درباره شهر پورتو پرتغال | آب و هوا - هزینه ها - تحصیل - سفری دیگر

درباره شهر پورتو پرتغال | آب و هوا – هزینه ها – تحصیل

22 آبان 1401

درباره شهر پورتو پرتغال، آنچه باید درباره اقامت یا سفر به شهر پورتو پرتغال – شهری غنی از تاریخ، سنّت، فرهنگ و غذای عالی – بدانید.

دومین شهر بزرگ کشور پرتغال، شهر پورتو بوده که خانه‌های رنگارنگ و خیابان‌های سنگ فرش شده از جذابیت‌های اولیه آن است. این شهر علاوه بر جاذبه‌های گردشگری منحصر بفرد و تاریخ گسترده‌ای که دارد، نسبت به شهرهای اروپای غربی، دارای هزینه پایین‌تری برای اقامت و سفر دارد. شهر پورتو پرتغال دارای خیابان‌های زیبا، یافته‌های فرهنگی مختلف و مکان‌های دنج و منحصر بفرد است.

در این شهر، سنّت و مدرنیته آمیخته شده و نقطه عطف منحصر به فردی را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. زندگی برای مهاجران در چنین شهری که تاریخ را فراموش نکرده، نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر اروپا راحت‌تر است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این شهر پرهیاهو، بیشتر بدانید.

درباره شهر پورتو پرتغال | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی، مساحت و جمعیت شهر پورتو

شهر پورتو در امتداد رودخانه دورو، 3 کیلومتری از دهانه اقیانوس اطلس و 280 کیلومتری شمال لیسبون قرار دارد. این شهر دارای مساحت 2395 کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن حدود سیصد هزار نفر است. البته جمعیت منطقه شهری پورتو که جمعیت شهرها و روستاهای اطراف را نیز شامل می‌شود حدود دو و نیم میلیون نفر است. با توجه به مساحت و جمعیت این شهر، می‌توان گفت تراکم جمعیت در پورتو بالا بوده و ازدحام بیش از حد معمول است.

موقعیت جغرافیایی، مساحت و جمعیت شهر پورتو | یوروپ تورز

آب و هوای شهر پورتو پرتغال

آب و هوای شهر پورتو شبیه به آب و هوای دیگر مکان‌های کشور پرتغال است. این شهر، آب و هوای اقیانوسی ملایمی دارد که موجب می‌شود تابستان‌ها بسیار گرم بوده و زمستان‌ها، نسبتا معتدل باشد. این شهر نسبت به سایر شهرهای پرتغال کمی سردتر بوده و بارندگی بیشتری نیز دارد.

آب و هوای شهر پورتو پرتغال | یوروپ تورز

شرایط زندگی در شهر پورتو

از شرایط زندگی در شهر پورتو می‌توان به امنیت آن اشاره کرد. دو سال پیاپی یعنی در سال‌های 2019 و 2020، این شهر در رتبه بندی جهانی در مجله گلوبال فاینانس، رتبه‌های چهارم و سوم شهر صلح‌آمیز را کسب کرده است. از طرف دیگر هزینه زندگی در این شهر پرتغال، نسبتا پایین بوده و مهاجران می‌توانند از مزایای مالیاتی که معافیت محدود است، برخوردار شوند. در کل می‌توان گفت مردم این شهر و دیگر شهرهای پرتغال به سرعت بخشیدن به زندگی‌های مدرن علاقه‌ای ندارند و به زندگی آرام خود، دل خوش هستند. به همین جهت به شهر بازنشسته‌ها معروف است.

شرایط زندگی در شهر پورتو | یوروپ تورز

هزینه زندگی در شهر پورتو پرتغال

هزینه زندگی در این شهر پرتغالی نسبتا پایین است. در کل می‌توان گفت قیمت‌ها در شهر پورتو در مقایسه با قیمت‌ها در اتحادیه اروپا، ارزان‌تر است. به طور مثال قیمت یک قرص نان حدود 8/1 یورو، بنزین حدود 2 یورو و قبوض آب و برق برای آپارتمان 85 متری حدود 102 یورو است.

از طرف دیگر هزینه اجاره خانه یا خرید خانه در این شهر کمی بالا است؛ اما نسبت به دیگر شهرهای پرتغال مانند لیسبون دارای قیمت مناسب‌تری بوده و تورم کم‌تری نیز دارد. هزینه اجاره یا خرید خانه در این شهر در محله‌های مختلف، مانند بسیاری از شهرهای دیگر اروپا، متفاوت است. به طور مثال محله‌های مجلل پورتو با نام‌های ریبریا و فوز دو دورو شناخته می‌شوند؛ در حالیکه محله‌های مقرون به صرفه نیز دارای نام‌های بواویستا و کامپانها هستند. علاوه بر اینکه هزینه اجاره و خرید خانه در این محله‌ها پایین‌تر است، ایستگاه‌های مترو در نزدیکی این محله‌ها وجود دارند و هزینه حمل و نقل را برای ساکنان پایین می‌آورند.

هزینه زندگی در شهر پورتو پرتغال | یوروپ تورز

تحصیل و کیفیت آموزش در شهر پورتو

تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های شهر پورتو مانند دیگر شهرهای پرتغال دارای کیفیت نسبتا بالایی است. مدارک تحصیلی از دانشگاه پورتو پرتغال در اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده و فارغ التحصیلان می‌توانند در سایر کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی کار پیدا کنند. دوره‌های دانشگاهی در این شهر به زبان‌های پرتغالی و انگلیسی تدریس می‌شوند. این در حالی است که هزینه رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، خیلی بالاتر از هزینه همان رشته بوده که به زبان پرتغالی درس داده شده است.

تحصیل و کیفیت آموزش در شهر پورتو | یوروپ تورز

وضعیت مراقبت‌ های بهداشتی در شهر پورتو

مراقبت‌های بهداشتی در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی شهر پورتو رایگان بوده و در دسترس همه ساکنان شهر قرار دارد. این در حالی است که از کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی می‌توانید سریع‌تر وقت بگیرید و البته سطح بالاتری از خدمات را نیز دریافت خواهید کرد. فردی که به این شهر مهاجرت می‌کند بهتر است فورا خود را بیمه خصوصی کند. در این صورت بیمه خصوصی بخشی یا همه هزینه درمان در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی را پوشش می‌دهد.

وضعیت مراقبت‌ های بهداشتی در شهر پورتو | یوروپ تورز

وضعیت حمل و نقل عمومی در پورتو

حمل و نقل عمومی در شهر پورتو دارای گزینه‌های مختلفی است. ساکنان و توریست‌ها می‌توانند از قطار (زیرزمینی و سطحی)، قایق، تراموا و اتوبوس استفاده کنند که همگی کارآمد و مقرون به صرفه هستند. مترو یا همان قطار زیرزمینی دارای شش خط در این شهر بوده که هر روز بین ساعت 6 صبح تا 1 بامداد به شهر خدمت رسانی می‌کند. خدمات اتوبوس عمومی بسیار گسترده بوده و کل شهر را پوشش می‌دهد. در کل می‌توان گفت هزینه کارت حمل و نقل ماهانه به طور معمول 31 یورو بوده که مقرون به صرفه است.

بازار کار در شهر پورتو

اگر چه هنوز اثرات رکود اقتصادی 2008 پرتغال در شهر پورتو نیز مشهود است اما بازار کار این شهر، به تدریج در حال افزایش است. فرصت‌های کاری زیادی در صنایع اصلی پورتو مانند گردشگری، تولیدات، خدمات و فناوری اطلاعات در دسترس است. ایجاد استارت آپ‌ها توسط مهاجران در این شهر رونق داشته و طرفداران زیادی نیز دارد. جالب‌تر اینکه برای پیدا کر دن کار در این شهر، مسلط بودن به زبان انگلیسی کفایت می‌کند و اگر پرتغالی هم بدانید یک مزیت دیگر محسوب می‌شود.

بازار کار در پورتو | یوروپ تورز

سؤال‌ های متداول درباره شهر پورتو پرتغال

آیا شهر پورتو مکان خوبی برای زندگی است؟

اگر بتوانید با مهارت‌هایی که دارید یک شغل خوب به دست آورید، کیفیت زندگی بسیار خوبی خواهید داشت. پورتو شهری غنی از تاریخ، سنّت، فرهنگ و غذای عالی است.

برای مهاجرت به پورتو باید زبان پرتغالی را بلد بود؟

در این شهر بیشتر افراد به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، حتی تابلوها و راهنماها در سطح شهر و مکان‌های خصوصی و عمومی، به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند، تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت یا سفر کفایت می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید بهتر است زبان پرتغالی را نیز فرا بگیرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شاید بهترین مکان برای شروع گردشگری یا ارتباط با کشور پرتغال، پایتخت آن، یعنی شهر لیسبون باشد. لیسبون که روی...

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر به دلیل داشتن آب و هوای مناسب در هر چهار فصل گردشگران...

لیسبون یکی از جذاب‌ترین شهرهای اروپایی و پایتخت کشور پرتغال بوده که جاذبه‌های خاصش همواره توانسته توجه گردشگران زیادی را...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر