هزینه های زندگی در کشور پرتغال | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور پرتغال | مسکن – خوراک – پوشاک

25 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور پرتغال ،کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که هزینه‌های زندگی در آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه بوده و …

هزینه های زندگی در کشور پرتغال: کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که هزینه‌های زندگی در آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه بوده و این امر موجب شده تا افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. هر ساله تعداد افرادی که از کشورهای مختلف به پرتغال مهاجرت می‌کنند در حال افزایش است. بنابراین اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید به این کشور سفر کنید، باید ابتدا در خصوص هزینه‌های زندگی در آن اطلاعاتی کسب نمایید. به همین دلیل ما موضوع این مقاله را به بررسی هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال اختصاص داده‌ایم.

هزینه های زندگی در کشور پرتغال | سفری دیگر

مهاجرت به کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی بوده که در همسایگی اسپانیا و اقیانوس اطلس قرار دارد. شهر لیسبون به عنوان پایتخت این کشور مشخص شده و شهرهای براگا، پورتو و کویمبرا جز شهرهای مهم آن هستند. پرتغال حدود 10 میلیون جمعیت دارد و شهرهای آن معمولا شهرهایی کم جمعیت و خلوت هستند. این کشور همچنین دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است که به دلیل دارا بودن کیفیت بالای آموزش هر ساله دانشجویان خارجی زیادی را جذب می‌کند.

مهاجرت به کشور پرتغال و زندگی در آن به چندین روش امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، کار و کارآفرینی به این کشور مهاجرت کنید. در بین تمامی این روش‌ها رایج‌ترین آن‌ها مهاجرت از طریق تحصیل و کار است.

دغدغه اصلی افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال را دارند این است که هزینه‌های زندگی در این کشور چگونه است؟ برای بررسی هزینه‌های زندگی در پرتغال شما باید هر کدام از هزینه‌ها مانند ملک، تحصیل، خدمات و غیره را به صورت جداگانه محاسبه نمایید. در ادامه ما هر کدام از این هزینه‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

مهاجرت به کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه‌ های املاک و مستغلات در کشور پرتغال

هزینه‌های خرید و اجاره ملک در کشور پرتغال در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است. بر اساس گزارش‌های انجام شده، برای خرید یک منزل دو خوابه در شهر آلگره یا لیسبون باید مبلغی بین 105000 تا 180000 یورو بپردازید. این در حالی است که در شهری مانند کاسیاس این مبلغ کمتر خواهد بود. در این شهر شما با پرداخت مبلغی بین 150000 تا 180000 یورو می‌توانید یک منزل سه خوابه خریداری کنید.

بر این اساس می‌توان گفت قیمت خرید ملک در کشور پرتغال با توجه به محل خرید متفاوت است. برای مثال در مناطق روستایی قیمت ملک بسیار پایین‌تر بوده به طوری که شما با پرداخت حدود 100000 تا 120000 می‌توانید درمناطق روستایی این کشور یک خانه سه خوابه خریداری نمایید. همچنین ویلاهای شخصی در این کشور با قیمتی حدود 350000 یورو مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

اجاره منزل در شهرهای این کشور با توجه به شهر مورد نظر قیمت‌های متفاوتی دارد. برای مثال قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر لیسبون کمتر از 600 یورو بوده و آپارتمان‌های سه خوابه حدود 2500 یورو هستند. به طور کلی برای اجاره منزل دو خوابه در شهرهای پرتغال باید مبلغی بین 450 تا 800 یورو را در نظر بگیرید.

هزینه‌ های املاک و مستغلات در کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه‌ های خدمات دولتی در کشور پرتغال

مردم این کشور به دلیل دارا بودن شرایط آب و هوایی مناسب هزینه‌های زیادی برای خدمات دولتی مانند برق، گاز و آب نمی‌پردازند. بر اساس آمارهای موجود در کشور پرتغال هزینه‌های آب، برق و گاز برای یک آپارتمان 85 متری حدود 86 یورو می‌باشد که سر رسید هر کدام از آن‌ها به صورت دو ماه یک بار صادر می‌شود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت هزینه خدمات دولتی در این کشور مناسب است.

هزینه‌ های خدمات دولتی در کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه خدمات حمل و نقل عمومی و پایانه‌ ای در کشور پرتغال

یکی از موارد مهمی که در خصوص هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال باید به آن توجه کرد، هزینه‌های حمل و نقل عمومی است. دولت پرتغال برای ارائه خدمات حمل و نقل عمومی هزینه‌های زیادی دریافت نمی‌کند. شهرهای بزرگی مانند لیسبون از خدمات حمل نقل عمومی پیشرفته از جمله ترامواها، قطارهای زیر زمینی و اتوبوس‌ها برخوردار هستند.

هر فرد برای استفاده از متروی زیر زمینی باید 1.45 یورو بپردازد. همچنین برای استفاده از اتوبوس‌ها برای افراد کارت اشتراکی با هزینه 6.15 در نظر گرفته شده است که این کارت‌ها به افراد این امکان را می‌دهند تا در یک روز به صورت نامحدود از آن استفاده کنند.

به طور کلی میانگین هزینه‌های حمل و نقل در این کشور 39 یورو در سال اعلام شده است.
در کشور پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی خرید خودرو راحت است؛ زیرا قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب در این کشور 1.82 یورو و دیزل 1.67 یورو در نظر گرفته شده است. هر خودرو در صورت استفاده روزانه در ماه باید بین 180 تا 200 یورو هزینه پرداخت کند.

هزینه خدمات حمل و نقل عمومی و پایانه‌ ای در کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه‌ های مواد خوراکی در کشور پرتغال

برای زندگی در کشور پرتغال بهتر است بدانید هزینه‌های مواد غذایی مورد نیاز در ماه حدود 200 تا 300 یورو است. برای مثال برای خرید ماهی و می‌گوی تازه حدود 8 یورو، گوشت قرمز بین 7 تا 10 یورو و گوشت مرغ حدود 2.50 یورو بپردازید. در رستوران‌های این کشور برای خرید یک ناهار سنتی باید حدود 15 یورو، ساندویچ‌های بزرگ 5 یورو و سایر فست فودها بین 5 تا 8 یورو پرداخت نمایید.

هزینه‌ های مواد خوراکی در کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه‌ های آموزش در کشور پرتغال

در صورتی که فرد بخواهد در یک مدرسه خصوصی در شهری مانند شهر لیسبون تحصیل کند باید در سال حدود 10000 تا 20000 یورو بپردازد. همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور تقریبا بین 3323 تا 3872 یورو به صورت سالانه می‌باشد.

هزینه‌ های آموزش در کشور پرتغال | سفری دیگر

هزینه‌ های بهداشت و درمان در کشور پرتغال

می توان گفت هزینه‌های خدمات پزشکی درکشور پرتغال مقرون به صرفه است و شما برای مشاوره‌های پزشکی و خدمات بهداشت باید مبلغی بین 5 تا 10 یورو بپردازید. نکته قابل ذکر این است که در صورتی که فرد بیمه بهداشتی داشته باشد این بیمه بین 60 تا 80 درصد هزینه‌های درمانی راپرداخت می‌کند.

هزینه‌ های بهداشت و درمان در کشور پرتغال | سفری دیگر

بررسی هزینه زندگی در شهر های کشور پرتغال

در خصوص هزینه‌های زندگی درکشور پرتغال اشاره کردیم که هزینه‌های فرد با توجه به محل زندگی او متفاوت است. در این بخش قصد داریم تا هزینه‌های زندگی در چند شهر پرتغال را مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه‌ های زندگی در شهر لیسبون پرتغال

شهر لسیبون بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر پرتغال و پایتخت این کشور است. از آن جایی که این شهر یکی از شهرهای مهم پرتغال است، تقاضای برای مهاجرت به آن نیز بالا است. بر این اساس برخی فکر می‌کنند هزینه‌های زندگی در این شهر در مقایسه با شهرهای دیگر کشور پرتغال بالاتر باشد.

ما در این قسمت بخشی از هزینه‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
بر اساس بررسی‌های انجام شده، هر فرد برای زندگی در شهر لسیبون به تنهایی در ماه باید حدود 1580 یورو هزینه کند و این مبلغ برای یک خانواده چهارنفره در این شهر 3021 یورو تخمین زده شده است. هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال و در شهر لیسبون تقریبا از 80 درصد از شهرهای واقع شده در غرب اروپا ارزان ت رمی باشد.

در ادامه هزینه‌ های زندگی در این شهر را با برخی از شهر های اروپایی مقایسه کرده‌ ایم.

  • شهر لیسبون 48 درصد ارزان‌تر از لندن
  • شهر لیسبون 9 درصد ارزان‌تر از مادرید
  • شهر لیسبون 36 درصد ارزان‌تر ازآمستردام
  • شهر لیسبون 89 درصد گران‌تر از استانبول
  • شهر لیسبون 12 درصد ارزان‌تر از بارسلونا
  • شهر لیسبون 38 درصد ارزان‌تر از سیاتل، واشنگتن
  • شهر لیسبون 31 درصد گران‌تر از سانتیاگو
  • شهر لیسبون 43 درصد ارزان‌تر از دوبلین

هزینه‌ های زندگی در شهر پورتو پرتغال

از دیگر شهرهای مهم و البته گران کشور پرتغال می‌توان به شهر پورتو اشاره کرد. شهر پورتو در شمال غرب اروپا قرار گرفته و پس از لیسبون دومین شهر بزرگ پرتغال محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در پورتو برای یک نفر به تنهایی حدود 1338 یورو در ماه و برای یک خانواده چهار نفره در این شهر 2752 یورو تخمین زده شده است.

هزینه‌ های زندگی در شهر کویمبرا پرتغال

شهر کویمبرا در مرکز کشور پرتغال قرار گرفته و یکی از شهرهایی است که تعداد زیادی دانشجوی خارجی در آن حضور دارد و به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته شده است. هزینه‌های زندگی در کویمبرا در مقایسه با شهرهایی همچون پورتو و لیسبون بسیار پایین‌تر است. در این شهر هر فرد به صورت ماهانه حدود 1017 یورو و یک خانواده چهار نفره حدود 2351 یورو تخمین زده شده است.

جمع بندی

کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر تلاش کرده تا شرایط مناسبی برای زندگی افراد ایجاد کند. این موضوع باعث شده تا افراد زیادی از کشورهای مختلف پرتغال را برای زندگی، کار و یا تحصیل انتخاب کنند. همان طور که اشاره کردیم هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال با توجه به محل زندگی افراد متغییر است و هزینه‌های زندگی در برخی از شهرهای این کشور بالا است. اما به طور کلی هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی مقرون به صرفه‌تر است.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور پرتغال

کشور پرتغال از لحاظ تحصیل در چه سطحی قرار دارد؟

این کشور همچنین دارای دانشگاه‌های معتبر زیادی است که به دلیل دارا بودن کیفیت بالای آموزش هر ساله دانشجویان خارجی زیادی را جذب می‌کند.

از چه روش هایی میتوان به کشور پرتغال مهاجرت نمود؟

مهاجرت به کشور پرتغال و زندگی در آن به چندین روش امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک، کار و کارآفرینی به این کشور مهاجرت کنید.

هزینه خرید ملک در کشور پرتغال قدر میباشد؟

برای خرید یک منزل دو خوابه در شهر آلگره یا لیسبون باید مبلغی بین 105000 تا 180000 یورو بپردازید. این در حالی است که در شهری مانند کاسیاس این مبلغ کمتر خواهد بود. در این شهر شما با پرداخت مبلغی بین 150000 تا 180000 یورو می‌توانید یک منزل سه خوابه خریداری کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

لیسبون یکی از جذاب‌ترین شهرهای اروپایی و پایتخت کشور پرتغال بوده که جاذبه‌های خاصش همواره توانسته توجه گردشگران زیادی را...

پورتو به عنوان دومین شهر بزرگ در کشور پرتغال، یکی از قدیمی‌ترین و چشمگیرترین شهرهای اروپا است. در طول تاریخ،...

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال، لیسبون است که شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی محسوب شده و وسعت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر