هر آنچه که باید درباره شهر ناپل ایتالیا بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر ناپل ایتالیا بدانید

14 مهر 1401

درباره شهر ناپل باید بدانید که در قسمت جنوبی کشور ایتالیا قرار دارد و به‌عنوان یک کلان‌شهر و مرکز ناحیه کامپانیا شناخته می‌شود. شهر‎‌ناپل درواقع مرکز اقتصادی و فرهنگی بخش جنوبی کشور ایتالیا است. این کلان‌شهر دارای ۳ الی ۴.۴ میلیون نفر جمعیت است. جاذبه‌های گردشگری بسیاری در سطح شهر‎‌ناپل قرار دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به خیابان‌های مشهور سن جورجیو ارمنو، اسپاکاناپولی و کلیسای سانسورا اشاره کرد. هرساله دانشجویان و گردشگران بسیاری برای دیدن این شهر زیبای ایتالیا به ناپل سفر می‌کنند.

جاذبه‌های تاریخی و آثار باستانی زیادی در این شهر زیبا وجود دارد که مربوط به قرون‌وسطی می‌باشد. دانشگاه‌های برتر موجود در ایتالیا نیز جز مقاصد سفر گردشگران و دانشجویان بین‌المللی هستند. آب‌وهوای ناپل نیز از اقلیم مدیترانه‌ای نشئت می‌گیرد. در این مقاله با بررسی تاریخچه شهر‎‌ناپل، شرایط زندگی در شهر‎‌ناپل، کیفیت زندگی، هزینه زندگی در شهر‎‌ناپل و … در خدمت شما هستیم تا هرچه بیشتر با شهر‎‌ناپل ایتالیا آشنا شوید.

درباره شهر ناپل | سفری دیگر

تاریخچه شهر ناپل

شهر ناپل ایتالیا در ابتدای یک شهرک یونانی به نام لئو پلیس بوده است و پس از گذشت سال‌ها تحت تسلط جمهوری روم در می‌آید. در پایان قرون‌وسطی این شهر یکی از شهرهای مهم و بزرگ در اروپا بوده است. تاریخ سیاسی ناپل و همچنین لهجه متفاوت ساکن این منطقه نشان دهنده تاریخچه شهر‎‌ناپل و فرهنگ و تمدن مردم این شهر است. برخی از قسمت‌های قدیمی شهر‎‌ناپل در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تاریخچه شهر ناپل | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر ناپل

شرایط زندگی در شهر ناپل برای مهاجران خارجی بسیار مناسب است. مردم این شهر روابط خوب و مناسبی با مهاجران دارند. با توجه به اینکه آب و هوای شهر‎‌ناپل تاثیر بسزایی بر شرایط زندگی مردم دارد، باید اطلاعات کافی درباره آلودگی هوا، شرایط آب و هوایی در فصل‌های مختلف در ناپل داشته باشید. با توجه به اینکه کیفیت زندگی مردم در شهر‎‌ناپل در حد مطلوب می‌باشد، شرایط درمانی و استفاده از خدمات پزشکی این شهر نیز بسیار مناسب است و در مراکز درمانی شهر‎‌ناپل پزشکان متخصص با استفاده از تجهیزات مدرن در خدمت مردم هستند.

می‌توان گفت که خدمات پزشکی ارائه شده در شهر‎‌ناپل یکی از بهترین نمونه‌های موجود در کشورهای اروپایی و سطح جهان است. هزینه‌های زندگی در شهر‎‌ناپل با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است؛ اما یکی از بهترین شهر‌هایی که برای اقامت زندگی به مهاجران خارجی توصیه می‌شود شهر‎‌ناپل است.

شرایط زندگی در شهر ناپل | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر ناپل

هزینه زندگی در شهر ناپل مربوط به هزینه اجاره مسکن یا خرید منزل، هزینه خرید مواد غذایی و خورد و خوراک، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و همچنین هزینه قبوض و اینترنت می‌باشد. البته سایر هزینه‌های دیگر مانند هزینه تفریح و ورزش، خرید پوشاک و … نیز روی هزینه‌های زندگی در شهر‎‌ناپل محاسبه می‌شود.

هزینه زندگی در شهر‎‌ناپل برای یک فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره منزل ۸۰۰ یورو در ماه است. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‎‌ناپل ۵۸۵.۶۲ دلار، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر‎‌ناپل ۳۹۵.۶۱ دلار و هزینه اجاره کردن یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۰۴۵.۵۵ دلار است. البته همین آپارتمان را می‌توان با ۷۵۱ دلار در حاشیه شهر اجاره کرد.

هزینه زندگی در شهر ناپل | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر ناپل

از نظر موقعیت جغرافیایی شهر‎‌ناپل حدود ۱۱۹ کیلومتر مربع مساحت دارد. آب و هوای شهر‎‌ناپل ایتالیا در فصل پاییز و زمستان بسیار مرطوب و پر بارش است. بیشتر بارش‌ها در فصل‌های پاییز و در ماه اکتبر تا نوامبر اتفاق می‌افتد. فصل بهار و تابستان در شهر ناپل بهترین زمان سفر به این شهر است. معمولاً هوا در تابستان گرم و خشک و در فصل بهار مناسب‌تر است.

بهترین ماه‌های سفر به شهر‎‌ناپل ماه آوریل تا ژوئن است. البته در ماه‌های سپتامبر تا اکتبر نیز آب و هوا بسیار در شهر‎‌ناپل مناسب است. به طور کلی آب و هوای شهر‎‌ناپل معتدل و مدیترانه‌ای است و بالاترین حد دما ۲۴ درجه سانتی گراد می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر ناپل | سفری دیگر

جمعیت شهر ناپل

جمعیت شهر ناپل حدود ۴ میلیون نفر برآورد می‌شود. البته این جمعیت مربوط به کل این کلان‌شهر می‌شود.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر ناپل

اگرچه اقدام برای مهاجرت به شهر ناپل ایتالیا کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما باید بدانید که فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر‎‌ناپل بسیار غنی است و افرادی که بتوانند در این شهر اروپایی زندگی کنند یکی از بهترین انتخاب‌ها را داشته‌اند. مردم این شهر به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و معمولاً به استفاده از زبان بدن عادت دارند.

هنگام خداحافظی کردن برای یکدیگر دست تکان می‌دهند و یکدیگر را با القاب اجتماعی مانند دکتر پروفسور و یا … صدا می‌کنند. عبارت‌های مربوط به خانم‌ها سینورا و برای آقایان سینیوره می‌باشد. مردم شهر‎‌ناپل به پوشش اهمیت بسیاری می‌دهند و از آزادی کامل برای انتخاب پوشش خود برخوردار هستند. فوتبال در فرهنگ و آداب و رسوم شهر‎‌ناپل تاثیر زیادی دارد. مردم این شهر عید کریسمس، عید پاک و کلیه اعیاد ملی را جشن می‌گیرند و به کشاورزی و دامپروری علاقه زیادی دارند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر ناپل | سفری دیگر

اقتصاد شهر ناپل

شهر ناپل از نظر اقتصادی چهارمین شهر بزرگ در کشور ایتالیا است. اقتصاد این کشور بیشتر مبتنی بر صنعت گردشگری، تجارت و کشاورزی می‌باشد.

حمل و نقل عمومی ناپل

سیستم حمل و نقل عمومی ناپل بسیار گسترده و پیشرفته است. افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند، می‌توانند به راحتی از تراموا، اتوبوس، مترو و … استفاده کنند. هزینه حمل و نقل نیز یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های زندگی در شهر‎‌ناپل است که با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. هزینه خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی در شهر‎‌ناپل ۲۰.۱ یورو و هزینه بلیط یک ماه چهل یورو است.

چنانچه افراد قصد استفاده از تاکسی برای حمل و نقل را داشته باشند، هزینه تاکسی برای هر یک کیلومتر ۲۰.۱ یورو و ورودی تاکسی ۵ یورو است. هزینه هر لیتر بنزین نیز در شهر‎‌ناپل ایتالیا ۵۷.۱ یورو است.

حمل و نقل عمومی ناپل | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر ناپل

کیفیت زندگی در شهر ناپل ایتالیا چگونه است؟

با توجه به اینکه کیفیت زندگی مردم در شهر ناپل در حد مطلوب می‌باشد، شرایط درمانی و استفاده از خدمات پزشکی این شهر نیز بسیار مناسب است و در مراکز درمانی شهر ناپل پزشکان متخصص با استفاده از تجهیزات مدرن در خدمت مردم هستند.

هزینه اجاره خانه در شهر ناپل ایتالیا چگونه است؟

هزینه زندگی در شهر ناپل برای یک فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره منزل ۸۰۰ یورو در ماه است. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ناپل ۵۸۵.۶۲ دلار، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر ناپل ۳۹۵.۶۱ دلار و هزینه اجاره کردن یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۰۴۵.۵۵ دلار است. البته همین آپارتمان را می‌توان با ۷۵۱ دلار در حاشیه شهر اجاره کرد.

جمعیت شهر ناپل چگونه است؟

جمعیت شهر ناپل حدود ۴ میلیون نفر برآورد می‌شود. البته این جمعیت مربوط به کل این کلان‌شهر می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هدف از نوشتن این مقاله معرفی بهترین دیدنی های رم و آشنایی با این شهر زیبا و افسانه‌ای است. اگر...

فلورانس شهری زیبا با غذاهای خوشمزه، آب و هوای فوق العاده و مملو از مناظر خیره‌کننده می‌باشد که از نظر...

دریافت دعوت نامه ایتالیا از مواردی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اخذ ویزای این کشور داشته باشد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر