با بهترین دیدنی‌ های بروکسل آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی‌ های بروکسل آشنا شوید

15 شهریور 1401

دیدنی‌ های بروکسل، شامل موزه‌های تاریخی، گالری‌های هنری، بنا‌های جدید و معماری‌های قدیم به جا مانده از دوران گوتیک و باروک است.

شهر زیبای بروکسل پایتخت بلژیک یکی از پایتخت‌های اروپایی است که دارای جاذبه‌های گردشگری و مقاصد تفریحی بسیاری است. دیدنی‌ های بروکسل شامل موزه‌های تاریخی، گالری‌های هنری، بنا‌های جدید و معماری‌های قدیم به جا مانده از دوران گوتیک و باروک است. کلیساهای متعدد این شهر نمادی از اعتقادات مذهبی مردم این شهر است. بلژیک در منطقه غربی اروپا قرار گرفته است و با کشورهایی مانند فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و آلمان همسایه است.

طبیعت زیبا و فوق العاده این کشور علاوه بر معماری‌های مربوط به قرون وسطی باعث شده تا هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر نقاط جهان باشد. نمونه‌های به جا مانده از معماری قرون وسطا توجه افرادی را جلب می‌کند که علاقه‌مند به تاریخ کهن اروپا و معماری‌های اروپایی هستند. آثار جدیدی نیز در بروکسل ساخته شده است؛ مانند گل خانه سلطنتی لایکن و بنای اتمیوم که در کنار آثار تاریخی به جا مانده از قرون وسطا توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. سراسر شهر بروکسل دارای نمادها و یادبود‌هایی از جنگ جهانی است که ارزش تاریخی دارند.

با توجه به اینکه مقاصد گردشگری و جاذبه‌های دیدنی هر کشور جزو اولین مکان‌هایی است که مورد بازدید قرار می‌گیرد، در این مقاله با معرفی دیدنی‌ های بروکسل به شما کمک می‌کنیم تا اطلاعات کافی درباره این شهر و جاذبه‌های گردشگری آن داشته باشید.

دیدنی‌ های بروکسل | سفری دیگر

میدان گرند پلاس

میدان گرند پلاس یا میدان بزرگ بروکسل، در قلب این شهر واقع شده است. این میدان یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های قاره اروپا است و ویژگی‌های معماری بی‌نظیری را دارا می‌باشد. گفته می‌شود که این میدان در قرن یازدهم ساخته شده است و به عنوان یک مرکز سیاسی و اقتصادی در بلژیک شناخته می‌شد. میدان گرند پالاس به عنوان نماد شهر بروکسل شناخته می‌شود و بناهای تاریخی زیادی در اطراف این میدان قرار دارند.

ستون‌های چهارگوش، هتل‌های معروف و ساختمان‌هایی با شیروانی‌های باشکوه دورتادور این میدان قرار گرفته‌اند. بسیاری از نرده‌ها و ستون‌های ساختمان‌های اطراف آن از جنس طلا ساخته شدند و با استفاده از سنگ‌های حکاکی شده، تزئین شده‌اند. زیبایی خاص میدان بزرگ بروکسل باعث شده تا به عنوان یکی از دیدنی‌ های بروکسل شناخته شود.

میدان گرند پلاس | سفری دیگر

کلیسای جامع سنت میشل

کلیسای جامع سنت میشل در سال هزار و 1225 تاسیس شده است؛ اما ساخت آن تا پایان قرن پانزدهم میلادی طول کشید. نمای باشکوه این کلیسا که دارای برج‌های دوقلوی ۶۹ متری است، توسط یان ون رویزبرویگ طراحی و ساخته شد. فضای داخلی این کلیسا بسیار زیبا است و پنجره‌های آن دارای شیشه‌های رنگی هستند که نمای این ساختمان تاریخی را بی‌نظیر کرده است.

این کلیسا به نام کلیسای سنت میشل و سنت گوندولا نیز شناخته می‌شود. این دو از حامیان بزرگ و مقدس بروکسل بوده‌اند. تصاویر بی‌نظیری از چارلز پنجم و همچنین ایزابلای پرتغالی در فضای داخلی این کلیسا به چشم می‌خورد. نماز خانه مقدس آیین دینی نیز در سمت چپ کلیسا قرار دارد.

مرکز کمیک استریپ در بلژیک

بنای اصلی ساختمان مرکز کمیک استریپ در سال ۱۹۰۶ طراحی شد و به عنوان یکی از مراکز شگفت انگیز و بی‌نظیر طنز و کارتون در کشور بلژیک معروف است. این نمایشگاه دارای ۲۰۰ نقاشی و اثر طنزپردازان بلژیکی و فرانسوی است که به نمایش درآمده‌اند. محبوبیت موزه کمدی کمیک استریپ در بروکسل به این خاطر است که از آثار کمیک و هنری بسیاری مانند آثار بی‌نظیری مانند لوک خوش شانس، موشک کاپیتان هادوک و بازسازی‌های خلاقانه‌های نظیر این‌ها را نگهداری می‌کند.

مرکز کمیک استریپ در بلژیک | سفری دیگر

کاخ سلطنتی بلژیک

کاخ سلطنتی بلژیک محل زندگی پادشاه و ملکه کشور بلژیک است. این کاخ در پارک بروکسل قرار گرفته و توسط یک میدان بزرگ و فضای سبز از پارک جدا می‌شود. سلطنت این کشور بر پایه دموکراسی فعالیت می‌کند. به همین خاطر کاخ پادشاهی نیز در کنار پارک این شهر قرار دارد. روزهایی که پرچم بلژیک از قصر آویزان شده باشد، یعنی پادشاه در این قصر حضور دارد و تشریفات مربوط به نگهبان‌ها هر روز ساعت دو و نیم ظهر انجام می‌شود. بسیاری از ساختمان‌های فرهنگی که نمای تاریخی دارند، در اطراف این قصر به چشم می‌خورند.

یکی از کاخ‌های اطراف قطر پادشاهی محلی است برای آموزش علوم سلطنتی و به عنوان محل اقامت ولیعهد شناخته می‌شود. در غرب میدان کاخ سلطنتی نیز یک کاخ وجود دارد که به کاخ هنرهای زیبا معروف است این کاخ نیز در سال ۱۹۲۰ ساخته شده است.

کاخ سلطنتی بلژیک | سفری دیگر

موزه سلطنتی هنر های زیبای بلژیک

موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک یکی از دیدنی‌ های بروکسل است. این موزه به عنوان یک گالری هنری در جهان شناخته می‌شود. این موزه در واقع در زمان چارلز لورن به عنوان کاخ اقامت او محسوب می‌شد، اما در سال‌های بعد به عنوان یک موزه هنرهای زیبا به کار گرفته شد و در حال حاضر شامل موزه هنر باستان و موزه هنر مدرن است که طیف وسیعی از اثر‌های هنری بلژیکی که مربوط به قرن ۱۸ و ۱۹ می‌باشد را در خود جای داده است. بسیاری از آثار قدیمی پتروس کریستوس و مجموعه معروف فلمنگی و هلندی نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک | سفری دیگر

بنای اتمیوم

بنای اتمیوم در سال‌های اخیر به عنوان نماد شهر بروکسل شناخته می‌شود و یکی از دیدنی‌ های بروکسل است. این سازه فولادی که ساختاری عجیب و شبیه اتم دارد، ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و توسط آندر واتر کین ساخته شده است. در ابتدا این اثر در سال ۱۹۵۸ برای قرار گرفتن در نمایشگاه جهانی بروکسل ساخته شد و یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر محسوب می‌شود. یک مولکول آهنی بزرگ که حدود ۱۶۵ میلیون بار بزرگ‌تر شده باعث شده تا بازدیدکنندگان زیادی هر ساله، از آن دیدن کنند.

بنای اتمیوم | سفری دیگر

کلیسای نوتردام دو سابلون

کلیسای نوتردام در قرن پانزدهم تا شانزدهم میلادی ساخته شده است. داخل این کلیسا دارای طراحی‌ها و رنگ آمیزی‌های بی‌نظیر و شگفت انگیزی می‌باشد. شیشه‌های این کلیسا دارای طرح‌ها و رنگ‌های بی‌بدیلی است. یک آرامگاه کوچک مربوط به خانواده تورن و خانواده تکسیس در این کلیسا قرار دارد. در محراب کلیسا نیز یک مجسمه از مریم مقدس نگهداری می‌شود.

کلیسای نوتردام دو سابلون | سفری دیگر

پارک سنکوانتنر

پارک سنکوانتنر به مناسبت پنجاهمین سالگرد کشور بلژیک در سال ۱۸۸۰ تاسیس شد. این کاخ به عنوان یادبود سنکوانتنر است و دارای یک طاق بسیار بزرگ است. نام این طاق، طاق پیروزی است که دو ضلع کاخ را به یکدیگر متصل می‌کند. دو موزه بزرگ بروکسل در بخش مرکزی کاخ سنکوانتنر قرار دارد. موزه تاریخ و هنر و موزه ارتش دو موزهای هستند که آثار مربوط به پرده‌های نقش‌دار جهان و تکنولوژی‌های ارتش بلژیک را به نمایش می‌گذارند.

پارک سنکوانتنر | سفری دیگر

قصر سلطنتی

قصر سلطنتی یا قلعه سلطنتی بروکسل درگذشته محل اقامت خانواده سلطنتی بلژیک بوده است. در حال حاضر نیز این محل برای اقامت خانواده سلطنتی است و تنها اجازه بازدید از پارک‌های اطراف آن برای مردم امکان‌پذیر است. مقبره لئوپولد اول یکی از آثار تاریخی موجود در این قلعه است که در مرکز یک دایره گل‌دار و در قسمت جلوی کاخ قرار دارد. این قلعه دارای یک برج ژاپنی هم هست که در قسمت شمالی پارک وجود دارد. در حال حاضر امکان بازدید از گلخانه‌هایی که در این باغ و در زمان لئوپولد دوم ساخته شده بود، وجود دارد و در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

قصر سلطنتی | سفری دیگر

کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس به عنوان پنجمین کلیسای بزرگ معروف در جهان شناخته می‌شود. این کلیسا در سال ۱۹۰۵ آغاز به کار کرد. برای ساخت این کلیسا از سبک‌های معماری متفاوتی استفاده شده است. داخل کلیسا مملو از آثار هنری است که درباره تاریخ کلیسا می‌باشد. یک تصویر بی‌نظیر از مسیح مقدس، در محراب این کلیسا آویزان است. در صورتی که بتوانید به بالای گنبد این کلیسا برسید، می‌توانید منظرهای چشم نواز و خیره کننده‌ای را از شهر‌های اطراف بروکسل ببینید.

کلیسای قلب مقدس | سفری دیگر

صومعه کامبر

صومعه کامبرا را در باغ‌های زیبای فرانسه قرار گرفته و موسسه جغرافیایی ملی و دانشکده هنر در این صومعه قرار دارد. کلیسای قدیمی که مربوط به قرن چهاردهم است و یک ساختمان زیبا و بسیار ظریف دارد در این قسمت قرار گرفته، این کلیسا دارای یک طاق به سبک معماری باروک است و در محوطه داخلی آن نقاشی مربوط به تمسخر مسیح، نگهداری می‌شود. پنجره‌های این صومعه توسط راهبه‌ها و روسای صومعه تزیین شده‌اند.

صومعه کامبر | سفری دیگر

موزه هنر‌ های سلطنتی بلژیک

یکی دیگر از دیدنی‌ های بروکسل این موزه بزرگ و گالری هنری مربوط به سلطنت بلژیک است. این موزه فعلی در کاخ سابق چارلز لورین قرار داشت؛ اما در حال حاضر گسترش پیدا کرده است و به موزه جدید رویال منتقل شده است. موزه هنر‌های سلطنتی بلژیک دارای دو قسمت است. این موزه مجموعه‌های بسیار بی‌نظیر از استاد‌های هلندی و فلاندرز را در خود جای داده است. از جمله نقاشی‌های معروف می‌توان به نقاشی مادر مسیح، نقاشی سوگ مسیح، نقاشی داوری امپراطور اوتو و … اشاره کرد. موزه هنر مدرن نیز شامل آثار هنرمندان بلژیکی از قرن نوزدهم تا بیستم است.

موزه هنر‌ های سلطنتی بلژیک | سفری دیگر

سوالات متداول انواع ویزای ایتالیا

کشور بلژیک دقیقا در کجا قرار دارد و با چه کشور هایی همسایه است؟

شهر زیبای بروکسل پایتخت بلژیک یکی از پایتخت‌های اروپایی است بلژیک در منطقه غربی اروپا قرار گرفته است و با کشورهایی مانند فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و آلمان همسایه است.

دیدنی های شهر بروکسل شامل چه چیز هایی میشود؟

دیدنی‌ های بروکسل شامل موزه‌های تاریخی، گالری‌های هنری، بنا‌های جدید و معماری‌های قدیم به جا مانده از دوران گوتیک و باروک است.

کلیسا های این شهر نماد چه چیزی در این شهر هستند؟

کلیساهای متعدد این شهر نمادی از اعتقادات مذهبی مردم این شهر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بهترین دیدنی های بلژیک علاوه بر این که گردشگران را مسحور و شیفته خود می کنند، داستان های تاریخی بی...

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک چگونه است؟ تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک یکی از چند مرحله مهم در فرآیند اخذ...

کشور بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که امروزه در غرب اروپا واقع شده است و پایتخت آن نیز شهر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر