درباره کشور ایتالیا بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور ایتالیا بیشتر بدانیم

29 آبان 1400

کشور ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی است که مکان های جذاب و دیدنی بسیاری دارد. یکی از معروف ترین موارد در کشور ایتالیا غذاهای این کشور است.

کشور ایتالیا را همه به نام غذا های معروف، خوش رنگ و لعاب و خوش بوی آن جا می شناسند. علاوه بر این ویژگی، کشور ایتالیا دارای مکان های گردشگری زیبا و چشم گیری نیز می باشد. ایتالیا  بیست و سومین کشور در جهان و پنجمین کشور دارای جمعیت بالا در اروپا است. شبه جزیره ایتالیا دارای سواحل متنوع و هر کدام با ویژگی های خاص خود گردشگران را جذب می کنند.

سالانه تعداد زیادی توریست و گردشگر به کشور ایتالیا سفر می کنند و به جرات می گویند که سفر به این کشور از خاطره انگیز ترین سفر های عمرشان می باشد. جالب است بدانید فرهنگ مردم ایران بسیار شبیه به مردم کشور ایتالیا می باشد. اگر می خواهید به ایتالیا سفر کنید حتما باید ویزا تهیه کنید. جاذبه های دیدنی ایتالیا گردشگران بسیار زیادی را هر ساله به آنجا می کشاند. زبان مردم ایتالیا، ایتالیایی است و دین اکثر آنها کاتولیک می باشد.

آب و هوای کشور ایتالیا

آب و هوای ایتالیا به دلیل طول بلندی که دارد هر فصل در هر شهری متفاوت است. زمستان ها در کشور ایتالیا بسیار سرد و همراه با یخبندان است. بارش سنگین برف در مناطق کوهستانی مشکلاتی برای مردم به وجود می آورد. اما در مناطق آفتاب گیر بارش برف به ندرت دیده می شود. اما در کل تابستان های گرم و معتدلی دارد که اکثر گردشگران در فصل تابستان به کشور ایتالیا سفر می کنند تا از تفریح کنار سواحل این کشور زیبا و بی نظیر لذت ببرند. در مناطق مرکزی ایتالیا به طور همیشگی هوای معتدل مرطوب و همیشه دمایی بین سردی زمستان و گرمای تابستان دارد.

جنوب این کشور هوایی گرم و آفریقایی دا دارا می باشد. در جنوب هنگام بارش برف تعجب باید کرد زیرا که بارش برف در قسمت های جنوبی کشور نادر و کمیاب است. ایتالیا در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خودش را دارد. اگر با گرما و سرما مشکلی ندارید باید گفت تمام فصل های ایتالیا را امتحان کنید چرا که هر فصل در کشور ایتالیا دیدنی ها و جاذبه های مخصوص خودش را دارد.

آب و هوای کشور ایتالیا

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

پوتین یا چکمه نام های دیگر کشور ایتالیا هستند که به این دلیل این نام ها را بر روی او گذاشته اند که ایتالیا شبیه پوتین بلندی است که در جنوب اروپا قرار دارد. کشور های فرانسه، اتریش، سوئیس، اسلوونی در همسایگی ایتالیا قرار دارند. رم پایتخت کشور ایتالیا است که در جنوب این کشور واقع شده است. شهر واتیکان کوچک ترین شهر جهان نیز در رم قرار دارد. ایتالیا دارای رشته کوه های بلند و کوه های آتشفشانی می باشد که از اهمیت خاصی برخوردارند. در پاشنه پوتین شهری به نام پولیا چشم انداز بی نظیر و چشمگیری با زمین های خوش رنگ زیتون و جنگل های اخرایی رنگ و جزایر بزرگ و کوچکی که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند را دارد. کوه های عظیم و سر برافراشته  ایتالیا همیشه پوشیده از برف می باشند و در فصل زمستان برای ورزش های زمستانی بسیار مناسب هستند. جنگل ها و دشت های سرسبز و زیبای ایتالیا بی  نظیر می باشند. رود های خروشان در دل جنگل ها زیبایی های وصف ناپذیری را به وجود آورده اند و اما آبشار های دیدنی و با هیبت ایتالیا زبانزد گردشگران و مسافران می باشد.

آب و هوای کشور ایتالیا

قوانین کشور ایتالیا

در ایتالیا اگر مردان دامن بپوشند مجرم به حساب می آیند و مجازات می شوند. تعطیلات رسمی در این کشور وجود ندارد و هر فردی که می خواهد به تعطیلات برود باید مرخصی بگیرد. حدود پنجاه و یک درصد مردم سالانه در کشور ایتالیا اجازه ندارند که به تعطیلات بروند. در شهر میلان عبوس و اخمو بودن یک جرم بزرگ است و باید به جز مراسم خاکسپاری و مراسمات خاص همیشه لبخند به لب داشته باشید. غذا های رسمی به هیچ وجه در مواد اولیه خود گوجه فرنگی ندارند. افراد غیر مسیحی نمی توانند از بیست کیلومتری کلیسا ها گذر کنند زیرا که آن مان ها پر ازدحام است و با تجمع مردم پلیس را به دردسر می اندازند. در ادارات ایتالیا زمان استراحت کارمندان مشخص و معین می باشد و ساعت چای دارند که به مدت نیم ساعت می باشد. سر ساعت مقرر باید به استراحت خود برسند و پس از اتمام زمان استراحت به سر کار خود روند در غیر این صورت توبیخ خواهند شد.

آب و هوای کشور ایتالیا

دین و زبان در کشور ایتالیا

مهمترین مذهب در ایتالیا مذهب کاتولیک می باشد. مردم مسیحی کاتولیک که تعدادشان در ایتالیا به نسب دیگر مذهب ها بیشتر است. کلیسا های زیادی را به خود اختصاص داده اند. تقریبا 88 درصد مردم ایتالیا به کلیسای کاتولیک وابسته می باشند. اعتقادات و شیوه های مذهبی در این کشور متفاوت و قابل احترام برای همه می باشد. تاریخچه مسیحیت در ایتالیا به 2000 سال قبل می رسد. زبان رسمی ساکنین کشور ایتالیا، ایتالیایی است و 93 درصد مردم این کشور به زبان مادری خود صحبت می کنند. مردم ایتالیا تسلط خیلی کمی به زبان انگلیسی دارند و نمی توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند. بنابراین در زمان سفر به ایتالیا نمی توانید از زبان انگلیسی به خوبی استفاده نمایید. ایرانیان در سفر به ایتالیا نسبت به دیگر افراد کمتر دچار مشکل می شوند چون فرهنگ مردمان ایتالیا بسیار شبیه به فرهنگ ایران است.

غذا های ایتالیایی

غذا های ایتالیایی آنقدر بی نظیر و خوشمزه هستند که انتخاب بهترین آنها حتی از کار کردن در معدن هم خطرناک تر است. در جنوب ایتالیا بیشتر غذا های محلی و سبک تری طبخ می شوند. نیمی از علاقه گردشگران به ایتالیا را می توان گفت که به غذا های آن جا اختصاص می دهند چرا که بوی حیران کننده ادویه جات و مواد غذایی سالم و تازه ای که در غذا های خود استفاده می کنند هنگام وقت نهار و شام تمام خیابان ها و کوچه های ایتالیا را پر می کنند. غذا های ایتالیا اکثرا پیتزایی هستند. پیتزا  هایی با اندازه های مختلف از بزرگ ترین ها تا یک برش کوچک را می توانید در تمام رستوران ها و غذا خوری های کشور ایتالیا ببینید.

غذا های ایتالیایی

پیتزا های ایتالیایی

پیتزا مارگاریتا که مواد غذایی اصلی آن گوجه فرنگا و پنیر ماترسلا و ریحان است از خوش مزه های ایتالیایی می باشد. حتما غذا هایی که عطر و طعم بی نظیری دارند دلیل بر عجیب بودن آنها نیست بلکه خیلی اوقات سادگی در غذا های ایتالیایی باعث عالی بودن غذا ها می شود. چیتی یا همان اسنک های کوچک ونیزی از دیگر غذا های خوشمزه ایتالیا است. این اسنک ترکیبی از مواد غذایی دریایی و سبزیجات تازه می باشد. این غذا را به راحتی می توانید در کافه های کوچک شهر به آن دسترسی داشته باشید. در هنگام سفر به ایتالیا حتما غذای ریزوتو اسکامپی و لیمو را امتحان کنید این غذا نام بسیار مشهوری ندارد اما از طعم بی نظیری برخوردار است.

پیتزا های ایتالیایی

باید ها و نباید ها در کشور ایتالیا

هیچ گاه در مکان های عمومی ایتالیا لباس های نامناسب نپوشید و از پیراهن های کوتاه استفاده نکنید. توجه داشته باشید در زمان استفاده از تاکسی حتما تاکسی متر سوار شوید. هیچ وقت کیف پول خود را درون جیب خود قرار ندهید و یا آن را در دستانتان نگیرید. هر زمان بیرون می روید به اندازه نیاز خود پول بردارید زیرا تعداد جیب بر ها زیاد می باشد. در محل های تاریک نایستید. حتما سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی برای جا به جایی استفاده نمایید زیرا مطمعن و قابل اعتماد می باشد. اگر عجله ندارید بهترین وسیله حمل و نقل اتوبوس است و چنانچه عجله دارید که زود تر می خواهید به مقصد برسید از تاکسی استفاده کنید. با صدای بلند در مکان های عمومی صحبت نکنید و به حقوق دیگران احترام بگذارید. در ایتالیا زمان از ارزش بالایی برخوردار است، بنابراین همیشه در زمان مقرر کار های خود را انجام دهید.

باید ها و نباید ها در کشور ایتالیا

کلیساها و معابد ایتالیا

کشور ایتالیا دارای کلیسا های فراوان و زیبایی می باشد. مردم این کشور در روزهای یکشنبه به کلیسا رفته و در آنجا عبادت می کنند. برای کلیساها و معابد خود احترام خاص و ویژه ای قایل می باشند. و کوچکترین بی احترامی به معابد خود را نمی پذیرند. معبد پانتئون روم که در کشور ایتالیا قرار دارد، بسیار مشهور است و وجود این معبد در روم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به جرات می توان گفت روم به دلیل وجود این معبد معروف است و شناخته می شود. این معبد زیبا با سبک معماری کاملا رومی به دست یکی از امپراطوران مشهور رومی ساخته شده است. جالب است بدانید تمام بخش های این معبد با ظرافت و دقت بسیار بالایی به دست متخصصان ماهر ساخته شده است. کلیسای سنت پیتر در شهر روم با نام های کلیسای پیر مقدس و کلیسای پطرس حواری شناخته می شود.

کلیساها و معابد ایتالیا

هتل های ایتالیا

کشور ایتالیا به علت داشتن جاذبه های گردشگری فراوان دارای هتل های بسیار مجللی است. هتل های ایتالیا چند ستاره می باشند. امکانات و خدمات بالای هتل های ایتالیا زبانزد تمام گردشگران و مسافران این کشور می باشد. قیمت هتل ها در ایام تعطیل با دیگر روزهای سال متفاوت می باشد. اگر به دیدن مکان های تفریحی و گردشگری ایتالیا می روید نگران محل اقامت خود نباشید. خوب است بدانید امکان رزرو هتل قبل از سفر به ایتالیا به روش آنلاین امکان پذیر است. و شما می توانید قبل از سفر تصاویر مربوط به هتل محل اقامت خود را اینترنتی مشاهده نمایید. درون هتل ها رستوران های مجلل و مدرنی وجود دارد. بنابراین نگران تهیه غذا نباشید خوب است بدانید در این رستوران ها غذاهای محلی و خارجی آماده می شود و شما هر نوع غذایی که میل داشته باشید می توانید سفارش دهید. سرویس حمل و نقل یکی از خدمات تمام هتل ها در ایتالیا می باشد.

هتل های ایتالیا

سواحل کشور ایتالیا

در زمان سفر به کشور ایتالیا شما می توانید با قدم زدن در سواحل زیبا و بینظیر ایتالیا خاطره های فراموش نشدنی در ذهن خود ثبت کنید. سواحل زیبای ایتالیا را در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهید کرد. در کنار سواحل قایق هایی وجود دارند که می توانید قایق سواری کنید و همچنین وسایل ماهیگیری نیز در آنجا وجود دارد که می توانید ماهیگیری هم انجام دهید و لذت ببرید. و اما اگر تابستان به کشور زیبای ایتالیا سفر می کنید شنا در آبهای زیبای ایتالیا لذت دیگری دارد. موج سواری نیز یکی دیگر از تفریحات ساحلی ایتالیا می باشد. در کنار سواحل زیبای ایتالیا رستوران و کافی شاپ های لوکس و زیبایی وجود دارد که شما می توانید نوشیدنی ها و غذاهای تازه آنجا را امتحان کنید و لذت فراوان ببرید. در زمان قدم زدن در کنار سواحل ایتالیا از کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابی استفاده نمایید.

سواحل کشور ایتالیا

حمل و نقل در کشور ایتالیا

حمل و نقل در ایتالیا با سرعت بسیار بالایی انجام می شود. با استفاده از مترو ها می توانید با سرعت بالا به مقصد خود برسید. اتوبوس های جدید و نو در ایتالیا مورد استفاده هستند و اتوبوس هایی که روغن ریزی دارند و امنیت بالایی ندارند در سطح شهر های ایتالیا دیده نمی شوند. با تاکسی ها نیز سرعتی تر به مقصد می رسید استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کشور ایتالیا با قیمت های مناسبی انجام می شود که هر شخصی می تواند از این وسایل استفاده کند. چنانچه عجله ندارید و می خواهید به مراکز خرید بروید یا از مکان های دیدنی و تفریحی دیدن کنید از اتوبوس استفاده نمایید زیرا هزینه کمتری جهت جا به جایی پرداخت خواهید کرد و چنانچه می خواهید سریعتر به مقصد برسید از مترو استفاده کنید

حمل و نقل در کشور ایتالیا

شهر های مهم ایتالیا

روم به تنهایی خودش می تواند یک جاذبه گردشگری و توریستی باشد. سالانه تعداد زیادی گردشگر تنها برای تماشای جاذبه های گردشگری، تفریحی و مذهبی روم به کشور ایتالیا سفر می کنند. میلان که یکی از شهر های بزرگ و مهم کشور ایتالیا است از نظر خدمات مالی و بانکداری حرف اول را می زند. میلان دارای ورزشگاهی بزرگ و باعظمت است خود این ورزشگاه باعث می شود هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این شهر سفر کنند و تغییراتی به اوضاع مالی کشور بدهد. از دیگر شهر های بزرگ ایتالیا به شهر ناپل می توان اشاره کرد که دارای جمعیت زیادی می باشد. ونیز بی نظیر ترین شهر در کشور ایتالیا است. این شهر که کاملا روی آب واقع شده است دارای مراکز خرید بسیار بزرگ و اماکن تفریحی است اما بیشتر گردشگران فقط به خاطر خیابان های خاص آن جا است که به ونیز سفر می کنند.

شهر برگامو نیز می تواند برای توریست ها و گردشگران خاص و جالب باشد زیرا داشتن کوچه های باریک و پیچ در پیچ حال و هوای خوبی به گردشگرانی که تا به حال چنین مکانی را ندیده اند بسیار جالب و خیره کننده است. فرارا یک شهر بسیار تاریخی و متمدن ایتالیا است که نسبت به دیگر شهر های ایتالیا توریست های کمتری به آن جا سفر می کنند و به این دلیل است که باستان شناسان ایتالیایی نیز توجهی به این شهر ندارند که این شهر چقدر می تواند از نظر توریستی مهم شود.

شهر های مهم ایتالیا

مراکز خرید در کشور ایتالیا

ایتالیا در تمامی خیابان هایش مراکز خرید لوکس دارد که برای همه سنین لباس های خاص و زیبایی را در نظر گرفته اند. کیفیت لباس ها در این شهر بسیار بالا بوده و فروشندگان برای این مسئله اهمیت بالایی قائلند. تنوع اجناس و رنگ ها در این فروشگاه ها از بی نظیر ترین های انواع خود در دنیا هستند. در فروشگاه های معمولی بیشتر لباس های پوشیده استفاده می شود زیرا که مردم اجازه پوشیدن لباس های خیلی باز را در خیابان ها ندارند. فروشندگان این مراکز خرید همیشه لبخند بر لب دارند و هیچ گاه از پرسیدن سوال های تکراری مشتریان خود خسته نمی شوند. استفاده از رنگ های در لباس های مردمان کشور ایتالیا اهمیت خیلی بالایی دارد و به همین دلیل بیشتر لباس هایی که در لباس فروشی ها می بینید رنگ های شاد و طرح های زیبا و چشمگیری دارند که خالی از لطف نیست در سفر خود برای دوستان و اقوام هم از این لباس ها سوغاتی ببرید.

مراکز خرید در کشور ایتالیا

رستوران های ایتالیایی

رستوران های ایتالیایی دارای منو های متنوعی از غذا های دریایی تا پیتزا های مخصوص ایتالیا گرفته و دیگر غذا های اروپایی هستند. رستوران های مدرن و لوکس که به طبع از قیمت بالایی برخوردار می باشند از همه لحاظ بی نظیر بوده و هیچ کمی و کاستی احساس نمی کنید. به علت شباهت فرهنگ مردم ایران با مردمان ایتالیا در زمان سفر به این کشور شما در تهیه غذای ایرانی هیچ مشکلی نخواهید داشت. رستوران های ایتالیا دارای بهترین آشپز های ایتالیایی و خارجی می باشند و شما هر نوع غذایی را که بخواهید به راحتی می توانید سفارش دهید. تنوع غذاهای ایتالیایی به خودی خود بسیار بالا می باشد. همچنین اکثر گردشگران خارجی طعم غذاهای ایتالیایی را می پسندند. در کنار رستوران ها غذاخوری های محلی هم وجود دارند که شما می توانید غذاهای محلی ایتالیا را با قیمت های مناسب تری از آنجا تهیه نمایید.

درباره کشور ایتالیا بیشتر بدانیم - سفری دیگر

بهترین زمان سفر به ایتالیا

کشور ایتالیا دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است. بنابراین در تمام فصل های سال می توان به این کشور زیبا سفر نمود. اگر در ایام تعطیل به ایتالیا سفر کنید با حجم زیاد گردشگران و مسافران روبرو خواهید شد. از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور ماه بهترین زمان سفر به ایتالیا می باشد. اگر دوست دارید ایتالیا را در زمستان ببینید و جاذبه های طبیعی زمستانی آن را مشاهده کنید بهترین زمان سفر به ایتالیا اواسط دی ماه تا اوایل اسفند ماه زمان مناسبی می باشد. پاییز در کشور ایتالیا واقعا دیدنی و بی نظیر است. درختان رنگارنگ با شاخ و برگ های زیبا واقعا خودنمایی می کنند و طبیعت بسیار زیبایی را به وجود آورده اند. بهار دل انگیز ایتالیا نمایی بسیار متفاوت دارد. به علت بارش کم در این فصل هوا بسیار مطلوب و مطبوع می باشد. تابستان فصل بسیار شلوغ ایتالیا است.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

ویزای ایتالیا

برای سفر به کشور ایتالیا حتما باید ویزا تهیه کنید. ویزای ایتالیا انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی یک نوع ویزای ایتالیا می باشد اگر می خواهید به ایتالیا سفر کنید و از جاذبه های دیدنی این کشور دیدن نمایید باید ویزای توریستی درخواست کنید همچنین برای اشتغال و کار در ایتالیا شما باید ویزای کار درخواست کنید که گواهی مهارت نیاز می باشد. چنانچه برای ادامه تحصیل در ایتالیا بخواهید به این کشور بروید باید ویزای تحصیل دریافت کنید. لازم است بدانید برای هر نوع ویزایی باید به سفارت ایتالیا مراجعه نمایید و با ارائه مدارک شخصی خود و همراهان در خواست ویزای مورد نظرتان را دهید. اگر وقت ندارید که به سفارت روید و درخواست ویزا بدهید می توانید به روش آنلاین ویزای خود را درخواست دهید و هزینه آن را با کارت شتاب پرداخت کنید. هیچ تفاوتی بین دریافت ویزا به صورت حضوری یا آنلاین وجود ندارد.

ویزای ایتالیا

رعایت نکات بهداشتی در سفر به ایتالیا

در زمان سفر به کشور ایتالیا اگر بیماری خاصی دارید حتما دارو های خود را همراه خود داشته باشید. چنانچه در فرودگاه نیاز به مرکز درمانی داشته باشید می توانید به پزشک حاضر در فرودگاه مراجعه نمایید و از او کمک بخواهید. در زمان بازدید از مکان های تفریحی و دیدنی هیچ گاه از دست فروشان کنار خیابان که غیر بهداشتی هستند خرید نکنید. همچنین در قسمت هایی که هشدار داده اند آب آشامیدنی وجود ندارد از آب موجود در آن مکان ننوشید و از آب معدنی استفاده نمایید. در زمان پیاده روی در کنار ساحل حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا عدم استفاده از کرم سبب سوختن پوست شما می شود حتما از عینک آفتابی استفاده کنید تا اشعه خورشید به چشمان شما آسیب نرساند کلاه آفتابی هم استفاده کنید تا از پوست شما محافظت کند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

رزرو وقت سفارت ایتالیا امروزه یکی از مسائل و مشکلات اساسی برای متقاضیان اخذ ویزا های مختلف کشور ایتالیا می...

درباره شهر ونیز: شهر ونیز یکی از دیدنی‌ترین شهرهای ایتالیاست که به عنوان "شهر شناور" یا "شهر کانال ها" نیز...

دریافت دعوت نامه ایتالیا از مواردی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اخذ ویزای این کشور داشته باشد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر