درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانیم

29 آبان 1400

کشور اسپانیا یکی از کشورهای خوب و زیبا در دنیا است. کشور اسپانیا دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است و شرایط زندگی در آن نیز در این کشور از همه لحاظ خوب است.

کشور اسپانیا یکی از کشورهای بسیار زیبا در قسمت جنوب غربی اروپا است. این کشور دارای رشد اقتصادی خوبی است و به همین دلیل سطح زندگی در این کشور بسیار خوب و عالی است. کشور اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که حاکی از تاریخ غنی این کشور می باشد. در واقع اسپانیا کشوری با فرهنگی بسیار غنی است. این جاذبه های دیدنی در کنار ظاهر بسیار مدرن و پیشرفته اسپانیا باعث شده است تا این کشور زیبا و لوکس، هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران خارجی باشد.

از سوی دیگر مردم این کشور نیز بسیار با فرهنگ و محترم هستند و همین سبب شده است تا مردم دیگر کشورها بتوانند با آنها به راحتی ارتباط برقرار کنند. کشور اسپانیا علاوه بر ویژگی های گفته شده، کشوری فوتبالی است و افراد بسیاری اسپانیا را با نام تیم فوتبال آن و ورزشگاهش می شناسند. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، بهتر است پیش از سفر به این کشور، با اسپاینا بیشتر آشنا شوید. با این مطلب همراه باشید تا شما را با این کشور زیبا و دوست داشتنی بیشتر آشنا کنیم.

درباره اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته در قسمت جنوب غربی اروپا است. کشور اسپانیا نهمین کشور پیشرفته اقتصادی در دنیا است و به همین دلیل سطح زندگی در این کشور بسیار بالاست و مردم در رفاه زندگی می کنند. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن زیتون در دنیا است. در کنار همه این مسائل، کشور اسپانیا مملو از جاذبه های گردشگری فراوان می باشد و به همین دلیل این کشور جذاب و دوست داشتنی هر ساله میزبان گردشگران خارجی بسیاری می باشد. این کشور دارای 71 ایالت خود مختار است که هر یک به صورت محلی اداره می شوند. پایتخت این کشور، شهر مادرید است که جزء شهرهای بسیار زیبا و مدرن در دنیا است. اسپانیا شهری بسیار کهن و تاریخی است و به همین دلیل دارای فرهنگی غنی و کهن است.

درباره اسپانیا

آب و هوای کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین کشورهایی است که همیشه بازدیدکنندگان از آن، از آب و هوای این کشور راضی هستند و آب و هوای آفتابی این کشور به گردشگران این امکان را می دهند تا از همه جای کشور اسپانیا به راحتی دیدن کنند و حسابی لذت ببرند. این کشور دارای آب و هوایی معتدل است و بسیار عالی است. اسپانیا به دلیل داشتن سواحل بسیار و رشته کوه های گوناگون؛ دارای آب و هوایی بسیار مختلف از قسمت شمال تا جنوبش می باشد. در واقع اسپانیا دارای متنوع ترین آب و هوا در دنیا می باشد. ماه های می و جولای بهترین فصل برای سفر به این کشور می باشد زیرا در فصل تابستان، هوای اسپانیا گرم و خشک می باشد و ممکن است کمی شما را اذیت کند.

دین مردم کشور اسپانیا

دین مردم کشور اسپانیا، از دیرباز تا کنون مسیحیت کاتولیک بوده است.71 درصد مردم این کشور، مسیحیت کاتولیک می باشد و حدود 24 درصد مردم این کشور، بی دین هستند و اعتقادی به دین ندارند. البته فرقه های مذهبی دیگری نیز در برخی از قسمت های اسپانیا وجود دارد. در رابطه با دین مردم کشور اسپانیا، نکته ای که وجود دارد این است که مردم این کشور زیاد در مراسمات مذهبی شرکت نمی کنند، در واقع برخی از مردم این کشور با توجه به اینکه دارای دین هستند اما نسبت به شرکت در مراسمات مذهبی خیلی سست هستند. برخی از مهاجران این کشور را مسلمانان، یهودیان،بودایی ها، هندوها و سیک ها تشکیل می دهند و به همین دلیل در جای جای این کشور می توان مذهب های گوناگونی را پیدا کرد.

زبان کشور اسپانیا

زبان اکثر مردم کشور اسپانیا، اسپانیایی است اما در واقع اسپانیا کشوری چند زبانه است. در واقع زبان رسمی این کشور اسپانیایی است و هر کسی که وارد این کشور می شود، باید این زبان را بیاموزد. اما در دیگر مناطق این کشور، زبان های کاتالان، باسکی، گالیسی نیز رواج دارد. البته درصد کمی از مردم از این زبان ها برای صحبت کردن استفاده می کنند.

مردم کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای بسیار خوش آب و هوا با فرهنگی بسیار غنی است که در کنار دیدنی های بی شمار این کشور، غذاهای لذیذ و سطح بالای زندگی در این کشور، مردم و فرهنگ آن نیز در دنیا شناخته شده اند. مردم کشور اسپانیا، بسیار مهربان هستند و ماند گذشته سخت گیری های مذهبی دیگر در آن وجود ندارد. آنها در ملاقات های خود، با یکدیگر دست می دهند و روبوسی می کنند و زمانی که به خانه شخصی دعوت می شوند، برای او هدیه ای کوچک به همراه می برند. خانواده در اسپانیا، جایگاه ویژه ای دارد و کسانی که به دنبال یک زندگی آرام هستند، می توانند این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنند. مردم اسپانیا مردمی بسیار زحمتکش هستند و به رقص و موسیقی علاقه خاصی دارند.

سیستم بهداشت و درمان کشور اسپانیا

کارفرمایان در اسپانیا به محض استخدام شخص جدید، باید در صندوق درمانی این کشور ثبت نام کنند. بیمه گر و بیمه شده باید مقداری از درآمد خود را ماهیانه برای بیمه پرداخت کنند و پس از دریافت کارت بیمه، افراد می توانند با مراجعه به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی، از خدمات رایگان این مراکز استفاده نمایند. در واقع دولت اسپانیا، سیستم درمانی این کشور را بشدت تحت نظر دارد. افراد مهاجری که به این کشور مهاجرت می کنند، زمانی مشمول دریافت خدمات رایگان بیمه می شوند که طی دوسال متوالی مشغول بکار بوده و حق بیمه خود را پرداخت کنند.

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا دارای دانشگاه های بسیار خوبی است و از سوی دیگر هزینه های تحصیلی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است و به همین دلیل دانشجویان خارجی بسیاری هر ساله به قصد ادامه تحصیل،  به این کشور سفر می کنند. تحصیل در دانشگاه های ممتاز این کشور به افراد خارجی این امکان را می دهد تا پس از پایان تحصیلات خود بتوانند ویزای اسپانیا را نیز دریافت کرده و بتوانند به صورت طولانی مدت در این کشور سکونت داشته باشند. از سوی دیگر تحصیل در این کشور به دانشجویان خارجی  این امکان را می دهد تا در کنار درس خواندن بتوانند بین 10 الی 20 ساعت در هفته را کار کنند و برای هر ساعت کار حدود 8 الی 10 دلار دریافت کنند.

فرهنگ و رسوم مردم اسپانیا

فرهنگ و رسوم مردم اسپانیا

 • مردم کشور اسپانیا زمانی که به تازگی با هم آشنا شده اند، در برخورد با هم فقط دست می دهند و زمانی که با هم صمیمی تر شدند، یکدیگر را در آغوش می کشند.
 • زمانی که به خانه یک اسپانیایی دعوت می شوید، می توانید برای او شکلات، شیرینی، گل و یا یک هدیه کوچک ببرید. همچنین اگر میزبان شما کودک کم سن و سالی دارد، می توانید برای او هدیه ای ببرید که بسیار خوشایند است.
 • هنگام سرو غذا، تا زمانی که به سر میز دعوت نشده اید، ایستاده بمانید و هیچ گاه پیش از میزبان شروع به خوردن غذا نکنید.

موسیقی و رقص در اسپانیا

مردم کشور اسپانیا با رقص و موسیقی در دنیا شناخته می شوند و دارای فرهنگی غنی و بسیار ارزشمند هستند. فلامنکو نوعی از سبک آواز است که از سمت غرب اسپانیا آمده است و امروزه این سبک از آواز در دنیا شناخته شده است. البته امروزه این سبک از موسیقی تحت تاثیر بسیاری از فرهنگ ها قرار گرفته و تغییراتی در آن به وجود آمده است. این نوع موسیقی یکی از موسیقی های سنتی اسپانیایی است که دارای نمادهایی خاص است و در دنیا بسیار متمایز و شناخته شده است. رقص فلامنکو نیز در کنار این سبک از آواز بسیار مشهور است و نوعی رقص اسپانیایی است که با لباس های مخصوص و با آداب خاصی انجام می شود. این نوع رقص به رقص اعراب شباهت دارد و بسیار زیبا است.

غذاهای اسپانیایی

غذاهای اسپانیایی جزء لذیذترین غذاها در دنیا هستند و طرفداران خاصی دارند. این غذاها بسیار متنوع هستند و برای سلیقه های مختلفی جذاب و دوست داشتنی هستند.

 • تاپاس یکی از شناخته شده ترین غذاهای اسپانیایی است که هر مسافری باید آن را امتحان کند. تاپاس اسنک های کوچک و لذیذی است که می توانید در هر ساعتی از شبانه روز، این اسنک های خوشمزه را امتحان کنید. البته در برخی از شهرها مانند بارسلونا، مادرید و گرانادا، این غذا در کنار نوشیدنی رایگان سرو می شود.
 • تورتیا یکی دیگر از غذاهای معروف اسپانیایی است که در بسیاری از کشورها نیز وجود دارد. این غذا در واقع نوعی املت است از سیب زمینی، نمک، تخم مرغ، فلفل و پیاز درست می شود.
 • پائلا یکی از غذاهای خوشمزه اسپانیایی است که با برنج سرو می شود. این غذا در نقاط مختلف اسپانیا به روش های متنوعی پخت می شود. معمولا برای پخت این غذا از اردک، حلزون، لوبیا، گوشت خرگوش، مرغ و دیگر مواد استفاده می شود که ترکیبی بسیار خوشمزه است.
 • میگو سیری نوعی غذای اسپانیایی است که میگوها به همراه فلفل و سیر در روغن زیتون پخته می شوند که طعمی منحصر بفرد به میگوها می دهد.
 • کرم کاتالانا یکی از غذاهای سرد و بسیار خوشمزه اسپانیایی است که در آن از دارچین، فرنی و پوست لیمو استفاده می شود.
 • سوپ گازپاچو یکی از سوپ های خوشمزه اسپانیایی است که در روزهای گرم تابستان در قسمت جنوب اسپانیا سرو می شود.
 • چوروس یکی از شیرینی های معروف اسپانیایی است که بسیار خوش طعم و خوشبو می باشد.
 • گالیسی یا همان اختاپوس، یکی از غذاهای سنتی اسپانیا است که در دنیا نیز شناخته شده است.
 • بره کباب یکی از غذاهای سنتی اسپانیایی است که در مراسمات خاص سرو می شود و بسیار لذیذ است.
درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانیم - سفری دیگر

بهترین هتل های اسپانیا

بهترین هتل های کشور اسپانیا که بیشتر در شهر مادرید متمرکز شده اند، جزء بهترین هتل های دنیا محسوب می شوند و همگی دارای بهترین امکانات رفاهی برای مسافران هستند.

 • هتل ان اچ کالکشن یکی از هتل های سنتی و پنج ستاره مادرید است. این هتل دارای امکانات بسیار مناسبی است و حال و هوای سنتی آن باعث جذاب تر شدن این هتل شده است.
 • هتل یورواستار در یکی از برج های بسیار زیبای مادرید واقع شده است و اگر قصد اقامت در هتلی لوکس را دارید، می توانید این هتل را برای اقامت خود انتخاب کنید.
 • هتل پوئرتا از دیگر هتل های بسیار خوب و لوکس مادرید است که معماری و ساختمان آن بسیار دیدنی و باشکوه است و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید.
 • هتل اربن در مرکز شهر مادرید قرار دارد و علاوه بر امکانات بی نظیر این هتل لوکس، می توانید آثاری از گینه نو و مجسمه های بسیار عظیم را در این هتل مشاهده نمایید.
 • هتل ریتز یکی از هتل های استثنای مادرید است که یک زندگی لوکس و شاهانه را برای مسافران خود فراهم می کند. این هتل لوکس و درجه یک هر آنچه را که شما از یک هتل انتظار دارید، در اختیارتان می گذارد.

 بهترین شهرهای اسپانیا

 • شهر مادرید یکی از بهترین شهرهای کشور اسپانیا است. بر این شهر زیبا، همیشه آفتاب می تابد و همین باعث شده است که این شهر در هر زمانی از سال و در هر ساعتی از شبانه روز، دیدنی و جذاب باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری بوده و ساختمان های مدرن و زیبای این شهر در کنار وضعیت خوب اقتصادی و زندگی در آن، باعث مشهور شدن این شهر در دنیا شده است.
 • بارسلونا از دیگر شهرهای بسیار خوب اسپانیا است که به نوعی رقیب شهر مادرید محسوب می شود. جادوی این شهر در کنار امکانات بارسلون و جاذبه های این شهر، باعث جذب همگان می شود.
 • والنسیا یکی از شهرهای عالی اسپانیا است که کیفیت زندگی در آن بسیار خوب است و هزینه های پایین زندگی در این شهر و مردمان خوبش، باعث شده است تا این شهر در زمره بهترین شهرهای اسپانیا قرار گیرد. والنسیا دارای سواحل بسیار و جاذبه های دیدنی بسیاری است و هیچ گاه شما را خسته نمی کند.
 • بیلبائو یکی از شهرهای خوب کشور اسپانیا است که زندگی شهری در آن رواج دارد. این شهر منطقه ای ثروتمند از اسپانیا است و یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای اسپانیا می باشد که برای افرادی که به دنبال زندگی لوکس هستند، گزینه ای مناسب است.
درباره کشور اسپانیا بیشتر بدانیم - سفری دیگر

مراکز خرید کشور اسپانیا

 • مرکز خرید Principe pio یکی از معروف ترین مراکز خرید اسپانیا است که در قلب شهر مادرید قرار دارد و انواع برندها و محصولات لوکس را می توانید در این مرکز خرید تهیه نمایید. این مرکز خرید از مجموعه ای بزرگ از رستوران های زنجیره ای، سینما و مغازه های گوناگون تشکیل شده است.
 • مرکز خرید La Gavia یکی از محبوب ترین مراکز خرید اسپانیا است که بسیار در میان گردشگران شناخته شده است و انواع کالاهای لوکس را می توانید از آنجا خریداری نمایید.
 • مرکز خرید parques از دیگر مراکز خرید خوب اسپانیا است که در شهر مادرید واقع شده است. این مرکز خرید، دارای انواع مغازه های لوکس زیورآلات و پوشاک است و انواع کالاهای لوکس از جمله برند اپل نیز در این مرکز خرید قرار دارد.
 • مرکز خرید پلازا در بارسلون، یکی از مراکز خرید بسیار خوب در کشور اسپانیا است که انواع کالاهای لوکس مانند پوشاک، عطر، تنقلات و … را می توانید در اینجا مشاهده کنید.
 • خیابان Passeig de Gracia یکی از خیابان های معروف بارسلون است که مملو از مراکز خرید و مغازه های رنگارنگ است و بسیتر رستوران های معروف بارسلون نیز در این خیابان واقع شده اند.

نقش ورزش در اسپانیا

 ورزش و بخصوص فوتبال در کشور اسپانیا، نقشی بسیار حیاتی و مهم دارد. فوتبال یکی از ورزش های ملی در این کشور است و این کشور دارای تیم های فوتبالی همچون بارسلونا و رئال مادرید است که این دو تیم در دنیا بسیار پرطرفدار و شناخته شده هستند. لیگ اسپانیا در دنیا بسیار پرطرفدار است و تیم ملی این کشور، یکی از تیم های فوتبال بسیار خوب در دنیا است و در جایگاه سوم قرار گرفته است. ورزشگاه نیوکمپ یکی از ورزشگاه های بسیار معروف در دنیا است که در شهر بارسلون واقع شده است و تیمی نیز با همین نام دارد. حضور در این ورزشگاه، از آرزوی بسیاری از فوتبال دوستان است. در این ورزشگاه، مسابقات بسیاری برگزار شده است که از بزرگترین مسابقات فوتبال در دنیا بوده است. البته در کنار فوتبال، تنیس نیز یکی از ورزش های بسیار محبوب در اسپانیا است و در کنار آن نیز پیاده روی های خانوادگی و گاو بازی نیز از محبوب ترین ورزش های مورد علاقه مردم کشور اسپانیا است.

فرهنگ مردم اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای غربی است که به دلیل وجود برخی از جاذبه های تاریخی مهم از دوران روم ها در این کشور، اسپانیا کشوری لاتین نیز محسوب می شود. این کشور دارای فرهنگی بسیار کهنه و غنی است. در کنار تاریخ کهن این کشور، برخی از سنت ها و فرهنگ و رسوم ها، تحت تاثیر کشورهای مدیترانه ای و اروپایی بوده است و کم کم وارد اسپانیا شده اند. اسپانیا همچنین به دلیل داشتن تاریخی غنی و با ارزش و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان، مورد حمایت سازمان یونسکو قرار دارد.

لباس های اسپانیایی

لباس های کشور اسپانیا، در گذر زمان دچار تغییراتی شده است. در گذشته، مردم اسپانیا از لباس هایی سنتی و قلاب دوزی شده استفاده می کردند که بسیار زیبا و برازنده بود.  البته استفاده از این لباس ها در طول سالیان بعد، منسوخ شد و جای خود را به لباس های مارک دار و مدرن امروزی داده است. اما در جشن ها و مراسمات خاص اسپانیایی، از این لباس ها معمولا استفاده می شود و نشان دهنده تاریخ این کشور می باشد. امروزه هنوز هم عروس خانم های اسپانیایی از  مانتیلا که نوعی روسری است و توسط پینتا که نوعی شانه است و نگهدارنده آن است، استفاده می شود.

جاذبه های دیدنی اسپانیا

 • کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر کاتالان واقع شده است و یکی از شاهکارهای معماری در دنیا محسوب می شود.
 • مسجد کوردوبا یکی از بزرگترین مسجدهای آفریقایی در کشور اسپانیا است که بسیار زیبا و دیدنی است.
 • موزه هنری پرادو یکی از موزه های شناخته شده اسپانیا است که مجموعه ای از برترین آثار هنری را در خود جای داده است.
 • شهر سان لورنزو یکی از شهرهای دیدنی اسپانیا است که در نزدیکی شهر مادرید واقع شده است و در گذشته سکونتگاه تابستانی پادشاهان بوده است. این شهر بسیار زیبا و دیدنی است و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که می تواند برای هر بیننده ای جالب و دیدنی باشد.
 • سویا یکی از شهرهای تاریخی و زیبای اسپانیا است که جای جای این شهر، دیدنی است و می توانید ساعت ها در آن وقت بگذرانید و لذت ببرید.
 • منطقه زیبا و کوهستانی سن سباستین دیگر نیازی به تعریف ندارد و نمی توان به اسپانیا سفر کرد و از این منطقه دیدن نکرد. خط ساحلی بسیار زیبای این منطقه در کنار طبیعت فوق العاده آن، منظره ای همچون تابلوی نقاشی را به وجود آورده است.
 • قصرهای الحمرا یکی از معروف ترین شاهکارهای اسپانیایی هستند که در شهر گرانادا واقع شده اند و ساختاری آفریقایی دارند. این مجموعه از چندین ساختمان،  باغ، مسجد و برج تشکیل شده است.
 • سواحل کوستا دل سول یی از سواحل معروف اسپانیا است که به دلیل داشتن شن هایی سفید و آفتاب بسیار زیبایی که بر این منطقه می تابد، در دنیا شناخته شده است.
 • جزایر ایبیزا یکی از معروف ترین جزایر اسپانیا است که سواحل بسیار زیبا و محبوبی دارد. در فصل تابستان این منطقه مملو از گردشگران است و بسیار عالی می باشد.
جاذبه های دیدنی اسپانیا
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های ساراگوسا ساراگوسا شهری تاریخی در شمال شرقی اسپانیا و پایتخت منطقه آراگون است. این شهر زیبا...

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه‌های زندگی در آن کم بوده و بسیار به صرفه می‌باشد. افراد زیادی...

راهنمای کامل دیدنی ‌های جزیره تنریف پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر