ویزای اسلواکی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

ویزای اسلواکی | انواع، مدارک، هزینه‌، ریجکت و اعتراض به آن

هرآنچه در خصوص ویزای کشور اسلواکی نیاز دارید در این بخش گنجانده شده است.مطالعه دقیق بفرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در خصوص ویزای اسلواکی و آخرین تغییرات آن در تماس باشید

 • محل درخواست: سفارت اسلواکی درتهران
 • نوع ویزا: شینگن
 • وضعیت بازگشایی بعد از پاندمی کرونا: فعال میباشد
 • درخواست توریستی بدون دعوتنامه امکانپذیر نمیباشد

در شرایط کنونی سفارت اسلواکی تنها خدمات مربوط به ویزای ملی نوع D که شامل ویزای تحصیلی و ویزای پیوست به خانواده را به متقاضیان ارائه می دهد. این سفارت تا اطلاع ثانوی به جز در شرایط اضطراری سیاسی و تجاری درخواست اقامت کوتاه مدت یا ویزای نوع C را پذیرش نخواهد کرد.

برای دریافت ویزای اسلواکی متقاضی باید مستقیم درخواست خود را به سفارت اسلواکی تحویل دهد. در هنگام مراجعه به سفارت تنها انگشت نگاری و تحویل مدارک انجام می گیرد و این سفارت مصاحبه ندارد. جواب ویزا بعد از گذشت 14 تا 21 روزکاری از تحویل مدارک صادر می شود.

وقت سفارت اسلواکی

برای تعیین وقت سفارت اسلواکی متقاضیان باید به سایت این کنسولگری مراجعه کنند و به صورت آنلاین (سایت کنسولگری اسلواکی) و با پر کردن فرم درخواست ویزا وقت سفارت بگیرند. بعد از ارسال درخواست حدود 30 تا 90 روز طول می کشد تا وقت سفارت اسلواکی به متقاضی داده شود.

در برگه تعیین وقت تاریخ و ساعت حضور در سفارت قید شده است که باید در ساعت مقرر جهت ثبت اثر انگشت و ارائه مدارک در سفارت حضور یابید. آدرس این سفارت در ایران در تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲ واقع شده است. برای پیگیری درخواست می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 3 در سفارت حضور یابید. جهت پاسخگویی تلفنی با شماره های ۲۲۷۴۰۴۶۶، ۲۲۷۵۴۵۶۰  تماس بگیرید.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسلواکی

بر اساس تجربیات مشاوران و کارشناسان آژانس های مسافرتی خدماتی هر متقاضی جهت اخذ ویزای اسلواکی باید دارای شرایط خاصی باشند تا فرآیند دریافت ویزا به سرعت انجام شود. داشتن تمکن مالی زیاد، گردش حساب بالا و ارائه دعوتنامه از سوی خانواده یا دوستانی که در کشور مقصد ساکن هستند.

همچنین این مبلغ باید به صورت یورو بوده و با مهر و امضای مدیر شعبه صادر کننده تایید شود. علاوه بر این متقاضی باید گردش حساب سه ماهه آخر را برای درخواست ویزا ارائه دهد. در این مورد فقط تعداد تراکنش ها ملاک است و مبالغ ورودی و خروجی اهمیتی ندارد. نکته دیگر برای تسریع دریافت ویزای اسلواکی ارائه دعوتنامه به سفارت است. داشتن دعوتنامه الزامی نیست ولی شانس اخذ ویزا را افزایش می دهد. این دعوتنامه باید از سوی اعضای خانواده یا دوستان و یا شرکت باشد و در متن آن نسبت دعوت کننده قید شده باشد.

برای ویزای اسلواکی متقاضی باید مدارک مربوطه را به زبان انگلیسی ترجمه کند این کار باید توسط یک دارالترجمه رسمی انجام شود. برای این مدارک دریافت تاییدیه از سوی وزرات امور خارجه و دادگستری لازم نیست. لیست مدارک ویزای اسلواکی به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای اسلواکی
 • برگه تعیین وقت سفارت
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • پرینت رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه واچر هتل
 • بیمه مسافرتی
 • تمکن مالی و گردش حساب با تاییدیه شعبه
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • برنامه سفری
شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسلواکی

هزینه درخواست ویزای اسلواکی

آژانس های مسافرتی مختلف هزینه درخواست ویزا را در مبالغ متفاوتی دریافت می کنند. به طور کلی این هزینه ها به دو بخش هزینه های سفارت شامل تعیین وقت سفارت، پر کردن فرم درخواست و هزینه خدمات شرکت های مسافرتی شامل رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی و برنامه سفری است. متقاضی پرداخت تمام این هزینه ها را بر عهده دارد.

ریجکت ویزای اسلواکی و رفع ریجکت

اصلی ترین دلیل ریجکت ویزای اسلواکی بی اعتمادی مسئولان صادر کننده ویزا برای بازگشت مسافران از کشور مقصد است. برای جلوگیری از این مشکل باید متقاضی وابستگی های خود به کشور مبدا اثبات نماید. سایر دلایل دیگر ریجکت ویزا شامل موارد زیر است:

 • عدم توانایی متقاضی برای پرداخت هزینه های اقامت در کشور مقصد
 • عدم توانایی در ارائه هدف سفر و متقاعد کردن افسران ویزا
 • ارائه مدارک جعلی و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی فاقد اعتبار

رفع ریجکت ویزا امکان ندارد و متقاضی باید پس از گذشت 6 ماه از ریجکت و در صورت برطرف کردن مشکلات پرونده مسافرتی خود مجدد درخواست ویزا ارائه دهد. در انتهای برگه ریجکت چگونگی اعتراض به رد شدن ویزا قید شده است. اعتراض نامه به ریجکت ویزا باید با زبان انگلیسی نگارش شود و به صورت نامه دستی یا ایمیل به سفارت اسلواکی ارسال گردد. برای اعتراض به ریجکت ویزا می توانید در روز یکشنبه تا پنچشنبه ساعات ۱۱ تا ۱۴ به سفارت این کشور مراجعه کرد.

انواع ویزای اسلواکی از نظر دفعات ورود به این کشور

با در نظر گرفتن نوع سفر و هدف از اقامت در اسلواکی ویزای متقاضیان می تواند از نظر تعداد دفعات ورود به سه دسته تقسیم شود:

1. ویزای یک بار ورود (سینگل): با داشتن این ویزا مسافران می توانند فقط یک بار وارد کشور اسلواکی شوند و یک بار خارج شوند. حتی در صورتی که هنوز ویزا دارای اعتبار باشد بازهم امکان ورود به این کشور وجود ندارد.

2. ویزای دوبار ورود (دابل): مسافرانی که این ویزا را دریافت می کنند می توانند در طی مهلت اعتبار ویزا دو بار به کشور اسلواکی سفر کنند.

3. ویزای چند بار ورود (مولتیپل): اگر به دفعات زیاد نیاز به سفر و اقامت در اسلواکی دارید می توانید ویزای مولتیپل این کشور را دریافت کنید. در این صورت تا پایان اعتبار ویزا امکان تردد نامحدود به اسلواکی امکان پذیر است.

انواع ویزای اسلواکی

کشور اسلواکی از کشورهای حوزه شینگن است که با داشتن ویزای آن امکان سفر و اقامت به سایر کشورهای شینگن و عضو اتحادیه اروپا وجود دارد. البته اقامت در این کشور حداکثر 90 روز است و از نوع ویزای کوتاه مدت می باشد. برای سفر به اسلواکی انواع ویزا شامل ویزای شینگن نوع A و B و C است؛ که مسافران برای عبور از آسمان و خاک اسلواکی بدون اقامت باید ویزای اسلواکی نوع A و B را دریافت کنند.

همچنین افرادی که به قصد توریستی و یا دیدار با خانواده و دوستان به اسلواکی سفر می کنند باید ویزای نوع C را اخذ کنند. این نوع ویزای توریستی چند بار ورود است که مسافر می تواند در دیگر کشورهای حوزه شینگن اقامت و تردد کند. ویزای نوع D یک ویزای بلند مدت برای اقامت در اسلواکی است که افراد با هدف ادامه تحصیل و کار در این کشور اقدام به دریافت آن می کنند.

انواع ویزا از نظر نوع هدف سفر

افراد با اهداف مختلف می توانند اقدام به دریافت ویزای اسلواکی نمایند. بسیاری از افراد با اهداف دیدن از مکان ها و جاذبه های دیدنی و گردشگری اسلواکی به این کشور سفر می کنند. تعدادی از دانشجویان جهت ادامه تحصیل ویزای اسلواکی دریافت می کنند.

برخی دیگر از افراد از طریق ازدواج یا تولد فرزند می توانند ویزای این کشور را بگیرند و بسیاری دیگر با هدف کاری و سرمایه گذاری اقدامات مربوط به دریافت ویزای اسلواکی را انجام می دهند. در این بخش از مقاله توضیحاتی پیرامون ویزای ازدواج اسلواکی و ویزای کار این کشور ارائه می دهیم.

ویزای ازدواج اسلواکی

دریافت این نوع ویزا دارای شرایط و ضوابط خاصی است؛ به طوری که طبق قوانین این کشور برای ازدواج یک تبعه خارجی با یک تبعه اسلواکی باید به زبان اسلواکی مسلط باشد، در غیر این صورت در هنگام ثبت ازدواج باید یک مترجم رسمی حضور داشته باشد.

مدارک لازم برای ثبت ازدواج شامل ارائه ویزای معتبر، اثبات وضعیت تجرد یا تأهل، گواهی تولد شامل تاریخ و محل تولد، نام های پدر و مادر، حکم طلاق و یا گواهی فوت همسر قبلی و مدارک مربوط به اثبات اقامت قانونی در اسلواکی مثل ویزا و اجازه اقامت موقت می باشد. این مدارک باید به زبان اسلواکی ترجمه شوند و به تایید سفارت این کشور برسند.

ویزای ازدواج اسلواکی

ویزای کاری اسلواکی

کشور اسلواکی از نظر اقتصادی در حال رشد خوبی است و افراد زیادی از سراسر جهان به منظور سرمایه گذاری و کار به این کشور سفر میکنند. این نوع ویزای اسلواکی طرفداران بسیاری دارد و برای دریافت آن باید مدارکی به شرح زیر را به سفارت این کشور در کشور مبدا تحویل داد.

 • ارائه کپی مجوز کسب و کار
 • تأیید تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه های اقامت برای کار و حقوق کارمندان
 • گواهی مالیات بر درآمد
 • صورت حساب شش ماه گذشته گردش حساب بانکی
 • دعوت نامه معتبر کارفرما در کشور اسلواکی
 • قرارداد استخدامی در اسلواکی
 • گواهی کسر مالیات بر درآمد حقوق
 • مجوز ترک کار از سوی کارفرمای قبلی

سخن پایانی

اروپا به دلیل تنوع آب و هوایی که دارد دارای مناطق و کشورهای بسیار زیبا با مناظر طبیعی بکر و جاذبه های گردشگری جذاب است. یکی دیگر از کشورهای زیبای این منطقه از جهان کشور اسلواکی است با دریافت ویزای آن می توان برای مدت زمان مشخصی در این کشور اقامت کرد. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا است که به وین اتریش نزدیک بوده و از طریق ویزای اسلواکی می توان به راحتی در این شهرها رفت و آمد کرد. در این مقاله به طور مفصل در مورد انواع ویزای اسلواکی و شرایط و مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزا شرح داده شد.

عکس جهت درخواست ویزای اسلواکی چه شرایطی باید داشته باشد

کشور اسلواکی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بوده و به علت داشتن رفاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی مناسب از کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت محسوب می‌شود. مدارک زیادی برای دریافت ویزای این کشور وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به عکس اشاره کرد. مشخصات عکس ویزای اسلواکی باید بر طبق قوانین سفارت این کشور ظاهر شده باشد و هر گونه نقصی در آن موجب ریجکتی ویزای فرد می‌شود.

بهتر است بدانید که عکس ویزا یکی از اجزای شناسنامه بیولوژیک شما است و امکان دسترسی مقامات اسلواکی در صورت وارد شدن آن به سیستم وجود دارد. در واقع عکس شما می‌تواند به مدت 5 سال برای اهدافی چون پناهندگی، تحقیق‌های مربوط به تروریسم، جرائم بین‌المللی و موارد بسیار دیگری توسط مقامات اسلواکی مورد استفاده قرار گیرد. پس این عکس باید از ویژگی‌های مد نظر سفارت بر خوردار باشد.

به طور کلی مشخصات عکس ویزای اسلوکی شامل موارد زیر می‌شود:

 • عکس باید دارای پس زمینه‌ای سفید باشد
 • چهره فرد باید به خوبی در عکس نمایان و تمام جزئیات صورت او مشخص باشد
 • عکس در ابعاد استاندارد سفارت، یعنی 3.5 × 4.5 سانتی متر ظاهر شده باشد.

سوالات متداول ویزای اسلواکی

مدارک لازم برای اخذ ویزای اسلواکی چیست؟

فرم درخواست ویزای اسلواکی، برگه تعیین وقت سفارت، اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی، اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی، پرینت رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، ارائه واچر هتل، بیمه مسافرتی، تمکن مالی و گردش حساب با تاییدیه شعبه، ارائه دعوتنامه در صورت وجود و برنامه سفری.

هزینه درخواست ویزای اسلواکی چقدر است؟

آژانس های مسافرتی مختلف هزینه درخواست ویزا را در مبالغ متفاوتی دریافت می کنند.

انواع ویزای اسلواکی از نظر دفعات ورود به این کشور؟

ویزای یک بار ورود (سینگل) – ویزای دوبار ورود (دابل) – ویزای چند بار ورود (مولتیپل)

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر