چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

3 تیر 1401
برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا شما در ابتدا باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید که هر کدام از این مراحل برای اخذ وقت سفارت ایتالیا لازم و ضروری هستند.

رزرو وقت سفارت ایتالیا امروزه یکی از مسائل و مشکلات اساسی برای متقاضیان اخذ ویزا های مختلف کشور ایتالیا می باشد. زیرا که تنها زمان های خاصی برای مراجعه حضوری به کارگزاری و سفارت این کشور در نظر گرفته شده، که به سرعت تکمیل می شوند. از این جهت برای دریافت نوبت و ارائه درخواست خود بهتر است به کارگزاری CKGS مراجعه نمایید.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از کنسولگری

ایتالیا از کشور های عضو حوزه شینگن می باشد که امروزه آمار مهاجرت و اخذ ویزا به این کشور بسیار زیاد شده است. اما برای این که بتوانید درخواست اخذ ویزای خود را در هر زمینه ای در سفارت این کشور ثبت کنید لازم است که در ابتدا وقت سفارت ایتالیا را رزرو نمایید. در واقع می توانید وقت سفارت ایتالیا را به دو صورت دریافت کنید. نخستین راه دریافت وقت، ثبت درخواست از طریق سایت سفارت ایتالیا یا همان سایت کنسولگری این کشور می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که سفارت کشور ایتالیا تنها در برخی از روز های خاص و در یک زمان مشخص، سایت کنسولگری خود را باز می کند و تنها مدت زمان کمی برای ثبت درخواست و گرفتن وقت سفارت برای هر فرد ممکن خواهد بود. از آن جایی که مراجعه به سایت کنسولگری به معنای ارتباط مستقیم با سفارت کشور ایتالیا می باشد، تعداد مراجعین و متقاضیان بسیار زیاد است و به سرعت نوبت های آن پر می شود.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری

همان طور که ذکر شد، بزرگ ترین مشکل وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری این کشور، مدت زمان محدود وقت سفارت می باشد. این امر موجب شده تا بسیاری از متقاضیان برای ماه ها منتظر تعیین وقت بمانند. از این جهت سفارت کشور ایتالیا برای این که در وقت صرفه جویی کند و به نحوی مسئولیت های کنسولگری این کشور را کاهش دهد، با یکی از بزرگترین شرکت های فعال در صنعت مسافری با نام اختصاری سی کی جی اس قرارداد همکاری تنظیم کرده است.

در واقع این شرکت به عنوان کارگزاری کشور ایتالیا و برخی دیگر از کشور های اتحادیه اروپا شناخته می شود. از این جهت برای این که بتوانید به سرعت وقت سفارت ایتالیا را تنظیم کنید و درخواست اخذ ویزای خود را در اسرع وقت به سفارت تحویل دهید، می توانید به کارگزاری مربوطه مراجعه نمایید. کارگزاری علاوه بر این که وقت مورد نظر را برای شما رزرو می کند می تواند مدارک شما را نیز به سفارت ارسال نماید تا در اسرع وقت، مورد بررسی افسر سفارت ایتالیا قرار بگیرد.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری

روند درخواست وقت سفارت کشور ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا ابتدا باید از طریق سایت کنسولگری یا سایت کارگزاری درخواست اخذ ویزای خود و نوع ویزا را ثبت نمایید. همچنین لازم است برخی از مدارک خود را به صورت آنلاین برای سایت کارگزاری ارسال کنید. البته برای ارسال مدارک نیز باید هزینه اندکی را به صورت آنلاین بپردازید.

پس از انجام تمام مراحل، کارگزاری زمان هایی را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید از بین آن ها مناسب ترین زمان را برای مراجعه حضوری خود انتخاب کنید. پس از آن، باید در زمان مشخص شده کارگزاری مراجعه کرده و مدارک ترجمه شده خود را به کارگزاری مربوطه تحویل دهید. همچنین مراحل انگشت نگاری شما و تایید هویتتان نیز توسط کارگزاری انجام خواهد شد و در نهایت کارگزاری پرونده شما را برای سفارت ارسال خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت کشور ایتالیا

توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت ایتالیا متناسب با نوع ویزا متفاوت می باشد. در واقع شما باید متناسب با ویزای خود مدارک مخصوصی را به کارگزاری و سفارت کشور ایتالیا تحویل دهید. اما در این میان برخی از مدارک به صورت مشترک برای تمام ویزا های این کشور نیاز است که می توان به مدارکی نظیر فرم مربوط به درخواست اخذ ویزای کشور ایتالیا، پرینت وقت سفارت این کشور، عکس پرسنلی که مربوط به حداکثر ۶ ماه قبل از درخواست باشد، مدارک شناسایی و ترجمه دقیق آن ها به زبان انگلیسی، فیش پرداختی سفارت ایتالیا، بیمه مسافرتی و همچنین مدارک مربوط به رزرو بلیط هواپیما، اشاره کرد.

با این حال برای این که با درخواست اخذ ویزای ایتالیا شما موافقت گردد و ریجکت نشود، باید به سایت اصلی سفارت مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز هر ویزا را تهیه کنید و ارائه دهید. زیرا که ناقص بودن مدارک، موجب عدم تایید درخواست ویزای شما می شود.

انواع وقت سفارت کشور ایتالیا

سفارت کشور ایتالیا متناسب با نوع ویزای درخواستی، وقت مختلفی را نیز برای آن ها تنظیم می کند. به طور کلی وقت سفارت ایتالیا به دو نوع ویزای بلند مدت و کوتاه مدت شینگن تقسیم خواهد شد. ویزای بلند مدت شینگن همان ویزا های تایپ D هستند که برای اقامت بیش از یک سال در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که می توان به ویزا های تحصیلی، کاری و تجاری اشاره کرد.

اما برخلاف این نوع ویزا ها، ویزا های دیگری با عنوان ویزا های تایپ C از سوی سفارت این کشور صادر می شود که مخصوص اقامت های کوتاه مدتی مانند توریستی و گردشگری و یا اقامت خانوادگی می باشد. از آن جایی که متقاضیان هر دو نوع ویزای این کشور بسیار زیاد هستند، سفارت وقت های مخصوصی را برای مراجعه حضوری آن ها در نظر گرفته است. به همین جهت در سایت کنسولگری یا کارگزاری در ابتدا باید نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب نمایید.

وقت دانشجویی سفارت ایتالیا

از آن جایی که کشور ایتالیا یکی از بهترین کشور ها در زمینه ارائه خدمات آموزشی می باشد و همچنین بهترین موسسات آموزشی و دانشگاه های عالی اتحادیه اروپا را در خود جای داده است، می توان گفت که اخذ ویزای تحصیلی و همچنین ویزای دانشجویی این کشور طرفداران زیادی دارد. برای این که بتوانید وقت سفارت ایتالیا، برای ثبت درخواست ویزای خود در این زمینه را رزرو کنید، لازم است ابتدا از سوی یکی از موسسات آموزش عالی در کشور ایتالیا پذیرش تحصیلی را دریافت نمایید.

برای اخذ پذیرش تحصیلی بهتر است به کارگزاری مربوطه مراجعه کرده و با مکاتبه دانشگاه های این کشور، ارائه مدارک و ریز نمرات تحصیلی خود، نامه پذیرش دانشگاه دریافت کنید. پس از آن لازم است وقت سفارت ایتالیا را در زمینه تحصیلی رزرو کرده و در زمان مشخص، مدارک خود به همراه نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه ایتالیا را به کارگزاری تحویل دهید.

وقت دانشجویی سفارت ایتالیا

دفتر CKGS

شرکت کاکس اند کینگز یکی از شرکت های خصوصی خدمات رسانی در مورد مسائل مربوط به اخذ ویزای کشور های مختلف می باشد که برای نخستین بار در سال ۱۷۵۸ فعالیت خود را در هندوستان آغاز کرد. این شرکت هم اکنون یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین برند های جهانی در زمینه خدمات مسافربری در شبه قاره هند می باشد که شعبه های مختلفی در کشور های سراسر جهان دارد.

در کشور ایران نیز کارگزاری های مختلفی با سفارت کشور های متعدد قرارداد همکاری بسته اند و از آن جایی که اغلب کشور ها خدمات خود را از طریق کارگزاری وی اف سی گلوبال ارائه می دهند، کارگزاری کاکس اند کینگز، کمتر شناخته می شود. اما با این حال این کارگزاری خدمات مربوط به اخذ ویزای کشور های اسپانیا، ایتالیا و آلمان را انجام می دهد و می‌توان گفت که نقش گسترده ای در فعالیت منظم سفارت ایتالیا داشته است.

مدت زمان لازم برای دریافت پاسخ درخواست اخذ ویزا

پس از این که تمام مراحل ثبت درخواست ویزای خود در کارگزاری CKGS را به سرانجام رساندید، باید منتظر نتیجه نهایی بمانید. کارگزاری پس از اتمام فرآیند احراز هویت و همچنین اطمینان از صحت مدارک شما، پرونده را برای سفارت ایتالیا در کشور ایران ارسال می کند تا پرونده مورد بررسی افسر سفارت قرار گیرد و از آن جایی که تعداد متقاضیان و پرونده ها بسیار زیاد است، پاسخ نهایی حداقل ۲ و الی ۴ هفته بعد اعلام خواهد شد.

البته اگر خواستار اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی در این کشور باشید، لازم است تا مجددا وقت سفارت ایتالیا را برای انجام مصاحبه رزرو کنید. توجه داشته باشید که برای انجام مصاحبه باید به طور مستقیم به سفارت این کشور مراجعه کنید و به دلیل وقت گیر و زمان بر بودن این مراحل، ممکن است نتیجه نهایی پس از گذشت سه ماه به متقاضیان اعلام گردد. لازم به ذکر است که پس از بررسی مدارک توسط افسر سفارت ایتالیا، اگر به هر دلیلی با درخواست شما موافقت نشد و پرونده شما ریجکت گردید، باید پس از گذشت ۲ الی ۴ ماه مجددا  وقت سفارت ایتالیا را رزرو کرده و دوباره درخواست خود را ارائه دهید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

مسلما برای این که بتوانید درخواست خود را ثبت کنید و ویزای کشور ایتالیا را دریافت نمایید باید هزینه ای را بپردازید. همان طور که در مطالب پیشین اشاره کردیم، بخشی از این هزینه ها به صورت آنلاین و در هنگام رزرو وقت سفارت ایتالیا باید پرداخت گردد. بخش دیگری از این هزینه ها نیز مربوط به سفارت می باشد که باید به صورت نقدی به سفارت ایتالیا پرداخت شود.

توجه داشته باشید که هزینه ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان و برای کودکان در بازه سنی ۶ الی ۱۲ سال ۴۵ یورو می باشد. بزرگسالان نیز اگر خواهان دریافت خدمات معمولی باشند تنها ۱۰۱ یورو و اگر خواستار خدمات VIP باشند، باید ۱۲۵ یورو به صورت اسکناس سفارت پرداخت کنند. البته قسمت دیگری از هزینه های مربوط به اخذ ویزای ایتالیا باید به عنوان کارمزد خدماتی به آژانس های مسافرتی پرداخت شود.

خدمات ارائه شده توسط دفتر CKGS

شرکت کاکس اند کینگز که با نام خلاصه شده و اختصاری CKGS شناخته می شود، ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به مسافرت های خارج از کشور می باشد. با این که بسیاری از متقاضیان احراز هویت و انگشت نگاری در این کارگزاری را از اصلی ترین خدمات آن می دانند، اما در واقع باید عنوان کرد که اصلی ترین خدمات ارائه دهنده این کارگزاری در مورد خدمات فارکس و همچنین تامین مالی می باشد.

این شرکت در واقع خدمات مربوط به ارز و کارت های اعتباری را برای شرکت ها، دانشجویان و حتی مسافرانی که به خارج از کشور سفر کرده اند، ارائه می دهد و مشکلات مالی آن ها را به سرعت برطرف می کند. از دیگر خدمات ارائه دهنده این کارگزاری می توان به برگزاری انواع تور های مسافرتی به کشور های مختلف نظیر آلمان، ایتالیا و اسپانیا اشاره کرد.

همچنین می توانید از طریق این کارگزاری نسبت به بازدید نمایشگاه های تجاری در خارج از کشور اقدام کنید. خدماتی نظیر مدیریت تور، برنامه ریزی سفر، رزرو بلیط هواپیما و هتل، ترانسفر، مدیریت کنفرانس ها و … از دیگر خدماتی است که توسط شرکت معتبر کاکس اند کینگز به مراجعین ارائه خواهد شد.

شرایط وقت سفارت ایتالیا پس از پاندمی کرونا

با شیوع بیماری کرونا، سفارت ایتالیا و همچنین کارگزاری CKGS فعالیت خود را در ایران متوقف کردند. در واقع متقاضیانی که قبل از شیوع این ویروس و بسته شدن مرز ایتالیا، اقدام به اخذ ویزای کشور ایتالیا کرده بودند، با محدودیت ورود به این کشور رو به رو شدند. اما در حال حاضر با توجه به اینکه واکسیناسیون جهانی به صورت چشمگیری پیشرفت کرده، مرز های کشور ایتالیا مجددا باز شده و سفارت این کشور و کارگزاری مربوطه، فعالیت مجدد خود را از سر گرفته اند.

اما با توجه به شرایط کنونی، محدودیت های بی شماری برای صدور ویزا و همچنین رزرو وقت سفارت ایتالیا در نظر گرفته شده و به هیچ عنوان ویزای توریستی و تجاری به متقاضیان داده نخواهد شد. تنها در صورتی می توانید وقت سفارت ایتالیا را دریافت کرده و نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید که خواستار دریافت ویزای خانوادگی برای دیدار فرزند و یا همسر خود، که در ایتالیا ساکن هستند، باشید. برای اخذ ویزای خانوادگی نیز لازم است تا دعوت نامه ای را از سوی اعضا خانواده خود که در ایتالیا سکونت دارند، به همراه سایر مدارک به کارگزاری سفارت تحویل دهید. همچنین اسکن پاسپورت ایتالیایی فرد نیز لازم و ضروری می باشد.

شرایط وقت سفارت ایتالیا پس از پاندمی کرونا

مشخصات سفارت و کارگزاری سفارت ایتالیا

سفارت کشور ایتالیا و کارگزاری ارائه دهنده خدمات اخذ ویزای این کشور، مانند سایر ادارات دولتی ایران تایم کاری خاصی دارند. در حال حاضر آدرس سفارت اصلی کشور ایتالیا در تهران، ولنجک می باشد که شما می توانید برای انجام مصاحبه به صورت مستقیم به سفارت این کشور مراجعه کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که در صورت ریجکت درخواست اخذ ویزا و برای ارائه نامه اعتراض، باید به صورت مستقیم به سفارت مراجعه نمایید. اما برای ارائه مدارک و احراز هویت، مراجعه مستقیم به سفارت ضرورت ندارد و می توانید به کارگزاری مراجعه کنید.

شرکت Cox and Kings که به عنوان کارگزاری اصلی سفارت کشور ایتالیا شناخته می شود، در استان تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، ساختمان اداری، طبقه چهارم واقع شده است. از آن جایی که رزرو وقت سفارت ایتالیا از طریق کارگزاری کاکس اند کینگز راحت تر می باشد، توصیه می شود که برای انجام درخواست های خود نسبت به اخذ ویزا، به این کارگزاری مراجعه نمایید. این کارگزاری از روز یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت ۸ الی ۱۳ مشغول ارائه خدمات در مورد مسائل مربوط به اخذ ویزا می باشد. توجه داشته باشید که رزرو وقت سفارت ایتالیا از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل سفارت ایتالیا امکان پذیر نمی باشد.

سوالات متداول

چقدر طول می کشد تا نتیجه نهایی درخواست اخذ ویزا از سوی سفارت به متقاضی اعلام گردد؟
اصولاً بعد از ۱۴ الی ۳۰ روز نتیجه موافقت یا عدم موافقت به متقاضی ارسال خواهد شد، اما زمان مشخصی برای انجام مصاحبه، عنوان نشده و حتی می تواند تا ۳ ماه نیز طول بکشد.

ارائه درخواست اخذ ویزا از چه طریقی به سفارت ایتالیا ممکن است؟
می توانید با رزرو وقت سفارت ایتالیا به کنسولگری و یا کارگزاری کاکس اند کینگز درخواست اخذ ویزای خود در هر زمینه را ارائه دهید.

خدمات مربوط به اخذ ویزای کشور ایتالیا از طریق کدام کارگزاری انجام می گیرد؟
کاکس اند کینگز که در ولنجک، مجتمع تجاری گالریا قرار دارد تمامی خدمات احراز هویت، انگشت نگاری، تحویل پاسپورت و … را برای متقاضیان انجام خواهد داد.

در چه زمانی می توان برای رزرو وقت سفارت ایتالیا اقدام کرد؟
به طور کلی بهتر است ۹۰ روز قبل از تاریخ سفر خود برای ارائه درخواست ویزا اقدام نمایید. اما به طور دقیق زمان بازگشایی سایت سفارت ایتالیا مشخص نیست و از آن جایی که وقت این سفارت به سرعت تکمیل می شود، هر متقاضی تنها یک دقیقه زمان دارد تا درخواست خود را ارائه دهد و وقت مورد نظرش را رزرو کند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

گالری ویتوریو‌امانوئل میلان، یکی از معروف‌ترین و زیباترین مراکز خرید و گردشگری در کشور ایتالیا ، با قدمتی چشم‌گیر و...

در قلب ناپل، شهری باستانی و پر سر و صدا در جنوب کشور ایتالیا ، کاخ کازرتا قرار دارد. این...

موزه لئوناردو داوینچی، از جاذبه‌های مهم و جالب توجه ایتالیا است که به بازدیدکنندگان، فرصتی بی‌نظیر برای کشف جنبه‌های مختلف...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر