هر آنچه که باید درباره شهر درسدن آلمان بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر درسدن آلمان بدانید

12 مهر 1401

درباره شهر درسدن، و موقعیت جغرافیایی این شهر باید بگوییم که به عنوان مرکز ایالت ساکسونی و در کنار رود الب در مرز جمهوری چک قرار دارد.

درباره شهر درسدن، و موقعیت جغرافیایی این شهر باید بگوییم که به عنوان مرکز ایالت ساکسونی و در کنار رود الب در مرز جمهوری چک قرار دارد. این شهر جاذبه‌های فرهنگی و هنری بی‌نظیری دارد که پس از جنگ جهانی بازسازی شده‌اند. البته همچنان شواهد و مدارک به جا مانده از جنگ جهانی دوم به خوبی در سطح شهر‌درسدن قابل مشاهده است و بسیاری از گردشگران برای دیدن این مناطق و گشت و گذاری در تاریخ به درسدن سفر می‌کنند. از نظر آب و هوایی نیز شهر‌درسدن بسیار منطقه خوش آب و هوایی است و به عنوان مهد فرهنگ در کشور آلمان شناخته می‌شود.

از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به خانه اپرای سمپره، دیوار قیفی درسدن، کاخ و پارک پیلنیتز اشاره کرد. موزه‌ها و کاخ‌های متعدد دیگری نیز در این شهر قراردارند و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های برتر این شهر مانند دانشگاه فنی درسدن تحصیل می‌کنند. کیفیت زندگی در شهر‌درسدن برای دانشجویان و مهاجران عالی است؛ اما آب و هوای این شهر مانند سایر شهرهای آلمان می‌باشد.

درباره شهر درسدن | سفری دیگر

تاریخچه شهر درسدن

شهر درسدن یکی از شهرهای کشور آلمان است که تاریخ پر فراز و نشیبی داشته است. این شهر در طول جنگ جهانی دوم هدف حملات شدید و بمباران نیروهای هوایی بریتانیا قرار گرفت. به همین خاطر انفجار‌های پی درپی در این شهر باعث ویرانی بسیاری از ساختمان‌های زیبا و اماکن تاریخی این شهر شد که با استفاده از معماری گوتیک و باروک ساخته شده بودند؛ اما پس از پایان جنگ جهانی و بازسازی بناها و آثار تاریخی؛ همچنان گردشگران به این شهر زیبای اروپایی سفر می‌کنند و تجارب بینظیری از گردش در این شهر به دست می‌آورند.

تاریخچه شهر درسدن | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر درسدن

شرایط و کیفیت زندگی در شهر درسدن عالی است و می‌توان گفت که قدرت خرید مردم در این شهر در سطح مطلوبی قرار دارد. شهر‌درسدن یکی از شهرهای امن آلمان بوده و دارای شاخص‌های مراقبتی درمانی بسیار بالایی است. آلودگی هوا در شهر‌درسدن پایین است و افرادی که در این شهر زندگی می‌کند می‌توانند از تجهیزات گسترده و امکانات پیشرفته موجود در شهر‌درسدن استفاده کنند. این شهر زیبای آلمان هر ساله پذیرای دانشجویان بین‌المللی و گردشگران بسیاری است.

شرایط زندگی در شهر درسدن | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر درسدن

هزینه زندگی در شهر درسدن به صورت میانگین برای هر نفر ماهانه ۲۷.۸۱۰ یورو است؛ اما نمی‌توان گفت که این هزینه برای همه مشابه است، چرا که سبک زندگی افراد متفاوت است و هزینه‌های مسکن و حمل و نقل جز هزینه‌های اصلی زندگی در این شهر هستند. هزینه مواد غذایی پرمصرف مانند لبنیات، تخم مرغ، برنج، نان، گوشت و اغلب میوه‌ها و سبزیجات مناسب هستند و افراد برای پرداخت هزینه‌های حمل و نقل در شهر‌درسدن می‌توانند ماهانه ۶۰.۹۰ یورو پرداخت کنند.

البته با پرداخت هزینه‌های خیلی کمتر می‌توانند بلیط یک طرفه تهیه کنند. نرخ کرایه تاکسی نیز برای هر کیلومتر ۲۰.۲ یورو است. مهمترین بخش از هزینه زندگی در سطح شهر‌درسدن، مربوط به اجاره و خرید مسکن است. به عنوان نمونه افرادی که در شهر‌درسدن زندگی می‌کنند اگر بخواهند یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره کنند، باید ماهیانه ۵۴۲ یورو پرداخت کنند؛ اما با پرداخت ۴۲۲ در ماه می‌توانند خانه‌ای مشابه این آپارتمان را در خارج از شهر و حومه شهر اجاره کنند.

هزینه‌های مربوط به اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر‌درسدن ۱۲۶۰ یورو است؛ اما افرادی که بتوانند در خارج از مرکز شهر یک آپارتمان سه خوابه اجاره کنند، تنها ۷۹۴ یورو پرداخت می‌کنند. هزینه قبض آب گاز برق گرمایش و سرمایش و انرژی در یک آپارتمان کوچک ۸۰ متری شهر‌درسدن ۳۶۵ یورو است.

هزینه زندگی در شهر درسدن | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر درسدن

شهر درسدن از نظر موقعیت جغرافیایی در کنار رود الب قرار گرفته است. این شهر در مجاورت کوه‌های اور نیز قرار دارد. به همین خاطر در برخی از مناطق شهر‌درسدن مناطقی خالی از سکنه وجود دارد و کانال‌های درون شهری برای جلوگیری از سیل در نظر گرفته شده است. مراتع جنگلی، پارک‌های زیبا و مناطق محافظت شده طبیعی زیادی در سطح شهر‌درسدن قرار دارد. مساحت این شهر ۳۲۹ کیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۱۳ متر است.

آب و هوای شهر درسدن معتدل است. تابستان‌ها آب و هوایی مناسب و مطبوع دارد، اما زمستان در شهر‌درسدن همیشه سرد و گرفته است. میانگین دمای شهر‌درسدن از -۲ درجه سانتیگراد تا ۲۵ درجه سانتیگراد تغییر می‌کند. گاهی اوقات دمای هوا به منفی ۱۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و ممکن است در طول تابستان در برخی از مناطق دما ۳۱ درجه سانتی گراد باشد. به طور کلی بهترین زمان سفر به در سده در ماه ژوئن تا سپتامبر است که میانگین هوا از ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتیگراد می‌باشد.

جمعیت شهر درسدن

جمعیت شهر درسدن حدود ۵۷۵ هزار نفر است. در یک سال اخیر ۱.۰۵ درصد افزایش داشته است.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر درسدن

با توجه به اینکه هنرمندان معروفی مانند ریچارد استراوس، ریچارد واگنر و کارل ون بر در شهر درسدن زندگی کرده‌اند، بسیاری از آثار باقی مانده هنری در مراکز موسیقی مربوط به این افراد می‌باشد. مردم شهر درسدن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و به دلیل شرایط سختی که در دوران جنگ جهانی دوم تحمل کرده‌اند در حال حاضر تلاش می‌کنند از کوچکترین شادی‌های زندگی لذت ببرند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر درسدن | سفری دیگر

اقتصاد شهر درسدن

قبل از جنگ جهانی دوم درسدن یکی از قطب‌های اقتصادی آلمان بود؛ اما در دوره‌ای رشد اقتصادی درسدن بسیار ضعیف شد. مجدداً به دلیل راه اندازی قوانین و واحد پولی جدید و همچنین کمک‌های دولت فدرال آلمان، پیشرفت اقتصادی درسدن روز به روز بیشتر شد؛ اما گفته می‌شود که نرخ بیکاری در این شهر ۱۳ تا ۱۵ درصد و نرخ بیکاری در این شهر بالا است. ولی کیفیت زندگی مردم در شهر درسدن مطلوب می‌باشد؛ بنابراین با توجه به کیفیت زندگی و قدرت خرید بالای مردم می‌توان گفت که اقتصاد شهر درسدن یک اقتصاد قوی در آلمان محسوب می‌شود.

اقتصاد شهر درسدن | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی درسدن

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر درسدن بسیار پیشرفته است و افرادی که وسایل نقلیه شخصی نداشته باشند، می‌توانند به راحتی در تمام ساعات روز از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، تاکسی و اتوبوس استفاده کنند. هزینه بنزین هم در شهر درسدن ۱.۳۹ یورو برای هر لیتر است. تراموا درسدن یکی از وسایل حمل و نقل عمومی است که ۱۲ خط و ۲۵۹ ایستگاه در سطح شهر دارد.

حمل و نقل عمومی درسدن | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر درسدن

شهر درسدن آلمان دقیقا در کجا قرار دارد؟

موقعیت جغرافیایی این شهر باید بگوییم که به عنوان مرکز ایالت ساکسونی و در کنار رود الب در مرز جمهوری چک قرار دارد.

هزینه های زندگی در شهر درسدن آلمان چقدر است؟

هزینه زندگی در شهر درسدن به صورت میانگین برای هر نفر ماهانه ۲۷.۸۱۰ یورو است؛ اما نمی‌توان گفت که این هزینه برای همه مشابه است، چرا که سبک زندگی افراد متفاوت است و هزینه‌های مسکن و حمل و نقل جز هزینه‌های اصلی زندگی در این شهر هستند.

جمعیت شهر درسدن آلمان چقدر است؟

جمعیت شهر درسدن حدود ۵۷۵ هزار نفر است. در یک سال اخیر ۱.۰۵ درصد افزایش داشته است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آسمان برلین نه تنها شاهد تاریخ پر فراز و نشیب این شهر است بلکه میزبان یکی از نمادین‌ترین بناهای معروف...

درباره شهر برمن: برمن (Bremen) مرکز ایالت برمن در کشور آلمان است که زیباترین مجموعه‌های شهرسازی در آن وجود دارد....

در دل شهر مانهایم ، جایی که فناوری و فرهنگ همگرایی یافته‌اند، موزه فنی مانهایم به عنوان یکی از نمادین‌ترین...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر