با بهترین دیدنی های مادرید آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های مادرید آشنا شوید

6 شهریور 1401

دیدنی های مادرید با مرکز زندگی اجتماعی، فرهنگ گردی کافه‌ها و زندگی شبانه شلوغ مادرید در هم آمیخته شده است. در این مقاله ‌درباره دیدنی های شهر مادرید می‌خوانیم.

دیدنی های مادرید با مرکز زندگی اجتماعی، فرهنگ گردی کافه‌ها و زندگی شبانه شلوغ مادرید در هم آمیخته شده و دیدنی‌تر شده است. مادرید پر از انرژی بوده و مملو از جاذبه‌های فرهنگی یک کلان شهر مدرن را دارا است؛ مانند هر کلان شهر دیگری خیابان‌های وسیع آن، مملو از ترافیک بوده؛ اما پارک‌های زیبا، پراکندگی شهری را در هم می‌شکنند.

دیدنی های مادرید- سفری دیگر

آشنایی با دیدنی های مادرید

این شهر با ارائه چیزهای مختلف برای دیدن و تجربه کردن، گردشگران را غافلگیر می‌کند. بازدیدکنندگان بهتر است مادرید را در عصر، زمانی که شهر پویا، شلوغ و زنده است، تجربه کنند. پایتخت کشور اسپانیا دارای مجموعه‌ای از بناهای تاریخی، موزه‌های هنری، باغ‌های دلپذیر و میدان‌های عمومی تاریخی زیبا و دیدنی است. در ادامه به با فهرست برترین جاذبه‌ها و دیدنی های مادرید آشنا می‌شوید.

آشنایی با دیدنی های مادرید- سفری دیگر

موزه ملی دل پرادو (Museo Nacional del Prado)

موزه ملی دل پرادو معروف به موزه پرادو، در سطح جهانی معروف بوده و مجموعه‌ای بیش از 8000 نقاشی و 700 مجسمه دارد. آثار نگهداری شده در این موزه، مهم و معروف هستند به طوری که با آثار موجود در موزه لوور پاریس رقابت می‌کنند. این موزه از مهم‌ترین دیدنی های مادرید محسوب می‌شود، حدود 2300 قطعه از این مجموعه بزرگ در بیش از 100 اتاق در سه طبقه به نمایش گذاشته شده است. هنر دوستان و تاریخ دوستان می‌توانند یک روز صبح را به طور کامل به دیدن این آثار ارزشمند بپردازند.

نقاشی‌های اسپانیایی از قرن 12 تا اوایل قرن 19، اکثریت مجموعه قابل نمایش در این موزه را تشکیل می‌دهند که معروف‌ترین این آثار عبارت هستند از: بشارت اثر ال گرکو، رؤیای یعقوب اثر خوزه دی ریبرا، سوم ماه مه اثر گویا، باکره و کودک اثر لوئیس دو مور الس و مسیح در آغوش کشیدن سنت برنارد اثر فرانسیسکو ریبالتا.

محیط بیرونی مجموعه هنری از یک باغ گیاه شناسی بی‌نظیر تشکیل شده و رستوران بین‌المللی محبوب‌تری سیکلو (TriCiclo) در فاصله 10 دقیقه پیاده روی قرار دارد.

موزه ملی دل پرادو (Museo Nacional del Prado)- سفری دیگر

پارک بوئن رتیرو با قصر کریستالی (Buen Retiro Park)

پارک رتیرو با قصر کریستالی مانند و استخری که دارد یکی از دیدنی های مادرید است که به سرزمین آرامش در قبل مادرید معروف است. این پارک وسیع 125 هکتاری با بیش از 15000 درخت، امکان فرار از شلوغی شهر را فراهم می‌کند. این پارک تاریخی توسط کنت دوک اولیوارس در قرن هفدهم ایجاد شد و تا قرن نوزدهم به خانواده سلطنتی تعلق داشت و سپس به یک پارک عمومی تبدیل شد.

کاخ کریستالی ساخته شده از چدن و شیشه در وسط این پارک خودنمایی می‌کند و انعکاس آن بر روی چشمه استخری، آن را دیدنی‌تر می‌کند. این کاخ در سال 1887 ساخته شده و در حال حاضر نمایشگاهی از هنرهای معاصر را ارائه می‌دهد. شنبه‌ها و یکشنبه‌ها در این پارک نمایش عروسکی برای بچه‌ها اجرا می‌شود و به راحتی می‌توان از قایق سواری در دریاچه آرام پارک لذت برد.

 دوست داران آسمان و ستاره از رصدخانه این پارک غافل نشوند. یادتان باشد پارک رتیرو و موزه پرادو در نزدیکی هم قرار دارند و در نزدیکی هر دو، ایستگاه مترو و اتوبوس نیز وجود دارد.

پارک بوئن رتیرو با قصر کریستالی (Buen Retiro Park)- سفری دیگر

کاخ سلطنتی و باغ‌ها (Royal Palace and gardens)

می گویند این کاخ باشکوه، نسخه اسپانیای کاخ ورسای فرانسه بوده ولی برخلاف کاخ ورسای که به یک موزه تبدیل شده، این کاخ سلطنتی اسپانیایی که یکی از دیدنی های مادرید محسوب می‌شود، هنوز محل اقامت پادشاه اسپانیا بوده و برای رویدادهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این کاخ توسط فیلیپ پنجم در قرن هجدهم ساخته شده و نمای باشکوه نئوکلاسیک آن، از گرانیت و سنگ سفید کولمنار است. ستون‌های یونی و پر مجسمه بر اساس نقاشی‌های مجسمه ساز معروف برنینی ساخته شده است.

از دیگر جاهای دیدنی این کاخ سلطنتی می‌توان به پلکان باشکوه با نقاشی دیواری پیروزی دین و کلیسا، دیوارهای پوشانده شده با شاهکارهای هنرمندان معروف، اتاق شاه چارلز سوم با دکورهای زیبا، اتاق تخت (هنوز برای مراسم‌های دولتی استفاده می‌شود)، اسلحه خانه سلطنتی با قدمت قرون وسطایی و باغ‌های وسیع سبز 20 هکتاری اشاره کرد.

کاخ سلطنتی و باغ‌ها (Royal Palace and gardens)- سفری دیگر

میدان پلازا مایور (Plaza Mayor)

کاخ سلطنتی پلازا معروف به میدان پلازا مایور یکی دیگر از دیدنی های مادرید بوده که 129 متر طول و 94 متر عرض دارد. از لحاظ تاریخی این مکان محل ملاقات بوده و برای اعلامیه‌های مدنی و جشن‌ها استفاده می‌شده و مملو از لوح‌های یادبود و مکان‌های تاریخی است. امروزه پلازا مایور منطقه‌ای سنگ فرش شده برای پیاده روی بوده که اطراف آن را کافه‌های رو باز و رستوران‌هایی که زیر سایه پاساژها قرار گرفته‌اند، احاطه کرده است. عصرها این میدان یک پاتوق پر جنب و جوش برای افراد محلی و گردشگران محسوب می‌شود.

میدان پلازا مایور (Plaza Mayor)- سفری دیگر

میدان پورتا دل سول (Puerta del Sol)

در قلب شهر یکی دیگر از دیدنی‌های مادرید با نام میدان پورتا دل سول قرار دارد. قبلا این مکان دروازه قدیمی شهر بود و نشان خورشیدی که روی دروازه قرار دارد، دلیل نامگذاری آن است. این نقطه از شهر با نام نقطه صفر شهری نیز شناخته می‌شود که از آن، تمام مسافت‌ها در شبکه راه‌های ملی اسپانیا اندازه‌گیری می‌شود. مغازه‌ها و کافه‌های موجود در این میدان، آن را به پاتوقی دیگر برای گردشگران و افراد محلی تبدیل کرده است.

میدان پورتا دل سول (Puerta del Sol)- سفری دیگر

موزه ملی رینا سوفیا (Reina Sofía Museo) 

این موزه معاصر در سال 1986 توسط ملکه سوفیا افتتاح شد و مرکز هنرهای معاصر از دیدنی های مادرید است. جالب است که دیدنی‌های تاریخی و معاصر مادرید بسیار شبیه به دیدنی‌های پاریس فرانسه هستند. این موزه نیز ویژگی‌هایی دارد که یادآور مرکز پمپیدو در پاریس است به خصوص برج شیشه‌ای با آسانسور مدرنی که در خود جای داده است. آثار هنری قرن بیستم و همچنین دوران معاصر در فضای نمایشگاهی وسیعی به مساحت 39000 متر مربع، در اتاق‌های مختلفی، به نمایش گذاشته شده است. باغ بیرونی این موزه پر از مجسمه‌های تخیلی هستند. امکانات رفاهی که برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده شامل کتابفروشی، فروشگاه هدیه، راهنمای صوتی و کافه رستوران مدرن نوبِل (NuBel) است.

برای بازدید از این موزه باید بلیط تهیه کنید اما بازدید از آن هر شنبه بعد از ظهر، یکشنبه‌ها صبح و دیگر روزهای هفته از ساعت 7 بعد از ظهر به بعد رایگان است.

موزه ملی رینا سوفیا (Reina Sofía Museo) - سفری دیگر

خیابان گران ویا و فواره سیبل (Gran Via & Cybele`s Fountain)

این خیابان در یک تقاطع ترافیکی اصلی قرار دارد و فواره سیبل که یکی از نمادهای تاریخی مادرید را سوار بر ارابه‌ای شیری نشان می‌دهد، یکی از دیدنی های این شهر محسوب می‌شود. این خیابان علاوه بر داشتن فواره تاریخی، به دلیل اینکه از مهم‌ترین خیابان‌های خرید بوده و دومین فروشگاه بزرگ پریمارک را در خود جای داده، از دیدنی های مادرید محسوب می‌شود. البته برندهای معروفی مانند زارا، لوو و اِسفرا را نیز در خود جای داده است.

خیابان گران ویا و فواره سیبل (Gran Via & Cybele`s Fountain)- سفری دیگر

معبد دِبود (Temple of Debod)

معبد دِبود که یک معبد مصر باستانی محسوب می‌شود داخل پارک مونتانا در نزدیکی میدان پلازا از دیگر دیدنی های مادرید است. معبد دِبود در سال 1968 از طرف مصر به مادرید هدیه داده شد. این هدیه برای تشکر از کمک اسپانیا در نجات از معابد ابو در طول ساخت سد اسوان، به مادرید آورده شد. تزیینات اصلی به خوبی حفظ شده‌اند و پارک‌های آرام اطراف این بنای تاریخی دارای استخری است که معبد در داخل آن انعکاس می‌یابد و این گونه جلوه‌ای جادویی و زیبا ایجاد می‌شود.

  1. نقاشی دیواری گویا در کلیسای هرمیتاژ سن آنتونیو د لا فلوریدا (Hermitage of San Antonio de la Florida)

یکی از گنجینه‌های هنری مادرید که از دیدنی های شهر مادرید محسوب می‌شود نقاشی‌های دیواری خیره‌کننده توسط فرانچسکو گویا در طاق‌ها و سقف کلیسای کوچک هرمیتاژ سن آنتونیو د لا فلوریدا است. در این نقاشی‌های دیواری علاوه بر موضوع معجزه سنت آنتونی، صحنه‌هایی از زندگی روزمره در مادرید نیز به تصویر کشیده می‌شوند و این نقاشی‌ها، پیشروی نقاشی مدرن محسوب می‌گردند. این کلیسا در حال حاضر یک بنای یادبود و تاریخی محسوب شده و دیگر برای خدمات مذهبی (برای محافظت از نقاشی‌های دیواری) استفاده نمی‌شود.

معبد دِبود (Temple of Debod)- سفری دیگر

کلیسای سان فرانسیسکو ال گرانده (Basílica de San Francisco el Grande)

این کلیسا نیز یکی از دیدنی های مادرید به حساب می‌آید که توسط کارلوس سوم در سال 1761 ساخته شده است. فضای داخلی این کلیسا شامل یک گنبد الهام بخش به ارتفاع 58 متر بوده که از گنبد کلیسای جامع سنت پل لندن نیز بزرگ‌تر است. دیوارهای کلیسا توسط نقاشان مشهور به یک شاهکار هنری تبدیل شده و موزه کلیسا در صومعه انواع هنرهای مذهبی و مصنوعات را به نمایش گذاشته است.

کلیسای سان فرانسیسکو ال گرانده (Basílica de San Francisco el Grande)- سفری دیگر

دیگر دیدنی های مادرید

دیدنی های مادرید زیاد است، در اینجا به اختصار به بقیه آنها اشاره می‌کنیم:

•        موزه هنرهای زیبا (Museo Thyssen-Bornemisza): شامل هنر مذهبی قرون وسطایی، پرتره‌های دوران رنسانس، دوره باروک، روکوکو، رمانتیسم، امپرسیونیسم، فوویسم، اکسپرسیونیسم، هنر مدرن و هنر پاپ است.

•        موزه سورولا (Sorolla): این موزه جذاب، آثار خواکین سورولا، مشهورترین نقاش امپرسیونیست را در خود جای داده است.

•        موزه ملی باستان‌شناسی (Museo Arqueológico Nacional): این موزه شامل نمایشگاه‌های باستان‌شناسی، قوم نگاری، هنرهای تزیینی و آثار باستانی از دوران پیش از تاریخ تا قرن نوزدهم را در خود جای داده است.

•        موزه لازارو گالدیانو (Lázaro Galdiano Museum): این موزه که از دیدنی های شهر مادرید محسوب می‌شود مجموعه خصوصی و استثنایی لازارو گالدیانو، سرمایه‌دار قرن نوزدهمی را به نمایش می‌گذارد و بسیار دیدنی است.

•        استادیوم سانتیاگو برنابئو (Estadio Santiago Bernabeu): این استادیوم، ورزشگاه رئال مادریدِ معروف نیز به حساب می‌آید و از جاذبه‌های توریستی بوده که موزه‌های آن بسیار پر بازدید است.

دیگر دیدنی های مادرید- سفری دیگر

سوالات متداول دباره دیدنی های مادرید

خلاصه ­ای درباره دیدنی های شهر مادرید؟

این شهر با ارائه چیزهای مختلف برای دیدن و تجربه کردن، گردشگران را غافلگیر می‌کند. بازدیدکنندگان بهتر است مادرید را در عصر، زمانی که شهر پویا، شلوغ و زنده است، تجربه کنند. پایتخت اسپانیا دارای مجموعه‌ای از بناهای تاریخی، موزه‌های هنری، باغ‌های دلپذیر و میدان‌های عمومی تاریخی زیبا و دیدنی است.

بهترین موزه ­های شهر مادرید کدامند؟

موزه ملی دل پرادو (Museo Nacional del Prado)، موزه ملی رینا سوفیا (Reina Sofía Museo)، موزه هنرهای زیبا (Museo Thyssen-Bornemisza)، موزه سورولا (Sorolla)، موزه ملی باستان‌شناسی (Museo Arqueológico Nacional)، موزه لازارو گالدیانو (Lázaro Galdiano Museum) و استادیوم سانتیاگو برنابئو (Estadio Santiago Bernabeu) از بهترین موزه ­های شهر مادرید هستند.

سرزمین آرامش در شهر مادرید کجاست؟

پارک رتیرو با قصر کریستالی مانند و استخری که دارد یکی از دیدنی های مادرید است که به سرزمین آرامش در قبل مادرید معروف است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب و هوای مادرید: شهر مادرید واقع در کشور اسپانیا یک شهر توریستی بسیار زیباست که پذیرای گردشگران زیادی از...

آیا تا به حال به دیدن شهر زیبا و پرجنب و جوش بارسلونا فکر کرده‌اید؟ مکانی که در آن هنر...

راهنمای کامل دیدنی های بیلبائو بیلبائو یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا است که سالانه افراد بسیاری در اروپا و دنیا...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر