درباره شهر لیسبون پرتغال | آب و هوا - سبک زندگی - سفری دیگر

درباره شهر لیسبون پرتغال | آب و هوا – سبک زندگی

25 آبان 1401

درباره شهر لیسبون پرتغال، قدیمی ترین شهر اروپای غربی و تنها پایتخت در امتداد اقیانوس اطلس بدانید.شاید بهترین مکان برای شروع گردشگری یا ارتباط با کشور پرتغال …

شاید بهترین مکان برای شروع گردشگری یا ارتباط با کشور پرتغال، پایتخت آن، یعنی شهر لیسبون باشد. لیسبون که روی هفت تپه قرار دارد دارای مناظر تماشایی شهری و همچنین اقیانوس اطلس است. این شهر، قدیمی‌ترین شهر اروپای غربی بوده که قرن‌ها قبل از لندن، پاریس و رم موجودیت داشته است.

موقعیت آن در اقیانوس اطلس، لیسبون را به یک بندر مهم تبدیل کرده که بزرگ‌ترین بندر کشور نیز محسوب می‌شود. علاوه بر داشتن زیبایی و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، دارای یک آهنربای برای توریست‌هایی است که به دنبال انواع موزه‌ها هستند.

درباره شهر لیسبون پرتغال | یوروپ تورز

موقعیت جغرافیایی، جمعیت و مساحت شهر لیسبون

شهر لیسبون در غرب شبه جزیره ایبری در امتداد اقیانوس اطلس و رودخانه تاگوس بوده که به همین علت، غربی‌ترین پایتخت اروپا است. این شهر، تنها پایتختی است که در امتداد سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. مساحت این شهر حدود 05/100 کیلومتر مربع بوده که جمعیت آن نیز حدود 550 هزار نفر است. جمعیت منطقه شهری آن نیز 7/2 میلیون نفر تخمین زده شده است.

موقعیت جغرافیایی، جمعیت و مساحت شهر لیسبون | یوروپ تورز

آب و هوای شهر لیسبون

شهر لیسبون دارای آب و هوای عالی بوده که در طول سال 300 روز آفتابی دارد. گاهی اوقات هوا بسیار گرم می‌شود و در ابتدای ورود، تحمل آن سخت به نظر می‌رسد اما پس از مدتی عادت خواهید کرد. به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای، زمستان‌های این شهر، گرم‌ترین زمستان‌ها است و برای بسیاری از افراد لذت بخش خواهد بود. بیشترین بارندگی از نوامبر تا آوریل بوده که البته بیش از نیمی از روزها در این دوره، آفتابی است.

آب و هوای شهر لیسبون | یوروپ تورز

سبک زندگی در لیسبون

زمانی که شهر لیسبون را برای زندگی انتخاب کنید، همیشه احساس خواهید کرد در تعطیلات به سر می‌برید. در این شهر، هر روز می‌توانید به یک مکان فرهنگی جدید، ساحل و غذاخوری جدید بروید. طعم و مزه غذاها در این شهر ماندگار هستند. خیابان‌ها مملو از گردشگران و مردم محلی بوده که در حال بازدید از مغازه‌ها، رستوران‌ها یا بناهای تاریخی هستند.

قلب تاریخی شهر با خانه‌های رنگارنگ حس زندگی در گذشته را به بازدیدکننده القا می‌کند. در هر منطقه از شهر که زندگی کنید، می‌توانید از کافه‌های محلی با شیرینی تارت کاستارد خامه‌ای، شیرینی ملی پرتغال، لذت ببرید. در حال حاضر لیسبون، یک شهر بین‌المللی و خانه مهاجرانی از سراسر جهان است. این شهر در سال‌های اخیر، توریسم بیش از حد را تجربه می‌کند. از طرف دیگر افرادی که در این شهر کار می‌کنند به دلیل حقوق پایین و هزینه‌های بالای زندگی، داری استرس زیادی هستند.

سبک زندگی در لیسبون | یوروپ تورز

هزینه زندگی در شهر لیسبون

در سال‌های اخیر، هزینه‌های زندگی در شهر لیسبون به سرعت رو به افزایش است. تعداد زیادی از رستوران‌ها، کافه‌ها و مکان‌های مقرون به صرفه با مکان‌های گران‌تر جایگزین می‌شوند. تجمل گرایی در این شهر مانند بسیاری از شهرهای اروپایی رو به افزایش است.

با این حال هنوز می‌توان ارزان خورد و نوشید. البته زندگی فقط خوردن و آشامیدن نیست. این شهر با کمبود مسکن مواجه است، به همین دلیل قیمت اجاره یا خرید خانه بسیار بالا است. به طور مثال متوسط اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه حدود 50 متر مربع، 800 یورو و اجاره آپارتمان 2 خوابه، حدود 80 متر مربع، 1100 یورو است.

هزینه زندگی در شهر لیسبون | یوروپ تورز

وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر لیسبون

پیاده روی در مرکز شهر لیسبون بسیار آسان است؛ البته به جزء تپه‌ها که شیب‌دار هستند. اگر قصد رفت و آمد به نقاط مختلف شهر دارید، لیسبون دارای شبکه حمل و نقل عمومی کارآمد و خوبی است. جالب است که شبکه حمل و نقل لیسبون علاوه بر کارآمد بودن، دارای تنوع زیاد و البته منحصر به فردی است.

تراموا در این شهر مانند هر پایتخت اروپایی دیگری فعالیت دارد؛ اما اغلب ترامواها، مدرن و به روز هستند؛ در حالیکه هنوز چند مسیر در لیسبون وجود دارد که می‌توانید ترامواهای چوبی سنّتی سوار شوید که علاوه بر مسیر، از خود تراموا نیز لذت خواهید برد و حس سفر به گذشته خواهید داشت.

تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و مترو از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر هستند که مورد استفاده افراد زیادی قرار می‌گیرند؛ اما وسیله نقلیه‌ای که در همه جا یافت نمی‌شود و منحصر به فرد است فونیکولار یا قطار کابلی است. می‌توان گفت این وسیله نقلیه یک نوع تراموا است که از تپه‌ها با شیب تند بالا رفته و دوباره پایین می‌آید. سه فونیکولار در لیسبون با نام‌های لاورا، بیکا و گلوریا فعالیت دارند که در این میان گلوریا به دلیل ارائه بهترین مناظر، از بقیه محبوب‌تر است.

وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر لیسبون | یوروپ تورز

وضعیت مراقبت‌ های بهداشتی در لیسبون

پایتخت کشور پرتغال مانند دیگر شهرهای این کشور دارای بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی دولتی بوده که برای ساکنان رایگان است. چندین بیمارستان و درمانگاه خصوصی در سطح شهر نیز وجود دارد که خدمات آنها با هزینه انجام می‌شود که اگر فرد دارای بیمه خصوصی باشد، با توجه به نوع بیمه، هزینه‌های او پایین آمده یا اصلا لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کند.

وضعیت مراقبت‌ های بهداشتی در لیسبون | یوروپ تورز

امنیت در شهر لیسبون

شهر لیسبون شهری امن برای زندگی بوده که پایین‌ترین نرخ جرم و جنایت را نسبت به دیگر پایتخت‌های اروپایی دارد. این شهر دارای رتبه سوم جهانی از لحاظ امنیت بوده و کاملا لیبرال است، یعنی از مسافران و مهاجران خارجی استقبال می‌کنند. افراد با فرهنگ، قومیت، مذهب، جنسیت و موقعیت‌های اجتماعی مختلف در کنار هم به خوبی زندگی می‌کنند. چه محلی باشید و چه مهاجر، فضای لازم را در شهر برای خود پیدا خواهید کرد. فضای پذیرفته شده، تضمین می‌کند که فرهنگ‌های مختلف می‌توانند در شهر هم زیستی ایمن داشته باشند.

امنیت در شهر لیسبون | یوروپ تورز

تحصیلات در شهر لیسبون

تحصیلات آکادمیک در دانشگاه‌های شهر لیسبون با کیفیت و معتبر است. افرادی که در دانشگاه‌های این شهر به تحصیل می‌پردازند به راحتی می‌توانند در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا کار پیدا کنند. از طرف دیگر رشته‌های دانشگاهی به دو زبان پرتغالی و انگلیسی تدریس می‌شوند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی از هزینه تحصیل به زبان پرتغالی به مراتب بالاتر است.

تحصیلات در شهر لیسبون | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره شهر لیسبون پرتغال

مزایای زندگی در لیسبون چیست؟

هزینه زندگی مقرون به صرفه در مقایسه با سایر پایتخت های اروپایی، هوای عالی، جامعه بین الملل پررونق، فرصت های تجاری مناسب، صحنه اجتماعی عالی.

آیا شهر لیسبون دارای مدارس بین المللی است؟

بله لیسبون دارای چندین مدرسه بین المللی است.

آیا فرزندان مهاجران می توانند به مدارس دولتی رایگان بروند؟

جواب بله است، فقط مدارک زیادی لازم است که باید آنها را آماده کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هدف از مسافرت به کشور پرتغال هر چه که باشد باید قبل از هرگونه برنامه ریزی، نسبت به اخذ ویزای...

کشور پرتغال از جمله معروف ترین و محبوب ترین کشورهای اروپایی می باشد این کشور با داشتن تاریخچه ای کهن...

بهترین دیدنی های کشور پرتغال به دلیل وجود معماری های مربوط به قرون وسطی و سواحل بی نظیر اقیانوس اطلس...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر