آب و هوای مادرید در چهار فصل ختلف جگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای مادرید در چهار فصل ختلف جگونه است؟

30 شهریور 1401

آب و هوای مادرید، این شهر معمولا آب و هوای خشکی دارد. در هر چهار فصل شهر مادرید شاهد آب و هوای معتدل نخواهید بود. آب و هوای مادرید به خاطر نزدیک بودن به …

آب و هوای مادرید: شهر مادرید واقع در کشور اسپانیا یک شهر توریستی بسیار زیباست که پذیرای گردشگران زیادی از تمام نقاط جهان می‌باشد. این شهر معمولا آب و هوای خشکی دارد. در هر چهار فصل شهر مادرید شاهد آب و هوای معتدل نخواهید بود. آب و هوای مادرید به خاطر نزدیک بودن به کوهستان دچار تغییرات زیادی می‌شود و یکی از شهر‌های اروپایی با تنوع و تغییر آب و هوایی بالا است. این شهر دارای آب و هوای مدیترانه‌ای و قاره‌ای است.

درجه دمایی این شهر در فصول مختلف سال بسیار تفاوت دارد؛ مثلا در ماه‌های نوامبر و دسامبر درجه دما هوا حدودا 9 درجه خواهد بود و در ماه آگوست درجه هوا حتی به 40 درجه هم رسیده است. با تغییر آب و هوا در هر فصل شهر زیبایی‌های خاص خود را دارد و در تمام فصل‌ها شهری تماشایی و جذاب برای توریستان خواهد بود. در ادامه شرایط آب و هوایی در هر چهار فصل این شهر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آب و هوای مادرید در فصل تابستان

در فصل تابستان شهر مادرید به شدت گرم می‌شود، به طوری که از لحاظ گرم بودن دمای هوا به عنوان چهارمین شهر گرم در اروپا شناخته می‌شود. آب و هوای مادرید به قدری در فصل تابستان گرم است که برخی از شهروندان آن به شهری دیگر مسافرت می‌کنند. گاهی به علت گرمای بیش از حد هوا بازارهای شهر در ساعات بسیار گرم روز بسته می‌مانند. با بالا رفتن دما در این فصل جا به جایی با مترو و حتی قدم زدن در شهر بسیار سخت می‌باشد.

دما هوا در تابستان‌های مادرید گاهی بیشتر از 40 درجه سانتی گراد می‌شود. اما با وجود این گرما، شب‌های آن خنک بوده و از ماه‌های تابستانی که برای سفر و گشت و گذار توریستان مناسب است، می‌توان ماه ژوئن را پیشنهاد دارد. در این ماه دمای هوا کاهش یافته و گردش در شهر به هنگام شب برای گردشگران مطمئنا لذت بخش خواهد بود.

آب و هوای مادرید در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای مادرید در فصل پاییز

با پشت سر گذاشتن فصل گرم تابستان دمای هوا در فصل پائیز کاهش پیدا می‌کند. این کاهش دما باعث به وجود آمدن آب و هوایی ملایم در شهر مادرید می‌شود. در این فصل از سال به خاطر ملایم بودن هوا فعالیت‌های بسیاری در شهر اتفاق می‌افتد. جذابیت شهر مادرید در فصل پائیز بسیار زیاد است. و می‌تواند نظر گردشگران را به خود جلب کند. اکثر گردشگرانی که در این فصل به مادرید سفر می‌کنند شاهد جلوه‌ای زیبا از شهر مادرید خواهند بود.

در ماهای این فصل گاهی با بارش باران روبه رو می‌شوید.مشاهده رنگ‌های بی‌نظیر پاییزی با قدم زدن در پارک‌ها و خیابان‌های شهر مادرید برای توریستان لذت سفر را بیشتر می‌کند. افراد زیادی به خاطر ملایم بودن آب و هوای مادرید و زیبایی شهر در پائیز، این فصل را برای مسافرت انتخاب می‌کنند.

آب و هوای مادرید در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای مادرید در فصل زمستان

در فصل زمستان دمای هوای شهر مادرید کاهش زیادی پیدا می‌کند. گاهی دما در این شهر آن قدر پایین می‌آید که حتی به زیر صفر می‌رسد. ژانویه به عنوان سرد‌ترین ماه از سال شناخته می‌شود. اما به طور میانگین دما در فصل زمستان بین 2 درجه سانتی گراد تا 9 درجه سانتی گراد است. آب و هوای کوهستانی باعث تمیزی هوای شهر می‌شود. گاهی اوقات در مادرید شاهد یخبندان هستیم.

فصل زمستان در شهر مادرید با بارش باران و برف همراه است. برای کسانی که قصد دارند در فصل زمستان به این شهر سفر کنند، هتل‌هایی با قیمت پایین وجود خواهد داشت. با وجود این که در این فصل آب و هوای مادرید سرد و خشک است، اما زیبایی‌های خاص خود را نیز دارد که به موجب آن تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند.

آب و هوای مادرید در فصل زمستان | سفری دیگر

آب و هوای مادرید در فصل بهار

اما بعد از سرمای زمستان می‌توان شاهد آب و هوای ملایم‌تری در مادرید بود. در فصل بهار مادرید آب و هوای بسیار عالی دارد. روز‌ها در این فصل طولانی‌تر از زمستان است و خبری از سرمای شدید نیست. اغلب گردشگران این فصل را برای تفریح در مادرید انتخاب می‌کنند. تقریبا دمای هوا در فصل بهار بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است.

آب و هوای مادرید در فصل بهار | سفری دیگر

جمع بندی

اکثر افراد قبل از این که به شهری مسافرت کنند، به دنبال کسب آگاهی از آب و هوای آن شهر هستند. داشتن اطلاعاتی در مورد آب و هوای شهر مقصد می‌تواند برای مسافران کمک زیادی به برنامه‌ریزی دقیق‌تر کند. در این مقاله مطالبی در مورد آب و هوای مادرید برای شما بیان کردیم. با بررسی شرایط آب و هوایی در هر فصل به طور جداگانه تلاش کردیم تا شما را بیشتر با وضعیت آب و هوای این شهر آشنا کنیم. امیدواریم که اطلاعات کافی را در این باره بدست آورده باشید.


سوالات متداول آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید در فصل تابستان چگونه است؟

در فصل تابستان شهر مادرید به شدت گرم می‌شود، به طوری که از لحاظ گرم بودن دمای هوا به عنوان چهارمین شهر گرم در اروپا شناخته می‌شود.

آب و هوای مادرید در فصل پائیز به چه صورت میباشد؟

در ماهای این فصل گاهی با بارش باران روبه رو می‌شوید.مشاهده رنگ‌های بی‌نظیر پاییزی با قدم زدن در پارک‌ها و خیابان‌های شهر مادرید برای توریستان لذت سفر را بیشتر می‌کند.

آب و هوای مادرید در فصل زمستان چگونه میباشد؟

در فصل زمستان دمای هوای شهر مادرید کاهش زیادی پیدا می‌کند. گاهی دما در این شهر آن قدر پایین می‌آید که حتی به زیر صفر می‌رسد.

آب و هوای مادرید در فصل بهار چگونه است؟

اما بعد از سرمای زمستان می‌توان شاهد آب و هوای ملایم‌تری در مادرید بود. در فصل بهار مادرید آب و هوای بسیار عالی دارد. روز‌ها در این فصل طولانی‌تر از زمستان است و خبری از سرمای شدید نیست.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه‌های زندگی در آن کم بوده و بسیار به صرفه می‌باشد. افراد زیادی...

والنسیا که در سواحل شرقی اسپانیا واقع شده است، شهری است که جذابیت دنیای قدیم و ساختمان‌های تاریخی خود را...

درباره شهر مالاگا اسپانیا: شهر مالاگا اسپانیا یکی از شهرهای زیبا در کشور اسپانیا است که هر ساله پذیرای گردشگران،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر