چگونه وقت سفارت بلژیک بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت بلژیک بگیریم؟

9 تیر 1401

نحوه اخذ وقت سفارت بلژیک چگونه است؟ وقت سفارت بلژیک برای مصاحبه از طریق دفاتر کارگزاری معتبر VFS گلوبال در ایران درخواست و داده می شود.

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک چگونه است؟

تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک یکی از چند مرحله مهم در فرآیند اخذ ویزای کشور بلژیک می باشد. بلژیک نیز به مانند هر کشور خارجی دیگری برای پذیرفتن ورود اتباع خارجی با هر هدفی به کشور خود خواهان ویزای بلژیک که در منزله مجوز ورود و خروج از این کشور است، می باشد. زمانی که شما با هر هدفی خواهان سفر به کشور بلژیک می شوید برای سفر به این کشور نیازمند داشتن مجوز تردد هستید؛ درخواست ویزا ، تکمیل مدارک ، بررسی نوع ویزا با توجه به هدف شما ، انگشت نگاری و مصاحبه در وقت سفارت بلژیک همگی از مراحل دریافت ویزای این کشور هستند.

وقت سفارت بلژیک در ایران 

اگر قصد سفر به بلژیک را دارید باید بدانید که برای تعیین وقت سفارت بلژیک در ایران می توانید به دو شیوه عمل کنید. اگر می خواهید ویزای کوتاه مدت این کشور را اخذ نمایید برای اخذ نوبت وقت سفارت بلژیک به کارگزاری این سفارت در ایران یعنی VFS مراجعه کنید و چنانچه ویزای شما بلند مدت است  بسته به سلیقه و مشغله خود هم می توانید از خود سفارت و هم از کارگزاری VFS برای وقت سفارت بلژیک اقدام کنید.

در هر دو صورت فرقی ندارد ویزای شما کوتاه مدت باشد یا بلند مدت و همچنین فرقی ندارد که از سفارت بلژیک برای تعیین وقت سفارت بلژیک اقدام می کنید یا از کارگزاری VFS به هر حال وقت ملاقات شما حدودا 30 روز کاری به طول خواهد انجامید.

اطلاعاتی درباره اخذ وقت مصاحبه سفارت بلژیک در ایران

تعیین وقت مصاحبه سفارت اولین گامی است که برای اخذ ویزای بلژیک از نوع توریستی، تجاری و تحصیلی لازم خواهید داشت. تحویل دادن مدارک و انگشت نگاری و مصاحبه با افسر مهاجرتی هدف اصلی تعیین وقت سفارت بلژیک می باشد.

اطلاعاتی درباره اخذ وقت مصاحبه سفارت بلژیک در ایران

مصاحبه و ارائه مدارک

وقت سفارت بلژیک برای آن دسته از متقاضیان که قصد سفر به این کشور را دارند شامل انگشت نگاری، مصاحبه و تایید مدارک شخصی و مهاجرتی آنها می شود. چنانچه قصد سفر به کشور بلژیک را دارید باید برای پاسپورت خود بسته به هدفتان درخواست ویزای بلژیک کنید. برای انجام این کار هر فرد باید اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک کند  و این اولین گام در راه اخذ ویزای بلژیک می‌باشد.

وقت سفارت بلژیک بعد از تحویل مدارک

یکی از مراحل دریافت ویزای بلژیک مراجعه حضوری برای مصاحبه با افسر مهاجرتی در سفارت این کشور است. شما بعد از درخواست ویزا، تکمیل فرم های مربوطه و تکمیل مدارک خود، در روز مصاحبه مدارک را به افسر مهاجرتی تحویل داده و آماده مصاحبه حضوری با او خواهید شد.

به بیانی ساده تر زمانی که از سوی سفارت بلژیک برای آماده کردن مدارک و تحویل آن و همچنین انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت به شما خواهد داد، وقت سفارت بلژیک گفته می شود.

هدف از وقت سفارت بلژیک چیست؟

در واقع هدف از تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک مصاحبه با شما برای تعیین داشتن صلاحیت شما از سفر به بلژیک می باشد. در این مصاحبه از هدف شما برای سفر به بلژیک و سایر موضوعات مرتبط با امور امنیتی پرس و جو خواهد شد. ما را در ادامه این متن همراهی کنید تا اطلاعات کاملی درباره تعیین وقت سفارت بلژیک به شما ارائه کنیم.

بررسی انواع وقت مصاحبه سفارت بلژیک

انواع وقت سفارت بلژیک به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد و به عبارتی دیگر انواع وقت سفارت همان انواع ویزای بلژیک برای شماست. شما با توجه به هدفتان از سفر به بلژیک یک نوع ویزا را انتخاب خواهید کرد. توجه داشته باشید که نوع ویزای درخواستی شما با نوع سفر شما باید یکی باشد در غیر اینصورت درخواست ویزای بلژیک برای شما کنسل و یا به اصطلاح ریجکت خواهد شد. . در ادامه برای درک بهتر شما از انواع وقت سفارت به بررسی مدل ها و انواع ویزا بلژیک پرداخته ایم.

·  ویزای توریستی بلژیک

·  ویزای تجاری و نمایشگاهی بلژیک

·  ویزای ورزشی و دیدار خانواده در بلژیک از انواع ویزاهای کوتاه مدت این کشور هستند که هر کدام نیز به تعیین وقت سفارت بلژیک خواهند داشت.

و اما ویزاهای بلند مدت کشور بلژیک شامل ویزاهای:

·  تحصیلی

·  پیوست

·  کاری

·  ازدواج

می شوند که این دسته نیز در مراحل اخذ تعیین وقت سفارت بلژیک را دارند.

در ادامه با توجه به ویزاهای مختلفی که ذکر شد شما بایست وقت سفارت را بگیرید و برای مصاحبه ارائه مدارک لازم در زمان تعیین شده در آنجا حضور داشته باشید.

مدارک لازم تعیین وقت سفارت بلژیک

برای اینکه بتوانید با موفقیت ویزای بلژیک را برای خود بگیرید بایست با موفقیت وقت سفارت را پشت سر بگذارید. به همین جهت مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت بلژیک و مراحل آن را به شرح زیر برایتان توضیح داده ایم.

  • تکمیل کردن فرم اخذ ویزای بلژیک و ارسال آن به صورت اینترنتی.
  • سه قطعه عکس با پس زمینه سفید نیاز خواهید داشت.
  • ارائه پاسپورت خود  که دارای حداقل 3 ماه اعتبار است و با حداقل 2 صفحه خالی. این صفحه‌ها برای تایید کردن مهر ویزا و صفحه خالی دیگر جهت درج مهر ورودی و خروجی.
  • در صورت امکان یک کپی از ویزاهای سابق و تمامی صفحات گذرنامه خود تهیه کنید.
  • کپی از شناسنامه و کارت ملی خود تهیه کنید.
  • مدارکی دال برداشتن مرخصی و رضایت کارفرما و یا حامی برای سفر به بلژیک یعنی تاییدیه نامه‌ای برای سفارت.

چگونگی نحوه تعیین وقت سفارت بلژیک

کشور بلژیک نیز به مانند هر کشور دیگری برای اعطا کردن ویزا پایبند به قانون وقت سفارت در کشور متقاضی است. شما برای این منظور می بایست ابتدا مدارک خود را تکمیل کنید و در ادامه نسبت به اخذ موقت مصاحبه سفارت بلژیک اقدام کنید. در زمان تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید و ضمن تحویل مدارک و انگشت نگاری، مصاحبه را نیز انجام دهید.

انگشت نگاری یکی از مراحلی است که در روز مصاحبه از شما خواسته خواهد شد. با وجود اینکه هر سفارتی سیاست خاص خود را در راستای تعیین وقت دارد سفارت بلژیک در یک قاعده کلی عمل می کند. پس‌ از اینکه شما درخواست خود را مطرح کردید کنسولگری روزی را برای مراجعه شما تعیین می‌کند. کلاً برای تهیه ویزای بلژیک و تعیین وقت سفارت بلژیک 3 هفته زمان احتیاج دارد. البته یکی از راحت‌ترین کارها اقدام از طریق  شرکت‌های گردشگری مجری مستقیم برای اخذ ویزای فوری هست.

وقت سفارت بلژیک از طریق کارگزاری VFS

سفارت بلژیک در ایران به طور مستقیم امور مهاجرتی و ویزای خود را به کارگزاری وی اف اس واگذار کرده است. شما برای درخواست ویزای بلژیک بایستی به صورت حضوری و غیر حضوری از طریق دفاتر این کارگزاری در ایران اقدام کنید. شما پس از ارسال درخواست ویزای بلژیک خود به این کارگزاری بین ۴ تا ۶۰ روز کاری به دفتر VFS دعوت خواهید شد.

دفتر کارگزاری VFS در تهران

شما می توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به نشانی  تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارمُ دفتر کارگزاری VFS مراجعه کنید.

ساعت کاری این کارگزاری نیز از ۸ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر می باشد.

مدت زمان جواب دهی ویزا پس از وقت ملاقات چقدر است؟

پس از ۲۱روز کازی از مراجعه به دفتر کارگزار و وقت مصاحبه سفارت نتیجه درخواست ویزا بلژیک برای شما ارسال خواهد شد. برای دریافت جواب ویزای بلژیک، حتما باید شخص متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی، به دفتر VFS مراجعه کند.

مدت زمان جواب دهی ویزا پس از وقت ملاقات چقدر است؟

مراحل اخذ وقت سفارت بلژیک برای افراد با شرایط خاص 

برخی از متقاضیان هستند که واجد شرایط خاصی می شوند که رویه اخذ ویزا و گرفتن نوبت مصاحبه سفارت بلژیک برای آنها نسبت به افراد عادی متفاوت خواهد بود. در ادامه به برخی از شرایط خاص گرفتن وقت سفارت بلژیک خواهیم پرداخت.

اگر کودک هستید و یا با یک فرد بلژیکی ازدواج کرده اید:

در صورت همراه داشتن کودک باید رضایت نامه کتبی و ثبت شده از والدین کودک به همراه داشته باشید و آن را در هنگام مراجعه به سفارت ارائه دهید.

چنانچه با یک فرد بلژیکی ازدواج کرده باشید بایست کپی مدارک ازدواج خود را به همراه کپی مدارک هویتی تان که تایید شده اداره پلیس باشد به سفارت بلژیک تحویل دهید.

هدف و برنامه هر کس از سفر به بلژیک بایستی مشخص باشد و در ادامه اسناد را به سفارت ارائه دهید.

وقت سفارت بلژیک از کشورهای شینگن چگونه است؟

کشور بلژیک یکی از ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن است بدین معنی که با دریافت ویزای این کشور می توانید تا پایان اعتبار ویزای خود از تمام کشورهای این اتحادیه دیدن کنید و از آنها عبور و مرور داشته باشید.

با در دست داشتن ویزای کشور بلژیک که مجوز ورود به این کشور است، امکان مشاهده کشورهای زیادی در اروپا برای شما متقاضیان سفر به اروپا فراهم خواهد شد. 

مدارک مورد نیاز برای مصاحبه سفارت بلژیک چیست؟

در موضوع مدارک لازم برای وقت مصاحبه سفارت بلژیک توجه داشته باشید که حتما نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

در میان مدارک خود بلیط رزرو شده رفت و برگشت را حتما همراه داشته باشید. نداشتن بلیط رزرو شده در روز مصاحبه می تواند درخواست ویزای شما را به عقب بیندازد و ادامه مراحل چون مصاحبه و انگشت‌نگاری انجام نشود.

واچر هتل که نشان دهنده محل اقامت شماست را همراه داشته باشید چرا که این مورد توسط افسر مصاحبه کننده پرسیده خواهد شد که آیا محل اقامتی در بلژیک مدنظر دارید یا خیر! در زمان مصاحبه در روز وقت سفارت بلژیک باید تمامی مدارک کامل و صحیح باشد تا روند کار شما با مشکل مواجه نشود.

هزینه ویزا بلژیک و نوبت سفارت بلژیک

هزینه هایی که برای تعیین وقت سفارت بلژیک وجود دارد، شامل هزینه انگشت نگاری و مصاحبه ای است که توسط افسر مهاجرتی انجام می گیرد. همچنین هنگامی که شما مدارک را به سفارت خانه می دهید، هزینه ای نیز به عنوان هزینه تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک شامل حال متقاضی می شود.

هزینه های دریافت ویزای کشور بلژیک شامل هزینه تعیین وقت سفارت و سایر هزینه های خدماتی ویزا می شود. توجه داشته باشید که بخش قابل توجهی از هزینه ویزای بلژیک از هزینه تعیین وقت سفارت متشکل شده است. این نکته را نیز بدانید که هزینه‌ای از خردسالان برای این امر دریافت نمی‌گردد.

وقت فوری سفارت بلژیک را چگونه اخذ کنیم؟

وقت سفارت به صورت فوری برای زمانی است که متقاضی با داشتن دلیلی موجه مانند سفر کاری و تجاری فوری و یا دلایل پزشکی به دنبال گرفتن وقت مصاحبه و اخذ ویزای خود می باشد. برخی از آژانس ها و شرکت‌های معتبر هستند که به‌صورت فوری اقدام به تعیین وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزا می‌نمایند؛ اما این نکته را بدانید که جهت سپردن کارهای مربوط به ویزا حتماً با مشاوران و کارشناسان خبره در این زمینه مشورت نمایید و پس‌ از آن اطلاعات و مدارک اولیه را در اختیار آنان قرار دهید.

سفارت بلژیک در ایران

کنسولگری بلژیک در ایران به نشانی تهران، الهیه، خیابان آقا بزرگی، بن بست شیرین می باشد؛ اما باید باز هم خاطر نشان کنیم که تمامی خدمات ویزای این کشور در دفتر کارگزاری VFS انجام می گیرد. توجه داشته باشید که هرگز برای درخواست ویزا مستقیما به ساختمان سفارت این کشور در ایران مراجعه نکنید.

این کار فقط زمان را برای شما هدر خواهد داد.

سفارت بلژیک در ایران

سوالات متداول درباره وقت سفارت بلژیک

مدارک مورد تایید سفارت بلژیک چه مواردی است؟

پاسخ: برای اخذ ویزای بلژیک شما باید مدارک هویتی خود که شامل :

• شناسنامه

• کارت ملی

• پاسپورت

و مدارک مالی که شامل :

نامه تمکن مالی

نامه گردش حساب

سهام شرکت

و اسناد ملکی شامل :

سند منزل، سند مغازه،  سند زمین را به همراه داشته باشید.

سوال: در صورتی که درخواست من قبلا نیز ریجکت شده بود، شانس پذیرفته شدن برای کشور بلژیک وجود دارد؟

پاسخ: اگر ریجکت شدید اول سعی کنید ریجتی خود را حل کنید؛ اگر به هر دلیلی امکان رفع ریجکتی نباشد شما می توانید بعد از گذشت 3 تا 6 ماه درخواست ویزا داشته باشید.

سوال: آیا امکان کنسلی وقت سفارت بلژیک وجود دارد یا خیر؟

پاسخ: بله؛ امکان کنسلی وقت رزرو شده برای شما در هر زمانی وجود خواهد داشت.

سوال: در صورتی که درخواست ویزا بلژیک ریجکت شود آیا هزینه پرداخت شده عودت داده خواهد شد؟

پاسخ: با توجه به قوانین داخلی سفارت بلژیک در صورت ریجکت شدن هیچ هزینه ای از طرف سفارت به مسافر یا مسافران عودت داده نمی شود.

سوال: حق اعتراض در صورت ریجکتی وجود دارد یا خیر؟

در صورت ریجکت شدن از سفارت بلژیک این حق برای شما محفوظ است که اعتراض نمایید.

سوال: مدت زمانی که برای صدور ویزا پس از وقت سفارت بلژیک لازم است چقدر است؟

پاسخ: پس از اینکه شما وارد سفارت بلژیک می شوید و ملاقات حضوری خود را با افسر مهاجرتی انجام می دهید حدود ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد صدور ویزای شما انجام می شود. این در حالیست که در برخی از موارد صدور ویزای بلژیک در یک هفته نیز مشاهده شده است. در مقابل ممکن است صدور ویزا برای شما بیشتر از ۲۱ روز نیز به طول بینجامد.

سوال شده است : من محصل نیستم  و کاری هم ندارم! آیا در گرفتن ویزای بلژیک مشکل بر خواهم خورد؟!

پاسخ به این سوال: بله. اگر شما دارای سن قانونی و بالای هجده سال هستید باید یکی از شرایط تحصیلی و یا شغلی و ارائه تمکن مالی و گردش حساب کافی داشته باشید. در صورتی که نتوانید این مورد را داشته باشید با درخواست ویزای بلژیک شینگن شما موافقت نخواهد شد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بهترین دیدنی های بلژیک علاوه بر این که گردشگران را مسحور و شیفته خود می کنند، داستان های تاریخی بی...

درباره شهر ریکستسارت بلژیک: ریکستسارت یک شهر در والونیا بوده که در استان والون برابانت کشور بلژیک واقع شده است....

اقامت و مهاجرت به بلژیک دارای روش‌های متفاوتی است. این کشور در غرب قاره اروپا قرار گرفته و جزء کشورهایی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر