درباره کشور هلند بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور هلند بیشتر بدانیم

30 آبان 1400

کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی است که آن را مهد پرورش گل و گیاه در جهان می دانند. بسیاری از گردشگران کشور هلند را با نام سرزمین لاله ها می شناسند.

کشور هلند از جمله کشورهای اروپایی است که در همسایگی کشورهایی همچون آلمان و انگلیس قرار گرفته است. این کشور به دلیل قرار گرفتن در مسیر سه رودخانه مهم از چنان آب و هوای مطلوبی بهره برده است که توانسته پرورش دهنده بهترین باغ های گل و گیاه در جهان به شمار رود. بیشتر گردشگران و توریست ها کشور هلند را با نام سرزمین لاله ها می شناسند.

کشور هلند

یکی از کشورهای کوچکی که در شمال غربی اروپا واقع شده کشور هلند می باشد. پایتخت این کشور را شهر آمستردام بر عهده گرفته اما برای دادن اهمیت به سایر شهرهای هلند برخی از سفارتخانه ها و وزارتخانه ها در شهر لاهه و اطراف آن قرار گرفته اند. این کشور از قسمت شرق با کشور آلمان از سمت جنوب با بلژیک و به وسیله دریا از سمت غرب با بریتانیا مرز مشترک دارد. بعد از آمستردام دومین شهر بزرگ کشور هلند بندر روتردام است به طوری که این بندر از لحاظ داشتن تعداد اسکله ها و میزان مساحتی که دارد جزو بزرگترین بندر در اروپا معرفی شده است تا به امروز معروف ترین لقب هایی که به کشور هلند داده شده سرزمین آسیاب بادی و کشور گل های لاله می باشد. وسعت زیادی از این کشور پایین تر از سطح دریا قرار دارد به همین دلیل بیشتر ملت های جهان این کشور را هلند یعنی سرزمین پست می نامند.

کشور هلند

جغرافیای هلند

هلند از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه ای هموار و کم ارتفاع است به طوری که حدود ۵۰ درصد از این کشور توانسته از سطح دریا تنها یک متر بلندتر باشند. البته در مرکز کشور،  تپه ماهوری و در نواحی جنوب شرقی هلند مقداری تپه وجود دارد که بلندترین آنها حدود ۳۲۱ متر می باشد. در حقیقت کشور هلند بر اثر رسوبات رودخانه های بزرگی مانند رودخانه راین، اسخلده و رود موز در مسیری که به یکدیگر متصل شده و به دریا ریخته می شوند به وجود آمده است، در واقع هلند دلتای این سه رودخانه بوده و بیشتر به دلتای راین، اسخلده و موز شناخته می شود.

جغرافیای هلند

آب و هوای هلند

کشور هلند در چنان موقعیت آب و هوایی قرار گرفته است که شرایط جوی دلپذیر و مطبوع سه رودخانه مهم را در خود گنجانده است. لذا هلند دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی می باشد که در تابستان ها با وجود دمای ۱۷تا ۲۰ درجه و در زمستان ها با دمای ۲ تا ۶ درجه همیشه آب و هوای خنک و مطلوبی بر کشور هلند حاکم است. البته جنوب هلند تا مقداری گرم تر از سایر مناطق این کشور می باشد. کسانی که تمایل دارند بهترین تماشا را از باغ های گل و گیاه هلند داشته باشند بهتر است از اواسط مارس تا اواسط می را برای سفر به هلند انتخاب نمایند.

آب و هوای هلند

اقتصاد کشور هلند

همانطور که ذکر شد هلند به سرزمین گل های لاله شهرت دارد لذا این کشور در جهان توانسته در تجارت و پرورش گل مقام اول را به خود اختصاص دهد. البته به دلیل سرسبزی و شرایط آب و هوای مناسب، کشاورزی و دامپروری در این منطقه بسیار پررونق می باشد، مردمان هلند علی رغم وسعت کوچکی که هلند دارد سهم عظیمی از بانکداری و تجارت جهانی را به دست آورده اند. از جمله بازارهای اصلی مورد هدف این کشور ایالات متحده آمریکا به شمار می رود، البته مهمترین شرکای هلند کشورهایی هستند که جزو اتحادیه اروپا می باشند. صنایع شیمیایی و کشتی سازی، جایگاه ویژه ای را در کشور هلند برای خود پیدا نموده اند. صنایع الکترونیکی بزرگی در هلند وجود دارد، در حقیقت کشور هلند تولیدات عمده ای را در آبجو جهان به خود اختصاص داده است در این کشور واحد پول گیلدر هلندی پیش از فلورن و یورو ارزش داشته است.

اقتصاد کشور هلند

فرهنگ مردم هلند

همانند میهمان نوازی ایرانیان اخلاق مردم هلند به اندازه ای دوستانه و خوب و مشهور است که امروزه در بین سایر کشور های اروپایی توانسته بیشترین آمار پذیرایی از گردشگران و توریست ها را به خود اختصاص دهد. ساکنین هلند هیچگاه دیگران را مورد قضاوت خود قرار نمی دهند و  مردمانی بسیار رک گو و صریح هستند. آنها همیشه به برابری با یکدیگر اصرار داشته و ترجیح می دهند تا به دیگران ارزش و اعتبار دهند. یکی از مهارت های مهم مردم هلند تسلط آنها به زبان انگلیسی است به طوری که در بیشتر مواقع با گردشگران و توریست ها به وسیله زبان انگلیسی ارتباط برقرار می نمایند.

فرهنگ مردم هلند

یک عادت خوب در هلند

یکی از بهترین شرایطی که در زندگی هلندی ها حاکم شده است این بوده که تقریبا به دلیل وجود دوچرخه سواران زیاد مشکلی برای تردد ماشین ها و جای پارک ماشین ها وجود ندارد در واقع چون هلند کشور همواری است و پستی و بلندی کمی در آن دیده می شود همچنین به دلیل زیرسازی خوب جاده ها، فاصله های نزدیک به یکدیگر، دوچرخه سواری به عنوان یک عادت معمول در میان هلندی ها خود را نشان داده است. در هلند هر فرد هلندی یا هر گردشگر و توریستی این امکان را دارد تا به راحتی در کنار خیابان های هلند دوچرخه ای را انتخاب نموده و برای طی نمودن مسیرهای مورد نظر خود از آن به آسانی استفاده نماید. بنابراین در سفر به هلند بهتر است دوچرخه سواری را حتما یاد بگیرید.

یک عادت خوب در هلند

هلند کشوری مناسب برای پرورش کودکان

هلندی ها از همان زمانی که تولد فرزندانشان اتفاق می افتد برای آینده و بزرگ کردن کودکانش برنامه های ویژه ای را در نظر می گیرند که نسبت به بسیاری از کشورهای جهان می تواند منحصر بفرد باشد. در این کشور مکان های مناسبی برای بازی های کودکان اختصاص یافته به طوری که در هلند کمتر بچه ای دچار کج خلقی، بی حوصلگی و افسردگی می باشد. فرهنگ مردمان هلند به گونه ای است که بسیار به کودکان اهمیت می دهند به طوری که در بسیاری از جشنواره ها و فستیوال های کشور هلند به کودکان اجازه داده تا فریاد بزنند، در این کشور والدین بیشتر فرزندان خود را به بازی های فکری تشویق کرده و در کمتر مواردی کودکان مورد تنبیه پدر و مادر قرار می گیرند. طبق نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ انجام شده سازمان یونیسف کشور هلند کودکان  را در بالاترین سطح رفاه در جهان معرفی نموده است.

هلند کشوری مناسب برای پرورش کودکان

علم و هنر در کشور هلند

هلند جایگاه نقاش های بزرگ و استادانی چون جیکوب ایساکسون،رامبرانت، جان آستین، یوهانس ورمر، پیت موندریان و ون گوگ بوده است. دکارت، موریس اشر و اسپینوزا از جمله هنرمندان مشهوری هستند که در هلند شکوفا شده اند. جالب است بدانید برای مدت های طولانی کشور هلند در اروپا بیشترین سگ های خیابانی را داشته اما در عصر حاضر هلند تنها کشوری است که در خیابان هایش حتی یک سگ ولگرد هم وجود ندارد. در واقع دولت هلند با عقیم نمودن سگ ها مسبب به وجود آمدن چنین شرایطی در هلند شده است.

علم و هنر در کشور هلند

حمل و نقل در کشور هلند

اگر چه هلند کشور کم وسعت و کوچکی است اما کشور خیلی ارزانی نبوده و این مسئله در پایتخت هلند یعنی شهر آمستردام بیشتر از هر شهر دیگری در این کشور  مشخص تر است. لذا توصیه می شود تا جایی که ممکن است از تاکسی استفاده نکرده و حمل و نقل خود را با وسایل عمومی همچنین دوچرخه های کرایه ای انجام دهید، زیرا هزینه های تاکسی در هلند زیاد است. بنابراین برای سفرهای بین شهری، قطارها می توانند گزینه مناسبی باشند، معمولا تراموا و اتوبوس ها در هلند بیشترین مسافرین درون شهری را به خود اختصاص می دهند به همین دلیل است که آب و هوای پاکیزه کشور هلند توانسته زیباترین و فوق العاده ترین باغ های گل و گیاه را در جهان پرورش دهد.

حمل و نقل در کشور هلند

غذاهای مشهور در هلند

یکی از علت هایی که سبب شده تا هلند در میان تعداد بیشماری کشور های اروپایی به شهرت برسد، غذاهای خوش طعم و لذیذ آن است. غذایی که اکثر هلندی ها به آن علاقه بسیار دارند Poffertjes نام دارد که نوعی پنکیک به شمار می رود و با پودر شکر میل می شود. مشهورترین ماده خوراکی در هلند پنیر این کشور بوده که به عنوان یکی از مواد بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که در هلند بیشتر دسرهای مدرن و سنتی رستوران های مشهور با پنیر گودا تهیه می گردد. غالبا هلندی ها به فست فود همچنین غذاهای دریایی بسیار تمایل داشته و همیشه سعی دارند در وعده ای از غذاهای روزانه خود نوعی از پنیر هلندی را بگنجانند.

جالب است بدانید مبتکر مشهورترین پنیرهای دنیا هلندی ها بوده اند و بسیاری از مغازه ها در هلند ارائه دهنده نمونه های زیادی از  این پنیرها هستند. وافل استروپ جز محبوب ترین خوراکی های مردم هلند است که شربت کارامل بین دو خمیر نازک ریخته می شود. کیبلینگ میان وعده ای بسیار دوست داشتنی در هلند به شمار می رود که در حقیقت تکه های کوچکی از ماهی بوده که سرخ شده و همراه با سس سفید سرو می شود از جمله غذاهای محلی در هلند استامپ پای است که در آن سیب زمینی پخته شده همراه با دسته ای از سبزیجات مخلوط گردیده و با سوسیس آماده سرو می شود.

غذاهای مشهور در هلند

شهرهای مهم کشور هلند

مهمترین شهر کشور هلند شهر آمستردام است که دارای کانال های آب فراوان و زیبا همچنین معماری بی نظیر و موزه های دیدنی و شگفت انگیزی می باشد. در شرق هلند دو رودخانه بزرگ جای گرفته که سبب شده تا دومین شهر بزرگ هلند یعنی شهر آرنهم پدید آید. این شهر مملو از قصرهای فوق العاده و با شکوه همچنین محله های قدیمی همراه با رویدادهای فرهنگی بسیاری است، در هلند جنوبی شهری قرار دارد با نام دلفت که سرامیک های سفید و آبی این شهر در دنیا شناخته شده هستند و توانسته تعداد بیشماری از مهاجران و توریست های هلند را بعد از شهر آمستردام و آرنهم در خود جای دهد. خرونینگن شهری است با دانشگاه های معروف و برجسته که در شمال هلند واقع شده که به سبب وجود جوانان و دانشجویان در این شهر معدنی از شب های پر هیجان و  فضایی آرامش بخش شده است.

شهرهای مهم کشور هلند

شهرهای مهم کشور هلند

کشور هلند بیشتر از هر چیز دیگری خود را با داشتن مناظر طبیعی و شگفتی های بی بدیل به جهان معرفی نموده است که برخی از آنها در میان جاذبه های گردشگری به شهرت خاصی دست یافته اند، مانند پارک هوخه ویلوه که به عنوان بزرگترین پارک ملی هلند شناخته شده است. کسانی که وارد پارک هوخه ویلوه می شوند این امکان را دارند تا با قدم زدن در فضای سرسبز این پارک، حیات وحش بی نظیری را از گرازها، گوزن ها و سایر حیوانات زیبای دیگر را تماشا نمایند. بدون شک دوچرخه سواری در این پارک جزء زیباترین لحظات هر فردی خواهد بود.

منطقه یوردان در شهر آمستردام محله ای بسیار زیبا پر از خانه های رنگارنگ، کافه های دنج، فروشگاه ها و بوتیک های بی نظیری است که در شهر آمستردام توجه زیادی به این محله می شود. مهمترین محل هایی  که در هلند سرشار از لاله های زیبا و رنگارنگ است، باغ های کوکنهوف می باشد. این باغ ها تعداد بیشماری از گل های باطراوت و خوشبو را که به صورت فوق العاده ای کاشته شده در خود جای داده اند. باغ های کوکنهوف بزرگترین باغ های گل در اروپا معرفی شده که می توان آنها را بهشتی بر روی زمین دانست.

شهرهای مهم کشور هلند

جذاب ترین مکان های دیدنی در هلند

بیشترین جذابیت را در کشور هلند، شهر لیدن به خود اختصاص داده است. این شهر در نزدیکی آمستردام وسعت کمی را داشته اما در دل خود کانال های آبی بسیار خیره کننده ای را جای داده است در کنار این آبراه ها خانه هایی ایستاده اند که معماری آنها بسیار دیدنی و زیبا هستند. یکی از جذاب ترین جاذبه های کشور هلند خانه های روبیک است که در شهر روتردام با معماری بی نظیر و شگفت زده ای هر بیننده ای را به سمت خود می کشاند. این سبک معماری در دنیا بسیار خاص بوده و زاویه دید متفاوتی را در بیننده ایجاد می کند. تالار شوالیه ها از جمله مکان های دیدنی است که در شهر لاهه هلند بسیار زیبا و دیدنی می باشد. قلعه بورتانگ با ظاهری خاص و شهرتی زیاد در استان خرونینگن در دهکده ای قرار دارد. این قلعه ستاره ای شکل بوده و نمایی بسیار فوق العاده را به خود دارد. اگر به تاریخ علاقمند هستید بدون شک شهر تاریخی آدام و هارلم مکان بسیار دیدنی خواهد بود.

یکی از مناطق دیدنی کشور هلند دهکده گیتورن است که ونیز شمال را به آن نسبت داده اند، هیچ ماشینی اجازه ندارد به این دهکده وارد شود. کشور هلند جایگاه مناسبی برای موزه های متعددی مانند موزه آنه فرانک، موزه امپراتوری رایکس، موزه ون گوگ و…است. کلیساهای قدیمی و تاریخی همچنین کلیساهای جدید همه و همه توانسته کشور هلند را سرشار از جذابیت فوق العاده ای نمایند. مشهورترین جاذبه گردشگری کشور هلند موزه فضای باز این کشور است که در شهر آرنهم میان طبیعتی بی بدیل و فوق العاده قرار گرفته است. این موزه بیشتر به یک پارک بزرگ شباهت دارد که سرگذشتی از فرهنگ و تاریخ کشور هلند را به نمایش می گذارد. کاخ کوییز در میدان دام نمایی تاریخی بوده که دیدن آن خالی از لطف نمی باشد.

یکی از جاذبه هایی که در کشور هلند در فصل بهار بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سمت خود می کشاند، فستیوال روز پادشاه هلند است. روزی که هر تماشاگری لباس نارنجی پوشیده و در جشن روز پادشاه شرکت می کند. در این روز مردم به جشن و سرور پرداخته و به انجام آداب و رسومی می پردازند.

بهترین هتل های هلند

کشور هلند به دلیل اینکه مکان خوبی برای اقامت، گردشگری، مهاجرت، تحصیل، تجارت و بسیاری مقاصد دیگر می باشد لذا دارای هتل های لوکس و مجللی است که می توانند امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری را به میهمانان خود ارائه دهند. از جمله این محل های اقامتی هتل سیتادل آمستردام، هتل فرانس آمستردام، هتل همپشایر این پرینس چت در آمستردام، هتل د پارس، هتل اسلوتانیا و بسیاری هتل های دیگر می باشد که دارای پارکینگ اختصاصی بوده، اتاق هایی مجهز به سیستم تهویه هوا، مینی بار، حمام های اختصاصی، سالن های ورزشی و بسیاری خدمات دیگر.

بهترین هتل های هلند

فرودگاه های بین المللی هلند

در ۹ کیلومتری بخش جنوب غربی شهر آمستردام فرودگاه اسخیپول واقع شده که از جمله شلوغ ترین فرودگاه های جهان گزارش شده است. این فرودگاه در جهان،  نهمین فرودگاه بزرگ شناخته شده و طی اظهارت اخیر از نظر سرویس دهی و خدمات در لیست ۳ فرودگاه برتر دنیا قرار گرفته است. فرودگاه روتردام از دیگر فرودگاه های بین المللی هلند است که در بخش شمال غربی روتردام قرار دارد. این فرودگاه به طور مشترک میان دو شهر دی هیگ روتردام جابه جایی مسافرین را بر عهده دارد.فرودگاه گرونینگن، آیندهوون و….از دیگر فرودگاه های بین المللی کشور هلند به شمار می روند.

رستوران های مشهور در هلند

رفتن به رستوران های مشهور هلند می تواند خاطرات خوشی را برای هر فرد حاصل نماید زیرا افراد با سرو غذاهای معروف هلندی در این رستوران ها با فرهنگ مردم هلند آشنا شده و تجربه ی به یاد ماندنی را امتحان خواهند کرد از معروف ترین این رستوران ها رستوران مادر که علاوه بر طبخ لذیذترین غذاهای هلندی گاهی اوقات غذاهای ایرانی را در منوی غذاهای خود قرار می دهد. همچنین وجود قاب های های بزرگ و کوچک از مادرانی که لحظات شادی را در رستوران مادر داشته اند بر روی دیوار این رستوران فضای بسیار جالبی را برای میهمانان رستوران مادر ایجاد نموده است.  رستوران آزمارینو که بره های سرخ شده اش توانسته آن را به شهرت برساند.

رستوران مرکلباخ که در قدیم یک درشکه خانه بوده و امروزه بنا به یادبود از آن روزها درشکه ای چوبین را در وسط فضای بیرونی رستوران قرار داده اند، سرآشپز این رستوران منوی بیشتر غذاها را به غذاهای مدیترانه ای ، فرانسوی اختصاص داده است، رستوران توسکانینی از جمله رستوران های ایتالیایی است که قدمتی سی ساله دارد و توانسته بهترین اسپاگتی ها در هلند را به میهمانان ارائه دهد، رستوران د گلدن هوک ارائه دهنده خوش عطر ترین غذاهای دریایی با طبخ لذیذترین ماهی های رودخانه راین و موز ، رستوران پیتزا باکرس که انواع پیتزاهای مشهور و خوش طعم را درون تنور چوبی طبخ می کند، رستوران ایرانی دربند که مسافران ایران این امکان را دارند تا در سفر به هلند در رستوران دربند بهترین قورمه سبزی ها، آبگوشت ها و غذاهای مشهور ایرانی را سرو نمایند. مشهورترین خوردنی در میان وعده های این رستوران ها سیب زمینی سرخ شده است به طوری که برخی از میهمانان در این رستوران ها تنها ترجیح می دهند کاسه ای از سیب زمینی سرخ شده همراه با نوعی پنیر و سس ماهی طعم دهنده سرو نمایند.

رستوران های مشهور در هلند

مراکز خرید هلند

مشهورترین بازار در کشور هلند بازار شناور گل است که مسافران می توانند در این مکان بی نظیرترین گل ها را همراه با پیاز گل و  بذر آنها تماشا و خریداری نمایند. خیابان کالور استرات جزء معروف ترین خیابان هایی است که در هلند بیشترین مراکز عرضه کیف، کفش، لباس و سایر اجناس لوکس و شیک را در خود جای داده است. جالب است بدانید درون این خیابان فروشگاه هایی وجود دارد که ابزار آلات موسیقی همراه با کتاب های آنها به فروش می رسد. خیابان پی سی هوف از جمله مراکز خرید هلند است که بیشتر فروشگاه های موجود در این خیابان به عرضه مشهورترین برندهای جهانی  پوشاک مردانه مشغول هستند. اسمال استریتس ارائه دهنده زیباترین مدل های عینک و ساعت های مردانه و زنانه همچنین مرغوب ترین لوازمات آرایشی و بهداشتی می باشد.

خیابان لیدس استرات دومین بازاری است که طیف گسترده ای از گل های لاله ارزان قیمت و سایر گل های طبیعی را عرضه می کند. مرکز وی اند وی جالب ترین مرکز خریدی است که تمام طبقاتش به فروش انواع نان های خوش طعم و تازه مشغول هستند. مرکز خرید بیجنکورف از جمله مراکز معتبری است که در هلند مرغوب ترین و مشهورترین برندهای لوازم خانگی، اسباب بازی و مبل را عرضه می کند. مرکز خرید بونتری مورد علاقه کسانی است که بیشتر به مد و لباس های انگلیسی تمایل دارند در این مرکز خرید اغلب مغازه ها دکورهای چوبی دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر اوترخت، اوترخت که با عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور هلند شناخته می‌شود، قرن هاست که پایتخت فرهنگی، سیاسی...

در قلب شهر آمستردام ، یک موزه‌ای بی‌نظیر وجود دارد که داستانی تاثیر گذار و در عین حال غم انگیز...

آمستردام پایتخت کشور هلند و یکی از مهم‌ترین شهرهای آن به شمار می‌رود که با طبیعت زیبا و جاذبه‌های دیدنی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر