بررسی روش های اقامت و مهاجرت به اسپانیا - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به اسپانیا

8 شهریور 1401

اقامت و مهاجرت به اسپانیا بسیار قابل توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است. روش‌های متنوعی برای اعطای ویزای طلایی به مهاجران خارجی وجود دارد.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا که یکی دیگر از کشورهای اروپایی است بسیار قابل توجه مهاجران خارجی است. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور و جاذبه‌های گردشگری اسپانیا جزء دلایل انتخاب اسپانیا برای مهاجرت هستند.

 کشور اسپانیا به مهاجران خارجی روش‌های مختلفی را پیشنهاد می‌دهد تا بتوانند از طریق این روش‌ها اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت این کشور نمایند. اسپانیا دارای ۵۰ میلیون نفر جمعیت است و روش‌های بسیار متنوعی را برای اعطای ویزای طلایی به مهاجران خارجی معرفی می‌کند. مردم شاد اسپانیایی و غذاهای متنوع و خوشمزه این کشور جزو جاذبه‌های اصلی هستند که مهاجران خارجی را جذب می‌کنند.

البته نرخ بیکاری در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است و وجود تورم در این کشور یکی از دلایلی است که مهاجران خارجی کشورهای دیگر اروپایی را ترجیح می‌دهند. روش‌های اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، تولد و … می‌باشند.

 در این نوشتار با بررسی روش‌های مختلف و ارائه اطلاعات کلی در رابطه با دریافت اقامت و مهاجرت به کشور اسپانیا در خدمت شما هستیم با ما همراه باشید.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار نسبت به کشورهای دیگر اروپایی کمی دشوارتر است. همانطور که در ابتدای بحث عنوان کردیم، نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بالا است و از لحاظ اقتصادی در سال‌های اخیر این کشور کمی ضعیف بوده است.

با توجه به این که نرخ بیکاری در این کشور بیشتر از ۱۰ درصد است، پیدا کردن شغل مناسب برای اتباع اسپانیا نیز دشوار است، چه برسد به اینکه شهروندان خارجی بخواهند در این کشور استخدام شوند. البته آشنایی با ایالت‌ها و شهرهای مختلف اسپانیا و همچنین شناخت مشاغل مورد نیاز در این کشور کمک می‌کند تا راحت‌تر مهاجران خارجی بتوانند پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اسپانیایی در شهر‌های مختلف دریافت کنند.

در کشور اسپانیا مشاغلی که مربوط به رشته‌های مدیریتی، بازاریابی و حوزه فناوری IT باشند، جزء مشاغل پرطرفدار و مورد نیاز اسپانیایی هستند؛ اما برای این مشاغل نیز شهروندان کشور‌های خارجی باید دارای یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از طرف کارفرما یا شرکت‌های اسپانیایی باشند.

ارسال دعوت نامه کاری برای شهروندان خارجی از طرف کارفرمای اسپانیایی نیازمند این است که کارفرما آگهی استخدام را به مدت سه ماه در کشور اسپانیا منتشر کند و در صورت نبود فردی برای استخدام، به مدت سه ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا این آگهی را منتشر کند.

 پس از شش ماه اگر هیچ یک از شهروندان اروپایی و خارجی مناسب تصدی این شغل پیدا نشوند می‌توانند یک شهروند خارجی را استخدام کنند. برای اشتغال در اسپانیا دارابودن ویزای کاری مورد نیاز است. کمترین درامد در کشور اسپانیا ۶۵۰ یورو و بیشترین درآمد که مربوط به دندانپزشکان است ۱۳۵۰۰ است.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از روش‌های جذاب و بسیار مناسب برای مهاجران خارجی است. هزینه‌های تحصیل پایین، کیفیت آموزشی بالا و شرایط زندگی در کشور زیبا و خوش آب و هوای اسپانیا هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب می‌کند. بسیاری از ساکنین کشورهای اروپایی همسایه نیز برای ادامه تحصیل به اسپانیا سفر می‌کنند.

با توجه به اینکه هزینه دوره‌های آموزش زبان در کشور اسپانیا بسیار پایین است و اعتبار مدارک دانشگاه‌های این کشور در سطح جهانی است، امکان ادامه تحصیل و کار دانشجویی در این کشور به راحتی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است. زبان تحصیل در این کشور اسپانیایی و انگلیسی است. دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور اسپانیا را داشته باشند می‌توانند با ارائه مدارک خود و شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معروف این کشور شوند.

دانشجویان خارجی باید ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کنند و برای ادامه تحصیل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مورد نظر خود اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که شرایط کار پس از تحصیل در اسپانیا چندان مناسب نیست. چرا که بازار کار این کشور اشباع شده است و تنها افرادی که دارای مدارک بالا و نمرات درخشان در رشته‌های پرطرفدار باشند می‌توانند شغل متناسب با رشته خود را پیدا کنند.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری روش‌های متفاوتی دارد.

•امکان خرید ملک در کشور اسپانیا و اخذ اقامت این کشور باعث شده تا مهاجران خارجی اقدام به سرمایه گذاری در اسپانیا نمایند. البته خرید هر ملکی در کشور اسپانیا منجر به اخذ اقامت نمی‌شود و باید دارای شرایط خاصی باشد. قیمت خرید ملک در کشور اسپانیا ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار یورو است. افرادی که با پرداخت ۵۰۰ هزار یورو یک یا چند ملک خریداری کنند، می‌توانند پس از ۵ سال اقامت اسپانیا را بگیرند و پس از ۱۰ سال اخذ پاسپورت اسپانیا نیز برای آن‌ها امکان‌پذیر است. افرادی که از طریق خرید ملک در این کشور برای اقامت اقدام می‌کنند، نیازی به حضور در این کشور ندارند و می‌توانند به صورت آزادانه به کشورهای دیگر نیز سفر کنند.

•سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی و پرداخت هزینه‌های بیش از ۲ میلیون یورو جزء روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا محسوب می‌شود. افرادی که بتوانند سهام شرکت‌های اسپانیایی و یا موسسات مالی این کشور را بخرند و مدارک مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری عظیم در این کشور را ارائه کنند، می‌توانند به راحتی اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند.

•امکان مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با استفاده از طرح بازنشستگی یا خود حمایتی نیز در این کشور وجود دارد. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، پرتغال، اتریش، ایتالیا، یونان و اسپانیا برای افرادی که دارای درآمد کافی هستند و دیگر نیازی به کار کردن ندارند این امکان را فراهم کرده‌اند. این افراد باید تمکن مالی کافی داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را در این کشور تامین کنند و حق کار کردن در اسپانیا را نخواهند داشت. حداقل هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خود حمایتی ۳۰ هزار یورو در سال و ۶۵۰۰ یورو برای هر یک از اعضای خانواده است.

 اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد بر اساس قانون خون اعطا می‌شود.

اشخاصی که والدین آن‌ها اسپانیایی باشند، دارای تابعیت اسپانیایی می‌باشند.

اشخاصی که یکی از والدین آن‌ها خارجی و والد دیگر اسپانیایی باشد باز هم می‌توانند تابعیت اسپانیایی بگیرند.

افرادی که در خاک اسپانیا متولد شوند و والدین آن‌ها مجهول باشند و یا تابعیت کشور دیگری را ندارند نیز می‌توانند از تابعیت کشور اسپانیا استفاده کنند.

 اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج جزء روش‌های مرسوم و ساده برای مهاجرت به این کشور است. چنانچه شهروندان اسپانیایی دارای شغل و درآمد کافی باشند و تمکن مالی داشته باشند که هزینه‌های زندگی خود و همسرشان را پرداخت کنند می‌توانند با یک تبعه خارجی ازدواج کنند.

 البته این ازدواج باید رسمی و قانونی باشد و مدارکی دال بر واقعی بودن رابطه دو طرف ارائه شود. چنانچه شهروند خارجی در اسپانیا اقامت داشته باشد و با شرایط زندگی و زبان این کشور آشنایی داشته باشد، می‌تواند با ارائه مدارک و شواهد کافی اقدام به ازدواج نموده و از این طریق تابعیت کشور اسپانیا را به دست بیاورد.

 اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق خانواده

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق خانواده یکی از روش‌هایی است که با ارسال دعوت نامه از طرف خانواده و آشنایان انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید دریافت ویزای کشورهای اروپایی برای مهاجران خارجی بخصوص اتباع ایرانی کار دشواری است و معمولاً پروسه زمان بری است؛ اما اگر شهروندان خارجی می‌توانند از طرف خانواده دوستان و یا خویشاوندان خودشان که در کشور اسپانیا زندگی می‌کنند یک دعوت نامه دریافت کنند.

با دعوت نامه راحت‌تر می‌توانند ویزای کشور اسپانیا را دریافت کنند و به این کشور مهاجرت کنند. پس از رفتن به این کشور اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر اسپانیا شوند و یا یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای اسپانیایی بگیرند و قرارداد کاری امضا کنند، می‌توانند ویزای خود را به ویزای کاری یا تحصیلی تغییر دهند و از این طریق برای اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا اقدام کنند.

 اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق خانواده

 سوالات متداول اقامت و مهاجرت به اسپانیا

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج چیست؟

افراد باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند، ارتباط دو طرف باید واقعی باشد، مدارک مربوط به رابطه دو طرف به اداره مهاجرت و کنسولگری اسپانیا ارائه شود، اختلاف سنی بیشتر از ۳۰ سال نباشد، هر دو طرف باید مجرد باشند، شهروند اسپانیایی باید تمکن مالی برای تامین زندگی هزینه‌های زندگی خود و همسرش را داشته باشد.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد بر اساس چه قانونی است؟

اعطای تابعیت اسپانیایی بر اساس قانون خون است؛ یعنی هر دو والدین یا یکی از والدین باید اسپانیایی باشند تا بتوانند برای فرزند خود تابعیت اسپانیا را بگیرند.

روش‌های مختلف اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا کدام است؟

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، سرمایه گذاری در این کشور، تحصیل، ازدواج، تولد و دعوت نامه اسپانیا امکان‌پذیر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی ‌های جزیره تنریف پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای...

شهر مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا بوده که یک کلان شهر مدرن محسوب می‌شود. درباره شهر مادرید باید بدانید...

کشور اسپانیا یکی از کشورهای بسیار زیبا در قسمت جنوب غربی اروپا است. این کشور دارای رشد اقتصادی خوبی است...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر