هر آنچه که باید درباره شهر تورین ایتالیا بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر تورین ایتالیا بدانید

13 مهر 1401

درباره شهر تورین، شهر تورین به عنوان پایتخت آلپ شناخته شده و با داشتن حدود یک میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ ایتالیا می‌باشد.

درباره شهر تورین: زمانی که صحبت از کشور ایتالیا می‌شود، معمولا شهرهای میلان، ونیز و رم از سایرین شناخته شده‌تر هستند. اما باید بدانید که شهر تورین یکی از جذاب‌ترین شهرهای این کشور می‌باشد که این روزها برای تحصیل و زندگی محبوب شده است. بنابراین اگر شما هم علاقه دارید که اطلاعات بیشتری درباره این شهر کسب کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

درباره شهر تورین | سفری دیگر

آشنایی با شهر تورین ایتالیا

شهر تورین به عنوان پایتخت آلپ شناخته شده و با داشتن حدود یک میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ ایتالیا می‌باشد. از نظر موقعیت جغرافیایی، تورین در محل تلاقی رودهای دورا ریپاریا و پو قرار گرفته و پایتخت منطقه پیمونت معرفی شده است. جالب است بدانید که این شهر در سال ۱۸۸۱ میزبان خانواده سلطنتی ایتالیا بود و به عنوان اولین پایتخت این کشور انتخاب شد.

تورین همچنین یکی از مراکز سیاسی بزرگ در منطقه اروپا محسوب می‌شد که متاسفانه در طول جنگ جهانی دوم اهمیت سیاسی‌اش را از دست داد، اما در ادامه توانست به عنوان یک مرکز صنعتی مهم در اروپا شناخته شود.

شهر تورین امروزه یکی از شهرهای پر رونق و از مراکز صنعتی کشور ایتالیا به شمار می‌رود که شرکت‌های معروف زیادی مانند شرکت خودروسازی فیات، آلفارومئو و لانچیا را در دل خودش جای داده است. همچنین تورین لقب “پاریس ایتالیا” را به خودش اختصاص داده و شما تنها با قدم زدن در این شهر می‌توانید حس حضور در شهر پاریس را تجربه کنید.

این شهر علاوه بر جاذبه‌های دیدنی‌اش، میزبان برخی از بهترین کالج‌ها، آکادمی‌های جهانی و دانشگاه‌ها نیز بوده و وجود مکان‌های شناخته شده‌ای همچون مول آنتونلیانا و موزه مصر شناسی بر شهرت آن افزوده است. یکی از حقایق جذابی که بد نیست با آن آشنا شوید آن است که شهر تورین به علت پیشگام بودن در ساخت شکلات‌هایی به نام جیاندوجا، به عنوان پایتخت شکلات کشور ایتالیا نیز شناخته می‌شود!

آشنایی با شهر تورین ایتالیا | سفری دیگر

آب و هوای شهر تورین

شهر تورین از نظر آب و هوایی معتدل و قاره‌ای بوده که زمستان‌های خیلی سرد و تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد. معمولا دمای هوا در طول فصول مختلف سال بین -۱ تا ۲۹ درجه سانتی گراد متغیر بوده و ماه جولای با میانگین دمای ۲۸ درجه سانتی گراد به عنوان گرم‌ترین ماه سال در این شهر شناخته می‌شود. فصول سرد سال نیز حدود ۳ تا ۴ ماه بر این شهر حاکم هستند و ماه ژانویه با میانگین دمای بین -۱ تا ۷ درجه سانتی گراد، سردترین ماه سال در تورین است.

آب و هوای شهر تورین | سفری دیگر

شرایط تحصیل و زندگی در شهر تورین

بهتر است بدانید که شهر تورین با داشتن مراکز آموزشی معتبر، یکی از قطب‌های دانشگاهی در کشور ایتالیا به شمار می‌رود که توانسته توجه دانشجویان زیادی را به خودش جلب کند. یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا، دانشگاه تورین می‌باشد که قدمت آن به ۶۰۰ سال قبل یعنی سال ۱۴۰۴ باز می‌گردد! در این دانشگاه چهار دانشکده دکترا و ۲۷ پارتمان مختلف وجود دارد و بیش از هر چیز دیگری به خاطر وجود رشته‌های فلسفه، اقتصاد، حقوق، تاریخ و پزشکی مشهور می‌باشد.

دانشگاه تورین در رتبه بندی جهانی QS، در میان دانشگاه‌های برتر دنیا، رتبه ۴۸۵ را به خودش اختصاص داده است. همچنین یکی از بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های مهندسی در کشور ایتالیا یعنی دانشگاه پلی تکنیک فرصت تحصیل در شهر تورین را برای دانشجویان فراهم کرده و از نظر رتبه بندی جهانی QSدر رتبه ۳۸۳ قرار گرفته است.

شرایط تحصیل و زندگی در شهر تورین | سفری دیگر

وضعیت اقتصاد و کار در شهر تورین

تورین نیز مانند دیگر شهرهای صنعتی کشور ایتالیا به علت بحران‌های اقتصادی جهانی، صدمات مختلفی را تجربه کرده است. اما با توجه به همه این اتفاقات، این شهر همچنان نسبت به سایر بخش‌های کشور ایتالیا درآمد بیشتری داشته و هزینه زندگی در آن نسبت به شهرهایی مانند رم و میلان بسیار کمتر می‌باشد.

همچنین شهر تورین از نظر قدرت خرید به عنوان یکی از ۱۰۰ شهر ثروتمند دنیا شناخته می‌شود و در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، الکترونیک، گردشگری و کشاورزی حرف‌های زیادی برای زدن دارد. از نظر کاری نیز مانند سایر شهرهای کشور، رقابت زیادی برای پیدا کردن شغل وجود دارد اما در صورتیکه شما در بخش‌های مالی تجربه و مهارت داشته باشید، شانس بیشتری برای یافتن کار خواهید داشت.

وضعیت اقتصاد و کار در شهر تورین | سفری دیگر

وضعیت حمل و نقل در شهر تورین

در تورین شما به راحتی می‌توانید با پیاده روی مناطق و محله‌های مختلف این شهر را کشف کرده و همچنین به بخش‌های مختلف آن دسترسی داشته باشید. البته روش‌های حمل و نقل عمومی مختلفی مانند اتوبوس، مترو و تراموا نیز برای راحتی بیشتر شهروندان در نظر گرفته شده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.وضعیت امنیت در شهر تورین

شهر تورین یکی از معروف‌ترین شهرهای توریستی در ایتالیاست که همیشه پذیرای گردشگران زیادی می‌باشد و از همین رو امنیت مناسبی دارد. در کل شاخص جرم در تورین سطح متوسطی داشته و از بزرگ‌ترین مشکلات آن، فساد و قاچاق مواد مخدر گزارش شده است. منطقهPorta Nuova نیز از بخش هاییست که بهتر است از آن دوری کنید.

وضعیت حمل و نقل در شهر تورین | سفری دیگر

جاذبه‌ های دیدنی شهر تورین

شهر جذاب تورین مانند سایر مناطق ایتالیا از نظر معماری خیره‌کننده بوده و جاذبه‌های زیادی برای جلب توجه گردشگران در دل خودش جای داده است. به طور کلی از محبوب‌ترین مکان‌های تورین که پیشنهاد می‌کنیم حتما به آن‌ها سری بزنید می‌توانیم به موزه مصرشناسی تورین، ورزشگاه یوونتوس، مول آنتونلیانا، کاخ سلطنتی، موزه ملی اتومبیل، میدان سن کارلو و.. اشاره کنیم.

جاذبه‌ های دیدنی شهر تورین | سفری دیگر

کلام پایانی

همانطور که گفته شد؛ شهر تورین یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی در کشور ایتالیا به شمار می‌رود که در مقایسه با شهرهای بزرگی مانند روم و میلان، از نظر زندگی و قدرت خرید وضعیت مناسبی دارد. همچنین وجود موزه‌ها، گالری‌ها، مراکز آموزشی معتبر و دیدنی‌های جذاب در کنار معماری خیره‌کننده باعث شده تا این شهر بتواند محبوبیتی جهانی برای خودش دست و پا کند.


سوالات متداول درباره شهر تورین

شهر تورین ایتالیا دارای چند نفر جمعیت است و چندمین شهر بزرگ کشور ایتالیا محسوب میشود؟

شهر تورین به عنوان پایتخت آلپ شناخته شده و با داشتن حدود یک میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ ایتالیا می‌باشد.

شهر تورین از نظر صنعت چگونه شهری است؟

شهر تورین امروزه یکی از شهرهای پر رونق و از مراکز صنعتی کشور ایتالیا به شمار می‌رود که شرکت‌های معروف زیادی مانند شرکت خودروسازی فیات، آلفارومئو و لانچیا را در دل خودش جای داده است.

وضعیت اقتصادی شهر تورین چگونه است؟

این شهر همچنان نسبت به سایر بخش‌های کشور ایتالیا درآمد بیشتری داشته و هزینه زندگی در آن نسبت به شهرهایی مانند رم و میلان بسیار کمتر می‌باشد. همچنین شهر تورین از نظر قدرت خرید به عنوان یکی از ۱۰۰ شهر ثروتمند دنیا شناخته می‌شود

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره فستیوال ها و رویدادهای ایتالیا ، اگرچه ایتالیا برای خوراک و تاریخ غنی خود شناخته شده است، این کشور...

فلورانس شهری زیبا با غذاهای خوشمزه، آب و هوای فوق العاده و مملو از مناظر خیره‌کننده می‌باشد که از نظر...

ایتالیا به علت امکانات رفاهی و مناسب خود یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران محسوب می‌شود. این کشور از لحاظ...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر