چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

6 تیر 1401
افراد زیادی به دنبال گرفتن وقت سفارت مجارستان هستند تا بتوانند به این کشور سفر کنند و باید از طریق سفارت برای اخذ وقت سفارت مجارستان اقدام کنند.

با توجه به آنکه گرفتن انواع ویزا و در پی آن اخذ وقت سفارت مجارستان برای بسیاری از افراد که در حال سفر به این کشور می باشند اهمیت دارد و آنها می خواهند زمان اخذ وقت برای دریافت ویزا مجارستان را به حداقل برسانند و با سرعت بیشتری این کار را به انجام برسانند، در این مطلب تصمیم داریم اطلاعات جامع و کاملی را پیرامون چگونگی اخذ وقت سفارت مجارستان در اختیارتان قرار دهیم. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شرح کاملی درباره جزئیات این موضوع خدمتتان ارائه نماییم.

جزئیات نحوه اخذ وقت سفارت مجارستان

با توجه به اطلاعیه ای که تا کنون از سوی شرکت VFS global ارائه شده است، کشور مجارستان به منظور مقابله و پیشگیری با شیوع ویروس کرونا، همه سعی خود را انجام داده است تا کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای شینگن مجارستان را متوقف نماید تا شرایط شیوع این بیماری به حداقل برسد.

اخذ وقت سفارت مجارستان در ایران بر عهده شرکتی به نام VFS Global می باشد. وقت سفارت برای کشور مجارستان بیشتر به منظور وقت های تحصیلی و دیدار خانواده و یا توریستی و تجاری می باشد.

نحوه تعیین وقت سفارت مجارستان

برای آنکه درباره نحوه دقیق تعیین وقت سفارت کشور مجارستان اطلاعاتی را به دست آورید و از جزئیات آن باخبر شوید، نیاز است که درباره گروه کارگزاری VFSGlobal اطلاعات بیشتری را به دست آورید و به این گروه کارگزاری درخواست خود را ارسال نمایید تا در پی آن حدودا یک هفته بعد از ارسال درخواستتان به آدرس این کارگزاری مراجعه نمایید و پیگیری های لازم را به انجام رسانید.

آدرس دقیق این کارگزاری تهران، میدان هروی ‌و خیابان گلستان ۵ شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی سنتر می باشد.

شرایط لازم برای اخذ وقت سفارت مجارستان

برای آنکه بتوانید بدون به وجود آمدن هیچ گونه مشکلی جهت دریافت وقت سفارت کشور مجارستان اقدامات لازم را به انجام برسانید، نیاز است که بر اساس مدارک مورد نیاز جهت پر کردن فرم سفارت مجارستان اقدام نمایید و شماره پاسپورت و تاریخ انقضا پاسپورت و نوع ویزای درخواستی خود را به صورت صحیح ارائه نمایید.

شرایط لازم برای اخذ وقت سفارت مجارستان

مدارک لازم برای گرفتن وقت در سفارت مجارستان

برای آنکه بتوانید بدون هیچ مشکلی برای اخذ وقت سفارت مجارستان اقدام نمایید، نیاز است که پیش از آن درباره تمامی مدارک لازم جهت این اقدام مطالعات لازم را به انجام برسانید تا هیچ مدرکی را جا نیندازید. البته خوب است بدانید که مهمترین و اصلی ترین مدرک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت مجارستان، عکس واضح یا اسکن واضحی از پاسپورتتان می باشد.

مدارک دیگر که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد نیز باید بدون هیچ نقصی فراهم شود و به دنبال آن به زبان انگلیسی نیز ترجمه شوند و به دارالترجمه برای بازگردانی آن به زبان انگلیسی نیز ارسال شود و باید آن را به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای این منظور دریافت کنید.

پس از دریافت وقت سفارت جها امور مربوط به ویزا باید فرم درخواستی جهت اخذ ویزای مجارستان را اخذ نمایید و ۲ قطعه عکس  ۳.۵×۴.۵ و بیمه مسافرتی به ارزش ۳۰ هزار یورو را نیز ضمیمه مدارک خود گردانید. اصل گذرنامه فعلی خود و گذرنامه های قبلی خود را نیز تهیه کنید و شناسنامه و کارت ملی خود را به صورت اصل و ترجمه آن و اصل و ترجمه کلیه دیگر اسناد خود را فراهم نمایید و دقت کنید که مدارک دیگر همانند ارائه دعوت نامه و واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت خود را ضمیمه کلیه مدارکتان گردانید.

سوالات مصاحبه سفارت مجارستان

در مصاحبه سوالات روتین و مشخصی از شما پرسیده می شود و نیازی نیست که نگران این سوالات باشید.

در ابتدا ممکن است از شما پیرامون انواع ویزای درخواستی شما جهت سفر به مجارستان سوال می شود. انواع ویزا مجارستان در چند مورد خلاصه می شود که می توان از جمله آن به ویزای تجاری و یا ویزای تحصیلی و توریستی و ویزای شرکت در کنفرانس و همایش و ویزای ورزشی اشاره نمود.

دریافت وقت سفارت کشور مجارستان برای اخذ ویزای تحصیلی

چنانچه برای اخذ ویزا تحصیلی در کشور مجارستان اقدام نمودید، آنگاه باید در قدم اول برای تعیین وقت سفارت مجارستان تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانید. در این زمان مقرر شده سعی کنید مدارک مورد نیاز خود را فراهم کنید و خود را برای مصاحبه آماده نمایید زیرا این مدارک را باید در آن زمان به سفارت تحویل دهید و برای انگشت نگاری نیز حضور پیدا کنید. از جمله مدارکی که باید در روز مقرر شده به سفارت تحویل دهید، می توان به دعوت نامه از کالج و مدرک تحصیلی خود و با ترجمه مهر شده آن اشاره نماییم.

هزینه روادید کشور مجارستان نیز که باید به صورت نقدی پرداخت شود و مدارکی که بر شهریه پرداخت شده ترم اول دانشگاه خود در کشور مجارستان تاییدیه ای صورت دهد نیز باید به همراه داشته باشید. همچنین مدارکی که بر پرداخت هزینه های شما در کشور مجارستان توسط والدینتان تاییدیه ای صورت دهد نیز باید به همراه داشته باشید. کپی مدارک مانند کپی شناسنامه ‌و مدارک گواهی اشتغال به کار والدین را نیز باید ضمیمه مدارک نمایید و این گواهی حتما باید شامل مهر و امضا ‌و سربرگ محل کار آنها باشد.

در صورتی که فرد قیم شغل آزاد دارد و گواهی اشتغال به کار در اختیار نداشت، آنگاه باید فرد محصل جواز کسب قیم خود را به همراه داشته باشد و ترجمه آن را نیز ضمیمه مدارک دیگر خود گرداند. همچنین ترجمه روزنامه رسمی خود را نیز که حاوی اطلاعات ثبت شرکت می باشد با خود به همراه داشته باشد. سند ملکی نیز می تواند مدرکی باشد که به عنوان ضمانت به مدارک همراه شما اضافه گردد. گردش حساب بانکی قیم شما نیز در ۶ ماه اخیر باید ترجمه شود و تحویل به سفارت گردد. همچنین خوب است یک حساب بانکی نیز به نام فرد محصل باز شود و موجودی در آن به میزان لازم وجود داشته باشد.

سفارت مجارستان در تهران

زمانی که شما تقاضا خود را برای اخذ وقت سفارت مجارستان ارسال نمودید، در روز مقرر شده در کارگزاریسفارت مجارستان در شهر تهران حضور پیدا کنید و به محل سفارت که به آدرس تهران- خیابان دروس- میدان هدایت- کوچه شاملو- پلاک 10 می باشد، جهت انجام مصاحبه و انگشت نگاری مراجعه نمایید.

بیشتر سفارتخانه ها قوانین خاص خود را برای مدت زمانی که طول می کشد تا ویزا شما ارسال شود دارند. این قوانین در هر سفارت خانه متفاوت می باشد و برای آنکه از به وجود آمدن محدودیت های زمانی و مشکلات ناگهانی جلوگیری نمایید، نیاز است که از چند ماه قبل برای دریافت ویزا خود اقدام کنید زیرا در صورت به وجود آمدن مشکل، ممکن است که نتوانید ویزا خود را به سرعت دریافت نمایید و سفرتان به تعویق بیفتد.

گرفتن وقت سفارت مجارستان به صورت فوری

در حالت عادی انتظار می رود که اخذ وقت سفارت مجارستان در حدود 30 روز کاری زمان ببرد. اگر شما دعوت نامه ای داشته باشید یا اینکه برای موارد خاص مانند پزشکی قصد سفر به مجارستان را داشته باشید، می توانید در زمان کوتاختری بعد از ارسال تقاضا خود برای اخذ وقت سفارت مجارستان در این سفارت حضور پیدا کنید تا بعد از دو الی سه هفته تمام پرونده شما بررسی شود.

وقت سفارت کشور مجارستان و ارائه مدارک اصل

لازم است به این موضوع نیز اشاره نماییم که اگر برای سفر به کشور مجارستان و یا دریافت و اخذ وقت سفارت مجارستان از مدارک جعلی استفاده نمایید، آنگاه نام شما وارد لیست سیاه می شود و دیگر نخواهید توانست ویزای شینگن در آینده دریافت نمایید و بدانید که مسئولین به راحتی مدارک جعلی را تشخیص می دهند.

تعیین وقت سفارت کشور مجارستان برای افراد زیر 18 سال

اشخاصی که درخواست سفر به مجارستان را دارند و هنوز به سن ۱۸ سالگی نرسیده اند، باید اجازه نامه کتبی و محضری خود را به تایید برسانند و برای تمام مصاحبه ها و مراحل انگشت نگاری خود را آماده نمایند و مدارک خود و قیمشان را نیز در روز مقرر شده وقت سفارت مجارستان به همراه داشته باشند تا بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل، ویزا برای آنها صادر شود.

 دعوت‌ نامه کاری و تعیین وقت سفارت کشور مجارستان

اگر هم اکنون به دنبال اخذ وقت سفارت مجارستان و اخذ ویزا کاری می باشید، باید حتما از چند روز قبل، تقاضا وقت سفارت مجارستان را ارسال نمایید. اگر به دنبال اخذ ویزا کاری خود می باشید، نیاز است که در روز مصاحبه با آرامش حضور پیدا کنید و به سوالات به درستی پاسخ دهید تا در روند اخذ ویزا شما مشکلی پیش نیاید.

پرداخت هزینه ویزا در وقت سفارت کشور مجارستان تعیین‌ شده

برای آنکه در روز مقرر شده وقت سفارت مجارستان برای شما مشکلی به وجود نیاید، حتما باید پول نقد به یورو همراه خود داشته باشید و دقت کنید که هزینه سفارت در همان روز مراجعه شما به سفارت باید پرداخت شود و امکان پرداخت این هزینه به صورت باکارات وجود ندارد. پرداخت به موقع این هزینه می تواند به صدور ویزا شما در زمان کمتر کمک نماید. لازم به ذکر است که هزینه ای که نیاز دارید پرداخت کنید، دائما در حال به روز رسانی می باشد و برای آنکه از آخرین نرخ این هزینه ها باخبر شوید، نیاز است که با کارشناسان فعال در آژانس های مسافرتی تماس برقرار کنید و با آنها مشورت نمایید.

چنانچه تصمیم دارید برای اخذ وقت سفارت مجارستان اقدام نمایید و ویزای درخواستی شما ویزا تجاری می باشد، حتما نیاز است که به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین اقدام نمایید. دعوت نامه ای باید از کارفرمای مجارستان و یا موسسه و شرکت به همراه داشته باشید و مدارک دیگری را نیز همراه آن به سفارت مجارستان تحویل دهید. فرم پر شده ای را نیز باید به صورت آنلاین به سفارت مجارستان ایمیل کنید و دعوت نامه مناسب نوع ویزا تجاری خود را نیز ضمیمه ایمیل خود گردانید.

اسکن مدارک و کپی مدارک افرادی که هم اکنون تحت تکفل اند و تصمیم دارند که در سفر شما را همراهی کنند نیز باید ضمیمه این مدارک شود. هزینه سفارت نیز به اندازه ۶۰ یورو باید پرداخت شود و همراه آن تمام پاسپورت های پیشین و فعلی شما به سفارت ارائه شود. مدارک دیگری همانند سو پیشینه شما و ارائه پرینت سه ماهه گردش حسابی قیم شما نیز ضروری می باشد‌. اگر هم هدف شما از سفر به مجارستان به صورت فرهنگی و یا ورزشی می باشد، نیاز است که مدارک لازم را به مدارک نامبرده اضافه گردانید و به افسر مربوطه و حاضر در سفارت کشور مجارستان تحویل دهید.

به علاوه تمام مدارک نامبرده، موارد دیگری همانند کپی پاسپورت و ویزا های دیگر نیز به همراهتان باشد و فرم مرتبط به ویزا خود را نیز ضمیمه دیگر مدارک گردانید و دقت کنید که باید با اطلاعات دقیق تکمیل گردد. ۲ قطعه عکس با پس زمینه سفید که حداکثر ۶ ماه از عمر آن گذشته باشد و پاسپورتتان با عمر حداکثر ۳ ماه نیز باید به همراه داشته باشید و باقی مدارکتان نیز نباید عمری بیش از ۱۰ سال داشته باشند. پاسپورتتان باید حداقل دارای دو صفحه سفید باشد و گواهی کارفرما و پرینت حقوق سه ماه اخیرتان نیز باید به همراه داشته باشید.

از جمله مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت مجارستان می توان به رزرو بلیط هواپیمایتان به صورت رفت و برگشت اشاره نمود. بیمه مسافرتی شما نیز که به عنوان مهم ترین مدارک شما شناخته می شود نیز باید حتما ضمیمه مدارکتان گردد. در روند صدور ویزا شما، رزرو وقت سفارت مجارستان، جزو ابتدایی ترین اقدامات به شمار می آید. اگر شما همچنان در ذهن خود دچار ابهام و یا سوال می باشید، بهتر است با آژانس مسافرتی پیرامون ابهامات خود مشورت نمایید.

کشور مجارستان هم اکنون از جمله کشور های بسیار توریستی به شمار می آید که توریست های زیادی هم اکنون به این کشور مراجعه می کنند و به خاطر زیاد بودن تقاضا برای سفر و یا مهاجرت به این کشور توصیه می کنیم که مدت ها پیش از زمان مقرر برای اخذ وقت سفارت کشور مجارستان اقدام نمایید. با توجه به آنکه قوانین سفارت مجارستان با دیگر سفارت خانه ها متفاوت است، باید در ابتدا با قوانین این سفارت خانه آشنا شوید تا در زمان اخذ وقت سفارت کشور مجارستان به مشکلی بر نخورید.

هزینه گرفتن وقت سفارت مجارستان

هزینه درخواست برای اخذ وقت سفارت مجارستان در انواع آژانس های مسافرتی متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین هزینه ارسال این تقاضا و اخذ وقت سفارت کشور مجارستان در حدود 500 هزار تومان می باشد. این هزینه تنها جهت ارسال تقاضا برای وقت سفارت می باشد و هزینه های دیگر برای رزرو بلیط و یا رزرو هتل و پر کردن فرم ویزای کشور مجارستان، همه بر عهده خود متقاضی می باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دارا بودن دعوت نامه مجارستان برای سفر به این کشور، روند گرفتن ویزا را بسیار ساده تر خواهد کرد. با...

هزینه های زندگی در کشور مجارستان: بعضی از افراد به دلیل شرایط خاص خود تمایل دارند که یک کشور دیگر...

اروپا به دلیل داشتن مناطق سرسبز بکر و آب و هوای معتدل سالانه مورد توجه توریست‌های زیادی از سراسر جهان...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 نظر

Khanwali Himat 6 آذر 1401 پاسخ

تمامیش عالی بود
ولی متاسفانه شماره را چندین تماس ګرفتم کسی پاسخ نداد

امین بابازاده 17 اسفند 1401 پاسخ

با سلام و احترام خدمت شما و پوزش
ساعات کاری سفری دیگر
شنبه تا چهار شنبه 9 الی 17 و روز های پنجشنبه 9 الی 14 میباشد
با سپاس

آژانس مسافرتی سفری دیگر