با دیدنی های سویل اسپانیا بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های سویل اسپانیا بیشتر آشنا شویم

18 آبان 1402

دیدنی های سویل، هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن اماکن جذاب سویل از قلعه‌های تاریخی آن گرفته تا کلیساها و کافه‌های تاپس در محلات قدیمی به این …

سویل یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور اسپانیا بوده که با نام‌های سویا یا سبیا نیز معروف است. این شهر که در استان سبیا و در بخش خودمختار اندلس واقع شده دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است. هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن اماکن جذاب سویل از قلعه‌های تاریخی آن گرفته تا کلیساها و کافه‌های تاپس در محلات قدیمی به این شهر سفر می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی جذاب‌ترین دیدنی های سویل اسپانیا پرداخته و آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

با دیدنی های سویل اسپانیا بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

کاخ آلکازار از دیدنی های سویل: کاخ آلکازار (Royal Alcazar Palace) از قدیمی‌ترین کاخ‌های سلطنتی در شهر سویل اسپانیا است. ساخت این کاخ در قرن دهم میلادی و همزمان با اتصال قلعه موریشی به دیوارهای رومی توسط امویان آغاز گردید. در قرن ۱۲ نیز اولین کاخ سلطنتی به دستور Almohad Dynasty ساخته شد. با توجه به مرمت و بازسازی کاخ تا اواخر قرن نوزدهم، در حال حاضر شاهد ساختاری ترکیبی از معماری مدجن، رنسانس و موریه در این قصر هستیم.

طبقات بالای کاخ محل سکونت خانواده سلطنتی اسپانیا در شهر سویل است که هنوز هم به عنوان قدیمی‌ترین محل اقامت سلطنتی شناخته می‌شود. بازدید از این کاخ به عنوان یکی از تاریخی‌ترین دیدنی های سویل می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

کاخ آلکازار | سفری دیگر

کلیسای جامع از دیدنی های سویل: کلیسای جامع سویل (Seville Cathedral) از بزرگترین بناهای تاریخی مربوط به کاتولیک‌ها در شهر سویل بوده که دارای معماری با سبک گوتیک است. این مجموعه از ابعادی بزرگ و عجیب و غریب برخوردار بوده که در حدود ۸۰ نمازخانه کوچک در آن ساخته شده است. ساخت این کلیسا در سال ۱۴۰۱ آغاز شده و بیش از ۱۰۰ سال به طول انجامید. در نهایت نیز این پروژه در سال ۱۵۰۷ به پایان رسید و اکنون به یکی از جذاب‌ترین اماکن گردشگری سویل تبدیل گردیده است.

کلیسای جامع سویل | سفری دیگر

برج ناقوس گیرالدا از دیدنی های سویل: برج ناقوس گیرالدا (Giralda Bell Tower) از برج‌های بلند با ارتفاع ۹۳ متری بوده که بر بالای صومعه سویل ساخته شده است. این برج که مناره مسجد جامع سویل در زمان حکومت آندولوسیا است در حال حاضر به عنوان سمبل و نماد شهر سویل اسپانیا شناخته می‌شود.

در بازدید از این برج با یک محوطه باز مقابل صومعه مواجه خواهید شد که زمانی حیاط مسجد جامع شهر به شمار می‌آمد. معماری این حیاط به سبک اسلامی ساخته شده و دارای آبنما و حوضی در وسط آن است که نمازگزاران برای وضو استفاده می‌کردند.

برج ناقوس گیرالدا | سفری دیگر

از دیگر دیدنی های سویل می‌توان به خانه پیلاتوس (Casa de Pilatos) اشاره کرد که در قرن ۱۶ میلادی بنا شده است. این خانه در مقیاس کوچک‌تری از منزل پیلاطس حاکم معروف اورشلیم است که فرمان به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح را تایید کرد. از معماری سنتی آندولوس در ساخت این خانه استفاده شده است که بر اساس آن دارای یک فضای باز در بخش مرکزی بنا و همچنین اتاق‌هایی مزین به دکورهای رنگی و سنگ‌های سرامیکی به رنگ سفید است.

سالن طلایی از موارد قابل توجه در این بنای تاریخی است که دیدن آن برای گردشگران می‌تواند بسیار جالب باشد. علاوه بر این مجموعه‌ای گرانبها از مجسمه‌های دوران روم باستان نیز در این خانه برای مشاهده بازدید کنندگان وجود دارد.

خانه پیلاتوس | سفری دیگر

از معروف‌ترین جاذبه‌های شهر سویل می‌توان ساختمان رئال مائسترانزا را معرفی کرد. ساخت این بنا سال ۱۷۶۱ در بخش مستطیل شکل سویل شروع و تا سال ۱۸۸۱ ادامه یافت. دروازه‌های آهن سفید و سیاه از مهم‌ترین جاذبه‌های دروازه شاهزاده است که طراحی آن توسط پدرو رولدن مالک کلیسا صورت گرفت. در این محل موزه‌ای با موضوع تاریخ گاوبازی (Bullring) قرار دارد که دیدن آن برای مسافران بسیار جالب است.

میدان گاوبازی | سفری دیگر

تور دل اورو (Torre de Oro) که به برج طلا نیز معروف است را می‌توان از روی کلیه پل‌های مرکز شهر سویل مشاهده کرد. این برج در سال‌های ۱۲۲۰ الی ۱۲۲۱ توسط پادشاهان Almohad ساخته گردید و بعد از آن نیز چندین بار بازسازی و مورد مرمت قرار گرفت.

تور دل اورو | سفری دیگر

بازدید از دیدنی های سویل به خصوص کاخ‌های آن برای گردشگران امری بسیار جذاب و لذت بخش است. کاخ اسپانیا (Plaza España) از خیره کننده‌ترین اماکن گردشگری اسپانیا است که مساحتی در حدود ۵۰ هزار متر مربع دارد. این قصر دارای بالکن‌هایی جذاب همراه با نمادهای رنسانسی است. همچنین ساختمان کاخ به شکل نیم دایره و با کانال آبی که در اطراف میدان قصر وجود دارد کاملاً هماهنگ ساخته شده است. گردشگران می‌توانند به وسیله چند پل از کانال آب عبور کرده و یا به قایق سواری در این مجموعه زیبا بپردازند. همچنین امکاناتی از جمله کالسکه سواری نیز در اطراف قصر مهیا گردیده تا مسافران در هوایی دلپذیر و رمانتیک گردش نمایند.

کاخ اسپانیا | سفری دیگر

پارک ماریا لویسا (Maria Luisa Park) یکی از زیباترین پارک‌ها و باغ گیاه شناسی در سویل است. هزینه ساخت این پارک در سال ۱۹۲۹ زمانی که بخش جنوبی شهر آماده میزبانی جهت نمایشگاهIbero-American Exhibit می‌گردید فراهم شد. چنانچه در فصل بهار به سویل مسافرت می‌کنید از دیدن این مکان بسیار زیبا و سرسبز در سویا غافل نشوید. در این باغ گیاه شناسی گونه‌های مختلف گیاهان و پرندگانی از جمله اردک‌ها، طوطی‌ها، قوها و فاخته‌ها وجود دارند که دیدن آنها برای گردشگران بسیار مفرح خواهد بود.

پارک ماریا لویسا | سفری دیگر

محله سانتا کروز (Santa Cruz) از دیگر محلات قدیمی و یهودی نشین در شهر سویل اسپانیا است. در میدان مرکزی این محل کلیسای جامع سویل نیز قرار دارد. در واقع به واسطه این محله فردیناند سوم توانست در سال ۱۲۴۸ بعد از باز پس گرفتن شهر از دست مورها موفق به محدود کردن یهودیان شود. در گذر از این محله شاهد ساختمان‌های قدیمی با دیوارهای رنگارنگ و درختان پرتقال، کوچه‌های سنگ فرش شده، عبادتگاه‌های ساده و همچنین کافه‌های آرام و دنج خواهید بود.

محله سانتا کروز | سفری دیگر

دیدنی های سویل به کاخ‌ها و پارک‌های آن محدود نشده و شما می‌توانید از محله‌های قدیمی و جذاب این شهر مانند محله تریانا (Triana) نیز دیدن کنید. این محله که در کرانه رودخانه سویل واقع شده از جاذبه‌های معروف و دیدنی این شهر به شمار می‌آید. خانه‌های محله تریانا دارای معماری خاصی هستند که دیدن آنها می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

همچنین پیاده روی در کوچه‌های تو در تو و سنگ فرش محله که بسیاری از آنها به میدانی کوچک ختم می‌شوند بسیار سرگرم‌کننده و لذت بخش خواهد بود. در این محله هنرمندان سفالگر نیز ساکن هستند که می‌توانید از صنایع دستی آنها مانند سرامیک‌های آندلوسی رنگارنگ و ظروف سفالی دیدن کنید.

تریانا | سفری دیگر

موزه باستان‌شناسی (Archeology Museum) از موزه‌های بسیار تماشایی در اسپانیا است که سال ۱۹۲۹ در سویل بنا گردید. در بازدید از این موزه می‌توانید دوره‌های تاریخی از یونان باستان، فینیقی‌ها، رومن‌ها، حکومت اسلامی در زمان آندولوس و در نهایت قرون وسطی را نظاره‌گر باشید. همچنین در این موزه چند گنجینه مربوط به دوران باستان، جواهرات تاریخی و اشیایی از طلا به همراه مجسمه‌های با شکوه نیز وجود دارد. یکی از سالن‌های موزه نیز تنها به نگهداری گنجینه جواهرات کارامبولو اختصاص دارد.

موزه باستان‌ شناسی | سفری دیگر

صومعه سانتا پائولا (Santa Paula) نیز با توجه به قدمت تاریخی که دارد در شمار دیدنی های سویل اسپانیا قرار گرفته است. این بنا در سال ۱۴۷۳ طراحی و ساخته شد تا محلی برای اسکان خواهران روحانی مستقر در کلیسای اندولوس باشد. این صومعه بیش از چندین قرن جهت انجام رویدادهای مذهبی فعال بوده و اکنون به محلی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. در سفر به سویل می‌توانید از این مکان دیدن کرده و خواهران روحانی را مشاهده کنید که محصولاتی را برای فروش به صومعه آورده‌اند.

صومعه سانتا پائولا | سفری دیگر

هنگامی که از پیاده‌روهای پیچ در پیچ و سنگ فرش آلکازار در منطقه سانتا کروز عبور کنید به کوچه باریک و تنگی به نام کانال آب خواهید رسید. این نام به دلیل وجود کانال آب در گذشته‌های بسیار دوری است که از بالای قصر عبور می‌کرد. مسیر فوق شما را به کاخ آلفرو خواهد رساند که از معروف‌ترین اماکن گردشگری در سویل است. در واقع ویلیام شکسپیر در داستان معروف رومئو و ژولیت (Romeo and Juliet Balcony) به بالکن این قصر اشاره داشته و به توصیف آن پرداخته است.

بالکن رومئو و ژولیت | سفری دیگر

تالار شهر سویل (Ayuntamiento) از تالارهای باستانی در اسپانیا است که در قرن ۱۵ میلادی طراحی و ساخته گردید. در اطراف این تالار پیکره‌های سنگی و حکاکی‌های مختلفی از اساطیر یونانی وجود دارد. مرمت و بازسازی این تالار در قرن ۱۹ صورت گرفته است. در بازدید از تالار متوجه معماری نئوکلاسیک آن خواهید شد که جلوه‌ای زیبا و باشکوه به آن بخشیده است.

تالار شهر سویل | سفری دیگر

سویل از شهرهای تاریخی و بسیار جذاب در اسپانیا بوده که هر ساله پذیرای گردشگران و مسافران بسیاری از نقاط مختلف دنیا است. با ورود به این شهر می‌توانید به بازدید از اماکن تاریخی، دینی، سنتی و همچنین پارک‌ها و فضای سرسبز آن بپردازید. همچنین از میدان گاوبازی این شهر که زمانی محل برگزاری هیجان انگیزترین مسابقات گاوبازی در اسپانیا بوده، دیدن کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از مهمترین دیدنی های سویل آشنا سازیم.


یکی از تاریخی ترین دیدنی های سویل کجاست؟

کاخ آلکازار (Royal Alcazar Palace) از قدیمی‌ترین کاخ‌های سلطنتی در شهر سویل اسپانیا است. ساخت این کاخ در قرن دهم میلادی و همزمان با اتصال قلعه موریشی به دیوارهای رومی توسط امویان آغاز گردید. بازدید از این کاخ به عنوان یکی از تاریخی‌ترین دیدنی های سویل می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

یکی از دیدنی های معروف سویل کجاست؟

دیدنی های سویل به کاخ‌ها و پارک‌های آن محدود نشده و شما می‌توانید از محله‌های قدیمی و جذاب این شهر مانند محله تریانا (Triana) نیز دیدن کنید. این محله که در کرانه رودخانه سویل واقع شده از جاذبه‌های معروف و دیدنی این شهر به شمار می‌آید.

یکی از خیره‌کننده ترین دیدنی های سویل که بازدید از آن را نباید از دست داد، چیست؟

بازدید از دیدنی های سویل به خصوص کاخ‌های آن برای گردشگران امری بسیار جذاب و لذت بخش است. کاخ اسپانیا (Plaza España) از خیره کننده‌ترین اماکن گردشگری اسپانیا است که مساحتی در حدود ۵۰ هزار متر مربع دارد. این قصر دارای بالکن‌هایی جذاب همراه با نمادهای رنسانسی است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های مادرید با مرکز زندگی اجتماعی، فرهنگ گردی کافه‌ها و زندگی شبانه شلوغ مادرید در هم آمیخته شده و...

درباره شهر والنسیا: شهر‌والنسیا که سومین شهر بزرگ کشور اسپانیا بوده، شهر محبوبی برای گردشگران و مهاجران محسوب می‌شود. اگر...

اقامت و مهاجرت به اسپانیا که یکی دیگر از کشورهای اروپایی است بسیار قابل توجه مهاجران خارجی است. هزینه‌های تحصیل...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر