درباره شهر برگن نروژ | اطلاعات - تاریخچه - آب و هوا - سفری دیگر

درباره شهر برگن نروژ | اطلاعات – تاریخچه – آب و هوا

27 آبان 1401

درباره شهر برگن نروژ، در این مطلب تصمیم داریم با شما درخصوص پایتخت فرهنگی کشور نروژ، یعنی شهر برگن صحبت کنیم. این شهر یکی از شهرهای زیبا و مهم کشور نروژ …

شهر برگن در شهرستان وستلند در ساحل غربی نروژ است. برگن دومین شهر بزرگ کشور نروژ است و جمعیت این شهر تا سال 2021، تقریباً به 285900 نفر می‌رسید. مساحت این شهر حدود 465 کیلومتر مربع (180 مایل مربع) بوده و در شبه جزیره برگنشالوین قرار دارد.

برگن توسط کوه‌ها احاطه شده است و به همین دلیل به عنوان “شهر هفت کوه” شناخته می‌شود. این شهر در قرن سیزدهم پایتخت نروژ بود و از اواخر قرن سیزدهم به شهر دفتر اتحادیه هانسی تبدیل شد. تا سال 1789، برگن از حقوق انحصاری برای میانجیگری تجارت بین شمال نروژ و خارج از کشور برخوردار بود و تا سال 1830 بزرگترین شهر نروژ به شمار می‌رفت.

در حال حاضر هم این شهر یکی از شهرهای مهم کشور نروژ به شمار می‌رود. در ادامه اطلاعات بیشتری درخصوص شهر برگن به شما ارائه خواهیم داد.

درباره شهر برگن نروژ | یوروپ تورز

اطلاعات کلی درباره برگن

این شهر یک مرکز بین‌المللی برای آبزی پروری، کشتیرانی، صنعت نفت فراساحلی و فناوری زیر دریا، و یک مرکز ملی برای آموزش عالی، رسانه، گردشگری و مالی است. بندر برگن از نظر بار و مسافر شلوغ‌ترین بندر نروژ است، با بیش از 300 کشتی کروز در سال که نزدیک به نیم میلیون مسافر را به برگن می‌آورد. تقریبا نیمی از مسافران آلمانی یا بریتانیایی هستند.

تیم فوتبال اصلی شهر SK Brann است و سنت منحصر به فرد شهر بوئکورپس است. بومیان به یک گویش متمایز صحبت می‌کنند که به نام برگنسک شناخته می‌شود. این شهر دارای فرودگاه برگن و پایانه خط برگن است. چهار پل بزرگ، برگن را به شهرهای حومه آن متصل می‌کند.

اطلاعات کلی درباره برگن | یوروپ تورز

تاریخچه شهر برگن

تصور می‌شد که شهر برگن توسط پادشاه اولاو کایر، پسر هارالد هاردراد در سال 1070 پس از میلاد، چهار سال پس از پایان عصر وایکینگ‌ها در انگلستان با نبرد استمفورد بریج، تأسیس شده است. اما تحقیقات مدرن نشان داده است که برگن به عنوان یک شهرک تجاری قبلاً در دهه 1020 یا 1030 ایجاد شده بود.

برگن به تدریج در اوایل قرن سیزدهم، به عنوان اولین شهری که در آن یک اداره مرکزی ابتدایی تأسیس شد، کارکرد پایتخت نروژ را بر عهده گرفت. کلیسای جامع شهر، محل اولین تاجگذاری سلطنتی در نروژ در دهه 1150 بوده و در طول قرن سیزدهم میزبان تاجگذاری سلطنتی بود.

این شهر در طول سال‌ها مورد آتش سوزی‌های متعدد قرار گرفت، اما همچنان اصالت و شکوه خود را حفظ کرده و مسیر پیشرفتش را ادامه داد. مدرسه هواشناسی برگن در مؤسسه ژئوفیزیک در سال 1917 ایجاد شد، دانشکده اقتصاد نروژ در سال 1936 و دانشگاه برگن در سال 1946 تأسیس شد. امروزه، اسکله قدیمی برگن، بریگن، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

تاریخچه شهر برگن | یوروپ تورز

اقلیم و آب و هوای برگن

برگن دارای آب و هوای زمستانی معتدل است، هرچند بارندگی زیادی دارد. از دسامبر تا مارس، برگن در موارد نادری می‌تواند تا 20 درجه سانتی گراد گرمتر از اسلو باشد، حتی اگر هر دو شهر در حدود 60 درجه شمالی باشند. علت این موضوع این است که کوه‌ها شهر را از بادهای سرد شمال، شمال شرق و شرق محافظت می‌کنند.

اقلیم و آب و هوای برگن | یوروپ تورز

بخش‌ های مختلف برگن

برگن به هشت بخش تقسیم شده است. این بخش‌ها در جهت عقربه‌های ساعت، که از شمالی‌ترین آنها شروع می‌شود، عبارتند از: Åsane، Arna، Fana، Ytrebygda، Fyllingsdalen، Laksevåg، Årstad و Bergenhus. مرکز شهر در برگنهوس واقع شده است.

از سال 1974، هر بخش دارای یک مدیریت سیاسی انتخاب شده بود. از سال 1989، برگن به 12 ناحیه بهداشتی و اجتماعی تقسیم شد که هر کدام به صورت محلی اداره می‌شدند. از سال 2000 تا 2004، شکل سازمانی سابق با هشت اداره محلی منتخب سیاسی دوباره مورد استفاده قرار گرفت و از سال 2008 تا 2010، شکل مشابهی وجود داشت که در آن ادارات محلی قدرت کمتری نسبت به گذشته داشتند.

بخش‌ های مختلف برگن | یوروپ تورز

جمع بندی

شهر برگن که خیلی از افراد آن را پایتخت فرهنگی نروژ می‌دانند، یک شهر مهم و تاریخی در این کشور به شمار می‌رود. این شهر طبیعت بکر و زیبایی داشته و آثار باستانی و تاریخی مختلفی را در خود جای داده است. از همین رو بازدید از آن به تمام کسانی که به نروژ سفر می‌کنند توصیه می‌شود.


سوالات متداول درباره شهر برگن نروژ

شهر برگن در کجا قرار دارد؟

برگن یک شهر در شهرستان وستلند در ساحل غربی نروژ است.

شهر برگن چگونه شهری است؟

این شهر یک مرکز بین‌المللی برای آبزی پروری، کشتیرانی، صنعت نفت فراساحلی و فناوری زیر دریا، و یک مرکز ملی برای آموزش عالی، رسانه، گردشگری و مالی است.

آب و هوای این شهر چگونه است؟

برگن دارای آب و هوای زمستانی معتدل است، هرچند بارندگی زیادی دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نروژ یکی از بهترین کشورهایی است که همیشه مورد استقبال گردشگران و توریستان جهان بوده. در ادامه با روند تهیه...

شهر ترومسو در شمال نروژ و استان ترومس واقع شده است. مساحت این شهر حدود 2521 کیلومتر مربع (973 مایل...

دیدنی های نروژ نروژ یکی از زیباترین و چشم نوازترین مناظر طبیعی را در میان کشورهای اروپایی دارد. در این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر