آب و هوای اسپانیا چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای اسپانیا چگونه است؟

10 مرداد 1401

آب و هوای اسپانیا بسیار متنوع است و دلیل این تنوع را می‌توان وجود دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بیان کرد. اسپانیا یکی از کشورهای پهناوری است که از سمت غرب با …

آب و هوای اسپانیا بسیار متنوع است و دلیل این تنوع را می‌توان وجود دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بیان کرد. اسپانیا یکی از کشورهای پهناوری است که از سمت غرب با کشور پرتغال هم مرز بوده همچنین در سمت جنوب و شرق به دریای مدیترانه و از غرب و شمال نیز به اقیانوس اطلس می‌رسد. هر کدام از قسمت‌های مختلف این کشور دارای آب و هوای مختلفی هستند و می‌توان گفت اسپانیا یک کشور چهار فصل است.

آب و هوای زمستانی اسپانیا بسیار مناسب است و مناطق ساحلی این کشور آب و هوایی معتدل دارد. میانگین روشنایی روز در فصل زمستان تقریبا 10 ساعت و میانگین روشنایی روز در فصل تابستان حدودا 16 ساعت است. کشور اسپانیا را از نظر آب و هوایی می‌توان به چهار قسمت شمال و شمال غربی، مرکزی، مدیترانه‌ای و جزایر قناری تقسیم کرد.

آب و هوای اسپانیا در فصل بهار

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که فصل بهار بهترین و مناسب‌ترین فصل برای سفر به اسپانیا می‌باشد. در فصل بهار تقریبا زمان زیادی شاهد تابش نور آفتاب هستید و ساعات بیشتری فرصت دارید تا از فضای باز لذت ببرید. آب و هوای اسپانیا در فصل بهار کم کم رو به سمت گرم شدن می‌رود. در این فصل بهتر است از تاپ‌های آستین کوتاه و یا تاپ‌های آستین بلند نازک و لباس‌های روشن استفاده نمایید.

آب و هوای اسپانیا در فصل تابستان

کشور اسپانیا در ماه‌های ژوئن، جولای، آگوست و سپتامبر دارای آب و هوایی گرم و خشک می‌باشد و دمای هوا به بیش از 30 درجه سانتی گراد می‌رسد. در بخش‌های داخلی و جنوبی درجه حرارت در شب می‌تواند به به بیش از 20 درجه سانتی گراد برسد. یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر در فصل تابستان به اسپانیا سفر می‌کنید، وسایل به همراه داشته باشید تا بتوانید از سواحل این کشور لذت ببرید.

البته توجه داشته باشید به دلیل این که اکثر گردشگران فصل تابستان را برای سفر به اسپانیا انتخاب می‌کنند، هزینه‌های مختلف در این کشور مانند هزینه هتل، غذاها و غیره گران‌تر از سایر فصل‌ها می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید برای این سفر هزینه کمتری صرف نمایید، می‌تواند در زمستان به کشور اسپانیا سفر کنید.

آب و هوای اسپانیا در فصل پاییز

آب و هوای اسپانیا در فصل پاییز خنک‌تر می‌شود و دمای هوا به مرور کاهش پیدا می‌کند. در این فصل هوا در صبح و بعد از ظهر سردتر می‌شود؛ به همین دلیل اگر در این فصل به اسپانیا سفر می‌کنید حتما همراه خود لباس‌های گرم داشته باشید. البته در این فصل به خصوص در مناطق مادرید به سمت جنوب روزهای آفتابی وجود دارد. بنابراین به جای این که لباس‌های گرم و سنگین بپوشید، پوشیدن چند لایه لباس نازک نیز کفایت می‌کند.

آب و هوای اسپانیا در فصل زمستان

هر چقدر به فصل زمستان نزدیک‌تر می‌شوید آب و هوای اسپانیا سردتر خواهد شد. با توجه به این که اسپانیا یک کشور پر باراش و بارانی نیست، اما بهتر است در این فصل با خود چتر داشته باشید. در این فصل بیشترین و مکررترین بارش‌ها برای شمال اسپانیا است. برای سفر به اسپانیا در فصل زمستان لباس‌های گرم مختلف و بارانی به همراه داشته باشید.

نکته جالب توجه این است که در قسمت‌های مختلف اسپانیا، شما زمستان‌های متفاوت را شاهد هستید. برای مثال اگر به جزایر قناری سفر نمایید، تنها می‌توانید از یک کت استفاده کنید و نیازی به استفاده از لباس‌های زمستانی سنگین ندارید.

اقلیم اسپانیا

همان طور که اشاره کردیم برای سفر به اسپانیا علاوه به فصلی که قصد سفر به آن را دارید باید به آب و هوای مقصد مورد نظر خود نیز توجه کنید؛ زیرا اسپانیا کشوری چهار فصل است و هر بخش از این کشور آب و هوای متفاوتی دارد. این تنوع آب و هوایی توانسته موجب جذب گردشگران زیادی شود.

اسپانیا را از نظر اقلیمی می‌توان به سه قسمت تقسیم کرد. اقلیم مدیترانه‌ای که تابستانی گرم و خشک داشته، اقلیم اقیانوسی که شامل بخش‌های شمالی این کشور می‌شود و اقلیم نیمه خشک که شامل مناطق جنوب شرقی اسپانیا است. علاوه بر این سه اقلیم آب و هوای اسپانیا شاهد اقلیم گرمسیری و اقلیم آلپ نیز می‌باشد.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به اسپانیا

اگر می‌خواهید کشور اسپانیا را برای سفر انتخاب کنید، بهتر است از قبل در خصوص آب و هوای اسپانیا و فصول مناسب برای سفر اطلاعاتی داشته باشید. می‌توان گفت مناسب‌ترین فصل‌ها برای بازدید از اسپانیا فصل پاییز و بهار است؛ زیرا هوا در این فصول خنک‌تر و دلپذیرتر می‌باشد.

البته فراموش نکنید که ممکن است در ماه‌های اکتبر و نوامبر در کرانه‌های اقیانوس اطلس بارندگی‌های شدیدی رخ دهد. به طور کلی در این دو فصل بهترین ماه‌ها برای سفر می‌ و اکتبر می‌باشد زیرا وضعیت آب و هوا در این دو ماه بسیار معتدل‌تر خواهد بود.

در فصل تابستان دمای هوا به طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد. در بخش‌هایی از اسپانیا مانند مادرید و سویا هم دمای هوا بسیار بالاتر رفته و گرمای طاقت فرسایی خواهد داشت. برای مثال در شهر مادرید که دارای آب و هوایی گرم و خشک است، دمای هوا در ماه جولای به 29 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد. همچنین شهر سویا به عنوان گرم‌ترین شهر اسپانیا شناخته شده است و در برخی از روزها دمای هوا در این شهر به 34 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.

این افزایش دما و گرم بودن کشور اسپانیا در این فصول موجب شده تا در این فصل گردشگران کمتری به این کشور سفر کنند. یکی دیگر از شهرهایی که دمای هوای بالایی دارد، شهر مایورکا است که در فصل تابستان دمای آن به 33 درجه سانتی گراد نیز می‌رسد و گرمای قابل توجهی خواهد داشت. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید در آب و هوای گرم به مسافرت بروید و در دریا شنا کنید، می‌توانید این فصول را برای سفر به اسپانیا انتخاب کنید.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به اسپانیا

سوالات متداول آب و هوای اسپانیا

کشور اسپانیا دقیقا در کجا قرار گرفته است؟

اسپانیا یکی از کشورهای پهناوری است که از سمت غرب با کشور پرتغال هم مرز بوده همچنین در سمت جنوب و شرق به دریای مدیترانه و از غرب و شمال نیز به اقیانوس اطلس می‌رسد.

آب و هوای اسپانیا به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای اسپانیا بسیار متنوع است و دلیل این تنوع را می‌توان وجود دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بیان کرد.

بهترین فصل برای سفر به اسپانیا، چه فصلی است؟

می‌توان گفت مناسب‌ترین فصل‌ها برای بازدید از اسپانیا فصل پاییز و بهار است؛ زیرا هوا در این فصول خنک‌تر و دلپذیرتر می‌باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی های بیلبائو بیلبائو یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا است که سالانه افراد بسیاری در اروپا و دنیا...

درباره شهر سویل اسپانیا: شهر سویل که بیشتر افراد به نام سویا این شهر را می‌شناسند، به عنوان چهارمین شهر...

آب و هوای مادرید: شهر مادرید واقع در کشور اسپانیا یک شهر توریستی بسیار زیباست که پذیرای گردشگران زیادی از...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر