آب و هوای لیسبون در چهار فصل چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای لیسبون در چهار فصل چگونه است؟

31 شهریور 1401

آب و هوای لیسبون، این شهر به دلیل داشتن آب و هوای مناسب در هر چهار فصل گردشگران بسیاری را جذب می‌کند. لیسبون دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد.

شهر لیسبون پایتخت کشور پرتغال است. این شهر به دلیل داشتن آب و هوای مناسب در هر چهار فصل گردشگران بسیاری را جذب می‌کند. لیسبون دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد. در فصل زمستان آب و هوای لیسبون ملایم و در تابستان گرم است. به طور کلی می‌توان گفت آب و هوای این شهر متعادل می‌باشد. افراد زیادی به خاطر مناسب بودن شرایط آب و هوایی لیسبون در فصول مختلف برای سفر به این شهر برنامه‌ریزی می‌کنند.

هنگام مسافرت کسب اطلاع از وضعیت آب و هوای شهر مقصد موجب می‌شود که امکانات لازم را به همراه خود ببرید و در تنظیم برنامه سفر نیز کمک‌کننده خواهد بود. در این مقاله توضیحاتی درباره آب و هوای لیسبون ارائه می‌دهیم و هر چهار فصل سال را بررسی می‌کنیم. در صورتی که تمایل دارید به این شهر سفر کنید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد آب و هوای آن بدست بیاورید، تا انتها با ما باشید.

آب و هوای لیسبون در فصل بهار

در فصل بهار لیسبون فوق العاده زیبا می‌شود. تعداد توریستانی که به این شهر سفر می‌کنند، مقداری کمتر می‌شود. طبیعت سرسبز و درختان شکوفه زده همگی به زیبایی شهر می‌افزایند. در واقع فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر و لذ ت بردن از تعطیلات است. دمای هوا در لیسبون در فصل بهار به طور میانگین بین 15 تا 21 درجه سانتی گراد می‌باشد. در این فصل هتل‌هایی با قیمت مناسب برای گردشگران وجود دارد.

اما در فصل بهار ممکن است که شاهد بارش‌های ناگهانی باران باشید؛ به همین خاطر بهتر است به همراه داشتن چتر هنگام بیرون رفتن را فراموش نکنید. اما این باران‌ها به گونه‌ای نیست که لذت تفریحات را از بین ببرند، بلکه طراوت باران حس بهتری هنگام قدم زدن در شهر و گشت و گذار را برای شما به جود می‌آورد.

آب و هوای لیسبون در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای لیسبون در فصل تابستان

اما فصل پرطرفدار برای مسافران لیسبون فصل تابستان است. در این فصل تعداد گردشگران رو به افزایش می‌باشد؛ به همین دلیل قیمت هتل‌ها هم بیشتر می‌شود. برای رزرو کردن هتل در فصل گرم تابستان لازم است که زودتر دست به کار شوید. در مناطق گردشگری این شهر شاهد تعداد زیاد گردشگران خواهید بود. دمای هوا در این فصل از سال حدودا 26 درجه سانتی گراد است و برای دریا رفتن و لذت بردن از آن بسیار مناسب می‌باشد.

به دلیل گرم بودن آب و هوای لیسبون در فصل تابستان بهترین سرگرمی برای مسافران بازدید از سواحل این شهراست. مطمئنا در فصل تابستان به دلیل شرایط آب و هوایی معتدلی که دارد، سفر به یاد ماندی خواهید داشت.

آب و هوای لیسبون در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای لیسبون در فصل پاییز

هر فصلی نمایی زیبا از شهر را به نمایش می‌گذارد. با گذر از تابستان دمای هوا کم کم رو به کاهش می‌رود. در این فصل از سال گردشگران کمتری را در شهر لیسبون مشاهده می‌کنید. آب و هوای لیسبون در فصل پائیز اغلب بارانی است. برای کسانی که به بارش باران علاقه دارند، این فصل می‌تواند لذت بخش باشد.

چون در فصل پائیز تعداد توریستان کمتر است، هتل‌ها هم با قیمت ارزان‌تری خدمات ارائه می‌دهند و این موضوع می‌تواند برای مسافران به صرفه باشد. دمای هوا در پائیز شهر لیسبون تقریبا از پانزده درجه سانتی گراد تا ده درجه خواهد رسید. برای سفر به این شهر در پائیز لباس‌های مناسب مانند بادگیر را از یاد نبرید.

آب و هوای لیسبون در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای لیسبون در فصل زمستان

لیسبون در فصل زمستان آب و هوایی بسیار عالی دارد. خیلی کم پیش می‌آید که دمای هوا لیسبون در این فصل از صفر درجه کمتر شود. معمولا هوای زمستان‌های این شهر ملایم و سرمای خیلی شدیدی را حس نخواهید کرد. همین مسئله موجب شده که افراد زیادی در فصل زمستان به لیسبون مسافرت کنند. روزهای زمستانی شهر لیسبون دارای دمایی در حدود 10 درجه سانتی گراد می‌باشد. و این دما شرایط مناسبی برای تفریح و گشت و گذار در شهر را به وجود می‌آورد.

میزان بارش باران در زمستان بالا است. و گاهی این باران‌ها از گردش مسافران در شهر جلوگیری می‌کنند، ممکن است برنامه تفریحی آن‌ها به هم بریزد و به زمانی دیگر موکول شود. همان طور که اشاره کردیم، زمستان‌های این شهر دمای ملایمی دارد و خبری از هوای سرد و یخبندان و حتی بارش شدید برف نیست. پس برای سفر زمستانی به لیسبون بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید.

آب و هوای لیسبون در فصل زمستان | سفری دیگر

جمع بندی

در این مطلب آب و هوای شهر لیسبون در فصول مختلف را بررسی نمودیم. انتخاب هر فصلی از سال برای سفر مطابق علایق شما می‌باشد و بستگی دارد کدام شرایط آب و هوایی را می‌پسندید. ما با بیان این مطالب سعی کردیم تا شما شناختی نسبی از وضعیت آب و هوای لیسبون پیدا کنید و زمانی مناسب برای مسافرت خود انتخاب نمایید.


سوالت متداول آب و هوای لیسبون

آب و هوای لیسبون در فصل بهار چگونه است؟

در واقع فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر و لذ ت بردن از تعطیلات است. دمای هوا در لیسبون در فصل بهار به طور میانگین بین 15 تا 21 درجه سانتی گراد می‌باشد.

آب و هوای لیسبون در فصل تابستان به چه صورت میباشد؟

اما فصل پرطرفدار برای مسافران لیسبون فصل تابستان است. دمای هوا در این فصل از سال حدودا 26 درجه سانتی گراد است و برای دریا رفتن و لذت بردن از آن بسیار مناسب می‌باشد.

آب و هوای لیسبون در فصل پاییز چگونه است؟

هر فصلی نمایی زیبا از شهر را به نمایش می‌گذارد. با گذر از تابستان دمای هوا کم کم رو به کاهش می‌رود. در این فصل از سال گردشگران کمتری را در شهر لیسبون مشاهده می‌کنید.

آب و هوای لیسبون در فصل زمستان به چه صورت میباشد؟

لیسبون در فصل زمستان آب و هوایی بسیار عالی دارد. خیلی کم پیش می‌آید که دمای هوا لیسبون در این فصل از صفر درجه کمتر شود. معمولا هوای زمستان‌های این شهر ملایم و سرمای خیلی شدیدی را حس نخواهید کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور پرتغال از جمله معروف ترین و محبوب ترین کشورهای اروپایی می باشد این کشور با داشتن تاریخچه ای کهن...

دعوت نامه پرتغال جز اسنادی است که برای سفر به این کشور و دریافت ویزای پرتغال مؤثر است. دعوت نامه...

شاید بهترین مکان برای شروع گردشگری یا ارتباط با کشور پرتغال، پایتخت آن، یعنی شهر لیسبون باشد. لیسبون که روی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر