در قرن 19 میلادی نهضت استقلال طلبی به رهبری افرادی مانند روزنبرگ قدرت گرفت و برای استقلال فنلاند به پا خواست و این کشور استقلال خود را بازیافت. اما برای استقلال کامل کشور و دولت فنلاند، این کشور نهضت هایی مانند روسی سازی فنلاند را با مقاومت مردم فنلاند از سر گذراند تا اینکه در اوایل قرن 20 میلادی این کشور دارای مجلس قانون گذاری شد و بعد از جنگ جهانی دوم توانست رشد اقتصادی و اجتماعی خوبی را تا به امروز به پیش براند.

کشور فنلاند و آب و هوای آن

آب و هوای یک کشور از مهمترین مسائلی است که باید در کنار دیگر اطلاعات در مورد آن بدانید،آشنایی با کشور فنلاند و آب و هوای این کشور در تصمیم گیری برای سفر به آن بسیار تاثیر گذار است؛ بنابراین در این جا کمی در مورد آب و هوای کشور فنلاند صحبت میکنیم.فنلاند در دسته کشورهایی است که دارای آب و هوای سرد میباشد و گاها بسیار سرد، البته برخی ها تصور میکنند که این کشور تمام مدت غرق در برف و بوران است که باید گفت خیر اینطور نیست و با این که فنلاند کشوری سردسیر است ولی دارای تابستان های گرم میباشد،بنابراین اگر میخواهید در فنلاند زندگی کنید باید خود را برای زندگی در یک کشور سرد آماده کنید.

کشور فنلاند و آب و هوای آن

کشور فنلاند و مردم آن

فنلاند دارای مردمانی است که به اصطلاح به آن ها فین ها گفته میشود که ساکنان حال حاضر کشور فنلاند هستند،این مردمان که از اوایل قرن دوم، سفر خودشان به فنلاند را آغاز کردند.مردم حال حاضر فنلاند علاقه زیادی به مطالعه دارند و در دسته کتابخوان ترین مردمان در بین کشورهای اروپایی جای گرفته اند.از نظر زبان فنلاندی ،باید بدانید که یکی از سخت ترین زبان ها میباشد که یادگیری زبان فنلاندی بسیار سخت است و زمان زیادی طول میکشد تا بتوانید زبان این کشور را به خوبی یاد بگیرید.

فرهنگ مردم فنلاند و اخلاقیات آنها

اگر به دنبال آشنایی با کشور فنلاند هستید بد نیست بیشتر وضعیت مردم را مطالعه کنید که وضعیت مردم همیشه نشان از وضعیت واقعی آن کشور دارند.مردم فنلاند عادت زیادی به درون گرایی دارند و در واقع درون گرا بودن را دوست دارند،به حدی که حتی به افراد درون گرا بیشتر علاقه نشان می دهند.این مسئله به حدی است که اگر سری به فروشگاه های این کشور بزنید حتی خواهید دید که سبدهای خریدی برای افراد خجالتی و درونگرا وجود دارد که بتوانند از آن در خرید هایشان استفاده کنند.پس اگر شما هم از افراد درون گرا هستید میتواند یک کشور ایده آل بوده باشد.

مطالعه زیاد و بیشتر کتاب خواندن از علاقه مندی های اصلی مردم فنلاند بوده و همان طور که قبلا هم اشاره شد درصد زیادی از مردم فنلاند مطالعه گرهای خوبی هستند و در واقع علاقه مند به مطالعه که حتی از دید دیگر کشورهای اروپایی، رتبه بالایی در مطالعه دارند. در فنلاند هرکسی میتواند آزادانه دین و باور خود را داشته باشد و کسی هم هیچگاه وی را به دلیل نوع اعتقادش قضاوت نخواهد کرد و هر کسی میتواند تنهایی و یا گروهی مراسم مذهبی خود را انجام دهد که خود باعث ایجاد احترام متقابل و دوستی های زیادی می شود.

بهتر است بدانید که بیشتر رفتارهای فنلاندی ها، اروپایی میباشد که البته تفاوت هایی دارد ولی در کل تحت تاثیر اروپاییها بوده چون خود فنلاند یک کشور اروپایی است. مردم وطن پرست هستند و از دسته مردمی می باشند که علاقه زیادی به کشور خود دارند.رفتار مردم فنلاند با خارجی ها بسیار خوب است.به عنوان مثال اگر یک فنلاندی اشتباهاتی در آداب و رسوم داشته باشند بقیه آن را توهین حساب می کنند ولی اگر همین رفتار و اشتباه در آداب توسط یک خارجی صورت گیرد نه تنها رفتار بدی نشان نمی دهند بلکه با درک کامل به وی از آداب و رسوم خود می گویند و به این طریق آداب و رسوم کشور خود را هم به بقیه یاد میدهند.

 کشور فنلاند و قوانین آن

هر کشوری برای خودش قوانین خاصی دارد که شهروندان آن کشور باید این قوانین را رعایت کنند.فنلاند هم قوانینی دارد که باید ساکنین و شهروندان به این قوانین احترام بگذارند که البته برخی قوانین کشور فنلاند اجباری است،در ادامه به چند قانون مهم می پردازیم .

یکی از قوانین خوب و اجباری کشور فنلاند این است که تمامی افراد باید تحصیلات ابتدایی خود را بگذرانند و به عبارتی تحصیل دوره ابتدایی اجباری است و بعد از اتمام دوره ی ابتدایی، خود فرد میتواند تصمیم بگیرد که ادامه تحصیل بدهد یا خیر،این قانون اجازه میدهد که بی سوادی در کشور وجود نداشته باشد و بی سوادترین فرد حداقل خواندن نوشتن را کامل بلد بوده باشد.

قانون بعدی در مورد مالیات بر درآمد است،به این گونه که تمامی افرادی که درآمد دارند باید به دولت مالیات خود را پرداخت کنند و طبیعی است که هر چقدر درآمد بیشتر باشد مالیات پرداختی بیشتر میشود و برعکس؛ که باعث ایجاد تساوی بین افراد جامعه می گردد.

قانون بعدی که میخواهیم معرفی کنیم این است که مثلا اگر پلیس بخواهد یک خودرو را جریمه کند مبلغ جریمه بنابر قیمت ماشین که نشان دهنده وضعیت مالی صاحب خودرو است،متفاوت می باشد. مثلا صاحبان خودروهای گران قیمت باید مبلغ جریمه بیشتری را بپردازند در حالی که خودروهایی با قیمت های پایین، با مبالغ کمتر جریمه می شوند که از جمله حقوق تساوی شهروندی است. میتوان در مورد قانون شهروندی فنلاند اینطور گفت که تمامی مردم و شهروندان فنلاندی از دید قانون مساوی هستند و مسائلی مانند جنسیت ،دین و مذهب و … تاثیری در ایجاد تفاوت ندارد که نشان از آزادی بیان مردم این کشور دارد.

حتی در زمان استخدام در مشاغل دولتی به هیچ عنوان اعتقادات و باورهای شخصی افراد زیر سوال نمی رود و به همین دلیل هر کسی بنابر توانایی مهارتی و فنی و دانش خود میتواند مشغول به کار شده و شغل مورد نظر خود را به دست بیاورد.

فنلاند و زیبایی های آن

خب از نظر زیبایی و مکان های دیدنی هر کشوری زیبایی خاص خودش را دارد که ما هم در این جا کمی در مورد مکان های دیدنی فنلاند صحبت می کنیم، البته لازم به ذکر است که از آن جایی که هدف این مقاله کلی گویی می باشد ،پس به صورت تخصصی به مکان های گردشگری و زیبایی کشور فنلاند نمی پردازیم و فقط در مورد برخی مکان های مهم کوتاه سخن خواهیم گفت .

فنلاند مناطق بکر و دست نخورده ای دارد که همین مورد گردشگران زیادی را سالانه به آنجا جذب میکند که میتوان از این مناطق به کوهستان های زیبا و مناطق کوهستانی زیبا و پوشیده از برف اشاره کرد که اسکی بازهای زیادی در این مکان تمرین  میکنند و مشغول تفریح می شوند. از دیگر مکان های دیدنی فنلاند میتوان به شهر بزرگ فنلاند به نام نامبِرِی اشاره کرد،که دارای باغ های گیاه،آسمان نمای زیبا و آکواریم بزرگ در شهر می باشد که بسیار زیبا هستند.البته موزه های هنری را هم میتوان به زیبایی ها و مکان های دیدنی این شهر اضافه کرد.

فنلاند و زیبایی های آن

شهر دیگری که در دسته شهرهای معروف فنلاند قرارداد شهر کِمی میباشد که در فینیش لپلند قرار گرفته است.این شهر به شهر قصرهای یخی و برفی مشهور است و گردشگران به همین حالت این شهر زیبا را می شناسند.در این قصر های یخی که بسیار مقاوم و زیبا ساخته می شوند حتی مراسم عروسی نیز برگزار میشود.اگر با افرادی که آشنایی با فنلاند دارد برخورد داشته باشید حتما از زیبایی های این شهر برای شما خواهند گفت.خب بعد از این که به برخی مناطق و مکان های گردشگری هم پرداخته شد و با آب و هوای فنلاند هم آشنایی پیدا کردید حالا کمی در مورد فرهنگ مردم فنلاند هم صحبت میکنیم.

اقتصاد فنلاند و قدرت اقتصادی این کشور

هر کشوری باید اقتصاد خوبی داشته باشد تا بتواند خود را به خوبی حفظ کرده و زندگی خوبی را برای مردم خود فراهم کند.در مبحث آشنایی با کشور فنلاند بد نیست که در مورد اقتصاد این کشور هم صحبت هایی بکنیم.چرا که آشنایی با کشور فنلاند بدون اطلاعات از وضعیت اقتصادی آن شاید کامل نباشد. میتوان اینطور گفت که فنلاند کشوری است که دارای اقتصاد قدرتمندی میباشد و مردم دارای رفاه اجتماعی بالایی می باشند.در فنلاند امکان تحصیل به صورت رایگان حتی برای مهاجرین نیز فراهم شده است.اگر قصد سفر کاری را به این کشور دارید باید بدانید میزان دستمزد بنابر نوع مهاجرت تعیین میشود.همچنین واحد پول این کشور نیز به یورو میباشد.

اقتصاد فنلاند و قدرت اقتصادی این کشور

کارآفرینی هم یکی از راه هایی است که به اقتصاد کشور کمک میکند و فنلاند هم با ایجاد قوانین راحت برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت حتی برای افراد خارجی باعث شده تا آینده اقتصادی کشور فنلاند بسیار روشن بوده باشد.به همین دلیل ثبت شرکت در این کشور یکی از گزینه های مهاجرت محسوب می شود. لازم است بدانید که مهارت در این کشور هم مزیت بالایی محسوب شده و حتی حقوق پرداختی به افراد با مهارت بالاتر بیشتر از حقوق افرادی است که مهارت پایینی دارند و برای همین این مسائل در استخدام نیروی کار مد نظر قرار می گیرد.

منابع مالی و تولیدات فنلاند

فنلاند هم یکی از کشورهای صنعتی پیشرفته می باشد که اقتصاد آن بر اقتصاد بازار مبتنی است و در صنایع مختلفی فعالیت میکند. برای مثال از تولیدات ناخالص این کشور می توان به کشاورزی ،صنعت و خدمات اشاره که به خوبی پاسخگوی نیازها در این کشور میباشد.کشور فنلاند در زمینه صادرات ماشین آلات صنعتی،آهن آلات ،الوار و کاغذ و مواد شیمیایی میباشد.  کشور فنلاند در زمینه هایی که در مورد صادرات گفته شد بسیار خوب عمل کرده و به همین دلیل است که در فنلاند فقر وجود ندارد و شهروندان در امنیت و رفاه کامل هستند.

منابع مالی و تولیدات فنلاند

وضعیت آموزشی در کشور فنلاند

در ادامه هم می خواهیم کمی در مورد وضعیت و نظام آموزشی کشور فنلاند صحبت کنیم.بهتر است بدانید که وضعیت آموزشی و به عبارتی نظام آموزشی کشور فنلاند در دنیا زبانزد است و شهرت زیادی دارد،برای مثال سیستم مشاغل برای دانشجویان به صورت گسترده ای وجود دارد و رشته هایی مانند پزشکی (بسیاری از شاخه های پزشکی) دارای آموزش عملی بوده و به عبارتی عملی محور میباشد. همچنین مدارس و مکان های آموزشی در کشور فنلاند دارای ساختاری پیشرفته و کامل است که نشان دهنده این موضوع است که دولت کشور فنلاند اهمیت ویژه ای به کیفیت آموزش می دهد که همین مورد باعث رشد فکری بسیاری می شود.

وضعیت آموزشی در کشور فنلاند

رتبه فنلاند در زمینه آموزش

خب تا الان در مورد وضعیت نظام آموزشی فنلاند به صورت کوتاه مطالبی گفته شد که در ادامه هم می خواهیم کمی بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم ،در مورد رتبه آموزشی و یا رتبه دانشگاهی باید بدانید که دانشگاه هلسینکی فنلاند در بین برترین دانشگاه های دنیا لیست شده است و در واقع در بین 110 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

شروع دوران تحصیلی در کشور فنلاند

شروع دوران تحصیلی که از دوران ابتدایی شروع میشود از سن 7 سالگی می باشد که سن مناسبی برای شروع دوران ابتدایی میباشد.تمامی افرادی که از نظر سنی واجد شرایط هستند باید دوران تحصیل خود در مقطع ابتدایی را شروع کنند که دوره تحصیلی 9 ماه به طول می انجامد.این مورد تحت تاثیرات همان قانون اجبار در تحصیل میباشد که از دید آموزشی یکی از قوانین خوب و مورد نیاز است.

شروع دوران تحصیلی در کشور فنلاند

رتبه فنلاند در زمینه های گوناگون

این کشور در زمینه هایی چون بهداشت به خوبی عمل کرده است و در زمینه های بهداشت و درمان دارای رتبه بالایی است.سیستم درمانی و بیمه در فنلاند به خوبی عمل کرده به گونه ای که مردم فنلاند برای درمان های پزشکی هزینه ای را پرداخت نمی کنند و هدف دولت فنلاند این است که مردم در سلامتی کامل باشند چرا که حکومت این کشور به خوبی می داند سلامتی افراد جامعه از هر نظر چقدر به سود کشور است.دارا بودن بیمارستان های دولتی با کیفیت بالا و پیشرفته و همچنین ایجاد سیستم پخش دارو به صورت بی عیب از کارهایی است که بهداشت فنلاند انجام داده است.

روابط تجاری فنلاند بسیار محکم و موفق است که باعث شده تا صادرات و واردات در فنلاند رتبه بسیار خوبی داشته باشد که همین موضوع باعث شده تا سرمایه گذاری با اطمینان زیادی در این کشور سرمایه گذاری کنند. وجود فضاهای پیشرفته آموزشی،سیستم بهداشتی عالی، عدم وجود تبعیض طبقاتی بین مردم و اهمیت دادن به اقتصاد از مهمترین دستاوردهای این کشور می باشد.

هنر و سینما در فنلاند

سینمای هر کشور در دسته مسائلی است که باید در اطلاع رسانی های مربوط به آن کشور ذکر شود و ما هم در این بخش از مقاله کمی در مورد  به سینما در فنلاند صحبت میکنیم. برای افرادی که میخواهند وارد سینما شوند باید گفت که در کشور فنلاند وارد سینما شدن کار بسیار سختی است چرا که نیازمند دوره آموزشی سختی است که باید افراد بتوانند با موفقیت این دوره ها را پاس کنند.بنابراین هنر سینما در این کشور بسیار مهم است و هر کسی بدون داشتن مهارت کافی در زمینه هنر و سینما نمی تواند وارد سینما در فنلاند شود.

هنر و سینما در فنلاند

ایرانی ها در فنلاند

شاید بد نباشد بدانید که در کشور فنلاند ایرانی های زیادی و در واقع شرکت های ایرانی هستند که به فعالیت مشغول هستند که این شرکت ها در زمینه های صنعتی و یا خدماتی فعالیت میکنند.به عنوان مثال شرکت هایی هستند که کارشان پشتیبانی از تجهیزات صنعتی و تعمیرات می باشد و برخی دیگر در زمینه مواد شیمیایی فعالیت می کنند که همین امر نشان از موفقیت کاری در این کشور دارد.البنه جدیدا هم بسیاری از افراد برای ادامه تحصیلات این کشور را به عنوان مقصد انتخاب میکنند.

ایرانی ها در فنلاند

چند ویژگی عجیب فنلاندی ها

فنلاند با اینکه در شمال اروپا قرار دارد و از جمله کشورهای سردسیر است که تا منفی 30 درجه نیز دمای آن گزارش شده است اما بسیار علاقمند به بستنی هستند، مخصوصا در زمستان از این رو رتبه پنجم را در جهان دارند. زبان فنلاندی از زبان های سخت دنیا محسوب می شود و ویژگی ای که دارد این است که این زبان زمان آینده ندارد. شاید بتوان گفت فنلاند تنها کشوری است که علاوه بر مکانی به عنوان پارکینگ برای خودروها، مکان های مشابهی برای نگهداری سگ ها نیز دارد تا صاحبان آنها بتوانند با خیال راحت برای مثال به خرید بروند و سگ را همراه خود نبرند.

نظام آموزشی در فنلاند همانطور که گفته شد زبانزد در دنیا می باشد و یکی از ویژگی هایی که دارد این است که سگ ها را نیز در این امر دخیل کرده اند. در این مورد سگ هایی را آموزش داده اند تا کنار کودکانی که برای تلفظ کلمات ممکن است دچار مشکل باشند و از این بابت خجالت بکشند قرار بگیرند و به عنوان یک شنونده صبور کودکان را همراهی می کنند تا کودک با آسودگی به تمرین بپردازند و کلمات را با صدای بلند بیان کند. و بسیاری موارد دیگر.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فستیوال ها و رویدادهای فنلاند به عنوان یکی از مهمترین جنبه های فرهنگی این کشور شناخته می شوند. این کشور...

زمانی که قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارید باید اطلاعات کافی در زمینه تعداد جمعیت، اقتصاد، قیمت مسکن و...

هزینه های زندگی در کشور فنلاند و شرایط زندگی برای ساکنین این کشور بسیار مناسب است. به علت ثبات اقتصادی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر