درباره کشور پرتغال بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور پرتغال بیشتر بدانیم

1 آذر 1400

کشور پرتغال از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته اروپایی می باشد که هرساله گردشگران بسیاری کشور پرتغال را برای سفرهای تفریحی خود انتخاب می کنند.

کشور پرتغال از جمله معروف ترین و محبوب ترین کشورهای اروپایی می باشد این کشور با داشتن تاریخچه ای کهن از بافت قدیمی برخوردار می باشد. در طول دوره های مختلف پرتغال توانست به صورت قابل توجهی توسعه و پیشرفت کرده و در حال حاضر به یکی از پرطرفدارترین سرزمین های اروپایی تبدیل شده است. این کشور با داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری در دل خود مقصد گردشگران و توریست های بسیار از اقصی نقاط جهان می باشد.

از جمله تفریحات پرتغال می توان به آکواریوم لیسبون و باغ وحش لیسبون اشاره کرد که برای بازدید از این دو مجموعه سالانه تورهای مسافرتی متعددی به این کشور برگزار می شود. مسافران می توانند برای داشتن هزینه های ارزان قیمت در سفر به پرتغال در تورهای مسافرتی شرکت داشته باشند هم چنین با رزرو هاستل و یا خانه های مسکونی می توانند هزینه های اقامت را نیز به صورت ملاحظه ای کاهش دهند.

معرفی کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از سرزمین های واقع در بخش جنوب غربی قاره اروپا می باشد که از معروف ترین و محبوب ترین کشورهای توریستی و گردشگری در این منطقه بوده و هر ساله انبوهی از مسافران و توریست ها را از سراسر نقاط دنیا به سوی خود جذب می کند. پرتغال با داشتن سواحل بی نظیر، معماری های خیره کننده و جاذبه های دیدنی متنوع از بهترین کشورهایی می باشد که افراد بسیاری راغب به سفر و مهاجرت به این سرزمین می باشند. جمهوری پرتغال در جزیره ایبری واقع شده و مرزهای مشترکی با اسپانیا دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس هم مرز بوده و دارای دو مجمع الجزایر آزور و مادیرا می باشد. این کشور با داشتن مساحتی حدود 91720 کیلومتر مربع از جمله بزرگترین کشورهای اروپایی می باشد که دارای 10 میلیون نفر جمعیت است.

این کشور حدود 3 ساعت و نیم از تهران عقب تر بوده و زبان رسمی آن پرتغالی می باشد. در حال حاضر کشور پرتغال از جمله سرزمین های توسعه یافته بوده و اقتصادی قوی را دربردارد. با توجه به این امر سالانه بر تعداد افرادی که قصد سفر و مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند، افزوده می شود. در ادامه مقاله اطلاعاتی از تاریخ، جاذبه های دیدنی و بهترین زمان سفر به کشور پرتغال ارائه خواهیم کرد لطفا ما را همراهی نمایید.

معرفی کشور پرتغال

مختصری از تاریخ پرتغال

در ابتدا نام کشور پرتغال، پروتوکال بوده که در واقع شهر کوچکی در کنار رودخانه دورو بوده است که در آن دوران این شهر از عظمت و شکوه بسیار بالایی برخوردار بود. رومیان در آن دوران آیین مسیحیت را در این منطقه رایج کرده و این آیین را جایگزین پرستش خدایان قدیمی کردند. هم چنین در زمان حکومت خلفای اسلامی بر این منطقه این آیین پابرجا بوده است. دریانوردان پرتغالی حدود 400 سال پیش توانستند راه های دریایی بسیاری را کشف و به ثبت رسانند که می توان گفت همیت امر توانست اولین سنگ بنای امپراطوری عظیم پرتغال را برپا کرده و بنیان گذاری کند. این کشور در طول دوره های مختلف به اکتشافات عظیمی دست یافته و تمامی این اکتشافات در پیشرفت و توسعه روز افزون این سرزمین نقش بسزایی داشته است. به گونه ای که می توان گفت شبکه عظیم راه های دریایی کشور پرتغال سبب شد که پایگاه هایی در سرزمین های دیگر چون ایران، ژاپن، چین و سیلان داشته باشد.

مختصری از تاریخ پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

با توجه به موقعیت جغرافیایی و منطقه قرارگیری این کشور می توان گفت از شرایط اقلیمی مناسبی برخوردار می باشد و با توجه به قرار گرفتن کشور پرتغال در نوار ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای است و بیشتر شهرهای این کشور به شهرهای ساحلی کشور همسایه اسپانیا شبیه می باشد. در فصل تابستان دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد و متوسط دمای هوای پرتغال 15 درجه سانتی گراد می باشد.

با توجه به اطلاعات ذکر شده می توان گفت این کشور از مناطق گرم بوده و گردشگران و مسافران می توانند برای سفر به این کشور هر فصلی از سال را انتخاب کنند. البته توجه داشته باشید که قبل از زمان سفر خود به این کشور اطلاعاتی دقیق و به روز از شرایط اقلیمی حاکم بر سطح کشور را به دست آورده و با در دست داشتن اطلاعات دقیق چمدان های خود را با لباس ها و لوازم مناسب تری پر کنید. پرتغال از گرم ترین کشورهای قاره اروپا بوده و این امر سبب شده است که در تمامی فصول سال آب و هوای مناسبی را دارا بوده و در اکثر ایام سال گردشگران و مسافران انبوهی را میزبان می باشد.

آب و هوای کشور پرتغال

بهترین زمان سفر به پرتغال

همانطور که در بخش قبلی ذکر کردیم کشور پرتغال از شرایط اقلیمی مناسبی برخوردار می باشد از این رو می توان بهترین زمان سفر به پرتغال را بر اساس شرایط اقلیمی فصل تابستان دانست. تابستان به عنوان فصل تعطیلات و سفرهای داخلی و خارجی شناخته می شود از این رو در این فصل شاهد ورود گردشگران و توریست های بیشماری به این کشور می باشیم. گردشگران و مسافرانی که قصد دارند در ایامی پر از هیاهو و آب و هوای گرم به این سرزمین سفر داشته باشند می توانند فصل تابستان را در اولویت انتخاب های خود قرار دهند.

در صورتی که خواهان سفری ارزان قیمت می باشید در این صورت بهتر است فصل بهار و اوایل فصل پاییز و یا زمستان را انتخاب کنید چرا که در فصل تابستان به دلیل ازدحام ورودی گردشگران به کشور پرتغال هزینه های سفر و اقامت در این کشور به صورت قابل توجهی افزایش می یابد در حالی که در سایر ایام سال هزینه ها بسیار کاهش یافته و افراد می توانند با هزینه های کم سفری پر از آرامش و به دور از شلوغی و هیاهو را تجربه کنند. گردشگران و مسافران می توانند بر اساس خواست و سلیقه خود مناسب ترین زمان را انتخاب کنند.

بهترین زمان سفر به پرتغال

جاذبه های توریستی و گردشگری پرتغال

کشور پرتغال با داشتن جاذبه های توریستی و گردشگری بیشماری مقصد سفرهای تفریحی و توریستی بسیاری از مسافران بوده که در این بخش می خواهیم به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی و گردشگری پرتغال بپردازیم:

  • دانشگاه کویمبرا: از جمله دانشگاه های تاریخی پرتغال و اروپا می باشد که با داشتن معماری و طراحی بسیار بی نظیر به دستور شاه خوئوا تاسیس شده است.
  • قلعه سائو خورخه: این قلعه دارای قدمت بسیار طولانی بوده و در شهر لیسبون پرتغال قرار دارد این قلعه در طول دوره های مختلف تخریب و دوباره بازسازی شده است.
  • صومعه آلکوباکا: از جمله صومعه های کاتولیک در این کشور بوده و با داشتن قدمت طولانی در سال 1153 بنا و ساخته شده و در حال حاضر از محبوب ترین دیدنی های کشور پرتغال می باشد
  • کابو جیراو: از جمله صخره های مرتفع که با داشتن 570 متر ارتفاع از چشم انداز بسیار دیدنی و بی نظیری برخوردار می باشد و گردشگران ماجراجو را به سوی خود جذب می کند

هزینه های سفر به کشور پرتغال

هزینه های سفر به کشور پرتغال از جمله موضوعاتی می باشد که قبل از سفر بایستی به آن دقت داشته باشیم مسافران و گردشگران با توجه به مقدار بودجه در اختیار با برنامه ریزی مناسبی بایستی سفری مقرون به صرفه ای داشته باشند که برای این امر پیشنهاد می کنیم قبل از سفر با راهکارهایی برای صرفه جویی در سفر آشنا شوید. برای مثال با تهیه کارت های گردشگری و پیش خرید می توان به صورت ملاحظه ای هزینه های سفر را کاهش داد هم چنین اجاره ساختمان های مسکونی و رزرو اتاق می تواند هزینه پایین تری در مقایسه با هتل ها و هاستل ها داشته باشد.

هزینه های سفر به کشور پرتغال

هزینه اقامت در سفر به پرتغال

هزینه اقامت در پرتغال از جمله موضوعاتی می باشد که برای بسیاری از مسافران و گردشگران جای سوال بوده و از دغدغه های سفر به شمار می رود که می توان گفت هزینه اقامت و اسکان در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای همسایه مقرون به صرفه بوده و مسافران می توانند با ارزان ترین هزینه ها در این سرزمین اقامت داشته باشند. هم چنین مسافرانی که بودجه کافی برای پرداخت هزینه های اقامت در هتل را ندارند می توانند هاستل های درون شهری را در اولویت انتخاب های خود قرار دهند که در این صورت به صورت قابل توجهی اقتصادی عمل کرده و سفر ارزانی را به دنبال خواهید داشت.

هزینه شکم گردی در پرتغال

هزینه خورد و خوراک و شکم گردی در سفر به پرتغال از متداول ترین هزینه هایی می باشد که افراد می توانند با برنامه ریزی مناسب در هزینه های سفر صرفه جویی عمل نمایند. هزینه خورد و خوراک در کشور پرتغال گران بوده و در صورت انتخاب رستوران های لوکس و مدرن بایستی هزینه های مازادی را برای میل کردن یک وعده غذایی پرداخت کنید در حالی که می توان به خرید مواد غذایی و آشپزی کردن و یا تهیه ساندویچ هزینه های خورد و خوراک را به صورت قابل توجهی کاهش داد.

هزینه شکم گردی در پرتغال

هزینه جا به جایی در سفر به پرتغال

پرتغال به سیستم حمل و نقل پیشرفته ای مجهز بوده و از این رو مسافران و گردشگران در سفر به این کشور دیگر نگران جا به جایی و حمل و نقل نخواهند بود افراد می توانند از میان انواع وسیله های نقلیه مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند. اتوبوس ها و قطارهای بین شهری از جمله ارزانترین و مناسب ترین وسیله های حمل و نقل می باشد هم چنین مسافران می توانند برای پرداخت هزینه های ارزان از مترو نیز استفاده کنند. دوچرخه سواری از جمله رایج ترین روش های حمل و نقل در کشور پرتغال می باشد که بسیاری از مردم این سرزمین برای جا به جایی خود از دوچرخه استفاده می کنند. شما نیز می توانید با کرایه دوچرخه با ارزان ترین قیمت ها به تمامی سطح شهر دسترسی داشته و از جاذبه های دیدنی این کشور بازدید کنید.

فرودگاه های کشور پرتغال

پرتغال کشوری توسعه یافته با امکانات بسیار عالی می باشد که در سال های اخیر شاهد پیشرفت و ترقی های قابل ملاحظه این کشور بوده ایم که سفرهای بسیار کاری، تجاری و گردشگری به این سرزمین صورت می گیرد. کشور پرتغال دارای فرودگاه های متعددی می باشد که روزانه انبوهی از مسافران داخلی و خارجی را میزبان بوده و بهترین امکانات و خدمات را در اختیار مسافران قرار می دهد. از بهترین و معروف ترین فرودگاه های پرتغال می توان به فرودگاه بین المللی لیسبون اشاره کرد که در سال 192 تاسیس و ساخته شده است و به عنوان اصلی ترین دروازه های اروپا شناخته شده و در اکثر روزهای سال شلوغ و پرتردد می باشد. این فرودگاه توانست در مدت زمان کوتاهی مسیر ترقی را پیموده و در سال 195 تعداد مسافرانی که در این فرودگاه جا به جا شدند به 100 هزار تن رسید.

مراکز خرید کشور معروف پرتغال

خرید از جمله جدایی نشدنی ترین فعالیت هایی می باشد که در سفر به کشور پرتغال مدنظر مسافران و گردشگران واقع می باشد. پرتغال با داشتن مراکز خرید معروف با بهترین برندها و اجناس باکیفیت از جذابیت قابل توجهی برای بازدیدکنندگان برخوردار است از جمله بهترین مراکز خرید در کشور پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کلمبو شاپینگ: این مرکز خرید با داشتن 370 فروشگاه و غرفه از بزرگترین و بهترین مراکز خرید پرتغال می باشد که با عرضه معروف ترین برندهای جهان از اهمیت بسیار بالایی در میان مسافران و توریست ها برخوردار است.
  • سنترو واسکو دا گاما: از معروف ترین مراکز خرید در لیسبون می باشد که با داشتن غرفه های متعددی از پوشاک، وسایل آرایشی، طلا، عطر ادکلن و کفش مقصد بسیاری از مسافران داخلی و خارجی قرار می گیرد.
  • ال کورت انگلیس: این مرکز خرید با داشتن طراحی و معماری بسیار جذاب از معروفیت بسیاری بهره مند بوده و گردشگران بسیاری در سفر به این کشور علاقه مند بازدید و خرید از این مرکز می باشند مسافران می توانند برندهایی نظیر بربری، کارولینا، رالف لورن و اسکادا را مشاهده و معتبرترین برندهای لوازم خانگی را خریداری نمایند.
مراکز خرید کشور معروف پرتغال

تفریحات بی نظیر و مهیج پرتغال

تفریحات بی نظیر و مهیج در سفر به کشور پرتغال از جمله تفریحاتی می باشد که بسیاری از گردشگران را مجذوب خود می سازد از جمله این تفریحات می توان به بازدید از آکواریوم اقیانوسی لیسبون اشاره کرد که به عنوان محبوب ترین و پرطرفدارترین دیدنی های این کشور شناخته می شود و هر ساله تورهای مسافرتی بیشماری به قصد بازدید از این جاذبه برگزار می شود. مسافران می توانند با حضور در این مکان از گونه های مختلف آبزیان دیدن کنند. باغ وحش لیسبون از دیگر تفریحاتی می باشد که مسافران می توانند در این مکان بیش از 360 گونه از جانداران مختلف را مشاهده کنند. حیواناتی که در این باغ وحش نگهداری می شوند زیر نظر مسئولین پرورش داده شده و در صورت نظارت آنها می توانید برخی از جانداران را لمس و از نزدیک مشاهده کنید.

تفریحات بی نظیر و مهیج پرتغال

شهرهای مهم کشور پرتغال

کشور پرتغال با داشتن طبیعتی خیره کننده و بافت بی نظیر از محبوب ترین و معروف ترین کشورهای اروپایی می باشد که برخی از شهرهای این کشور خود به تنهایی از زیباترین جاذبه های دیدنی و گردشگری این سرزمین می باشد:

لیسبون: شهر زیبای نقوی با قرار گرفتن در ساحل اقیانوس اطلس از زیباترین شهرهای این کشور می باشد که هرساله گردشگران بسیاری برای گردش و تفریح این شهر را در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند. شما می توانید با سفر به لیسبون از موزه ها و گالری های بسیاری بازدید کنید و در سواحل دل انگیز و پارک های سرسبز لیسبون لحظاتی ناب و تکرار نشدنی را سپری کنید

پورتو: دومین شهر معروف پرتغال شهر پورتو می باشد که با داشتن تاریخی بسیار کهن از دیدنی ترین شهرهای واقع در این کشور بوده و بر کرانه رود دورو قرار گرفته است. برج های بلند با کلیساهای تاریخی از جمله جاذبه های دیدنی این شهر می باشد که هر گردشگر و مسافری را برای سفر به این شهر وسوسه می کند.

تور مسافرتی پرتغال

در سال های اخیر با توجه به سفرهای پی در پی به کشور پرتغال شاهد افزایش تورهای برگزاری به این سرزمین می باشیم که در ایران نیز به صورت متعدد در ایام مختلفی از سال تور مسافرتی پرتغال برگزار شده و مسافران ایرانی می توانند برای سفر به این کشور زیبای اروپایی در تورهای برگزار شده شرکت داشته باشند. از مزیت های تورها می توان به داشتن تورلیدر، امکان بازدید از بهترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری و اقامت در بهترین هتل های این کشور اشاره کرد که این موارد سبب شده است نظر و توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب کند.

تور مسافرتی پرتغال

خرید سوغاتی های معروف پرتغال

کشور پرتغال همانند سایر کشورهای اروپایی دارای سوغاتی های منحصر به فردی می باشد که در وهله اول نظر و توجه تمامی مسافران و گردشگران را به خود جلب می کند. مسافران می توانند در سفر به این کشور اروپایی از بهترین صنایع دستی و دیگر سوغاتی ها برای دوستان و اقوام خویش خریداری کنند. محصولات چوب پنبه از مهمترین و معروف ترین سوغاتی های این کشور می باشد که افراد می توانند اجناسی نظیر کراوات، کیف پول، چتر، کیف های سبک از جنس چوب پنبه را خریداری کنند. خروس بارسلوس از دیگر سوغاتی هایی می باشد که در ساخت ظروف سفالی، تیشرت، پیش بند و کارت پستال ها از تصویر خروس که نماد غیر رسمی این کشور است، استفاده می کنند. از دیگر سوغاتی های پرتغال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ظروف سفالی، صابون، کاشی های طرح دار، گلدوزی و کفش

نکات دانستنی در سفر به پرتغال

و در آخر می خواهیم شما را با برخی از نکات دانستنی در سفر به کشور پرتغال آشنا سازیم:

اگر می خواهید سفری بی دغدغه و به دور از مشکلات سفر را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم در تورهای مسافرتی پرتغال شرکت داشته باشید که در این صورت می توانید در کنار داشتن سفری به یادماندنی در کنار اقوام خویش از بهترین امکانات و خدمات بهره مند شوید.

در پرتغال هنگام ملاقات رسم بر دست دادن و تماس های چشمی می باشد در غیر اینصورت نشان از بی محلی و بی احترامی به طرفین می باشد.

در صورت حضور در مراکز خرید و اماکن شلوغ از کیف و مدارک خود بسیار مراقبت نمایید.

برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است از تاکسی تا حدالامکان استفاده نکنید.

اطلاعات تکمیلی وقت سفارت پرتغال و همچنین ویزای کشور پرتغال در وبسایت سفری دیگر در مقاله مجزا درج شده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شاید بهترین مکان برای شروع گردشگری یا ارتباط با کشور پرتغال، پایتخت آن، یعنی شهر لیسبون باشد. لیسبون که روی...

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال، لیسبون است که شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی محسوب شده و وسعت...

در آغوش نسیم‌های اقیانوسی و فرهنگ بی‌پایان پرتغال، فرودگاه لیسبون، مرکزی برای مسافران جهانی، داستان‌های بی‌شماری را در دل خود...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر