ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

هرآنچه در خصوص ویزای کشور اسپانیا نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای اسپانیا و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: BLS تهران 

 • نوع ویزا: شینگن

 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد

 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر میباشد

برای سفر به کشور اسپانیا دریافت ویزا امری لازم و ضروری است. نحوه اخذ ویزای اسپانیا را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دریافت ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که بسیاری از افراد برای مسائل مختلفی به آن سفر می نمایند. اما بنا به هر دلیل که باشد. برای سفر به کشور اسپانیا دریافت ویزای اسپانیا کاملا ضرورت دارد. اما برای اینکه برای دریافت ویزا اقدام کنید باید ابتدا به دریافت وقت سفارت اسپانیا اقدام نمایید.

برای دریافت وقت سفارت اسپانیا با مراجعه به بخش تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق کارگزاری این سفارت به صورت آنلاین برای این کار اقدام می نمایید. در هر صورت شما برای دریافت ویزای اسپانیا باید تمام مراحل را به صورت گام به گام انجام دهید.

وقت سفارت اسپانیا

اولین گام برای دریافت وقت سفارت اسپانیا اقدام به صورت آنلاین است. برای این کار و دریافت ویزای اسپانیا ابتدا وارد وبسایت کارگزاری این سفارت شده و طبق دستورالعمل به دریافت وقت سفارت اقدام می کنید. در زمانی که فرم تعیین وقت سفارت را پر می کنید باید حتما به نکات گفته شده توجه نمایید. شما طبق زمان بندی و ساعت خالی سفارت، وقت خود را مشخص می نمایید. بعد باید صبر کنید تا از طرف سفارت برای شما تاییدیه برسد. در غیر این صورت وقت شما تایید نشده و شما باید دوباره اقدام به دریافت وقت سفارت نمایید. اگر شما مایل به دریافت وقت فوری سفارت باشید، می توانید با مادر ارتباط باشید.

انواع ویزای اسپانیا

برای سفر به کشور اسپانیا افراد می توانند تقاضای انواع مختلفی از ویزای این کشور را از سفارت نمایند. ویزای اسپانیا به انواع زیر تقسیم می شود.

 • ویزای کوتاه مدت: این نوع ویزا برای افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز و همچنین سفر و گردش در این کشور را دارند صادر می شود.
 • ویزای بلند مدت: این نوع ویزا برای افرادی که قصد اقامت بیشتر از 90 روز رادارند صادر میگردد، این نوع بیشتر برای افرادی است که قصد تحصیل و یا کار در این کشور را دارند.
 • ویزای ترانزیت اسپانیا: این نوع ویزای اسپانیا برای افرادی است که قصد دارند از این کشور عبور کنند و به منظور توقف در فرودگاه اسپانیا صادر می شود.

آدرس سفارت اسپانیا

نشانی سفارت اسپانیا برای دریافت وقت سفارت و اخذ ویزا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره 10

ساعات کاری سفارت یکشنبه تا پنجشنبه از 8 صبح تا 14:30 دقیقه بعد از ظهر است.

روزهای تعطیل سفارت اسپانیا

 توجه نمایید که سفارت اسپانیا در خاک کشور ایران مانند خاک کشور اسپانیا است. بنابراین سفارت در روزهای تعطیل رسمی کشور اسپانیا در ایران نیز تعطیل است. همچنین در روزهای تعطیلات رسمی کشور ایران نیز این سفارتخانه در کشور ایران نیز تعطیل است.

هزینه اخذ ویزای اسپانیا در ایران

معمولا هزینه دریافت ویزا در همه کشورها یکسان است. اما اگر شما بنا به دلایلی درخواست نمایید که مدارک شما و تحویل ویزای شما به صورت ارسال پستی انجام گیرد. برای تمام این امور هزینه ای اضافی بر هزینه اخذ ویزا از شما دریافت می شود.

اما هزینه دریافت ویزا برای هر فرد متقاضی بزرگسال 80 یورو بوده که در روز وقت سفارت از شما دریافت می شود. پس توجه نمایید که حتما در روز وقت سفارت برای هر نفر از اعضای گروه و یا خانواده خود این مقدار پول نقد به همراه داشته باشید. برای کودکان زیر 12 سال و بالا 6 سال نصف این هزینه و برابر با 60 یورو  از شما دریافت خواهد شد. این هزینه برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. نکته مهم در این قسمت در این است که اگر درخواست ویزای اسپانیا برای شما به عللی رد شود مبلغ دریافت شده توسط سفارت به شما بازگردانده نمی شود.

همچنین برخی از هزینه ها نیز به شکل غیر مستقیم بوده که از مهمترین این هزینه های خدمات مربوط به کامل کردن مدارک توریستی توسط آژانس سفری دیگر، تهیه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

چه مدت زمان برای دریافت ویزا لازم است

توجه نمایید که حتما تا 3 ماه قبل از سفر خود اقدام به درخواست ویزا نمایید. اما بیشتر از این زمان برای درخواست ویزای اسپانیا لازم نیست. معمولا روند اخذ ویزا برای افراد متقاضی 21 روز کاری زمان می برد. اما در بعضی از زمان ها به دلیل تعداد زیاد متقاضی ممکن است که این زمان کمی طولانی تر شود. پس لازم است که تقریبا 90 روز قبل از سفر اقدام به اخذ ویزای کشور مورد نظر خود را از سفارت آن کشور نمایید. سعی نکنید که این مدت کمتر ای یک ماه نیز باشد. زیرا با بروز بعضی از مشکلات ممکن است که درخواست ویزای اسپانیا برای شما طولانی تر شود و یا سفارت از شما درخواست مدارک دیگری نماید که این کار بر طولانی شدن زمان اخذ ویزای شما اضافه می نماید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا

به دلیل آنکه کشور اسپانیا در منطقه شینگن قرار دارد. افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند باید برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا اقدام نمایند. برای دریافت ویزای همه کشورها باید به یک صورت اقدام نمود. فقط تفاوت در سفارت کشور مورد نظر است که برای ویزای هر کشور باید به سفارت همان کشور تقاضا بدهید.

ویزا های کوتاه مدت ( اقامت کمتر از 90 روز) تایپ C

ویزای توریستی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

ویزای تجاری: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه شرکت مقصد، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

سفر برای بازدید خانواده و یا دوستان: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه رسمی توریستی از شخص دعوتنامه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

سفر پزشکی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، 3 قطعه عکس، اصل گواهی بیمارستان آلمانی، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

سفر نمایشگاهی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، کارت ورودی دیجیتال نمایشگاه، دعوتنامه رسمی از برگزارکننده نمایشگاه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

رقابت های ورزشی: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، دعوتنامه برگزارکننده مسابقه، دعوتنامه انجمن/فدراسیون ورزشی مربوطه رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

ماموریت کاری: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، یادداشت رسمی و یا نامه مربوطه، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

کنگره و سمینار: دریافت وقت مصاحبه از سفارت، فرم درخواست آنلاین همراه با بارکد، گذرنامه، 3 قطعه عکس، بیوگرافی، اصل و کپی ثبت نام، ارائه مدارکی مبنی بر اینکه با رشته تحصیلی و یا حرفه ای شما مرتبط میباشد، رزرو پرواز، رزرو هتل مورد تایید سفارت، بیمه مسافرتی باپشتیبانی 30.000 یورو، پرینت تراکنش های 6 ماه گذشته، تمکن مالی، مدارک شغلی و سوابق، در صورت موجود بودن سند ملکی، شناسنامه، ترجمه کایه مدارک به زبان اسپانیایی

در این صورت و با دارا بودن تمام مدارک امکان دریافت ویزای اسپانیا برای شما وجود خواهد داشت. اما ممکن است که باز هم افسر ویزا از شما درخواست مدارک دیگری کند که باید حتما به سفارت اسپانیا ارائه دهید.

ویزای اسپانیا

کارگزاری سفارت اسپانیا

سفارت اسپانیا نیز همانند اکثر سفارتخانه های اروپایی تحویل مدارک و پاسخ ویزا را به دفاتر کارگزاری خود سپرده است. شرکت BLS در این این امور را انجام میدهد و کلیه متقاضیان ویزا موظف به تحویل مدارک خود به این دفتر میباشند

نشانی خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱
مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم ، واحد

زمان بندی

زمان ارسال:
08:30 الی 14:00 (یکشنبه تا پنجشنبه)

دریافت پاسپورت
14:00 الی 16:00 (یکشنبه تا پنجشنبه)

نکات مهم دریافت ویزای اسپانیا

 • برای دریافت ویزای شینگن که اعتبار آن به مدت 90 روز است. باید حتما در هنگام تعیین وقت سفارت به ذکر نوع ویزا توجه نمایید.
 • فرم ویزای اسپانیا را به صورت آنلاین دریافت و حتما با خودکار آبی آن را پر کنید. این فرم باید به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی پر شود.
 • برای دریافت ویزا باید از 3 ماه قبل از سفر اقدام شود. این زمان نباید بیشتر و یا کمتر از این زمان باشد.
 • کودکان زیر سن 12 سال باید قیم آنها برای آنها ویزا دریافت نماید.
 • از دارالترجمه های رسمی برای ترجمه مدارک خود استفاده نمایید.
 • توجه کنید که در صورتی که شما بیشترین زمان سفر خود را در کشور اسپانیا به سر خواهید برد. باید اقدام به دریافت ویزای اسپانیا کنید.
 •  اگر شما مدرکی دارید که نشان دهد شما بعد از سفر حتما به کشور باز می گردید با مدارک دیگر آن را نیز ارائه دهید. این کار به اخذ ویزای اسپانیا برای شما کمک خواهد نمود.
 • در روز وقت سفارت سعی نمایید که حتما از مدارک کپی به همراه داشته باشید. در صورتی که فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای اسپانیا نشود نیز مدارک به فرد باز گرداننده نمی شود. در صورتی که برای فرد ویزا صادر شود نیز کپی مدارک در پرونده فرد باقی خواهد ماند.
 • در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا در مدارک خود صداقت را رعایت نکرده باشید. دریافت ویزای اسپانیا برای شما رد خواهد شد. و شما تا 3 ماه حداقل اجازه درخواست مجدد برای دریافت ویزا را نخواهید داشت.

ویزای اسپانیا برای گردش

برای اینکه به کشور اسپانیا برای گردش سفر کنید. لازم است که تقاضای ویزای توریستی کنید. برای این کار مدارک زیر را باید آماده نمایید.

توجه نمایید که با ویزای توریستی اسپانیا فرد متقاضی اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را به هیچ وجه نخواهد داشت. اجازه کسب درآمد نیز با این نوع ویزا در اسپانیا برای فرد مقدور نمی باشد.

ویزای اسپانیا برای ادامه تحصیل

کشور اسپانیا یکی از 10 کشور برتر دنیا است که هر ساله تعداد زیادی از افراد به علت مزایای تحصیلی بسیار ویژه ای که اسپانیا برای ادامه تحصیل به دانشجویان مقیم این کشور می دهد به این کشور مهاجرت می کنند. از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا می توان به این موارد اشاره نمود.

 • بالا بودن رنکینگ دانشگاه های این کشور در میان دانشگاه های سراسر دنیا
 • قرار گرفتن در میان 10 کشور برتر دنیا برای تحصیل
 • افزایش رشته های میان رشته ای در رشته های دانشگاهی
 • هزینه  مناسب زندگی و هزینه تحصیلات دانشگاهی
 • امکانات کار برای دانشجویان مقیم این کشور به صورت پاره وقت.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای افرادی که متقاضی دریافت ویزای اسپانیا برای ادامه تحصیل هستند اخذ ویزای شینگن مفید نبوده و باید متقاضیان این سفر اقدام به درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی باید فرد متقاضی هنگام پر نمودن فرم وقت سفارت اسپانیا حتما به درخواست ویزای اسپانیا برای ادامه تحصیل اشاره نماید. این نوع ویزا که به ویزای بلند مدت اسپانیا و یا ویزای ملی اسپانیا نیز مشهور است. روند خاص خود را دارد.

البته گرفتن وقت سفارت و ارائه مدارک به همان گونه است. اما در این نوع ویزای اسپانیا فرد باید حتما بتواند افسر ویزا را مجاب نماید که بعد از پایان تحصیلات به کشور باز می گردد. در این صورت شاید بتواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید.

نکات مورد توجه اخذ ویزای تحصیلی

یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام  درخواست ویزای اسپانیا برای تحصیل به آن توجه نمایید. زمان تحصیل شما در این کشور خواهد بود. در صورتی که زمان تحصیل کمتر از 6 ماه باشد باید درخواست ویزای 180 روزه بدهید. اما در صورت بیشتر بودن این زمان باید درخواست ویزای بلند مدت اسپانیا را نمایید. این نوع ویزا ممکن است تا 3 ماه هم اخذ آن به طول انجامد. در این مدت به شما کارت اقامت موقت داده خواهد شد. و شما زمان دارید که ظرف مدت 30 روز بعد از ورود به خاک اسپانیا ویزای معتبر این کشور را اخذ نمایید. اما برای افرادی که فرد دانشجو را در این سفر همراهی می نمایند نیز اخذ ویزای اسپانیا ضرورت دارد. بعد از 3 ماه که از اقامت دانشجو در اسپانیا بگذرد، می تواند برای اخذ ویزای اسپانیا برای همراه خود اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

 به جز مدارکی که به صورت عمومی برای اخذ ویزای اسپانیا مورد نیاز است. برای دریافت ویزای اسپانیا برای تحصیل مدارک دیگری نیز باید ارائه شود که به ذکر آنها خواهیم پرداخت.

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • رزومه علمی و مقالات علمی ثبت شده توسط دانشجو.
 • ارائه انگیزه تحصیل در اسپانیا.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا.
 • گواهی صحت پزشکی.

ویزای کار اسپانیا

اگر شما قصد تجارت در کشور اسپانیا را داشته باشید می توانید از طریق اخذ ویزای شینگن و یا کوتاه مدت اسپانیا اقدام نمایید. اما در صورتی که شما قصد کار در این کشور را دارید و به دنبال یافتن کار به این کشور مهاجرت می نمایید. باید برای اخذ ویزای کار اسپانیا اقدام نمایید. برای این کار بهتر است به دنبال دعوت نامه کار باشید. این کار کمک زیادی به شما در یافتن کار در این کشور می نماید.

مزایای دریافت ویزای کار

در صورتی که شما به دریافت ویزای اسپانیا برای کار موفق شوید مزایای ویژه ای برای شما خواهد داشت.

 • شما می توانید در این کشور کار و زندگی کنید.
 • می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه ببرید.
 • همسر شما می تواند بدون اجازه کار در این کشور کار کند.
 • بعد از 3 سال شما امکان دریافت  اقامت دائم در اروپا را خواهید داشت.

معایب اخذ ویزای کار اسپانیا

 • شما باید حتما فردی را به عنوان کارفرما برای خود پیدا نمایید که برای شما دعوت نامه ارسال نماید.
 • باید دعا کنید که طی مدت 3 ماه از آگهی نمودن فرصت شغلی هیچ متقاضی برای این شغل در اروپا و اسپانیا پیدا نشود.
 • باید حداقل به مدت 18 ماه کامل در این کشور به سر برید. بدون سفر به ایران.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا برای کار.
 • مدارک لازم کارفرما برای جذب فرد متقاضی.
 • آگهی روزنامه به مدت 3 ماه در اسپانیا و اروپا.
 • فرم پیشنهاد کار توسط کارفرما.

این مدارک همراه مدارک عمومی باید به سفارت اسپانیا در روز وقت سفارت ارائه شود. فرایند دریافت ویزای اسپانیا برای کار چیزی حدود 5 تا 15 ماه به طول خواهد انجامید.

ویزای ترانزیت اسپانیا

این نوع ویزای اسپانیا برای افرادی صادر می شود که از این کشور عبور کرده و قصد خارج شدن از فرودگاه این کشور را ندارند. این ویزا که به نام ویزای ترانزیت معرفی می شود. بیشتر برای افرادی است که در حوزه کشورهای شینگن به فعالیت مشغول هستند.

مدارک ویزای ترانزیت کشور اسپانیا

 • فرم درخواست ویزا همراه با امضای صفحه سوم و چهارم. اگر فرد متقاضی زیر 18 سال سن داشته باشد. باید این صفحات توسط پدر و مادر امضا شود.
 • دعوت نامه پلیس و کپی آن.
 • بقیه مدارک مانند مدارک عمومی بوده و لازم است که توسط فرد متقاضی امضا و پر شده باشد.
 • توجه نمایید که اگر فرد همراه یکی از والدین خود سفر می نماید باید از طرف والد دیگر اجازه نامه محضری امضا شده و تایید شده همراه داشته باشد.
 • تمام مدارک باید به زبان انگلیسی  یا اسپانیایی ترجمه شده باشند.

ویزای همراه اسپانیا

ویزاهای اسپانیا به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هر فرد بنا به نوع سفر به این کشور می توان درخواست ویزای اسپانیا را بنماید. ویزای همراه هم یکی از انواع ویزای اسپانیا است که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

شرایط دریافت ویزای همراه

هر کشور بنابر قوانین خود شرایط ویژه ای برای افراد متقاضی دریافت ویزای همراه دارد و هر فرد متقاضی باید از شرایط اخذ این ویزا نیز آگاهی کامل داشته باشد. یکی از انواع ویزای همراه اسپانیا دریافت ویزای اسپانیا از طریق ازدواج است. برای این کار باید فرد متقاضی با یکی از اتباع این کشور ازدواج نماید و حتما توجه نمایید که فرد باید 5 سال با همسر اسپانیایی خود در این کشور زندگی کند. اما این فرد نمی تواند فرد دیگری را با خود وارد اسپانیا نماید. اما اگر این فرد دارای فرزند نابالغ باشد می تواند وی را همراه خود وارد اسپانیا نماید.

دریافت ویزای پناهندگی

دریافت این نوع ویزای اسپانیا از نوع پر خطر و پر ریسک می باشد. که ممکن است توسط دولت و قانون اسپانیا رد شود. برای دریافت ویزای اسپانیا برای پناهندگی باید فرد متقاضی مدارک خود را کامل و به دادگاه این کشور ارائه کند. بعد از نوبت به دادگاه است که بعد از بررسی مدارک موجود پرونده فرد متقاضی تایید نماید که فرد در کشور خود دارای امنیت جانی نیست و بعد از آن تابعیت اسپانیا برای فرد پذیرفته شده و اجازه پناهندگی به فرد داده می شود.  

بعد از اجازه پناهندگی درخواست ویزای اسپانیا برای همراهان و خانواده فرد پناهنده نیز صادر خواهد شد. توجه کنید که فرد باید ابتدا به دریافت گذرنامه اسپانیا اقدام نموده و سپس برای درخواست پناهندگی اقدام کند. در این نوع ویزای اسپانیا دیگر بازگشت و یا سفر به کشور خود وجود نخواهد داشت.

در صورتی که شما قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید و از دریافت ویزای اسپانیا و مراحل آن آگاهی ندارید. می توانید این کار را به سایت ما بسپارید. فقط کافی است برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. مشاوران و کارشناسان زبده ما در سایت آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!