درباره کشور لتونی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور لتونی بیشتر بدانیم

3 آذر 1400

کشور لتونی، کشوری واقع در شمال شرق اروپا و دارای سواحل و جنگل های متعدد است. زبان رسمی کشور لتونی، لتونیایی بوده و به زبان روسی، آلمانی نیز صحبت می کنند.

کشور لتونی، از کشورهایی است که در شمال اروپا منطقه بالتیک واقع شده است. کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن میباشد. افراد زیادی کشور لتونی را برای سفر یا مهاجرت انتخاب می کنند و این کشور جزو یکی از کشورهای مهاجرپذیر خارجی است و مهاجران زیادی به علت شرایط خوب این کشور به لتونی مهاجرت می کنند.  

گروه های قومی، زبان کشور لتونی

قبل از اشغال شوروی در سال 1940، لتونیایی‌های قومی حدود سه چهارم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دادند. امروزه، آنها حدود سه پنجم جمعیت و روس ها حدود یک چهارم را تشکیل می دهند. گروه های کوچکی از بلاروس ها، اوکراینی ها، لهستانی ها، لیتوانیایی ها و … در این کشور وجود دارند. زبان رسمی لتونی، لتونیایی است. با این حال، نزدیک به یک سوم از جمعیت به زبان روسی صحبت می کنند. تعداد کمتری به زبان رومی و عده ای به زبان آلمانی صحبت می کنند. اکثر مردم لتونی به مسیحیت پایبند هستند و حدود یک چهارم مردم لتونی خود را غیر مذهبی می دانند.

فرهنگ کشور لتونی

شهر ریگا پایتخت کشور لتونی را می توان مرکز فرهنگی لتونی در نظر گرفت، زیرا امکانات علمی، فرهنگی و سرگرمی زیادی در این شهر وجود دارد. افراد می توانند در طیف گسترده ای از رویدادهای فرهنگی شرکت کنند، از موزه ها، نمایشگاه ها، تئاتر و اپرا دیدن کنند. اهمیت فرهنگی و تاریخی این شهر باعث شده که لتونی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد. تئاترها، مراکز فرهنگی قومی و سازمان های مختلف دیگر نیز در سایر نقاط لتونی یافت می شود.

کشور لتونی به عنوان سرزمین آواز شناخته می شود و رویدادهای موسیقی بسیاری مانند کنسرت ها، جشنواره های فصلی و غیره در این کشور برگزار می شود. یکی از مهمترین رویدادهای موسیقی در لتونی، جشنواره آواز و رقص لتونی است که بهترین موسیقی محلی این کشور در این جشن استفاده می شود. این سنت به سال 1873 برمی گردد. جشنواره آهنگ و رقص هر پنج سال یکبار برگزار می شود و افراد زیادی برای تماشای این جشن به لتونی سفر می کنند.

فرهنگ کشور لتونی

زبان کشور لتونی

زبان لتونیایی، زبان رسمی کشور لتونی است. زبان لتونیایی یکی از قدیمی ترین زبان های اروپایی محسوب می شود. البته ساکنین لتونی تنها به زبان لتونی صحبت نمی کنند. بسیاری از مردم لتونی به زبان روسی نیز صحبت می کنند. ساکنان لتونی زبان های خارجی دیگر مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و غیره را نیز در کنار زبان رسمی کشورشان یاد می گیرند و در گفتگوهای روزمره از این زبانها نیز استفاده می کنند.

شرایط جغرافیایی لتونی

لتونی در شمال شرق اروپا و در سواحل دریای بالتیک واقع شده است. چشم انداز لتونی غنی و متنوع است. بیش از نیمی از لتونی پوشیده از جنگل است. لتونی یکی از سرسبزترین کشورهای اروپاست و حدود 54 درصد از آن جنگل است. جست‌وجوی علوفه نیز یک سرگرمی محبوب برای ساکنان این کشور است و برخلاف بسیاری از کشورها، هر فردی مجاز است هر آنچه را که در جنگل‌های دولتی پیدا می‌کند بچیند و بخورد. در کریسمس، هر خانواده در لتونی می تواند به طور قانونی یک درخت کاج را نیز قطع کند. جنگلهای سرسبز لتونی به عنوان یکی از بزرگترین گنجینه های لتونی شناخته می شوند. لتونی همچنین سرزمین دریاچه ها است و تقریباً 2300 دریاچه در این کشور به ویژه در منطقه شرقی یافت می شود.  لتونی همیشه در تقاطع راه های تجاری اصلی بوده است و از زمان های قدیم به عنوان پل ارتباطی بین اروپای غربی و روسیه بوده است. 

شرایط جغرافیایی لتونی

شرایط آب و هوای لتونی

آب و هوا تحت تأثیر بادهای غالب جنوب غربی است که از اقیانوس اطلس می آید. رطوبت هوا در کشور  لتونی زیاد است و آسمان معمولاً ابری است. تنها حدود 30 تا 40 روز در سال آب و هوای آفتابی وجود دارد. میانگین بارندگی معمولاً از 20 اینچ (حدود 500 میلی متر) در مناطق پست و ممکن است حدود 30 اینچ (حدود 760 میلی متر) یا بیشتر در ارتفاعات باشد. فصل بدون یخبندان حدود 125 تا 155 روز طول می کشد. زمستان در این کشور به آرامی آغاز می شود و از اواسط دسامبر تا اواسط اسفند ادامه دارد. گاهی اوقات افت شدید درجه حرارت تا 40 درجه فارنهایت (حدود 40 درجه سانتیگراد) وجود دارد.

شرایط آب و هوای لتونی

کشور لتونی دارای آب و هوای معتدل با چهار فصل متمایز است. جولای گرمترین ماه سال است و میانگین دمای هوا 20/22 درجه سانتی گراد است و دما می تواند تا 30 درجه سانتی گراد و بیشتر نیز افزایش پیدا کند. زمستان ها معمولاً برفی است و میانگین دمای آن بین 5 تا 15 درجه سانتیگراد است. تابستان در لتونی از ژوئن شروع می شود و تا سپتامبر ادامه دارد. میانگین دمای هوا در تابستان حدود 19+ درجه است، اما در برخی روزها ممکن است تا 30+ درجه افزایش پیدا کند. نیمه دوم تابستان در لتونی ممکن است با رعد و برق ناگهانی همراه باشد. در تابستان، از این فرصت برای رفتن به تور ساحلی دریای بالتیک یا تعطیلات در شهر تفریحی لتونی استفاده کنید.  پاییز در لتونی از سپتامبر تا دسامبر ادامه دارد. میانگین دمای هوا از 10+ درجه در شهریور به صفر درجه در آبان کاهش می یابد . گاهی اوقات در ابتدای پاییز، تابستان هندی وجود دارد که درجه حرارت تا +20 درجه افزایش می یابد، در حالی که اولین برف ممکن است در اکتبر یا نوامبر باریده شود.

کشور لتونی

حقایق جالب در مورد لتونی

  • اگرچه کشور نسبتاً کوچکی (تقریباً 2 میلیون نفر) است، ولی دارای مردمی خونگرم، طبیعت زیبا است. در این بخش، برخی از حقایق شگفت‌انگیز اما واقعی در مورد لتونی را بررسی می کنیم!
  • یکی از آخرین کشورهای اروپایی است که به مسیحیت پیوسته است، لتونی‌ها هنوز هم  قلباً بسیار بت پرست هستند. آنها طبیعت را با پریدن از روی آتش در نیمه تابستان می پرستند و بسیاری از نام های خانوادگی آنها مربوط به پرندگان، حیوانات یا درختان است.
  • لتونی ها یکی از قد بلندترین افراد جهان هستند  و میانگین قد آنها 170 سانتی متر است.
  • بازار مرکزی ریگا، یکی از بزرگترین بازارهای اروپا می باشد.
حقایق جالب در مورد لتونی
  • کشور لتونی دارای سواحل متعدد است. فضاهای گسترده ای برای همه وجود دارد، چه بخواهید در زیر نور خورشید تفریح ​​کنید و چه مایل باشید روی شن ها قدم بزنید، فضا به اندازه ی کافی برای شما موجود است.
  • بیش از نیمی از قلمرو لتونی را جنگل پوشانده است، بنابراین لتونی یک مکان بسیار سرسبز است. مردم محلی عاشق چیدن قارچ و توت هستند و در نیمه تابستان زوج های جوان به جنگل می روند تا به دنبال سرخس افسانه ای باشند. چنین گیاهی وجود ندارد، اما افسانه ها حاکی از این است که گیاهی به این اسم در لتونی وجود دارد.
  • ورزش ملی لتونی هاکی روی یخ است.
  • لتونی کشوری است که اینترنت در این کشور سرعت بالایی دارد و میانگین سرعت اینترنت 13 مگابیت در ثانیه است. شما با سفر به لتونی می توانید از وای فای رایگان در بیشتر هتل ها، کافه تریاها و حتی پارک ها استفاده کنید.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب و هوای لاتویا با توجه به اینکه این کشور در قسمت شمالی اروپا و سواحل شرقی دریای بالتیک قرار...

مهاجرت به لتونی یکی از کشورهای اروپایی است که در سال‌های اخیر مقصد محبوبی برای افرادی است که به دنبال...

شهر لتونی ، کشوری کوچک ولی پر از شگفتی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی است که در شمال شرق اروپا...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر