چگونه وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟

1 تیر 1401
یکی از پروسه های دریافت ویزا اسپانیا، درخواست وقت سفارت اسپانیا است. کارگزاری BLS در تهران در چند سال اخیر وظیفه تعیین وقت سفارت اسپانیا را بر عهده دارد.

اسپانیا نیز مانند دیگر کشور های اروپایی، پروسه خاصی برای دریافت ویزا دارد. یکی از این پروسه ها، تحویل مدارک به سفارت است. برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید به نکاتی توجه کرد که شانس صدور ویزا را افزایش دهد. در این مقاله تمرکز ما بر روند گرفتن وقت سفارت، مدارک و هزینه ها است. 

روند درخواست وقت سفارت اسپانیا

در چند سال اخیر فرایند رزرو وقت سفارت اسپانیا بصورت آنلاین انجام می پذیرد. این کار در سه مرحله انجام می گیرد. در مرحله اول، فرمی برای تعیین وقت اسپانیا در سایت BLS قرار دارد که درخواست شما برای رزرو وقت سفارت اسپانیا را به شرکت کارگزاری BLS ارسال می کند. کارگزاری زمان انتخابی را جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزا کانفرم و یک کد تایید به ایمیل درخواست کننده ارسال می کند. به علت زیاد بودن درخواست ها و شرایط خاص دیگر بهتر است که فرایند درخواست ویزا و وقت سفارت اسپانیا را به دست آژانس مسافرتی سفری دیگر سپرد.

مرحله دوم در تعیین وقت سفارت اسپانیا، حضور در مرکز درخواست ویزا یا همان BLS است. در روز مقرر شده، باید کد تاییدی که به درخواست کننده ایمیل شده بود را به همراه تمامی مدارک دیگر که به زبان اسپانیایی ترجمه شده اند را به دفتر BLS برد. همچنین باید هزینه ویزای اسپانیا را نیز همراه دیگر مدارک ارائه کرد. مدارک باید به ترتیب لیستی که از سوی سفارت منتشر شده در یک فایل قرار داده شود. هر گونه نقص در مدارک روند بررسی ویزا را به تعویق خواهد انداخت.

مرحله سوم، درخواست های ویزا به سفارت اصلی اسپانیا فرستاده می شوند. تنها مقام مسئول در رابطه با تصمیم گیری صدور یا رد ویزا فقط سفارت می باشد و کارگزاری BLS هیچ نقشی در این زمینه ندارد. وضعیت درخواست ویزا از طریق سایت قابل پیگیری می باشد. بعد از اعلام نتیجه از طریق سایت، باید به کارگزاری BLS مراجعه کرده و پاسپورت را تحویل بگیرید. 

در اینجا این نکته را نیز یادآور می شویم که افراد زیر 12 سال نیازی به انگشت نگاری ندارند اما در هر صورت تعیین وقت سفارت اسپانیا برای آنان نیز اجباری است. اگر به هر دلیلی قادر به  حضور در دفتر BLS در روز تعیین شده نباشید، باید زمان قبلی را از طریق همان سایت لغو و زمان جدیدی را رزرو کرد.

کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری خوش آب و هوا در غرب اروپا، یکی از قطب های گردشگری این قاره سرسبز می باشد. این کشور به دلیل همجواری با اقیانوس اطلس دارای سواحل بی نظیر، آب هوایی معتدل و روزهای آفتابی بیشتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است.

ویزای کشور اسپانیا

همانطور که می دانید کشور اسپانیا عضو کشورهای پیمان شینگن بوده و برای مسافرت به آن جا نیاز به اخذ ویزای شینگن اسپانیا می باشد. بسته به هدف از مسافرت انواع ویزا متغیر است. البته ناگفته نماند که شرایط اخذ ویزا اسپانیا کمی دشوار بوده و ویزای گروهی اسپانیا شانس بیشتری نسبت به ویزای فردی دارد.

عموما ویزای شینگن دو نوع است، ویزای کوتاه مدت که به ویزای تایپ C معروف است و ویزای بلند مدت که به ویزای تایپ D معروف است.

انواع ویزای کشور اسپانیا

ویزای کوتاه مدت اسپانیا یا ویزای تایپ C اجازه اقامت حداکثر 90 روزه را صادر می کند، اما ویزای بلند مدت اعتبار حداکثر 5 ساله را می دهد. ویزاهای کوتاه مدت برای مقاصد توریستی، ترانزیت، شرکت در کنفرانس ها و سمینارها، دیدار با خویشاوندان، تجاری، ورزشی و پزشکی صادر می شود.

ویزای بلند مدت یا همان ویزای تایپ D بیشتر برای تحصیل، کار با قراردادهای طولانی مدت، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، ازدواج، تمکن مالی و درمان هایی که مدت زمان زیادی نیاز دارد، صادر می شود. 

انواع اقامت در اسپانیا

حال با داشتن هر یک از ویزاهای اسپانیا نوع اقامت فرد در آن کشور مشخص می شود.

اقامت با تمکن مالی

ویزای تمکن مالی اقامتی 90 روزه و بدون دغدغه را فراهم می کند. این اقامت با ارائه تمکن مالی برای ظرف مدت مشخص شده میسر می شود که بسیاری از سختی های انواع دیگر اقامتی را ندارد.

اقامت تجاری

با راه اندازی یک کسب و کار در کشور اسپانیا می توان اقامت تجاری آن را کسب کرد. این نوع اقامت هم مجوز کار و هم مجوز زندگی در اسپانیا را بطور همزمان فراهم می کند.

اقامت سرمایه گذاری

این نوع اقامت از مطمئن ترین راه های کسب اقامت کشور اسپانیا است. ساده ترین شکل سرمایه گذاری خرید ملک در اسپانیا می باشد که می توان از حفظ و بازگشت سرمایه مطمئن بود. همچنین امکان تمدید اقامت با خرید ملک بسیار راحت تر است.

اقامت کاری

این نوع اقامت با دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرمای اسپانیایی صورت می گیرد. دریافت دعوت نامه به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. بعد از اخذ اقامت کاری، فرد برای تمدید آن باید مالیات درآمد خود را پرداخته باشد. 

اقامت تحصیلی

یکی دیگر از بهترین روش های اخذ اقامت اسپانیا تحصیل در مقاطع عالی آن کشور است. پس از گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا می توان به راحتی اقامت اسپانیا را دریافت و هر ساله تمدید کرد.

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا برای انواع ویزاها

تمامی درخواست های ویزا کوتاه مدت تایپ C و تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق BLS انجام می گیرد. اما ویزاهای بلند مدت تایپ D مانند ویزاهای تحصیلی که باید مجوز اقامت در اسپانیا را دریافت کنند باید به خود سفارت اصلی مراجعه شود. بنابراین دانشجویان و دیگر مراجعین ویزای بلند مدت از طریق خود سفارت اقدام به تعیین وقت سفارت اسپانیا می کنند. 

خدمات کارگزاری BLS

تا چند سال قبل تمامی امور مربوط به ویزا و تحویل مدارک بر عهده سفارت ها بود. این مساله باعث ایجاد صف های طولانی مقابل سفارت ها و ایجاد بی نظمی در روند بررسی ها و صدور ویزا می شد. تعدادی از کشورهای اروپایی برای حل این مشکل راه حلی ارائه دادند. آن ها بخشی از امور کنسولی مربوط به ویزا را به خارج از سفارت اصلی منتقل کردند. هر سفارت برای خود یک کارگزار مخصوص که نماینده آن سفارت است تعیین کرده است. نماینده سفارت اسپانیا، کارگزاری بی ال اس که با عنوان مرکز درخواست ویزای اسپانیا در تهران فعالیت دارد، است.

خدمات کارگزاری BLS

انواع وقت سفارت اسپانیا در BLS

دو نوع مختلف تعیین وقت سفارت اسپانیا عادی و فوری برای درخواست کنندگان موجود است. در ادامه به تفاوت های این دو خواهیم پرداخت.

وقت سفارت اسپانیا عادی

همانطور که از نامش پیداست، روند عادی تعیین وقت سفارت اسپانیا طی خواهد شد و معمولا مدت زمان انتظار، یک ماهه یا بیشتر خواهد بود. در صورتیکه کار فوری پیش نیامده باشد و یک برنامه سفری خاصی وجود نداشته باشد، این گزینه مناسب است. 

وقت سفارت اسپانیا فوری

وقت فوری به کسانی که جهت سفر به اسپانیا برنامه فشرده و خاصی دارند داده می شود. تعیین وقت سفارت اسپانیا فوری، امکان انتظار کمتر از یک ماه را فراهم می می کند. کسانی که برای شرکت در کنفرانس یا جلسه، ویزیت پزشک، بازدید از نمایشگاه یا هرگونه برنامه خاص دیگر فرصت محدودی دارند، می توانند از امکان درخواست فوری استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز درخواست وقت سفارت اسپانیا

آماده سازی دقیق مدارک یکی از اصلی ترین و تعیین کننده ترین مراحل اخذ ویزا می باشد. هر گونه نقص یا اشتباه می تواند منجر به ریجکتی درخواست ویزا شود. بنابراین توصیه می شود تعیین وقت سفارت اسپانیا به گونه ای برنامه ریزی شود که تا روز مصاحبه تمامی مدارک آماده شده باشند. در ادامه لیستی از مدارک اصلی که باید روز مصاحبه و تحویل مدارک به کارگزاری BLS برده شود تهیه شده است:

1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

2. کپی از تمام صفحات شناسنامه و پاسپورت

3. خالی بودن حداقل 2 صفحه از پاسپورت

هزینه درخواست ویزای اسپانیا

به هنگام مراجعه حضوری به کارگزاری BLS باید هزینه های مربوط به ویزا را به یورو در همان جا پرداخت کنید. این هزینه برای افراد بزرگسال 80 یورو، برای کودکان 6 – 12 سال 40 یورو و برای خردسالان زیر 6 سال رایگان می باشد. همچنین علاوه بر هزینه بررسی ویزا، 15 یورو نیز بابت خدمات کارگزاری باید پرداخت کنید. این نکته شایان ذکر است که هزینه های پرداختی به هیچ عنوان حتی در صورت ریجکتی نیز قابل بازگشت نمی باشد. اگر مایل به استفاده از خدمات اضافی BLS باشید باید هزینه اضافی آن را نیز بپردازید. 

در صورتیکه به صورت انفرادی اقدام به درخواست وقت سفارت اسپانیا کنید هیچ هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد. تنها هزینه ویزا و کارگزاری را پرداخت خواهید کرد. در صورت اقدام به اخذ ویزا از طریق آژانس های مسافرتی، جهت هزینه درخواست وقت سفارت اسپانیا باید مبلغی حدود 500 هزار تومان مازاد بر دیگر هزینه ها پرداخت کنید. البته این مقدار در آژانس های مختلف متفاوت می باشد. آژانس های مسافرتی تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزا و دریافت وقت سفارت را انجام خواهد داد.

سایر خدمات BLS

– تحویل پاسپورت با پیک یا پست: تهران 7 یورو و سایر شهرستان ها 13 یورو

 – کپی گرفتن از هر مدرک: 0.5 یورو برای هر مدرک

 – اطلاع رسانی از طریق اس ام اس: 3 یورو

 – خدمات VIP: 85 یورو

– عکس: 3 یورو برای 6 قطعه عکس

 – بیمه مسافرتی

خدمات VIP امکان حضور در سالن مجزا با فضایی آرام و همراه پذیرایی فراهم می کند. همچنین روند دریافت مدارک و مصاحبه سریع تر انجام خواهد شد. اما این خدمات هیچ تاثیری بر روند بررسی ویزا ندارد.

شرایط وقت سفارت اسپانیا بعد از پاندمی کرونا

بعد از همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، یک شرط دیگر به شروط ویزا اضافه شد و آن گذشت 14 روز از دوز دوم واکسن کرونا مورد تایید سازمان بهداشت جهانی می باشد. همچنین در مبادی ورودی کشور اسپانیا ملزم به ارائه کارت واکسن انگلیسی و تست PCR منفی با اعتبار 48 ساعت قبل از سفر هستید. واکسن های مورد تایید اسپانیا “فایزر و بیون تک”، “مدرنا”، “آسترازنکا”، “جانسون اند جانسون” و “سینوفارم” می باشد. پس برای وقت سفارت اسپانیا بعد از پاندمی کرونا حتما کارت واکسنی که از دوز دوم آن 14 روز گذشته باشد را جزء مدارک همراه داشته باشید.

چگونه وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟ - سفری دیگر

آدرس سفارت اسپانیا و دفتر کارگزاری BLS 

سفارت اسپانیا در ایران به آدرس تهران، دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی، پلاک 10 می باشد.

آدرس کارگزاری BLS در تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه چهارم است.

ساعات کاری دفتر کارگزاری BLS

ساعات و روزهای کاری دفتر کارگزاری BLS از یک شنبه تا پنج شنبه ساعت 8:30 الی 16 می باشد. تحویل گرفتن پاسپورت روزهای یک شنبه تا پنج شنبه ساعت 14 الی 16 انجام می گیرد. شماره تماس دفتر کارگزاری  37 – 02126253136 و ایمیل info@spainvisa-iran.com  می باشد.

پرسش های متداول

1. آیا برای اخذ ویزا اسپانیا و دریافت وقت سفارت باید حتما از طریق تور اقدام کنیم؟

امکان اقدام بصورت انفرادی برای ویزاهای تحصیلی، کاری و غیره وجود دارد، اما برای ویزاهای توریستی بهتر است بصورت گروهی اقدام شود تا احتمال ریجکتی کاهش یابد. دلیل شانس بیشتر گروهی این است که سفارت از بازگشت فرد به کشورش اطمینان حاصل می کند.

2. آیا سابقه ریجکتی از سفارت های دیگر می تواند تاثیر منفی بر ویزا اسپانیا داشته باشد؟

اگر از ریجکتی قبل 6 ماه بیشتر گذشته باشد، می توان دوباره برای ویزا شینگن اقدام کرد.

3. آژانس مسافرتی چه مدارک دیگری را بر مدارک اشخاص اضافه می کند؟

آژانس مسافرتی برنامه کامل سفر، لیست اسامی دیگر مسافران، تاریخ دقیق رفت و برگشت و  جزئیات سفر اعم از نوع پرواز، اسامی هتل ها و محل های اقامتی در شهرهای مورد بازدید را به همراه مهر و امضای مدیر آژانس به دیگر مدارک اضافه می کند. این مدارک بازگشت مسافر به کشور مبدا را ضمانت می کند.

4. روز مصاحبه چه سوال هایی پرسیده می شود؟

مصاحبه سفارت اسپانیا نگرانی خاصی ندارد و فقط در روز مراجعه حضوری مدارک تحویل داده شده و مراحل انگشت نگاری طی می شود. 

5. آیا سفارت اسپانیا به دلیل پاندمی کرونا بسته است؟

خیر، در اوایل شیوع ویروس کرونا برای مدت کوتاهی تعطیل شده بود اما اکنون به روال گذشته بازگشته و فرایند درخواست ویزا قابل انجام است.

6. آیا حق اعتراض به ریجکتی ویزا وجود دارد؟

بله، حق اعتراض برای اشخاص محفوظ است و باید مراحل آن را طی کنید.

برای سفر به کشور اسپانیا نیز مانند دیگر کشورهای محدوده شینگن، ملزم به داشتن ویزا هستید. پروسه درخواست ویزا و تعیین وقت سفارت اسپانیا آنلاین و از طریق کارگزاری BLS انجام می گیرد. برای تعیین وقت سفارت باید مراحلی طی شود. سپس در صورت صلاحدید سفارت، ویزا شما صادر و پاسپورت شما از طریق BLS تحویل شما می گردد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بارسلونا شهری که بیشتر بخاطر فوتبال خود شهرت دارد، اما آیا می‏دانید این شهر به غیر از فوتبال صنعت توریسم...

درباره شهر مالاگا اسپانیا: شهر مالاگا اسپانیا یکی از شهرهای زیبا در کشور اسپانیا است که هر ساله پذیرای گردشگران،...

از پیرنه تا دریای مدیترانه، اسپانیا، همواره به عنوان کشوری شناخته می شود که با کلیشه ها متفاوت بوده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر