ویزای سوئیس | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای سوئیس | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور سوئیس نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای سوئیس و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: وی اف اس تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

سوئیس یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپایی می باشد و از اعضای  شینگن  است. افرادی که درخواست ویزای سوئیس و مسافرت به این کشور زیبای اروپایی را دارند، باید با مراحل ویزای شینگن آشنا شوند. برای گرفتن این ویزا باید از مراحل بسیاری عبور کنید و مدارک لازم را با کمال صحت ارائه نمایید.

گروه بندی ویزای سوئیس

ویزای سوئیس از A تا D گروه بندی می شوند که عبارتند از:

· ویزای A سوئیس: این ویزا برای ترانزیت صادر می شود. در این فرد حق خروج از فرودگاه مقصد را ندارد.

· ویزای B سوئیس: فرد از این ویزا فقط می تواند برای عبور از سوئیس و کشورهای  شینگن استفاده کند و اعتبار آن فقط 5 روزه است.

· ویزای C سوئیس: با این ویزا فرد می تواند در مدت زمان مشخصی در یکی از کشورهای عضو شینگن برای زمان حداکثر 90 روز بماند. از این ویزا برای ملاقات اقوام، گردشگری، تجاری و … استفاده می شود.

ویزای گروه C از نظر ورود به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 • ویزای ورود به کشور سوئیس برای یک بار: فرد تنها یک بار می تواند وارد سوئیس شود و از آن خارج شود.
 • ویزای ورود به کشور سوئیس برای دو دفعه: فرد می تواند پس از یک بار خروج از محدوده ی شینگن بازم هم به کشورهای این محدوده بازگردد.
 • ویزای مالتیپل سوئیس: با این ویزا فرد برای ورود به محدوده ی شینگن و خروج از این منطقه محدودیتی ندارد و میتواند 90 روز از این ویزا استفاده کند.

انواع ویزای سوئیس

قوانین دریافت ویزای سوئیس مانند قوانین کشورهای حوزه ی شینگن می باشد به طور کل دو نوع ویزا برای کشور سوئیس وجود دارد. ویزای بلند مدت یا ویزای D: افراد مختلف برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری تقاضای ویزای طولانی مدت سوئیس را دارند.

ویزا برای مدت زمان کمتر (تایپ C): این ویزا برای افرادی است که برای کارهایی با مدت زمان کمتر قصد سفر به سوئیس را دارند. به عنوان مثال: برای مقاصد تجاری، گردشگری، دیدن اقوام  و…

ویزای تحصیلی سوئیس: برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس باید در اولین مرحله پذیرش از یک دانشگاه معتبر سوئیس داشته باشید. دانشگاه های سوئیس رتبه ی بالایی دارند و زبان های رومانیای،آلمانی و… در آنها تدریس می شوند. برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی باید واجد شرایط باشید .

ویزای کاری سوئیس: شهروندان کشورهای اروپایی نیازی به ویزا برای فعالیت در یک شغل ندارند، اما سایر کشورها باید ویزای مخصوص شغل بگیرند تا بتوانند در کشور سوئیس مشغول به فعالیت در یک  حرفه شوند. برای دریافت ویزای شغلی باید چند نوع مجوز دریافت کنید که بستگی به شرایط شما دارد.

ویزای سرمایه گذاری: از آنجایی که نرخ تورم در سوئیس بسیار پایین است و سیستم اداری و مالی آن فساد ندارد، افراد بسیاری تقاضای سرمایه گذاری در سوئیس را دارند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای سوئیس

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در سوئیس (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق ، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 3/5 در 4/5 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو یا دلار)

توضیحات:

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای سوئیس خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن سوئیس توسط آژانس هواپیمایی سفری دیگر، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای سوئیس )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

نحوه ی ارائه ی مدارک ویزای کشور سوئیس

پس از تکمیل مدارک مورد نیاز برای ویزای کشور سوئیس برای ارسال مدارک می توان از دو روش اقدام کرد:

 1. برای اخذ ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی و کوتاه مدت که به صورت 90 روزه می باشند باید مدارک خورد را به کارگزاری سفارت یعنی شرکت وی اف اس تحویل نمایید.

2. برای درخواست ویزای بلند مدت یا D باید به طور مستقیم به سفارت سوئیس مراجعه کنید.

معرفی ویزای توریستی سوئیس کوتاه مدت

برای ویزای توریستی سوئیس شرایط متفاوتی وجود دارد. بهترین و راحت ترین روش برای گرفتن ویزای توریستی سوئیس آن است که یک دعوت از خویشاوندی در کشور سوئیس برای شما فرستاده شود. در این دعوتنامه آدرس محل سکونت، محل کار، مشخصات فردی و… آورده شده است، از این رو راحت تر می توانید به این کشور برای گردشگری مسافرت کنید. افرادی که دعوتنامه و یا میزبانی در کشور سوئیس ندارند، موظف به رزرو هتل محل اقامت خود هستند و این نیز باید واقعی و پرداخت شده باشد.

معرفی ویزای درمانی سوئیس

ویزای سوئیس از نوع درمانی: گاهی اوقات امکانات داخل کشور برای درمان افراد مختلف کافی نیست و فرد برای ادامه ی معالجه باید به سایر کشورها سفر کند. سوئیس نیز از جمله کشورهایی است که پذیرای افراد زیادی برای درمان میباشد. چنانچه قصد درمان در یکی از بیمارستان های این کشور را دارید در مرحله ی اول باید یک دعوت نامه از بیمارستان مربوطه برای شما ارسال شود. شرایط مورد نیاز برای ویزای سوئیس از نوع درمانی عبارتند از:

 1. بیمار باید پاسپورت داشته باشد و پاسپورت وی به مدت 3 ماه حداقل دارای زمان باشد.

2. پاسپورت باید به تعداد 2 عدد عکس داشته باشد.

3. دعوتنامه از جانب بیمارستان و پزشک در سوئیس

4. ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی توانایی مالی فرد برای پرداخت هزینه های درمانی باشد. به عنوان مثال یک کپی از حساب شخص با اندوخته ی مشخص باید به سفارت ارائه شود.

5. مدارکی که نشان دهنده ی محل سکونت که اجاره منزل یا هتل است.

هزینه ی ویزای توریستی سوئیس

هزینه ی ویزای توریستی سوئیس

برای دریافت ویزای سوئیس باید هزینه پرداخت کنید. در صورتی که هزینه را به سفارت واریز کنید دیگر نمی توانید پس بگیرید. هزینه ی ویزای سوئیس بر اساس سن، جنسیت و … کاملا متفاوت است. این هزینه برای کارهای مربوط به دریافت ویزای سوئیس صرف می شود که عبارتند از: دریافت مدارک، مصاحبه، انگشت نگاری و… . پرداخت هزینه های مربوط به امور اخذ ویزای سوئیس به صورت نقدی و در زمان انگشت نگاری دریافت میگردد.

· برای کودکان زیر 6 سال هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود.

· برای کودکان 6 تا 12 سال باید 40 یورو پرداخت شود.

· هزینه ی ویزای سوئیس برای افراد بالاتر از 12 سال 80 یورو می باشد.

· در صورتی که یکی از اعضای خانواده از شهروندان اروپا باشد ویزا هزینه ی ندارد.

· برای محققین علمی نیز هزینه ای دریافت نمی شود.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد. لازم است کپی رسید پرداخت شده به کنسولگری را نیز تا زمان صدور ویزای سوئیس به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید آن را ارائه دهید. برخی از متخصصان بر این باور هستند که داشتن کپی از تمام فرم ها مربوط به صدور ویزای سوئیس در نزد متقاضی ضروری می باشد، چرا که می تواند در صورت نیاز پیگیری ها لازم را از طریق همین مدارک داشته باشد.

روند درخواست ویزای سوئیس

برای دریافت ویزای سوئیس قبل از هر اقدامی باید از طریق کارگزاری یعنی شرکت VFS وقت سفارت گرفته شود و در زمان تعیین شده اسناد مورد نیاز را باید به صورت دستی ارائه دهید. مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. درخواست ویزا حدود 21 روز بعد بررسی و صادر می شود.

شرکت وی اف اس گلوبال

برای اخذ ویزای سوئیس باید در مرحله ی اول به صورت آنلاین وقت بگیرید، سپس در زمان تعیین شده در سفارت حاضر شوید. حدود 4 سال است که تمام امور مربوط به اخذ ویزای سوئیس اعم از گرفتن وقت، ارائه ی مدارک و… به عهده ی شرکت وی اف اس می باشد. این شرکت کارهای دریافت ویزای کلیه ی کشورهای حوزه ی شینگن را انجام می دهد.

آدرس کارگزاری سفارت سوئیس در پاسداران- میدان هروی – مجتمع هروی- طبقه چهارم قرار گرفته است.

شرکت وی اف اس گلوبال

هزینه های ویزای توریستی سوئیس توسط آژانس مسافرتی

قبلا در مورد هزینه هایی که باید به سفارت برای اخذ ویزای سوئیس داده شود به طور مفصل صحبت شد اما برای ویزای سوئیس هزینه های دیگری نیز باید پرداخت شود که عبارتند از: بیمه مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما، هزینه های مربوط به گرفتن وقت سفارت سوئیس و هزینه مربوط به اقامت هتل.

چنانچه تمام این امور به آژانس مسافرتی سفری دیگر واگذار شود علاوه بر این هزینه ها بخشی نیز برای کارمزد خدمات ارائه شده از جانب آژانس مسافرتی به هزینه های شما اضافه می شود. البته زمانی که مراحل اخذ ویزای سوئیس به یک آژانس مسافرتی سپرده می شود، مراحل کار با سرعت بیشتری انجام می گیرد و زمان کمتری به هدر می رود. هزینه های ویزای سوئیس در آژانس های مختلف فرق می کند اما حدود 250 یورو برای اخذ ویزا و سایر موارد باید هزینه پرداخت کنید.

شرایط ورود به کشور سوئیس در زمان پاندمی کرونا

با شیوع بیماری کرونا گرفتن ویزای شینگن سوئیس به طور کامل منتفی شده و سفارت سوئیس از تاریخ ژانویه 2021 با تمام اشخاصی که وقت آنها را لغو کرده بود تماس گرفت و وقت جدیدی را برای آن ها مشخص کرد. در این مدت افراد واجد شرایط موفق شدند درخواست ویزای خود را به سفارت سوئیس ارسال نمایند.

سفارت برای شهروندان ایران، افغانستان و عراق که به دنبال دریافت ویزای سوئیس و اقامت در این کشور هستند، چنانچه پرونده ی آن ها از قبل در جریان بوده شرایطی را فراهم می کند تا برای تکمیل مدارک و انگشت نگاری در زمان مشخص به سفارت مراجعه کنند. سفارت سوئیس وقت های خود را اولویت بندی می کند و در ابتدا اشخاصی که ویزای تحصیلی یا ویزای کار دارند و ویزای آن ها رو به اتمام است و اشخاصی که دعوتنامه از سوی خویشاوندی که در سوئیس ساکن هستند را در اولویت قرار می دهد.

درحال حاضر سفارت سوئیس در تهران فعال میباشد و میتوانید انواع ویزای این کشور را درخواست نمائید.

شرایط ورود به کشور سوئیس در زمان پاندمی کرونا

سوئیس واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت جهانی را برای ورود به این کشور می پذیرد واکسن هایی نظیر جانسون، فایزر، مدرنا، سینو فارم و سینوواک مورد قبول سوئیس هم هست.

دلایل ریجکت ویزای سوئیس

ریجکت ویزای سوئیس به معنای رد درخواست برای سفر به سوئیس توسط اداره ی مهاجرت سوئیس می باشد. در صورتی که کارشناس مربوط به امور ویزای سوئیس نتواند مدارک لازم را تهیه کند، ویزای سوئیس ریجکت می شود.

برخی از دلایل ریجکت ویزای سوئیس عبارتند از:

· علت سفر به سوئیس و برنامه ریزی های مربوط به سفارت ارائه نشود. برای رفع ریجکتی باید هدف سفر خود به حوزه ی شینگن را به طور مشخص ارائه دهید.

· مدارکی که برای ویزا ارائه می دهید تقلبی باشد: چنانچه سفارت سوئیس متوجه ی این موضوع شود علاوه بر این که دیگر هرگز ویزای سوئیس را نمی توانید بگیرید، برای گرفتن ویزای تمام کشورهای حوزه شینگن دچار مشکل خواهید شد.

· چنانچه مدارک ارسالی ناقص باشد ویزای شما ریجکت می شود.

· چنانچه شغل ثابت با درآمد مشخص، املاک و مستغلات، شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسبی در کشور محل سکونت خود نداشته باشید ویزای شما ریجکت می شود.

· متقاضی باید مدارکی برای شرایط مساعد مالی خود ارائه دهد.

· متقاضی باید بیمه ی درمانی کامل و معتبر داشته باشد.

سایر دلایل ریجکت ویزای سوئیس

به غیر از دلایل ذکر شده ریجکت ویزای سوئیس دلایل دیگری نیز دارد که عبارتند از:

· چنانچه اسنادی مبنی بر اجازه ی مرخصی از محل کار متقاضی وجود نداشته باشد، احتمال ریجکت ویزا وجود دارد.

· چنانچه در گذشته ویزای معتبر یا هیچ سفری به خارج از کشور در پاسپورت ثبت نشده باشد.

· اگر فردی که قصد سفر به سوئیس را دارد برای اقتصاد، سیاست و … این کشور تهدید محسوب شود

· اگر متقاضی در مصاحبه به سوالات صادقانه و درست پاسخ نداده باشد.

· چنانچه امتیاز منفی در مورد ورود افراد بیگانه به کشور سوئیس وجود داشته باشد.

ارائه ی راه حل برای رفع ریجکت ویزای سوئیس

راه حل هایی که برای رفع نپذیرفتن ویزای سوئیس ارائه می شوند، دقیقا مشابه راه حل های ویزای شینگن می باشد. این راه حل ها عبارتند از:

· درخواست دوم: در صورتی که مجدد درخواست ویزای سوئیس را دارید باید یک پرونده ی قوی تر تهیه کنید، به نحوی که عیوب پرونده ی اول را به طور کامل پوشش دهد و ایرادی در پرونده ی جدید باقی نماند. اگر درخواست ویزا دارید بهتر است یک ماه پس از ریجکت مجدد اقدام کنید.اگر بلافاصله درخواست خود را ارائه دهید سفارت به علت این زمان کوتاه بازهم درخواست شما را ریجکت می کند.

· درخواست تجدید نظر: این درخواست را صرفا زمانی باید ارائه دهید که مدارک و ادله ی شما کافی و معتبر باشند. اگر فکر می کنید مدارک شما تکمیل بوده و سفارت ناعادلانه درخواست شما را در کرده است، می توانید درخواست تجدید نظر دهید. زمان دریافت پاسخ تجدید نظر از سفارت با توجه به پرونده متغیر است.

وقت سفارت و مدت زمان صدور ویزای شینگن

افرادی که متقاضی ویزای سوئیس هستند باید پس از وقت گرفتن مبلغ 80 یورو به ازای هر نفر پرداخت کنند. به عنوان مثال یک خانواده 4 نفره باید 320 یورو هزینه پرداخت کنند. مدت زمانی که طول می کشد تا جواب ویزای سوئیس صادر شود حداقل 2 هفته می باشد. آدرس سفارت سوئیس در تهران- خیابان الهیه- خیابان شریفی منش-خیابان یاسمن-پلاک 2 قرار گرفته است.

انواع ویزای مولتی شینگن سوئیس به چه افرادی تعلق می گیرد؟

ویزای 12 ماه : این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که در مدت زمان 2 سال 3 ویزا برای کشورهای مختلفی دریافت کرده اند و از آن استفاده کردند.

· ویزای 24 ماه: این ویزا به فردی تعلق می گیرد که از ویزای 12ماه خود در این مدت استفاده کرده و اکنون مدت زمان آن پایان پذیرفته است.

· ویزای پنج ساله: این ویزا نیز به کسانی تعلق می گیرد که از ویزای 2 ساله خود استفاده کرده اند.

نکته ی مهمی که در اعطای این قبیل ویزاها وجود دارد این است که متقاضی دلایل قانع کننده ای برای حضور در منطقه ی شینگن داشته باشد، چندین بار وارد منطقه ی شینگن شده باشد و هیچ سوء پیشینه ای در کشور خود نداشته باشد.

توضیحات در خصوص گردش و تمکن بانکی ویزای سوئیس

گردش و تمکن بانکی ویزای سوئیس یکی از مدارکی است که باید برای دریافت انواع ویزای A، B، C شینگن در روز مصاحبه به همراه سایر مدارک به ویزای سوئیس ارائه شود. گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای سوئیس به معنی این است که شما مدارکی را ارائه کنید که اثبات کند می توانید هزینه های معمولی و هزینه‌های پیش‌بینی ‌شده خود را در طول مدت اقامت در کشور سوئیس پرداخت کنید.

این گواهی باید به همراه فرم درخواست ویزا به سفارت سوئیس تحویل داده شود. امکان اثبات گردش و تمکن بانکی ویزای سوئیس با استفاده از روش‌های مختل فراهم شده است. با استفاده از ضمانت نامه ای که ثابت کند شخص دیگری حامی شما است و می تواند هزینه های شما را در طول مدت سفر و اقامت بپردازد. این ضمانت نامه باید به همراه صورتحساب بانکی سه ماه آخر فرد ضامن باشد.

برای دریافت گواهی باید به بانک مراجعه شود و با توجه به تراکنش ها و موجودی حساب روزانه به زبان انگلیسی صادر شود. میزان گردش حساب در شش ماه آخر به همراه تاریخ افتتاح حساب و موجودی نهایی حساب نیز مورد نیاز است. حداقل میزان موجودی حساب با توجه به دریافت انواع ویزای شینگن متفاوت است؛ اما کمترین میزان موجودی باید برای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان باشد.

عکس جهت درخواست ویزای سوئیس چه شرایطی باید داشته باشد

مشخصات عکس ویزای سوئیس باید مطابق دستورالعمل‌های مربوط به درخواست ویزای شینگن باشد. چنانچه عکس گرفته شده، فاقد شرایط زیر باشد، درخواست ویزای متقاضی ثبت نمی‌‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که عکسی که برای درخواست ویزای سوئیس انتخاب کرده‌اید مربوط به سه ماه گذشته باشد. به هیچ وجه قبلاً در پاسپورت استفاده نشده باشد. عکس مورد نظر باید رنگی باشد.

پس زمینه عکس ویزای سوئیس باید سفید باشد و جزئیات عکس قابل تشخیص باشند. توجه کنید عکس باید شفاف باشد و صورت متقاضی در مرکز عکس قرار گرفته باشد. کاغذ عکس باید از نوع کاغذ‌های عکاسی معمولی باشد. گردی صورت کامل مشخص باشد. عینک آفتابی یا کلاه استفاده نکنید. در عکس ویزا لبخند نزنید. عکس مربوطه باید به فرم درخواست ویزا الصاق شود.

اندازه عکس باید ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر باشد. اندازه سر باید بین ۳۲ تا ۳۶ میلی متر باشد. شانه‌ها در عکس باید کاملاً قابل مشاهده باشند. هنگام گرفتن عکس توجه داشته باشید که روی صورت یا پس زمینه سایه ایجاد نشود. هیچ چیزی در پس زمینه عکس وجود نداشته باشد تا تضاد بین عکس و سفیدی صفحه زمینه مشخص باشد.


سوالات متداول در رابطه با ویزای کشور سوئیس

آیا برای افراد زیر 18 سال متقاضی ویزای توریستی کشور سوئیس شرایط ویژه ای وجود دارد؟

برای آن دسته از افرادی که به سن قانونی نرسیده اند در صورت درخواست ویزا باید رضایت نامه ی معتبر و محضری هر یک از والدین غایب به همراه اصل پاسپورت پدر یا مادر را به سفارت سوئیس ارسال کنید. در صورتی که هیچکدام از والدین قصد سفر به سوئیس را نداشته باشند، رضایت نامه ی هر دو لازم می باشد.

گواهی اشتغال به کار، گردش حساب و … تا چند روز قبل از مصاحبه اعتبار دارد؟

تا یک ماه قبل از مصاحبه معتبر می باشند.

مدت زمان پاسخ به ویزای سوئیس چقدر طول می کشد؟

حدود 14 تا 21 روز پس ارائه ی درخواست جواب ویزا برای شما ارسال می شود و شما باید با کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا به سفارت مراجعه کنید.

چه سوالاتی در زمان مصاحبه سفارت از من پرسیده می شود؟

سوالات بیشتر راجع به مدارک، تمکن مالی، هدف سفر، اطلاعات از کشور سوئیس، تحصیلات، گردش حساب و… می باشد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 نظر

Ahmadzubair 9 اسفند 1400 پاسخ

سلام من از افغانستان استم میخواهم‌ویزای سویس را بگیرم آیا امکان داره اگر امکان داره چگونه

admin 24 خرداد 1401 پاسخ

با سلام و احترام
امکان درخواست ویزای سوئیس برای شما در ایران وجود دارد
با تشکر سفری دیگر

آژانس مسافرتی سفری دیگر