چگونه وقت سفارت فنلاند بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت فنلاند بگیریم؟

26 تیر 1401

قبل از تهیه ویزا کشور فنلاند نیاز به وقت سفارت فنلاند است در این مقاله تمامی راهنمایی های لازم برای گرفتن وقت سفارت فنلاند را به شما میکنیم …

بگیریمکشور فنلاند در منطقه اسکاندیناوی شامل اروپا قرار دارد و پایتخت آن هلسینکی است که به دلیل شرایط مناسب برای زندگی و تحصیل بسیاری از افراد از سراسر جهان به این کشور با اهداف مختلف سفر می کنند. سفارت فنلاند خدمات مربوط به دریافت ویزا را به دفتر وی اف اس واگذار کرده که افراد باید درخواست خود را به این کارگزاری تحویل دهند.

خدمات وی اف اس دفتر فنلاند در اسرع وقت و با کیفیت بالایی به متقاضیان ارائه می شود؛ یکی از مهم ترین این خدمات که هر ساله به متقاضیان جهت دریافت ویزا انجام می گیرد صدور ویزای شینگن و تعیین وقت سفارت فنلاند است.

وقت سفارت فنلاند

مراحل اولیه برای اخذ ویزای فنلاند شامل وقت سفارت فنلاند، تحویل مدارک و عملیات بیومتریک از سوی سفارت کشور فنلاند بر عهده وی اف اس یا همان شرکت کارگزار سفارت گذاشته شده است.

زمانی که این درخواست تایید شد برای متقاضی ایمیلی حاوی اطلاعات وقت سفارت فنلاند و جزئیات مربوط به مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه ها و انجام عملیات بیومتریک برای فرد ارسال می شود.

وقت سفارت فنلاند

مدت زمان دریافت ویزا و هزینه های درخواست ویزا

بخشی از هزینه های روند درخواست وقت سفارت فنلاند و اخذ ویزا مربوط به کارگزاری و بخشی نیز شامل هزینه های کارمزد خدماتی است که آژانس مسافرتی سفری دیگر دریافت می کند. هزینه ویزای فنلاند برای بزرگسالان و کودکان بین 6 تا 12 سال متفاوت است و برای کودکان زیر 6 سال هزینه ای دریافت نمی شود. علاوه بر این ها متقاضی باید هزینه ای را بابت خدمات وی اف اس دفتر فنلاند نیز پرداخت نماید.

تمام هزینه ها و هزینه مربوط به خدمات ارزش افزوده باید با ارز یورو و به صورت نقدی در مرکز وی اف اس فنلاند و در زمان ثبت درخواست پرداخت شود. متقاضی فرصت دارد طی 180روز قبل از تاریخ سفر مدارک مورد نیاز درخواست را به مرکز درخواست ویزا تحویل دهد. از تاریخ تحویل مدارک و درخواست تا 15 روز کاری طول می کشد تا مراحل تایید ویزا انجام شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فنلاند

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا همراه با امضا و تاریخ
 • عکس رنگی با پشت زمینۀ سفید و ابعاد ۳٫۶*۴٫۷ سانتی متر به تعداد مورد نیاز
 • پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار بعد از پایان سفر
 • v کپی از صفحۀ اول پاسپورت
 • اصل شناسنامه به همراه کپی و ترجمه انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار معتبر برای شاغلین
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلین
 • کارت بازنشستگی برای بازنشستگان
 • افراد خانه دار باید گواهی درآمد همسر، قرارداد کاری، صورت حساب بانکی و فیش حقوقی سه ماه گذشته همسر را ارائه دهند.
 • برای کودکان ۱۸ سال که به تنهایی یا فقط با یکی از والدین قصد سفر دارند نیاز به رضایت نامه محضری والدین دارند.
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • ویزاهای شینگن اخذ شده و مهرهای ورود و خروج در طی ۱۰ سال گذشته
 • گواهی تمکن مالی
 • پرینت گردش حساب فرد متقاضی در سه ماه گذشته
 • ارائه اسناد مالکیت در صورت وجود
 • تاییدیه بلیط و محل اقامت، رزرو هتل برای کل برنامه سفر
 • بیمه مسافرتی معتبر

دریافت وقت از سفارت فنلاند

پس از دریافت وقت سفارت فنلاند متقاضی باید شخصا به کارگزاری سفارت مراجعه نماید و مدارک را ارائه داده و اقدامات مربوط به ثبت اثر انگشت را انجام دهد. مراکز درخواست ویزای فنلاند در مقابل ارائه خدمات خود هزینه ای را از متقاضی دریافت می کنند که این هزینه حتی در صورتی که صدور ویزا با موفقیت انجام نشود باز هم قابل بازگشت نیست.

ساعات کاری سفارت فنلاند

برای تعیین وقت سفارت فنلاند و پیگیری روند درخواست وقت سفارت فنلاند باید در ساعات کاری مشخص به دفتر وی اف اس مراجعه کرد. برای انجام تمام کارهای مربوط به صدور ویزا و اجازه اقامت در کشور فنلاند متقاضیان می توانند در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 صبح به سفارت فنلاند مراجعه نمایند.

همچنین برای پاسخگویی تلفنی می توان در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه و در ساعات 1:30 تا 3:30 بعد از ظهر اقدام کرد.

برای انجام امور مربوط به پاسپورت اتباع فنلاندی سفارت فنلاند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 ظهر فعال است. برای پاسخ گویی تلفنی به این متقاضیان نیز در فصل تابستان روزهای پنجشنبه از ساعت 10 تا 12 در نظر گرفته شده است. افراد می توانند سوالات خود را پیرامون نحوه دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت فنلاند به صورت تلفنی در روز و زمان مشخص شده بپرسند.

خدمات دفتر وی اف اس

بسیاری از مراحل مربوط به اخذ ویزا در دفتر وی اف اس انجام می شود اما بررسی و تایید درخواست ویزا توسط سفارت فنلاند انجام می شود و تصمیم نهایی در خصوص صدور ویزا بر عهده این سفارت است. پاسپورت به آدرس پستی که متقاضی به مرکز معرفی کرده است ارسال می گردد.

آدرس مرکز درخواست ویزا در ایران – تهران، پاسدارن، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر است و  ساعت کاری مرکز درخواست ویزا، ساعات 8 تا 17 تمام روزهای هفته می باشد.

همچنین ساعات پذیرش مدارک در 8 صبح تا 15 بعدازظهر انجام می شود. برای تحویل پاسپورت به متقاضی روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 15 تا 17 بعدازظهر در نظر گرفته شده است.

چنانچه از سوی سفارت فنلاند در خصوص درخواست ویزا پاسخ منفی دریافت گردد، هزینه پرداخت شده عودت نمی شود و باید از طریق دیگری جهت دریافت ویزای کشور فنلاند اقدام شود.

نکاتی در مورد خدمات وی اف اس دفتر فنلاند

طی درخواست ویزای فنلاند متقاضیان باید مدارک معتبر و اطلاعات هویتی خود را به صورت دقیق و درست در فرم های مربوطه وارد کنند تا هویت آن ها برای سفارت فنلاند کاملا آشکار شود. در روز مصاحبه و وقت سفارت باید اصل مدارک به همراه کپی هر یک همراه متقاضی باشد؛ همچنین به همراه داشتن دعوت نامه کاری یا شخصی و یا پذیرش از دانشگاه در صورت نیاز الزامی است. ارائه مدارک باید ترجمه شده به زبان انگلیسی یا فنلاندی یا سوئدی باشد و براساس لیست مندرج در سایت دفتر وی اف اس باید آماده شوند. علاوه بر این ها اصل مدرک نیز باید تحویل مرکز درخواست ویزا شود.

انواع وقت سفارت فنلاند

دو نوع وقت کلی کوتاه مدت و بلند مدت برای تعیین وقت سفارت فنلاند وجود دارد که هر یک دارای زیرمجموعه خاصی هستند. اگر متقاضی قصد اقامت کمتر از 90 روز در کشور فنلاند را داشته باشد باید تعیین وقت کوتاه مدت را انتخاب کند و اگر بخواهد بیشتر از 90 روز در فنلاند اقامت نماید می تواند از وقت های بلند مدت استفاده کند. یک نکته مهم در مورد سفارت فنلاند که شاید تا حالا متوجه نشده باشید این است که این سفارت 80 تا 95 درصد درخواست های ویزای توریستی خود را ریجکت می کند. البته در صورت داشتن دعوتنامه متقاضی شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارد.

انواع وقت سفارت فنلاند

شرایط وقت سفارت فنلاند بعد از بیماری کرونا

در حال حاضر مسافران واکسینه شده از همه کشورها اجازه ورود به فنلاند را دارند. این مسافران در صورتی که آخرین دوز واکسن معتبر کووید 19 را حداقل 15 روز قبل از ورود دریافت کرده باشند، یا گواهی بهبودی با یک دوز واکسن، یا گواهی واکسیناسیون کووید 19 را داشته باشند واجد شرایط اخذ ویزا هستند. متقاضیان در صورت داشتن گواهی قابل قبول در مورد سری کامل واکسیناسیون کوید-19 و مدارک لازم می توانند از هر کشوری به فنلاند سفر کنند.

سخن پایانی

تعیین وقت سفارت فنلاند کار پیچیده ای نیست ولی باید برای انجام اقدامات مربوط به درخواست ویزا باید اطلاعات درست و دقیقی داشت. بهترین راه مراجعه به سایت کارگزاری سفارت فنلاند در ایران یا همان دفتر وی اف اس برای درخواست ویزا فنلاند است. بعد از اینکه فرم درخواست وقت سفارت را در این سایت مشاهده کردید باید اطلاعات درست و دقیقی را در فرم وارد کنید تا روز مراجعه به سفارت با مشکل مواجه نشوید.

قبل از پر کردن فرم مربوطه باید زمان حدودی سفر و زمان مراجعه به سفارت را بررسی کنید زیرا بر اساس این دو مورد سفارت برای متقاضی وقت سفارت فنلاند تعیین می کند.

 پرسش های متداول برای وقت سفارت فنلاند و ویزای فنلاند

1.چه کسی درخواست ویزای متقاضی را می تواند تحویل دهد؟

متقاضیان باید به صورت حضوری به مرکز درخواست ویزای فنلاند مراجعه کنند. درخواست‌ ها را نمی‌توان از طریق پست، فکس و یا حتی ایمیل ارسال کرد. درخواست ‌ها را می‌توان سه ماه پیش از سفر برنامه‌ریزی شده ارائه داد.

2.آیا برای تحویل درخواست ، نیاز به رزرو وقت ملاقات است؟

تعیین وقت ملاقات تحویل درخواست از طریق ایمیل به مرکز درخواست ویزا اجباری است.

3.در کجا و چه زمانی می‌توان هزینه‌های ویزا و خدمات را پرداخت کرد؟

هزینه‌های ویزا و خدمات فقط به صورت نقدی با ارز یورو در مرکز درخواست ویزای فنلاند پرداخت می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فنلاند یکی از کشور‌‌های شمالی قاره اروپا است که آب و هوای نسبتا سردی دارد. این کشور یکی از کشور‌های...

زمانی که قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارید باید اطلاعات کافی در زمینه تعداد جمعیت، اقتصاد، قیمت مسکن و...

فستیوال ها و رویدادهای فنلاند به عنوان یکی از مهمترین جنبه های فرهنگی این کشور شناخته می شوند. این کشور...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر