چگونه وقت سفارت دانمارک بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت دانمارک بگیریم؟

5 تیر 1401
وقت سفارت دانمارک را چگونه بگیریم؟ اخذ وقت سفارت دانمارک یکی از مراحل گرفتن ویزای این کشور می باشد که شما باید در زمان تعیین شده مصاحبه حضوری داشته باشید.

وقت سفارت دانمارک را چگونه بگیریم؟

گرفتن وقت سفارت دانمارک با هدف ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه با افسر مهاجرتی و یکی از چندین مرحله اخذ ویزای دانمارک می باشد. دانمارک با توجه به اینکه یک کشور پیشرفته اروپایی با جاذبه های توریستی و دیدنی بسیاری می باشد هر سال با افزایش متقاضیان و اتباع خارجی برای زندگی در این کشور روبرو می شود.

بسیاری از افرادی که روانه کشور دانمارک می شوند برای سفر و بازدید از مناظر طبیعی به این کشور سفر می کنند. کشور دانمارک نیز به مانند سایر کشورهای جهان برای ورود شما به عنوان یک فرد خارجی درخواست ویزا خواهد کرد. همانطور که گفتیم برای اخذ ویزا دانمارک بایستی گام به گام مراحل اخذ ویزای این کشور را پشت سر بگذارید؛ یکی از این مراحل تعیین وقت سفارت دانمارک و شرکت در مصاحبه حضوری است. 

وقت سفارت دانمارک

برای متقاضیان ایرانی تنها راه برای اخذ ویزای کشور دانمارک و درخواست به اخذ آن ، درخواست از طریق دفتر کارگزار VFS می باشد.

سفارت دانمارک تمام امور خدمات ویزایی خود را به کارگزاری VFS منتقل کرده است.

چگونه وقت سفارت دانمارک بگیریم؟

وقت سفارت دانمارک با VFS

در واقع وی اف اس نماینده رسمی از سوی سفارت دانمارک می باشد. وی اف اس مسئول بررسی کردن اطلاعات هویتی شما و انگشت نگاری می باشد. وقت سفارت دانمارک در ایران همانند بسیاری از کشورهای شینگن توسط کارگزاری VFS به متقاضیان داده می شود. برای اخذ وقت مصاحبه سفارت دانمارک و همچنین سایر مراحل اخذ ویزای دانمارک شما بیاست از طریق این کارگزاری اقدام کنید.

شما از طریق کارگزاری VFS درخواست ویزای خود و همچنین مراحل مربوط به وقت سفارت را به جریان خواهید انداخت اما باید بدانید که تصمیم گیری نهایی برای پذیرش یا عدم پذیرش درخواست شما توسط سفارت این کشور انجام می گیرد. سفارت دانمارک در نهایت تمامی مدارک شما، هدف شما از مهاجرت به دانمارک و نتیجه مصاحبه حضوری شما را بررسی کرده و در نهایت تصمیم گیری می کند که آیا شما مجاز به دریافت ویزا دانمارک هستید یا خیر.

وقت سفارت دانمارک با VFS

چگونه وقت سفارت دانمارک بگیریم؟

همانطور که گفته شد شما بایست از طریق کارگزاری VFS برای درخواست ویزای خود اقدام کنید. شما می توانید تمامی مراحل درخواست را خودتان پیگیری کنید و یا از طریق سفری دیگر اقدام کنید.

اولین گام شما تکمیل فرم درخواست ویزای دانمارک در VFS می باشد پس از ثبت نام در وبسایت این کارگزاری و تکمیل فرم نوبت بسته به هدفتان می باشد.

برای نمونه اگر قصد شما از مهاجرت به دانمارک تحصیل در این کشور است شما می بایست علاوه بر مدارک هویتی، مدارک تحصیلی خود از قبیل مدارک تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاه یا آموزشگاه در دانمارک را به کارگزاری تحویل دهید. پس از این از سوی کارگزاری نوبتی برای احراز هویت بیومتریک شما و مصاحبه حضوری تعیین خواهد شد.

شما می بایست در زمان تعیین شده در دفتر کارگزاری حاضر شوید و تمامی مدارک خود را همراه داشته باشید.

در ادامه به معرفی لیست مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت و مدارک مورد نیاز جهت ارائه به VFS در روز وقت سفارت دانمارک خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک

 شما به عنوان یک متقاضی اخذ ویزای دانمارک می توانید از طریق وی اف اس برای دریافت وقت سفارت دانمارک اقدام کنید.

پس از درخواست تعیین وقت سفارت دانمارک از شما خواسته می‌شود در کارگزاری سفارت در تهران حاضر شوید.

برای وقت سفارت دانمارک شما نیاز به برخی از مدارک دارید. یکی از این مدارک که برای تعیین وقت سفارت دانمارک مورد نیاز شماست پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار.

اگر قصد شما به عنوان متقاضی سفر به دانمارک و اخذ ویزای این کشور و همچنین تعیین وقت سفارت دانمارک ملاقات خویشاوندان و همسر خود در این کشور می باشد داشتن دعوتنامه مورد نیاز الزامی می باشد.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک

نحوه ارسال مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت دانمارک

 برای دریافت ویزای دانمارک شما نیاز به تحویل مدارک خواهید داشت شما به عنوان متقاضی سفر به دانمارک می بایست مدارک را به صورت حضوری به دفتر کارگزاری وی اف اس در تهران تحویل دهید.

 در ادامه مدارک مورد نیاز که باید در زمان وقت سفارت دانمارک همراه خود داشته باشید می توان به گردش مالی سه ماه اخیر بانکی شما اشاره کرد توجه داشته باشید که در گردش مالی بانکی میزان  تراکنش اهمیت نخواهد داشت بلکه این تعداد تراکنش ها می باشد که برای شما یک امتیاز به حساب می آید. 

 آن دسته از متقاضیانی که قبلا به دانمارک سفر کرده‌اند و می‌بایست حتماً ویزای قبلی خود را برای دریافت ویزای مجدد به سفارت این کشور تحویل دهند بنابراین اصل گذرنامه قبلی خود را در زمان وقت مصاحبه سفارت دانمارک همراه داشته باشید.

 بیمه مسافرتی پزشکی از جمله دیگر مدارکی است که برای زمان مصاحبه وقت سفارت دانمارک مورد نیاز شما می باشد. توجه داشته باشید که باید در هنگام مراجعه حضوری نیز تمام مدارک را همراه خود داشته باشید تا با مشکل احتمالی مواجه نشوید چرا که ممکن است افسر مهاجرت از شما درخواست اصل مدارک و یا کپی مدارک را داشته باشد.

نحوه ارسال مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت دانمارک

انواع وقت سفارت دانمارک

 سفارت دانمارک انواع مختلفی از وقت های مصاحبه را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور به وجود آورده است. 

نوع وقت مصاحبه سفارت دانمارک برای شما بسته به نوع ویزای درخواستی شما می باشد. از آنجایی که کشور دانمارک در حوزه کشورهای شینگن اروپا قرار دارد ویزای این کشور نیز از نوع ویزای شینگن می باشد. ویزای شنگن خود بر چهار نوع مختلف دسته بندی می شود.

در ادامه برای مشخص شدن انواع وقت مصاحبه سفارت دانمارک به بررسی انواع ویزای این کشور خواهیم پرداخت.

 ویزای نوع A از ویزای شینگن دانمارک:

ویزای نوع A از نوع ویزای ترانزیت و ویزای کوتاه مدت به حساب می آید و می تواند تنها برای تغییر خط مسیر هواپیماها در فرودگاه ها مورد استفاده قرار گیرد.

 ویزای نوع B از انواع ویزای شینگن دانمارک : 

این نوع ویزا نیز ویزای کوتاه مدت بوده و شبیه به ویزای نوع A می باشد. با این تفاوت که شما با داشتن این ویزا تنها می توانید از فرودگاه های دانمارک خارج شوید.

ویزای نوع C ویزای توریستی دانمارک:

ویزای نوع C دانمارک از نوع ویزای توریستی محسوب می‌شود و برای آن دسته از متقاضیان مناسب است که قصد گشت و گذار در دانمارک و مشاهده فضاهای توریستی این کشور را دارند.

 ویزای نوع D یا ویزای بلند مدت و کاری این کشور:

اگر قصد تجارت و کار در کشور دانمارک را دارید می بایست برای اخذ ویزای نوع دی این کشور اقدام کنید و تعیین وقت سفارت دانمارک در ایران برای شما بر حسب این نوع ویزا می باشد.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد برای اخذ ویزای دانمارک شما می بایست درخواست خود را به دفاتر vfs در ایران ارائه کنید در ادامه مراحل برای تعیین وقت مصاحبه سفارت دانمارک اقدام کنید توجه داشته باشید که بر حسب نوع ویزای درخواستی مدارک مورد نیاز را در روز وقت سفارت همراه داشته باشید.  با مشخص شدن نوع ویزای شما به هدف شما از سفر به دانمارک علاوه بر ارائه مدارک ممکن است در روز مصاحبه افسر مهاجرت از شما درباره هدف و انگیزه تان از سفر به دانمارک سوال کند بنابراین آمادگی لازم برای پاسخ به این سوال را نیز داشته باشید.

 ویزای نوع D یا ویزای بلند مدت و کاری این کشور:

ریجکت شدن ویزای دانمارک

 می تواند دلایل بسیاری داشته باشد برخی از این دلایل به علت وجود نواقص در مدارک شما می باشد اما عمده‌ترین دلایلی که برای ریجکت شدن ویزای دانمارک شما وجود دارد،  عدم آمادگی شما نسبت به روز وقت مصاحبه سفارت دانمارک می باشد در ادامه برخی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای دانمارک را در روز مصاحبه وقت سفارت بیان کرده ایم.

  • نداشتن دعوتنامه یا همراه نداشتن آن در زمان حضور در تایم وقت سفارت دانمارک
  • موفق نشدن در موضوع متقاعد کردن افسر مهاجرتی
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های جاری وقت سفارت دانمارک
  • عدم وجود بیمه مسافرتی معتبر

 سفارت دانمارک در تهران

 سفارت دانمارک واقع در تهران خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر کوچه دشتی می باشد.  برای به ثمر نشستن پروسه درخواست ویزای دانمارک برای شما حتماً توجه داشته باشید که در حین طی کردن تمامی مراحل اخذ ویزا تمامی نکات لازم را به درستی رعایت کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 چند نکته مهم در اخذ وقت مصاحبه سفارت دانمارک

 نکات ریزی هستند که در پروسه وقت سفارت دانمارک و همچنین روز مصاحبه به شما کمک خواهند کرد تا از درصد ریجکتی ویزای دانمارک برای شما کاسته شود.  نمونه‌ای از این نکات را در زیر برای شما آورده ایم.

یکی از نکات بسیار مهمی که همیشه ما به متقاضیان درخواست ویزای دانمارک گوشزد کرده‌ایم به همراه نداشتن وسایل الکترونیکی مانند گوشی تلفن هوشمند ، تبلت هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی می باشد چرا که در حین ورود شما به سفارت ممکن است در کار شما خلل ایجاد کند.  همچنین توجه داشته باشید که داشتن انواع سلاح سرد و گرم در حین ورود به سفارت دانمارک و همچنین دفتر کارگزاری وی اف اس غیر قانونی و ممنوع می باشد.

 افرادی که در روز وقت سفارت دانمارک به دفتر کارگزاری و یا سفارت این کشور مراجعه می‌کنند نبایست در حال ورود چمدان و ساک بزرگ و وسایل خیلی بزرگ را به همراه داشته باشند. چرا که هنگام ورود شما به سفارت دانمارک و یا دفتر vfs برای وقت سفارت دانمارک که از شما بازدید و بازرسی بدنی عمل خواهد آمد و همراه داشتن وسایل بزرگ مانند چمدان و ساک بزرگ بازرسی بدنی شما را با معطلی همراه خواهد کرد.  همچنین توجه داشته باشید که همراه داشتن مواد غذایی  سرد و گرم در محیط سفارت برای وقت مصاحبه سفارت دانمارک ممنوع و غیرقانونی می باشد.

هزینه درخواست ویزا و وقت سفارت دانمارک

 به طور کلی هزینه درخواست ویزای دانمارک به عنوان مجوز ورود به این کشور بسته به نوع ویزای شما داشته است. این هزینه ها می تواند شامل هزینه های دریافتی از سوی آژانس مسافرتی یا مشاور هزینه دفاتر وی اف اس و هزینه وقت مصاحبه سفارت دانمارک باشد.  به طور کلی هزینه درخواست ویزا  حدود ۳۵۰ یورو می باشد.

هزینه تعیین وقت سفارت دانمارک شامل رزرو شدن بلیط هواپیمای شما، رزرو واچر هتل (درصورت نیاز) برای شما و بیمه نامه مسافرتی شما خواهد شد.

لازم به ذکر است که به جز این هزینه ها هر گونه هزینه دیگری که در مراحل اخذ ویزا پرداخت شود بر عهده خودتان خواهد بود.

مدت زمان پاسخگویی به ویزای دانمارک چقدر است؟

 به طور کلی پروسه اخذ ویزای دانمارک برای شما از زمان اولین درخواست تا پایان وقت مصاحبه سفارت دانمارک برای شما و حدوداً بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری به طول خواهد انجامید.  در واقع بعد از مصاحبه شما در روز وقت سفارت دانمارک باید بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری منتظر پاسخ ویزای خود از سوی دفتر کارگزاری وی اف اس باشید.  در صورتی که درخواست ویزای شما با موفقیت ثبت گردید و با این درخواست موافقت شد شما می بایست با همراه داشتن کارت شناسایی و رسید دریافتی از دفتر وی اف اس به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره وقت سفارت دانمارک

دوستی سوال کردند که : وقت سفارت دانمارک را چند روز قبل از سفر میتوان دریافت کرد؟

 پاسخ:  پیشنهاد می کنیم حداکثر تا ۹۰ روز قبل از تاریخ سفر خود برای دریافت نوبت وقت سفارت دانمارک اقدام کنید.

 سوال : پس از اینکه برای مصاحبه سفارت دانمارک نوبت تعیین گردید چنانچه در نوبت تعیین شده در محل مصاحبه حاضر نشویم چه اتفاقی می افتد؟

 پاسخ:  در این صورت شما No Show  خواهید شد.  نوشا شدن به این معنی است که به مدت دو ماه نمی توانید برای دریافت وقت سفارت دانمارک اقدام کنید.

دوست دیگری سوال پرسیدند که:  داشتن دعوتنامه در فرآیند اخذ ویزای دانمارک و همچنین روز مصاحبه دانمارک تاثیر می گذارد یا خیر?

 پاسخ:  بله، داشتن هرگونه دعوتنامه اعم از دعوت نامه خانوادگی برای بازدید از خانواده، جشن و غیره و یا دعوت نامه کاری برای فعالیت در دانمارک و همچنین دعوتنامه تحصیلی برای تحصیل در این کشور میزان موفقیت شما برای دریافت ویزای کشور دانمارک را افزایش خواهد داد.

سوال:  ویزای شینگن کشور دانمارک چند روز اعتبار دارد؟

 پاسخ:  در صورتی که برای اولین بار است که درخواست ویزای شینگن را می دهید باید بدانید که درخواست ویزای شما در ابتدا درخواست ویزای ۱۵ روزه می باشد و در ادامه برای ویزای دوم می توانید درخواست ویزای بیشتر از ۱۵ روز عادی و یا مولتیپل را ارائه دهید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر ادنسه دانمارک: شهر ادنسه سومین شهر بزرگ کشور دانمارک پس از کپنهاگ و آرهوس است. ادنسه اصلی‌ترین شهر...

دانمارک کشوری کوچک در اروپای شمالی و در حوزه اسکاندیناوی است که به صورت پادشاهی اداره می شود و پایتخت...

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر