درباره کشور مالت بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور مالت بیشتر بدانیم

6 آذر 1400

کشور مالت در جنوب اروپا و در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است، کشور مالت به صورت مجمع الجزایر می باشد و جاذبه های طبیعی برای گردشگری دارد.

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با کشور مالت بپردازیم. کشور مالت از جمله کشورهای کوچکی است که در اروپا واقع شده است. مالت از جاذبه های طبیعی زیادی برخوردار است که گردشگران زیادی را همواره به سوی خود جلب می کنید. مردم مالت به مهمان نوازی شهرت دارند و با گردشگران رفتار بسیار خوب و مناسبی دارند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با کشور مالت آشنا شوید.

کشور مالت

مالت که نام رسمی آن جمهوری مالت است یک کشور جزیره ای است که در جنوب اروپا و در بخش مرکزی دریای مدیترانه واقع شده است. مالت تشکیل یافته از مجمع الجزایر کوچک است و پایتخت آن نیز شهر والتا است. این کشور هر چند به سبب داشتن حالت جزیره ای همسایه زمینی ندارد ولی فاصله آن با ایتالیا هشتاد کیلومتر، با تونس 284 کیلومتر و با کشور لیبی نیز در حدود 333 کیلومتر فاصله دارد. مالت یکی از کشورهای کوچک اروپایی به حساب می آید که جمعیت آن در حدود 450 هزار نفر است و مساحت آن نیز 316 کیلومتر می باشد که از جمله کشورهای پرتراکم دنیا به حساب می آید.

پایتخت کشور مالت، والتا نام دارد که مساحت بسیار کوچکی در حدود 8 دهم کیلومتر دارد و به عنوان کوچکترین پایتخت در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود. از جمله دیگر شهرهای این کشور می توانیم به شهر بیرکیرکارا اشاره داشته باشیم که بزرگترین شهر آن است. سلیمه نیز به عنوان مرکز تجاری و اقتصادی شناخته می شود.

دو زبان در این کشور رسمین دارند که یکی مالتی و دیگری انگلیسی است. زبان مالتی در واقع زبان ملی این کشور است. جالب است بداند تنها زبان سامی که در اتحادیه اروپا از رسمیت برخوردار است همین زبان مالتی است. همچنین اکثریت مردم مالت توانایی درک و صحبت کردن به زبان انگلیسی را نیز دارند.

کشور مالت

جغرافیای مالت

همان طور که گفته شد، مالت کشور مجمع الجزایری است که از چند جزیره تشکیل یافته است. جزیره های این کشور را می توان به دو نوع مسکونی و غیرمسکونی دسته بندی کرد. جزیره هایی که مسکونی هستند شامل؛ مالت، گزو وکومینو است. از جزیره های غیرمسکونی مالت نیز می توانیم به فیلفلا، سنت پاول و کومینوتو اشاره داشته باشیم. مجمع الجزایر مالت در دریای مدیترانه واقع شده است.

مجمع الجزایر مالت از ارتفاع کم تری نسبت به دریا برخوردار هستند. بلندترین بخش آن که در جزیره مالت و بخش جنوب غربی آن قرار گرفته است فقط 253 متر از دریا ارتفاع دارد و در جزیره گزو نیز بلندترین قسمت آن از سطح دریای مدیترانه در حدود 190 متر ارتفاع دارد.

 آب و هوای مجمع الجزایر مالت مدیترانه ای می باشد به همین دلیل نیز در این کشور شاهد زمستان با هوای معتدل و همراه باران و تابستان با آب و هوای گرم و خشک هستیم.

از دیگر شرایط جغرافیایی این کشور می توانیم به وضعیت خاک آن اشاره داشته باشیم . به دلیل سنگلاخی بودن آن درخت کمی وجود دارد و گیاه و سبزه نیز حداقل است. اما در برخی از دره های مالت شاهد حاصلخیری خاک هستیم. جنگل های بوسکت در بخش های جنوبی موید این قضیه است که در دره های حاصلخیز و پر از آب واقع شده است و درخت های عمده نیز در آنجا صنوبر و پرتقال است.

کشور مالت

تقسیمات کشوری مالت

کشور مالت از پنج منطقه تشکیل شده است، هر یک از مناطق به چند بخش تقسیم شده اند. برای نخستین بار در سال 1993 میلادی بود که سه منطقه در مالت بوجود آمد. در سال های بعد شاهد تغییر در تقسیمات کشوری هستیم که در نهایت پنج منطقه بوجود آمد. هر یک از مناطق این کشور دارای شورا هستند که اعضای آن ده الی چهارده نفر می باشد که هر کدام دارای رئیس و نائب رئیس هستند.

تقسیمات کشوری مالت

اقتصاد کشور مالت

اقتصاد کشور مالت از تنوع زیادی برخوردار است. اقتصاد مالت در ابتدا به بازرگانی بین المللی وابستگی دارد. همچنین برخی از تولیداتی که در این کشور انجام می شود از جمله؛ پارچه، لبنیات، میوه و همچنین صنایعی مانند کشتی سازی، الکترونیکی و توریسم از پایه اقتصادی در مالت محسوب می شوند.

این کشور بیشتر وارد کننده مواد غذایی، نفت، خودرو و همچنین کالاهای مصرفی می باشد. از لحاظ منایع طبیعی نیز مالت از سنگ آهک غنای بیشتر دارد. کشور مالت از انرژی طبیعی، برخوردارنیست اما نیروی فعال زیادی دارد. از مشکلات بارزی که در مالت وجود دارد مربوط به آب است. صنایع غذایی این کشور فقط بیست درصد از نیازهای غذایی مالت را تامین می کنند که بقیه مواد غذایی مورد نیاز از طریق واردات به این کشور وارد می شود و نیاز مردم آن را تامین می کند.

 از جمله روش هایی که در کشور مالت برای سرمایه گذاری خارجی در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است، فروش ملک در جزایر آن است که موجب شده است تا محلی برای تفریح مردمان دیگر کشور ها تبدیل شود. واحدا پول آن نیز به تبعیت از اتحادیه اروپا، یورو است.

گردشگری در مالت

کشور مالت هر چند کوچ است است اما دارای جاذبه های گردشگری طبیعی است که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. برای رفاه حال گردشگران در سرتاسر مالت مهمان سراها با امکانان بهتر ساخته شده است. مردم مالت نیز علاقه زیادی به سفر به کشورهای خارجی دارند به این وجود نسبت ورود گردشگر به این کشور در سال های اخیر افزایش داشته است. موقعیت جزیره ای مالت موجب شده است که مکانی بسیار مناسب برای فیلمسازان باشد تاکنون چندین فیلم جهانی مطرح در جزیره مالت ساخته شده است و بازیگران سرشناس دنیا جهت بازی در این فیلم ها به مالت سفر کرده اند.

گردشگری در مالت

مردم کشور مالت

مردم کشور مالت از تبار سامی هستند این نوع تبار با نژاد عربی از لحاظ خویشاوندی بسیار نزدیک است و سامی ها ترکیبی از نژاد کارتاژی و فنیقی است. علاوه بر تبار سامی سایر اقلیت ها از جمله ایتالیایی، سیسیلی و اعراب نیز در مالت زندگی می کنند. اکثریت مردم این کشور به زبان مالتی تکلم می کنند که شاخه ای از زبان سامی محسوب می شود و از خانواده زبان های آفریقایی-آسیایی به حساب می آید. در حال حاضر واژه های زیادی از سایر زبان ها از جمله، ایتالیایی، سیسیلی و انگلیسی وارد این زبان شده است. خط الرسم آن نیز به صورت لاتین می باشد. بیش از نود و هشت در صد مردم کشور مالت نیز از پیروان مسیحیت کاتولیک می باشند.

فرهنگ مردم مالت

فرهنگ در کشور مالت برگرفته از فرهنگ های نژادها و قومیت های مختلف است به گونه ای که در آن آثاری از آداب و روسوم فنیقی ها، کارتاژِ ها، ایتالیایی، عرب ها و انگلیسی ها قابل مشاهده است. بر اساس تاثر فرهنگ اسپانیایی در موسیقی محلی مالت می توان وجود گیتار را مشاهده کرد. ایوان های چوبی نیز تحت تاثیر همین فرهنگ است. جشن های محلی، عروسی و کریسمس نیز به جشن های ایتالیایی ها شباهت دارد. مالت تنها کشوری در اتحادیه اروپاست که سقط جنین در آن یک مقوله غیرقانونی به حساب می آید.

فرهنگ مردم مالت

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در جوار دریای مدیترانه و در دل جزیره‌ای زیبا و خیره‌کننده، موجودیتی بی‌نظیر بر روی عرصه‌ی جهانی خودنمایی می‌کند که...

آب و هوای مالت مدیترانه‌‌ای است؛ به طوری که مالت زمستان‌های خوش آب و هوا و بارانی و تابستان‌های گرم...

کشور مالت یک جزیره کوچک است که در قلب دریای مدیترانه قرار گرفته است. این جزیره کوچک در قسمت اروپای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر